Tolnai Népújság, 2016. november (27. évfolyam, 257-281. szám)

2016-11-29 / 280. szám

2016. NOVEMBER 29., KEDD • SPORT 11 A 16 közé jutás a tét a Magyar Kupában Egy 15 éves lány célzott a legjobban a légpuskával Újabb tini a csúcson LABDARÚGÁS A legjobb tizen­hat közé a jutás a tét a Magyar Kupa nyolcadik fordulójában, ahol ma két, szerdán további tizennégy mérkőzést rendez­nek. A harminckét csapat közé a tíz NB I-es csapat mellé tíz másod- és hat harmadosztályú gárda csatalkozott, valamint további hat együttes a megyei élvonalban szerepel. Az OTP Bank Ligában újonc Mezőkövesd Zsóry FC az NB III. Keleti csoportjának ötödik helyén álló REAC-hoz látogat­nak ma, míg a szintén a har­madosztályban szereplő ETO FC Győr - amely a Debrecent ejtette ki két körrel korábban - a listavezető Vasast fogadja. Az élvonalbeli csapatok kö­zül a hajdúságiak mellett a Paksi FC sem érdekelt már a Magyar Kupában, az atomvá­rosiakat kiejtő másodosztályú Balmaz Kamilla Gyógyfürdő (2-3) a korábban a Tevel Me­­dosz SE-n átlépő (9-0) ZTE-t látja vendégül. Az NB I-es csapatok közül a legnagyobb feladat a címvédő Ferencvárosra és az MK-dön­­tős Újpestre vár: előbbi a Pus­kás Akadémiánál, utóbbi a Ko­­zármislenynél vendégszere­pei, amely tavaly meglepetésre egészen a negyeddöntőig me­netelt, ahol többek között a Di­ósgyőrt és a Bp. Honvéd is bú­csúztatta. Magyar Kupa, 8. fordu­ló, párosítások, kedd: REAC (NB II.)-Mezőkövesd 16, ETO FC Győr (NB III., Nyugat)-Va­­sas 18. Szerda: Dorogi FC (NB II.)-MTK Budapest, Budafoki MTE (BLASZ I.)-Videoton, Put­­nok (NB III., Kelet)-DVTK, Ér­di VSE (NB III., Nyugat)-Hala­­dás, Baktalórántháza VSE (me­gye I.)-Szolnoki MÁV FC (NB 11. ), Celldömölki VSE (megyei I.)-Szentlőrinc SE (NB III., Kö­zép), FC Hatvan (NB III., Ke­­let)-Aqvital FC Csákvár (NB II), Bicskei TC (megye I.)-Ceg­­lédi VSE (NB II.), Kaposvári Rákóczi FC (NB III., Nyugat)­­Soproni VSE (NB II), Balmaz Kamilla Gyógyfürdő (NB II)— ZTE FC (NB II), Ménfőcsanak WSK (megye I.)-Bp. Honvéd 12. Kecskeméti LC (megye I.)­Gyirmót FC Győr 16. Kozármis­­leny (NB II)-Újpest 17. Puskás Akadémia (NB II), Ferencváro­si TC) 18. Berg S. A francia Alexis Raynaud (balra) nem viccelt, a szombati nyitány után vasárnap is nyert. Páni István ezúttal kettőt előrelépve ötödik lett Horváth Lea nyerte meg a légpuskások vasárnapi megméretését A mindössze 15 éves Hor­váth Lea megnyerte a női puskások számát, míg a 16 esztendős Pekler Zalán ezüstérmes lett a férfi pus­kások között a Szekszárdon rendezett légfegyveres Hun­garian Openen. Rónai Gábor gabor.ronai@mediaworks.hu * * 3 4 SPORTLÖVÉSZET Nem csak a húszéveseké a világ - énekli Aradszky László örökzöld slá­gerében, s mindez igazolást nyert a szekszárdi sportcsar­nokban megrendezett nem­zetközi viadalon. Előbb szom­baton a 16 éves Gáspár Lalita lett aranyérmes a női légpus­kások versengésében, tegnap pedig egy 15 éves bajnokot avattak. A női puskásoknál Horváth az alapversenyből a hatodik helyen jutott döntő­be, melyben 206,6 körrel győ­zött. Férfi puskában Pekler az alapversenyben