Tolnai Népújság, 2017. április (28. évfolyam, 77-99. szám)

2017-04-18 / 89. szám

2017. ÁPRILIS 18., KEDD SPORT 15 Gólokban gazdag meccseket hozott a húsvéti nyuszi a megyei másodosztályba A börzsönyiek tíznél álltak meg Az első félidőben még Ellerman Péterék (balról) voltak lendületben, a végén Palló Valentin (10) és a szentgyörgyiek örültek Fotók: M. Gy. A forduló válogatottja 5 Molnár Patrik $jj|' Móricz Imre ‘ Aparhanti SE Káldi Norbert ***^ g Dunaszentgyörgyi SE ; Kajtár István \ 0 Aparhanti SE ^ Horváth Csaba ) Életben tartották bajno­ki reményüket a mórágyi­­ak, miután Tóth Tamás ve­zérletével hátrányból legyőz­ték a Bölcskét a megyei má­sodosztályú focibajnokság Keleti csoportjában, s egy pontra feljöttek a hétvé­gén szabadnapos Madocsá­­ra. Nyugaton kiütéses győ­zelmek születtek: a Bony­­hád-Börzsöny kilenc, az Aparhant hét, a Kisdorog hat, a Nagymányok öt góllal bizonyult jobbnak aktuális ellenfelével szemben. Balázs László, Berg Sándor teol@teol.hu KELET, 16. FORDULÓ MÓRÁGYI SE­­BÖLCSKEI SE 4-2 (3-1). Mórágy, 200 néző. V: Bíró (Szabó P., Tinnyei). Mórágy: Hujbert - Kőkuti, Simon J, Lestár, Kis R. - Stefán, Löfli, Berényi Sz, Rozgonyi - Tóth T., Tóth L. (Sárközi, 86.). Edző: Illés Béla. Bölcske: Nagy G.- Farnek A., Ferencz, Princz, Dömény (Tóth J., 70.) - Sipos B., Höss, Fenyősi, Keresztes D., Varga M. (Besenczi Z, a szünetben) - Debreceni. Edző: Süvöltős István. Gól: Tóth T. (37., 43., 81.), Tóth L. (38.), ill. Höss (14.), Keresztes D. (58.). Jók: Tóth T., Löfli, Lestár, Roz­gonyi, ill. Fenyvesi, Sipos B., Nagy G. Ifi: 5-7. GERJENI SK­­FADD SE 2-3 (1-3). Gerjen, 150 néző. V: Farkas F. (Szigeti, Pesti Dóra). Gerjen: Mező - Tesényi (Búzás G., 22.), Bráz Sz., Tóth M., Aradi G. (Héregi, 18.) - Bán Z., Holwei­­ger, Nánai (Zsidó, 75.), Szakter- Gál T., Kovács L. Edző: Lacza Zsolt. Fadd: Szalai Á. - Baros (Csibi, 63.), Gerendái, Mausz, Horváth M. - Asztalos, Szat­mári (Papp J., 90.), Fehér K. (H. Szabó, 75.), Csányi 0. - Gáncs (Horváth G, 83.), Fazekas R. Edző: Gyenis Mihály. Gól: Ko­vács L. (25.), Bráz Sz. (63.), ill. Horváth M. (7.), Baros (35.), Gáncs (42.). Jók: egész hazai csapat dicsérhető, ill. Mausz, Szatmári, Baros. Ifi: 0-4. KAJDACSI SE­­BÁTAAPÁTI SE 1-5 (1-4). Kajdacs, 80 néző. V: Mihá­­lovics (Horváth T., Váraljai). Kajdacs: Ellermann - Kapás B. (Milák, 82.), Farkas A. (Ka­sza, 67.), Lengyel R, Varga L.