Tolnai Népújság, 2016. augusztus (27. évfolyam, 179-204. szám)

2016-08-22 / 196. szám

2016. AUGUSZTUS 22., KÉTFŐ SPORT 13 Hatvannégy perc elég volt hat tolnai gólhoz, valamint a gálához az Őcsény ellen Nagy csata zajlott a pályán: a bonyhádi Kertész Dávid (jobbról) Kuti Kristóffal (14) és Lakatos Gergővel csatázik, Pfaff Ferenc (17) figyel A címvédő után a tavalyi ezüstérmes Majos már nagy falatnak bizonyult a dombó­váriak számára a megyei I. osztály második fordulójá­ban. A Tolna bő egy óra alatt kitömte az őcsényieket, míg a Teveinéi és a Szekszárdnál is akadt egy mesterhármast szerző játékos. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu LABDARÚGÁS Tolna VFC­­Őcsény SK 6-0 (2-0). Tolna, 100 néző. V: Lengyel S. (Ver­­bászi, Piegl). Tolna: Csoknyai- Erdélyi Zs., Ledneczki, Há­­zer, Féhr (Izsák, 66.) - Borda (Karszt L., a szünetben), Süme­gi B., Tolnai (Pesti V., a szünet­ben), ifj. Búzás A. (Mátyás, 55.)- Horváth M., Fejes (Nagy Zs., a szünetben). Játékos-edző: id. Búzás Attila. Őcsény: Lizák Zs.- Horváth Zs., Nyírán, Heffner, Forrai - Tóth A., Szabó Z., Ko­vács S., Kovács K. - Kertész J., Gyarmati Cs. Edző: Cziráki Gá­bor. A tolnaiak kapusuk, Bild­­héber Bence édesanyjának gyógyulására ajánlják a győ­zelmet. Gólszerzők: Mátyás (58., 87.), Sümegi B. (26.), Fejes Z. (44.), Horváth Zs. (60., ön­gól), Izsák (71.). Kiállítva: For­rai Z. (42.). Jók: Fejes, Féhr, Má­tyás. U19: a mérkőzést augusz­tus 25-én játsszák le. Bonyhád VLC-Szedresi SE 0-0. Bonyhád, 150 néző. V: Álló (Mihálovics, Petrovics). Bonyhád: Szabó Sz. - Szász D., Máté R., Szlama, Kertész D. (Schulteisz, 58.) - Tolnai Sz., Bognár S. - Genczler, Fekete K., Pfaff - Pap R.. Játékos-edző: Köllő Roland. Szedres: Farkas M. - Horváth Balázs, Kiss B., Kuti, Horváth Bálint - Erdélyi R, Fritz Á., Bíró A. (Benizs, a szünetben), Pach B. (Sztrahia, 65.) - Rikkers, Lakatos G. (Tol­nai L., 80.). Edző: Lacza József. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen igazságos pontosztozko­dás született. Jók: Szabó Sz., Máté R., Tolnai Sz., illetve Rik­kers, Horváth B. U19: a Bony­hád NB Il-es. Dunaföldvári FC-Tevel Me­­dosz SE 1-3 (0-2). Dunaföld­­vár, 50 néző. V: Fülöp A. (Kö­­vesdi T., Juhász Cs.). Duna­­földvár: Tóth D. - Androsovits (Farsang R, 66.), Princz (Solt, 73.), Fehér M., Tóth D. (Ürmös, 25.) - Berényi (Horváth A., 79.), Fröhlich, Markovics, Benke - Kiss R, Tóth Á. Edző: Barics Péter. Tevel: Máté R. - Csaba I. (Barabás B., 70.), Dobra, Sas M., Ferenc M. (Szabó M., 67.) - Reichert, Weidinger, Simon ]. (Nagy M., 81.), Kovács R. - Si­mon T. (Sas D., 85.), Búzás A. (Ahmed, 76.). Játékos-edző: Si­mon József. A vendégek maga­biztosan használták ki hely­zeteiket a gyenge napot kifo­gó hazaiakkal szemben. Gól: Tóth Á. (84.), illetve Simon J. (4., 28., 60.). Jók: az egész ven­dégcsapat. U19: a Dunaföldvár NB III.-as. Szekszárdi UFC ll.