Tolnai Népújság, 2016. július (27. évfolyam, 153-178. szám)

2016-07-28 / 176. szám

2016. JÚLIUS 28., CSÜTÖRTÖK SPORT 11 Helytálltak a megyei csapatok, a BBFC döntőzhet Megvan az utánpótlás A Bonyhád BFC U17-es játékosát, Sásdi Bencét (jobbra) választották a középdöntő legjobbjának A Salzburg is szenvedett a Partizani Tirana ellen LABDARÚGÁS A Red Bull Salz­burg 1-0-ra győzött az elő­ző körben a Ferencvárost bú­csúztató albán Partizani ven­dégeként a Bajnokok Ligá­ja-selejtező keddi játéknapján a harmadik forduló első mér­kőzésén. Az osztrák bajnoknak is meggyűlt a baja a balkáni csa­pattal, az 54. percben Diadie Samassekou kiállításával em­berhátrányba is kerültek, de Valón Berisha buktatásáért megítélt büntetőt Jonatán So­riano értékesítette. A Barcelo­nában nevelkedett csatárnak ez volt a 163. gólja az eddigi 197 salzburgi fellépésén. A 73. percben aztán kiegyenlített a Partizani, már ami a létszá­mot illeti, gól viszont több nem esett, így minimális előnnyel várhatják a hazai visszavágót az osztrákok. Bajnokok Ligája-selejte­ző, 3. forduló, 1. mérkőzés. Sparta Praha (cseh)-Steaua Bukarest (román) 1-1. Gól: Su­ral (35.), illetve Stanciu (75.). Ludogorets (bolgár)-Crvena zvezda (szerb) 2-2. Gól: J. Caf óú (43.), Keserű (76.), ill. Ka­tái (48.), Kanga (66.). BATE Bo­­riszov (fehérorosz)-Dundalk (ír) 1-0. Gól: Gordeichuk (70.). Plzen (cseh)-Qarabag (azeri) 0-0. FK Rosztov (orosz)-An­­derlecht (belga) 2-2. Gól: Ezato­­lahi (16.), Poloz (60., - büntető­ből), ill. Hanni (3.), Tielemans (52.). Sahtar Donyeck (ukrán)­­Young Boys (svájci) 2-0. Gól: Bemard (27.), Seleznyov (75.). Dinamo Zagreb (horvát)-Di­­namo Tbiliszi (grúz) 2-0. Gól: Soudani (39.), Coric (42.). Ajax Amszterdam (holland)-PAOK (görög) 1-1. Gól: Dolberg (58.), ill. Djalma Campos (27.). B. S. Jonatán Soriano, a gólzsák Hétvégén rendezték az utánpótlás-bajnokságok nyugati középdöntőit. Az U17-es korosztályban a Bonyhád a második, a Tol­­na-Mözs a harmadik helyen zárt, míg az U19-ben is dön­tőt érő ezüstöt gyűjtött be a BFC. Az országos döntő­ket augusztus 5. és 7. kö­zött rendezik az MLSZ Be­ach Arénában. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu STRANDFOCI A legfiatalabb, U15-ÖS korosztályban a Bony­hád BFC és a Majos gárdá­ja sem járt szerencsével a kö­zépdöntőkben, igaz, mindket­tő helytállt. A Siófok bizonyult a legjobbnak, kimagaslottak a Balaton-partiak a mezőnyből. A Bonyhád körbeverés után búcsúzott a csoportjában, míg a majosiak szoros meccsen ve­szítettek. Eredmények, A csoport: Kistarcsa-Siófok „B” 4-3, Bonyhád BFC-Kistarcsa 5-4 (Tamás Ádám és Farkas Ke­vin 2-2, Takács Balázs egy gólt szerzett), Siófok „B”-Bonyhád BFC 2-0. B csoport: Siófok-Tö­­rökbálint 13-2, Törökbálint- Majos 4-3 (Tamás Bence 2, Tö­rök Ákos egy gólt lőtt), Siófok- Majos 