- Király R, Gazdag A. (Bräu­tigam, 58.), Király R. (Hasító, 67.), Körösi - Szendi R, Szen­­di A. (Simon B., 73.). Edző: Ko­vács Dénes. Bátaapáti: Kéke­si - Szalonna, Molnár K. (Kal­már R, 71.), Torda (Stier, 82.), Preimájer M. - Hesz, Ritter (Dudás Z., 33.), Kalmár Zs., Győrfi G. (Varga R., 59.) - Ba­­banics R, Horváth Cs. Edző: Fi­­áth Tamás. Gól: Király P. (3.), ill. Horváth Cs. (17., 32., 44.), Preimájer M. (8., 90.). Kiállít­va: Szendi F. (30.). Jók: Kékesi. Ifi: április 18-án játsszák. NÉMETKÉRI SE­­SIÓAGÁRD SE 0-4 (0-2). Németkér, 50 néző. V: Len­gyel S. (Farkas R., Kapéter). Németkér: Sági R. - Schve­igert, Majoros G., Ruff (Ig­­nácz K., a szünetben), Pi­­'szár - Csonka A., Majoros R., Kungl, Lacza D. - Csonka L. (Farkas N., a szünetben), Fo­dor T. Edző: Rauth Mihály. Si­­óagárd: Bálint Sz. - Auth (Vaj­da, 70.), Tóth Attila, Tóth G., Horváth P. - Kovács J. (Schäff­ler B., 59.), Tóth Adrián, Süme­gi, Sági Gy. (Sólyomvári, 80.) - Schäffler D., Nagy M. Edző: Szabó Tibor. Gól: Schäffler D. (31., 52.), Horváth P. (13.), Nagy M. (71.). Jók: egész ven­dégcsapat. Ifi: 5-7. NYUGAT, 20. FORDULÓ SIMONTORNYA TC­­NAGYMÁNYOKI SE 0-5 (0-2). Simontornya, 100 néző. V: Lengyel S. (Bárdos-Gutpintér, Antal L). Simontornya: Kle­iber (Kerekes, a szünetben)- Máté B., Fung (Csepregi, 70.), Szloboda, Papp T. (Óno­di, 66.) - Varga R, Ambrus, Péti, Kovács L. - Jancski, San­­dó. Edző: Tóth Attila. Nagy­mányok: Schanczenbacher Z.- Horváth B. (Garai, 60.), Ba­rabás (Rein,75.), Miklós T, Fe­­ik - Köő R., Wolf, Herger, La­jos - Czékmány B., Schmidt N. Edző: Incze Zoltán. Gól: Czék­mány B. (19., 43., 51., 88.), La­jos 62.). Jók: Kovács L., Papp T., Szloboda, ill. Czékmány B., Lajos, Barabás. Ifi: 0-16. PÁLFAI SE­KISOOROGI FC 2-8 (1-5). Pálfa, 50 néző. V: Szappa­­nyos (Antal L, Horváth T.). II. osztály. .Nyugati csoport 1. Nagymányok 19 16 0 3 88-26 48 2. Kisdorog 20 14 3 3 67-39 45 3. B.-Börzsöny 20 12 4 4 68-30 40 4. Aparhant 20 12 2 6 81-38 38 5. Döbrököz 20 9 4 7 42-39 31 6. Simontornya 20 7 3 10 52-55 24 7. Zomba 20 6 3 11 41-60 21 8. Kaposszekcsö 20 5 4 11 38-64 19 9. Majos II. 20 5 3 12 40-62 18 10. Pálfa (-3 p.) 19 0 0 19 21-125 0 I Megyei II. osztály. Keleti csoport 1 Madocsa 14 12 1 1 67-19 37 2. Mórágy 15 11 3 1 70-22 36 3. Fadd 15 10 1 4 39-18 31 4. Bátaapáti 15 9 2 4 61-42 29 5. Bólcske 14 8 "1 5 43-29 25 6 D.szentgyörgy 14 6 0 8 32-49 18 7. Dunakömlőd 15 5 1 9 37-46 16 8. Sióagárd (-4) 14 4 2 8 29-51 10 9. Kajdacs(-4) 14 4 1 9 22-50 9 10. Gerjen 15 2 1 12 29-47 7 11. Németkér 