-Báta­­szék SE 4-1 (2-1). Szekszárd, 70 néző. Szekszárd II.: Szűcs K. - Rácz R, Pap Milán, Tóth R, Ná­­nási (Both, a szünetben) - Die­nes G. (Cseh, 71.), Ranga, Kuk­­lis, Nagyváradi (Jarabek, 65.) - Major (Lercz, a szünetben), Csi­­gi. Edző: Dienes Pál. Bátaszék: Klézli - Samu, Calka S., Kiss R, Horváth Á. - Régi (Hencz, 58.), Horváth G., Botos, Fábián Cs. (Csiki, 58.) - Faller (Földvári, 87.), Tóth B. (Babanics Gy., 80.). Edző: Kiss János. Végig kéz­ben tartotta a mérkőzést a ha­zai együttes, s ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Gól: Csigi (24., 55., 88.), Ranga (34.), illetve Tóth B. (45.). Jók: Rácz, Kuklis, Ranga, Csigi, illetve Tóth B., Horváth Á., Samu. UÍ9: a Szekszárd NB II.-es. Kakasd SE-Kölesdi SE 1-1 (0-0). Kakasd, V: Pekoli (ifj. Hartung, Piegl). Kakasd: Kocs­­már -Tóth L., Kvanduk E., Se­bestyén M. (Berta, a szünet­ben), Palkó A. - Márk K., Far­kas B. (Hucker, 71.), Márk A. - Árpa, Dobondi, Taba. Edző: Kniesz Mátyás. Kölesd: Sán­ta B. - Kern M. (Baksai, 57.), Pesti M., Kozák, Kapinya - Farkas R, Weisz, Péger (Pilisi, 63.), Haraszti I. - Váli, Varga Z. Edző: Sánta István. A hazai­ak a helyzeteik számát tekint­ve és a játék képe alapján vala­mivel közelebb álltak a győze­lemhez. Gól: Berta (48.), illet­ve Váli (ól.). Kiállítva: Dobondi (84.). Jók: Kocsmár, Taba, illet­ve Váli, Kapinya^ Weisz. Majosi SE-Dombóvár FC 1-0 (0-0). Majos, 250 né­ző. V: Knap (Mihálovics, Pet­rovics). Majos: Kerber - Né­meth B. (Gere, 55.), Hegedűs P. (Vámosi, 67.), Bálint J.> Sze­der - Lizák R, Szőts, Nagy N., Vituska (Bognár Zs., 54., Il­lés Á., 90.) - Gyánó, Gere. Já­tékos-edző: Hegedűs Péter. Dombóvár: Sztropkó - Magya-Ez következik A 3. forduló programja, au­gusztus 27., szombat: Tamá­si 2009 FC-Dunaföldvár FC, Dombóvár FC-Kakasd SE. Tolna VFC-Szekszárdi UFC II. Tevel Medosz SE-Bonyhád VLC 17 óra. Augusztus 28., vasárnap: Kölesdi SE-Öcsény SK, Szedresi SE-Majosi SE 17 óra. A Bátaszék SE a forduló ban szabadnapos lesz. A forduló embere CSIGI ÁDÁM háromszor talált be a Szekszárdi UFC II. színei­ben a Bátaszék ellen. Az ő ta­lálata nyitotta a gólok soroza­tát a 24. percben, majd a má­sodik félidőben. 2-1-es veze­tésnél újabb két gólt szerzett, nagy szerepet vállalva a me­gyeszékhely második csapa­tának sikeréből. SIMON JÓZSEF, a Tevel Me­dosz SE játékos-edzője sem akart lemaradni Csigitől, szin­tén háromszor mattolta a du­­naföldváriak kapuját. A ne­gyedik percben már előnyhöz juttatta csapatát, amire a fél­időben még rátett eggyel. Egy óra játék után már megvolt a mesterhármasa, amire csak szépítő talált érkezett. rosi (Gyeraj, 72.), Pap Máté, Ko­vács R., Bán - Baksa (Nagy D., 28.), Regényi, Androsics, Né­meth D. - Varga B. (Takács Z., a szünetben), Horváth Á. (Szá­raz, 81.). Szakmai igazgató: Bő­­zsöny János. A végig fölényben játszó hazai együttes a helyze­tei sokaságát hagyta ki, így a végén duplán örülhettek, hogy meglett a győzelem. Gól: Gyá­nó (58.). Jók: az egész hazai csa­pat, illetve Sztropkó, Regényi, Bán. U19: 1-4. A Tamási 2009 FC a forduló­ban szabadnapos