Tolnai Népújság, 2017. január (28. évfolyam, 1-26. szám)

2017-01-19 / 16. szám

SPORT 11 2017. JANUÁR 19., CSÜTÖRTÖK Elszállt Cilic és Kyrgios is, a női címvédő továbbjutott TENISZ A világelső Andy Mur­ray három sima szettben (6:3, 6:0, 6:2) győzte le a ranglista 152. helyén álló orosz Andrey Rublevet az Australian Open egyesének második fordu­lójában, ezzel bejutott a leg­jobb 32 közé, ahol az ameri­kai Sam Querey-vel találko­zik. Nem okozott gondot a to­vábbjutás a negyedik helyen kiemelt Stan Wawrinkának és a 12. Jo-Wilfried Tsongá­­nak, előbbi kevesebb mint két óra alatt intézte el az ameri­kai Steve Johnsont (6:3, 6:4, 6:4), utóbbi a szerb Dusán La­­jovicson lépett túl 6:2, 6:2, 6:3-mal. Roger Federer is há­rom szettben ment tovább, de a svájcinak meg kellett küz­denie az amerikai Noah Ru­binnal (7:5, 6:3, 7:6). Búcsúzott viszont a 2014-es US Open-győztes Marin Cilic, aki négy játszmában (6:3, 5:7, 3:6, 3:6) kapott ki a brit Dániel Evanstől. A horvát sorsára ju­tott a hazaiak kedvence, a 13. helyen rangsorolt Nick Kyrgi­os, a 2015-ben negyeddöntőig jutó teniszező már 2-0-ra ve­zetett a szetteket tekintve, de végül a háromórás játék után Andreas Seppi búcsúztatta (6:1, 7:6, 4:6, 6:2, 8:10). A nőknél nem történt meg­lepetés, a világelső és címvé­dő Angelique Kerber 6:2, 6:7, 6:2 arányban jutott túl a szin­tén német Karina Witthoeften. A Roland Garros-címvédő Gab­­rine Muguruza másfél óra alatt ment tovább a következő körbe az amerikai Samantha Craw­ford kárára (7:5,6:4). B. S. A világelső Kerber továbbment Szaúd-Arábia legyőzése nem okozott problémát Lékai Máté (középen) jól irányított a szaúdiak ellen, és négy góllal is hozzájárult a magyar válogatott fölényes győzelméhez a vb-n Közel a nyolcaddöntő Negyedik mérkőzésén má­sodik győzelmét szerezte a magyar férfiválogatott a franciországi világbajnoksá­gon, miután tegnap 37-24- re legyőzte Szaúd-Arábiát, ezzel karnyújtásnyira került a nyolcaddöntő. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu KÉZILABDA Legutóbb tizennégy éve, a portugáliai világesemé­nyen találkozott egymással a két válogatott, akkor 36-25-re nyert a magyar csapat. Sokan tartottak az ázsiai­aktól, a nyitófordulóban csu­pán öt góllal kaptak ki Horvát­országtól (23-28), majd három­mal a fehéroroszoktól (26-29). Az Európa-bajnok németek el­len esélyük sem volt (24-38), így bizakodni lehetett egy na­gyobb arányú győzelemben, ami egy esetleges körbeverés­nél még sokat számítana. Hogy lavier Sabaté szövet­ségi kapitány együttese ne essen olyan hibába, mint tet­te azt Chile ellen (a dél-ame­rikaiak ellen 34-29-re nyert a magyar válogatott), ezért pró-Jegyzőkönyv C-csoport, 4. forduló: Magyar­­ország-Szaúd-Arábia 37-24 (17-10). Magyarország: Mikler - Gulyás 4, Szöllősi 2, Bodó 2, Lékai 4, Balogh Zs. 1, Juhász 3. Cserék: Fazekas (kapus), Schuch, Ligetvári 1, Császár 9, Harsányi 1, Jamali 2, Zubai 2, Bánhidi 4, Ancsin 2. Szövet­ségi kapitány: Javier Sabaté. Hétméteresek: 5/4, ill. 1/0. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. A csoport állása Férfi vb, C-csoport: 1. Német­ország (100-61) 6 pont/3 mér­kőzés, 2. Horvátország (90- 76) 6/3 mérkőzés, 3. Magyar­­ország (122-111) 4/4 mérkő­zés, 4. Chile (75-97) 2/3 mér­kőzés, 5. Fehéroroszország (82-89) 2/3 mérkőzés, 6. Sza­úd-Arábia (97-132) 0/4 mérkő­zés. A fehérorosz-német és a horvát-chilei mérkőzés lapzár­tánk után ért véget. Szükség volt a pihentetésre- A győzelem a legfontosabb, ráadásul jól játszottunk. Nem a legerősebb csapat volt az el­lenfelünk, de nem kellemes a szaúdiak ellen kézilabdázni. Az volt a tervünk, hogy több pi­henőt kapnak azok, akik eddig sok időt töltöttek a pályán. To­vábbra sem tudjuk, hogy Nagy László játszhat-e a folytatás­ban, ezért ma több taktikai va­riációt kipróbáltunk. Készü­lünk az utolsó csoportmérkő­zésünkre - nyilatkozta Javier Sabaté szövetségi kapitány. „Nem európai stílusban ját­szottak, ráadásul alacsonyak, ez pedig a magas embereink számára kellemetlen volt, de nem nagyon tudtak mit kez­deni velünk" - mondta Zubai Szabolcs, a Szeged beállósa.- Kellemetlen stílusú volt az ellenfél, de felkészültek vol­tunk. most végre nem éreztem görcsösséget. A kiélezett szitu­ációkban lesz majd igazán fon­tos, hogy a keret minden tagja játékban van" - vélekedett a tatabányai Szöllősi Szabolcs. háltak már a mérkőzés elején nagyobb előnyt kiharcolni. A mezőnyfölény megvolt hoz­zá, ahogy a mutatott játék is: Mikler Roland az első tíz perc­ben csak egy gólt kapott, mi­közben támadásban Bodó Ri­­chárd és Gulyás Péter cipel­te hátán a csapatot (7-1). A já­tékrész közepén támadásban és védekezésben is akadt egy gyengébb periódusa a csapat­nak, de három gólnál közelebb nem tudtak közelebb kerülni a szaúdiak (17-10). A második játékrész elején a 40 éves, 137 kilogrammos, ci­vilben tűzoltóként dolgozó há­lóőr, Manaf al-Szaid lehoza­­talával próbáltak faragni hát­rányukon az arabok, de hat perc alatt már tíz fölé kúszott a differencia. Felszabadultan játszhatott a magyar együt­tes, amely a biztos vezetés tu­datában többféle variációs já­tékot is kipróbálhatott, így tu­dott például az eredetileg beál­­lós Zubai Szabolcs a balszélső helyéről betalálni. Császár Gáborék a zárófor­dulóban Fehéroroszországgal mérkőznek (péntek, 20.45 óra, tv: Sportl). HÍREK Egy góllal kapott ki a Szekszárdi UFC LABDARÚGÁSA Kozármisleny elleni 1-0-s győzelem után újabb másodosztályú csa­pattal találkozott a Szekszár­di UFC felkészülési mérkő­zésen. Varga Balázs együt­tese ezúttal a 13. helyen álló Csákvárt fogadta, s ma­radt alul egy góllal. Szek­szárdi UFC-Aqvital FC Csák­­vár 0-1 (0-0). Szekszárd, műfű. Vezette: Éreth. Szek­szárd: Pokorni - Rácz F„ Pus­kás G., Koch (Nánási), Károly V., Preininger - Rátkai, Lékó (Ágics), Budai D., Kvanduk J. (Kovács D.) - Nagyváradi (Major P.). Gól: D. Vallejos. Az UFC szombaton Hatvanban vendégszerepei. B. L. Árulják a jegyeket a portugál-magyarra LABDARÚGÁS Szerdán kezdő­dött a jegyárusítás a magyar válogatottnak az Európa-baj­nok Portugália elleni világbaj­noki selejtezőjére, amelyet március 25-én Lisszabonban játszanak. A magyar szövet­ség (MLSZ) honlapja szerint a magyar szurkolók 5000 fo­rintos egységáron utalványo­kat vehetnek, ezeket később válthatják be meccsjegyre, amely