15 2 1 12 12-68 7 Pálfa: Molnár P. - Balogh T., Csányi, Lindinger, Farkas G. (Száraz ]., 70.) - Lakos (Mé­száros F.,'a szünetben), Nagy K., Orsós D., Magyar A. - Né­meth R, Deres. Edző: Ignácz László. Kisdorog: Kiss A. (Mé­száros D., 84.) - Schiller A., Bordi (Miszler, a szünetben), Palkó Máté (Kadosa, a szünet­ben), Páli - Horváth R, Hor­váth G., Selyem, Németh Sz. - Pálinkás (Nagy K., 60.), Palkó Márk (Németh Z., 73.). Szak­mai igazgató: Bőhm János. Gól: Magyar A. (42.), Lindin­ger (80.), ill. Horváth G. (2., 84.), Schiller A. (12., 86.), Pá­li (20.), Balogh T. (24., öngól), Palkó Márk (25.), Kadosa (61.). Kiállítva: Mészáros F. (Pálfa, 88.). Jók: Molnár Patrik lett a mérkőzés legjobbja, ill. Palkó Márk, Pálinkás. Ifi: 1-8. BONYHÁD-BÖRZSÖNY SE­­KSE ZOMBA 10-1 (5-0). Bonyhád-Börzsöny, 50 né­ző. V: Bogáncs (Weitner, Ván­­csa). Bonyhád-Börzsöny: La­dányi - Koller, Loósz (Gábo­ri, 52.), László L., Knipl (Rip­pert, a szünetben) - Pongrácz, Brandt H. (Ettig, a szünetben), Csobot, Máté N. - Pintér L. (Eckert, a szünetben), Rafai (Töttős L., 62.). Edző: ifj. Töt­­tős László. Zomba: Miklós M.- Mathesz, Varga Z., Domo­kos G., Tamás D., Beke, Tóth 0., Zsolnai, Hosnyánszki T., Häckl. Edző: Panghy Gergely. Gól: Pintér L. (16., 36, 40.), Pongrácz (24, 70.), Csobot (80, 88.), Máté N. (45.), Rip­pert (47.), Rafai (62.), ill. Var­ga Z. (52.). Jók: az egész hazai csapat dicsérhető. Ifi: 0-5. KAPOSSZEKCSŐ-CSIKÓSTŐT­­TŐS-APARHANTI SE 1-8 (1-3). Csikóstőttős, 50 néző. V: Fü­­löp A. (Hálák, Horváth J.). Ka­­posszekcső-Csikóstőttős: Pál D. - Szabó V, Horváth R, Gulyás A, Fehér A. - Por­ció (Valkó, 58.), Cser, Léber (őszi, 53.), Schott (Botos, 51.)- Végh, Bojtos (Imre M, 64.). Edző: Iván József. Aparhant: Erős - Rózsa, Gyalog (Mészá­ros A, 56.), Kajtár, Minker - Molnár N., Müller, Lovász, Mó­ricz - Hegyi, Miklós L. Edző: Minker Endre. Gól: Léber (2.), ill. Kajtár (15, 42, 47, 83.), Miklós L. (5, 89.), Móricz (51, 57.). Kiállítva: Szabó V. (Ka­­posszekcső, 75.). Jók: az egész vendégcsapat dicséretet érde­mel. Ifi: 2-0. DÖBRÖKÖZI KSE­­MAJOSI SE 11.2-1(0-0). Döbrököz, 100 néző. V: Har­tung (Sipos, Gehring). Döbrö­köz: Simon J. - ifj. Varga L, Török G, Gillich, Loe - Bebe­­si, Kaposvölgyi, Török Cs, Ke­resztes P. - Törő (Komora, 60.), Gamos (Horváth V, 78.). Edző: id. Varga László. Majos II.: Ka­iser - Losonczi, Palkó Á, Né­meth B, Lőrincz - Hadikfalvi (Sántha, 83.), Harangi, Nagy A, Illés Á. - Bodó, Jakab. Já­tékos-edző: Sántha Áron. Gól: Varga L. (73.) Bebesi (78.), ill. Losonczi (50.). Kiállítva: Né­meth B. (Majos, 84.). Jók: egész hazai csapat, ill. Bodó, Nagy Á, Lőrincz, Kaiser. Ifi: a Majos megye egyes. Ezek a meccsek következnek KELET, A17. FORDULÓBAN. Április 22, szombat: Bölcs­kei SE-Németkéri SE 17. Áp­rilis 23, vasárnap: Dunaköm­­lődi SE-Kajdacsi SE (Pak­son), 14. Fadd SE-Duna­­szentgyörgyi SE, Sióagárdi SE-Gerjeni SK, Madocsa SE­­Mórágyi SE 17. NYUGAT, A 21. FORDULÓBAN. Április 22.: Bonyhád-Börzsöny SE-Kaposszekcső-Csikóstőt­­tős, Döbröközi KSE-Pálfai SE 17. Április 23.: Kisdorogi FC­­Simontornya TC, Nagymányo­­ki SE-KSE Zomba, Aparhanti SE-Majosi SE II. 17. Vérbeli rangadón csapott össze a dunaszentgyörgyi és a dunakömlődi csapat: a mérkőzést hat találat, köztük egy öngól és egy piros lap is színesítette KELETI CSOPORT, 16. FORDULÓ. DUNASZENTGYÖRGYI SE-DUNA­­KÖMLŐDI SE 4-2 (0-1). Duna­­szentgyörgy, 150 néző. V: Bíró (Pesti Dávid, Szabó Sz.). Du­­naszentgyörgy: Berek - Beda (Horváth L, 65.), László A, Tóth Z. (Józsa B.. 71.), Udovi­­sits - Józsa G„ Palló, Rompos, Káldi - Major M. (Berta, 57.), Jóni A. (Propszt, a szünetben). Edző: Horváth László. Duna­­kömlőd: Bérdi - Juhász V, Sze­mes, Adorján T, Ellerman - Jóni I. (Horváth B, 61.), Búzás T„ Solt S. (Poroszkai J„ 67.), Mezei - Poroszkai M, Szlucs­­ka. Edző: Szabó István. A dunakömlődi Jóni István (fekve) a testi épségét sem kímélte Az első félidőt végigtámad­ta a dunaszentgyörgyi együt­tes, ennek ellenére mégis a vendégek szerezték meg a ve­zetést. A mérkőzés utolsó fél órájában megélénkült a játék, az emberelőnybe kerülő haza­iak ledolgozták hátrányukat, s a helyzetek alapján megér­demelten győztek a szintén jól játszó vendégek ellen. Gól: Józsa G. (52.), Horváth L. (73.), Berta (83.), Poroszkai M. (89, öngól), illetve Szlucs­­ka (18, 68.). Kiállítva: Szemes (52.). Jók: Tóth Z„ Józsa G, Káldi, Udovisits, illetve Bérdi, Adorján T„ Szlucska. Ifi: 3-5. Horváth és Kajtár is meglépett A GÓLLÖVŐLISTA ÁLLÁSA, KE­LETI CSOPORT. 30 gólos: Hor­váth Csaba (Bátaapáti), 26 gólos: Tóth Tamás (Mórágy), 25 gólos: Bődé István (Ma­docsa), 16 gólos: Tóth László (Mórágy), 15 gólos: Szlucska Zsolt (Dunakömlőd). 10 gó­los: Éger László (Madocsa). NYUGATI CSOPORT. 23 gólos: Kajtár István (Aparhant). 20 gólos: Miklós László (Apar­hant), Schiller Adrián (Kisdo­rog), 18 gólos: Barabás Ákos (Nagymányok), Móricz Imre (Aparhant), 17 gólos: Szabó Dániel (Simontornya).