volt. 2. Szekszárd II. 2 2 0 0 6-2 6 3. Szedres 2 1 1 0 4-1 4 4 Kakasd 2 1 1 0 4-2 4 5. Tolna 2 1 0 1 6-3 3 6. Tevel 1 1 0 0 3-1 3 7. Bátaszék 2 1 0 1 4-4 3 8 Dombóvár 2 1 0 1 2-2 3 9. Bonyhád 2 0 1 1 1-2 1 10. Kölesd 2 0 1 1 3-8 1 11. Tamási 1 0 0 1 1-4 0 12. Dunaföldvár 2 0 0 2 2-7 0 13. Kölesd 2 0 0 2 1-9 0 A szedresi Horváth Bálint (jobbra) Bognár Sándorral fut versenyt A Szekszárdi UFC második félidei játéka alapján két pontot vesztett a Szentlőrinc otthonában Dunaújvárosban megbicsaklott a paksi csapat LABDARÚGÁS NB III Közép-cso­port. Szentlőrinc SE-Szek­­szárdi UFC 0-0. Szentlőrinc. V.: Bana (Nagy A., Reinicz). Szentlőrinc: Ambrusics- Nagy R., Bodó (Zsebe, 89.), Dudás, Zámbó- Királyházi (Varga M., 81.), Füredi, Túri, Kalmár Zs., Tóth A. (Kovács B., 65.)- Hor­váth P. Edző: Reith Róbert. Szekszárd: Pokorni- Puskás G., Károly, Rátkai (Juhász M., 61.), Dallos- Vágner, Márton E., Arena Á. (Márkvárt R, 61.), Bu­dai- Kész T., Fejes. Edző: Var­ga Balázs. Jó iramú, változatos találko­zón mindkét csapat veszélyez­tette a kaput. Reális a döntet­len, de az UFC második félidei játéka alapján közelebb állt győzelemhez. Kiállítva: Zám­bó (Szentlőrinc, 90. perc). Varga Balázs: - Az első 20 percben nem azt kaptuk a csa­pattól, amit vártunk - kicsit defenzíven játszottunk. A foly­tatásban cserékkel is változtat­tunk, amik jól sikerültek, mert nagy fölénybe kerültünk. A mérkőzés utolsó szakaszában begyűjthettünk volna a három pontot, de egyik helyzetünket sem tudtuk gólra váltani. Dunaújváros-Paksi FC II. 5-0 (0-0). Dunaújváros. V.: Tamási (Iványi, Molnár M.). Dunaújváros: Vaszócsik- Haj­dók, Csendes, Páles, Ablonczy (Abért, 83.)- Csehi, Dobos, Do-Fejes Péter (9) és az UFC elhibázta a helyzeteit Szentlőrincen rogi (Kereső, 78.), Blatt- Tóth T., Király (Nyúl, 86.). Vezető­edző: Dobos Barna. Paks: Rácz G.- Rácz Zs., Bagó, Zachán, Hanoi- Kiss T., Fejős, Simon M. (Steinbach M., 72., Nagy Á., 78.)- Bognár D., Vlasies (Kesz­tyűs, 53.), Balázs Zs. Vezető­edző: Osztermájer Gábor. Az első hazai gól után kitá­madott a Paks, így minden ha­zai támadás gólveszélyes volt. Gólszerzők: Király (65., 87.), Dobos (88., 90.), Tóth T. (48.). Osztermájer Gábor: - Gra­tulálok az Újvárosnak, a máso­dik félidő alapján megérdemel­ten nyertek. Eredmények: FTC II.-Móra­­halom 4-0, Dabas-Gyón-Gyu­la 0-1, Komló-Budafok 1-3, Szigetszentmiklós-Békéscsa­­ba II. 3-0, Méhkerék-PMFC 0-4, Hódmezővásárhelyi FC­­FC Dabas 1-1. B. L. i. Ferencváros II. 3 3 0 0 8-0 9 2. Pécsi MFC 3 3 0 0 6-0 9 3 Dunaújváros 3 2 0 1 7-2 6 4. Sz. szentmiklós 3 2 0 1 5-1 6 5. Gyula 3 2 0 1 3-1 6 6. Budafok 3 2 0 1 5-4 6 7 Dabas 3 1 2 0 4-2 5 8. Szentlőrinc 3 1 1 1 3-3 4 9. H.m.vásárhely 3 1 1 1 2-2 4 10 Méhkerék 3 1 1 1 6-7 4 11. Pénzügyőr 3 1 1 1 4-5 4 12. Szekszárd 3 1 1 1 1-2 4 13 Dabas-Gyón 3 1 0 2 4-5 3 14. Dunaharaszti 3 1 0 2 3-4 3 15. Paksi FC II. 3 1 0 2 1-8 3 16 Békéscsaba II. 3 0 1 2 3-7 1 17. Komló 3 0 0 3 1-6 0 18. Mórahalom 3 0 0 3 0-7 0