feljogosít a belépésre az Estádio da Luzba. B. S. Pakson is megáll a Tour de Hongrie KERÉKPÁR Ahogy az elmúlt két évben, idén is Szombat­helyről rajtol a Tour de Hong­rie országúti kerékpáros körverseny, amelynek cél­ja most is Budapest lesz. A hatnapos versenyen rajt­vagy célállomás lesz Keszt­hely, Zalaegerszeg, Velence, Siófok, Paks, Cegléd, Kar­cag, Miskolc és Jászberény is. A közel 750 kilométeres­re tervezett megmérettetés •június 27-én rajtol és július 2-án ér véget, a nemzetközi szövetség (UCI) versenynap­­tárában pedig 2.2-es kate­góriával szerepel. B. S. Jött, látott és győztes találatot szerzett a friss szerzemény Góllal mutatkozott be Hajdú LABDARÚGÁS Lejátszotta el­ső téli felkészülési mérkőzé­sét a Paksi FC, amely az előze­tes helyszín (a hazai Fehérvá­ri úti stadion) helyett a szek­szárdi műfüves pályán fogad­ta a másodosztályú BFC Siófok csapatát. Jó vásárt csinált a zöld-fehér együttes Hajdú Ádám kölcsön­­vételével, a Bp. Honvédtől ér­kezett középpályás a mérkő­zés hajrájában megszerezte el­ső gólját paksi színekben, ami­vel a találkozót is eldöntötte csapata javára. A friss szerze­mény mellett pályára lépett az NB III-as csapatból felkerült Si­mon Márk és Nagy Ádám, vala­mint Haraszti Zsolt is, aki leg-Jelena Richárd harcol a siófoki védőkkel az edzőmérkőzésen utóbb szeptemberben, az MTK elleni 0-0 alkalmával volt be­vethető állapotban. Felkészülési mérkőzés. Paksi FC-BFC Siófok (NB II.) 1-0 (0-0). V. Barna G. Paks: Székely (Rácz, 46.) - Kulcsár D. (Nagy Á., 46.), Zachán (Lenzsér, 46.), Kovács G. (Gévay, 46.), Sza­bó J. (Báló, 46.) - Papp K. (Kesz­tyűs B., 46.) - Haraszti, Kecs­kés T., Bertus, Koltai T. (Simon M., 46.) - Jelena (Hajdú A., 46.). Vezetőedző: Csertői Aurél. Gól­szerző: Hajdú Á. (85.). Az atomvárosiak szomba­ton utaznak a törökországi Be­lekbe, az edzőtáborban három mérkőzést játszanak nemzet­közi csapatok ellen. Berg S. Gólzáporos meccset nyert a listavezető TEREMFOCI A XXIV. szekszár­di téli kispályás teremlabda­rúgó-bajnokság eredményei, az 5. fordulóban: Tomagro-Bá­­taapáti SE 13-2, Balassa János Kórház-Kis Dankó 3-17, PR Fu­társzolgálat Kft.-Hano-Vill 10- 5, Brasilok-Bowdentechnika 10-15, JV. FC-Szekszárdi UFC U16 0-3, Agro-Tipp-Tigris FC 0-3. A 6. fordulóban: Brasilok- Agro-Tipp 11-2, Bowdentechni­­ka-PR Futárszolgálat Kft. 3-0, Hano-Vill-Balassa János Kór­ház 17-8, Kis Dankó-Tomagro 0-3, Bátaapáti SE-JV. FC 7-3, Szekszárdi UFC U16-Tigris FC 5-6. A bajnokság állása: 1. Bow­­dentechnika (76-21) 18 pont, 2. Tomagro (64-20) 18, 3. PR Fu­társzolgálat Kft. 13, 4. Tigris FC 12, 5. Kis Dankó (49-36) 9, 6. Brasilok (51-39) 9, 7. Szek­szárdi UFC U16 (27-38) 7, 8. Hano-Vill (49-62) 7, 9. Bátaapá­ti SE 6, 10. Agro-Tipp 4, 11. JV. FC (26-44) 1,12. Balassa János Kórház (35-77) 1. A góllövőlistán, 26 gól: Li­zák Péter (Bowdentechnika). 18 gól: Fürst József (Tigris FC). 17 gól: Vituska Norbert (To­magro). 16 gól: Fazekas Ákos (Hano-Vill), Simon Balázs (Bra­silok). 12 gól: Kovács Sándor (Kis Dankó). 10 gól: Királyházi Bence (PR Futárszolgálat), Tóth Attila (Hano-Vill), Győrfi Gábor (Balassa János Kórház). B. L. 9