is nagyszerű­en lőtt, 625,8 körrel - a leg­jobb magyarként - harmadik lett, majd a fináléban 208,2 kört ért el, s mindössze 5 ti­zeddel kapott ki a szombaton is győztes, kisöbű szabadpus­kában olimpiai bronzérmes francia Alexis Raynaud-tól, ugyanakkor legyőzte többek között az ifjúsági olimpiai baj­nok, riói olimpikon Péni Ist­vánt is, aki negyedik lett. Férfi pisztolyban Nagy László győ­zött, remek finálés produkci­óval (200,9 kör). A női piszto­­lyosok között az alapversenyt a 10 méteren Eb-bronzérmes Tobai-Sike Renáta, a junior futócéllövő-világbajnok Ma­jor Veronika és a szám 2010- es világbajnoka, a szerb Zo­­rana Arunovics is kiemelke­dő, 384 körös eredménnyel zárta. A döntőben Arunovics volt a legjobb, megelőzve a 19 éves Majort és a Rióban is sze­repelt, 18 esztendős Egri Vik­tóriát. Tobai-Sike a finálét az ötödik pozícióban zárta. Magyar és francia aranyérmes Eredmények, férfi légpuska: 1. Alexis Raynaud (francia) 208.7 kör, 2. Pekler Zalán 208.2 kör, 3. Juho Kurki (finn) 184.8 kör. 4. Kovács Csaba 163,1 kör, 5. Péni István 143,2 kör. 6, Mi­­lenko Sebics (szerb) 122,0 kör, 7, Pierre-Edmond Piasecki (francia) 101,6 kör, 8. Somogyi Péter 81,0 kör. Férfi légpisztoly: 1, Nagy Lász­ló 200,9 kör, 2. Tátrai Miklós 193,4 kör, 3. Kalmár Tamás (UTE) 172,7 kör, 4. Agárdy Vil­mos 154,3 kör. 5. Csizma­dia András (UTE) 134,4 kör, 6. Papp László (ZLK) 115,2 kör, 7. Szabó László (KLSE) 94.3 kör. 8. Karri Turunen (finn) eredmény nélkül. Magyar és szerb bajnokot avattak Női légpuska: 1. Horváth Lea (magyar) 206,6 kör, 2. Jenni­fer Olry (francia) 205,2 kör, 3. Saana Tattari (finn) 185,4 kör, 4. Marie Fayolle (fran­cia) 164,2 kör, 5. Szijj Katinka (UTE) 143,5 kör, 6. Miskolczi Julianna 121,5 kör, 7. Gáspár Lalita 101,7 kör, 8. Hurai Vik­tória 81,3 kör. Női légpisztoly: 1. Zorana Aru­novics (szerb) 199,7 kör, 2. Ma­jor Veronika 199,0 kör, 3. Egri Viktória 178,2 kör, 4. Tobai-Si­ke Renáta 156,7 kör, 5. Babicz Sára 136,0 kör, 6. Kókai Réka 116,3 kör, 7. Forrási Boglár­ka 96,6 kör, 8. Nemes Adrienn 77,1 kör. A nem jelöltek a ma­gyar válogatott keret tagjai. Huszti a forduló álomcsapatában A Borussia Dortmund elleni remek tel­jesítménye a 12. Bundes­­liga-forduló álomcsapatá­ba repítette Huszti Szabol­­csot (fotónk) a Kickemél. A volt magyar válogatott kö­zéppályás góllal és gólpasz­­szal járult hozzá az Eintracht Frankfurt sikeréhez (2-1). A frankfurtiak győzelmükkel feljöttek a tabella negyedik helyére épp Dárdai Pál Hert­­hája mögé. Huszti a Bundes­­ligában 39. gólját jegyezte, a Dortmund ellen már ötöd­ször volt eredményes. R. G. Jordi Álba nem lesz ott az El Clásicón Bizonytalan, hogy pályára tud-e lépni a szombat délutáni, Real Mad­rid elleni el Clásicón a Barce­lona csapatának vasárnap megsérült hátvédje, Jordi Álba. Amennyiben nem tud­ja vállalni a játékot, a fran­cia Lucas Digne helyettesít­heti őt a védelem bal olda­lán. A Barcelona a vasárna­pi bajnokiján 1-1-es döntet­lent ért el a Real Sociedad vendégeként, így az el Clási­­co előtt hat pont a hátránya a listavezető Real Madriddal szemben. R. G. Rekordot döntött a holland játékos DARTS A világelső Micha­el van Gerwen sikerével zá­rult a Players Championship Finals elnevezésű dartsver­­seny, a december 15-én kez­dődő világbajnokság előt­ti utolsó kiemelt torna. A hol­land játékos az angliai Mi­­neheadben rendezett viadal döntőjében 11-3-ra meg­verte a hatodik kiemelt Dave Chisnallt. Michael van Ger­wen az idén a 25. tornagyő­zelmét gyűjtötte be, ami re­kord a sportág történetében, korábban ugyanis egyetlen játékos sem nyert meg ennyi versenyt egy évben. R. G. A címvédő Ä la Cool hétméteresekkel kapott ki a The Bosstól - harmadik a Kakasd csapata lett Nagymányoki győzelem a bonyhádi teremben TEREMFOCI Csak büntetőrúgá­­sokkal dőlt el a bonyhádi vá­rosi sportcsarnokban hatodik alkalommal megrendezett Mi­kulás-kupa sorsa. A B-csoportban öt csapat vá­gott neki a tíz meccsből álló csoportkörnek. Esélyes volt a továbbjutásra a Kakasd, a má­sik kiadó helyre azonban több formáció pályázott, végül a Tico FC-t megelőzve a Bony­­hád-Börzsöny lett a befutó. A bátaapáti fiatalok is esélyesek voltak egészen az utolsó mérkő­zésükig.,Dicséret illeti az ötö­dik helyezett CsapYoda csapa­tát is, hisz minimális különb­séggel veszítették el valameny­­nyi fellépésüket. Az elődöntőkben a szoros csa­ták helyett gólzáport láthattak a nézők. Az Ä la Cool állva hagy­ta a fáradó Bonyhád-Börzsönyt, amely így is az utóbbi évek leg­jobb eredményét produkálta az elődöntőbejutással (8-4). A má­sik párban a The Boss tizet szá­molt a Kakasdra, erre Sebes­tyén Miklósék „csak” öttel vála­szoltak (10-5). A bronzmeccsen a feljavult Kakasd 7-4 arány­ban legyőzte a börzsönyieket. A fináléban a torna két leg­jobb csapata találkozott, s talán a nagymányokiak voltak vala­mivel aktívabbak. Az első fél­időben nem született gól a re­mekül teljesítő kapusoknak kö­szönhetően. A második játék-A nagymányoki fiatalokból álló The Boss győzött a Mikulás-kupán Lajos a legjobb Az idei megmérettetésre ezúttal „csak” kilenc csapat adta le nevezését, ami nega­tív rekord. De csak a résztve­vők számát tekintve lehetett hiányérzetük a szervezőknek, mert maga a torna gólokban, szép cselekben és izgalmak­ban - utóbbi állítás különö­sen igaz a fináléra - bővelke­dett. A torna nyitómérkőzé­sén - reggel nyolckor - már a két későbbi döntős nézett far­kasszemet. A torna legjobb mezőnyjátékosa Lajos Dá­vid (The Boss), míg a gólkirály Márk Krisztián (Kakasd) lett. részben előbb a címvédő szer­zett gólt, de előnye nem tartott sokáig, mert Gere Oszkár okos lövésével már a The Boss érez­hette magát nyeregben. Két perccel a vége előtt aztán követ­kezett a kockázatos, de ezúttal telitalálatnak bizonyuló kapus lehozatal az Ä la Cool részéről. Pont a kapust váltó Rafai Márk sistergős bombája talált utat a nagymányokiak kapujába - kö­vetkezhettek a büntetők. A The Boss rúgói háromszor mattol­ták Komáromi Bencét - aki en­nek ellenére a torna legjobb ka­pusa lett -, a címvédő pedig hi­bázott, így a végeredmény bün­tetők után 5-3 lett a The Boss javára. Balázs L.