13-0. Helyosztók. Elő­döntők: Siófok „B”-Törökbálint 4-2, Siófok-Kistarcsa 6-2. A 3. helyért: Kistarcsa-Törökbálint 4-3. A döntőben: Siófok-Siófok „B” 11-3. Egy korosztállyal feljebb (U17) a Bonyhád BFC és a Tol­­na-Mözs már a megyei tornán is végletekig kiélezett derbit játszott, a sors úgy hozta, hogy az országos döntőért is meg­­küzdhettek egymással, amiből a bonyhádiak jöttek ki jobban. A korosztályos tornát viszont a Siófok nyerte a völgységiek és a Tolna-Mözs előtt, előbbi ket­tő lesz ott az országos négyes döntőn. Eredmények, A csoport: Bonyhád BFC-Siófok „B” 6-5 (Sásdi Bence 3, Sztruhár Bo­­tond 2, Győrfi Bálint egy ta­lálatig jutott), Aramis-Siófok „B” 10-2, Bonyhád BFC-Ara­­mis 6-2 (Sztruhár 2, Guzo­­rán Péter, Sásdi, Győrfi Domi­nik és Vendég Olivér 1-1 gólt lőtt). B csoport: Siófok-Tol­na-Mözs 8-3 (a tolnai gólokon Vadas Balázs, Liszkai Loránd és Frankowszky Dániel oszto­zott), Siófok-Kistarcsa 5-3, Tol­­na-Mözs-Kistarcsa 4-3 (Gel­­lén Gergely öngólja mellett Kecskeméti Denisz 2, Liszkai egy gólt szerzett). Helyosztók. Elődöntők: Bonyhád BFC-Tol­­na-Mözs FSE 5-3 (Sztruhár 2, Guzorán, Győrfi, Fenyvesi Csa­ba, illetve Sára Patrik, Merkl Dániel, Frankowszky), Siófok- Aramis 8-4. A 3. helyért: Tol­­na-Mözs-Aramis 5-5, bünte­tők után: 7-6 (Oláh Bence 2, Sára P. 2, Kecskeméti, Vadas, Halmos Csaba). A döntőben: Siófok-Bonyhád 8-2 (Győrfi B., Sztruhár). Az U19-eseknél Tolna me­gyét a Bonyhád BFC és a Tolna VFC képviselte. A tolnaiak jól helytálltak az erős csoportban, de nem sikerült továbbjutni­uk. A megyei bajnok BBFC ma­gabiztosan nyerte a középdön­tős csoportját, majd az elődön­tőben a Siófokot is legyőzték, így kvalifikálták magukat az országos döntőbe. Mellettük a középdöntőt megnyerő Aramis lehet majd ott a final fourban. Eredmények, Acsoport:Sió­­fok-Tolna 7-3 (Kelemen Zsom­bor, Kovács Lénárd és Janko­­vics Máté 1-1 gól), Aramis- Tolna 4-3 (Nagyváradi Olivér 3), Aramis-Siófok 4-2. B cso­port: Bonyhád BFC-Göd 11-2 (Boros Krisztián 4, Genczler Kornél 3, Árvái Kristóf 2, Ger­gely Dávid, Wolf Szabolcs 1-1), Göd-Siófok „B” 7-6, Bonyhád- Siófok „B” 5-0 (Genczler 2, Ba­­ranyi, Wolf, Sásdi Ferenc 1-1). Helyosztók. Elődöntők: Ara­mis SE-Gödi SE 15-5, Bony­hád BFC-Siófok 5-4 (Boros 2, Genczler, Vajda Tibor, Gergely Dávid 1-1). A 3. helyért: Siófok- Göd 9-6. A döntőben: Aramis- Bonyhád 6-5 (Genczler 2, Ár­vái, Szentes Máté 1-1). Klub- és ligacsúcs Gonzalo Higuaínért LABDARÚGÁS Kedd este hi­vatalossá vált, hogy Gonzalo Higuaín a Napolitől az olasz bajnoki címvédő Juventus­­hoz igazolt. Az előző idény­ben 35 bajnokin 36 gólt szerző argentin támadó ki­vásárlási ára 90 millió euró volt, amit két év alatt fizet ki a torinói klub. Az összeg klubcsúcsnak számít a Ju­­ventusnál (2001-ben Gianlu­­igi Buffonért adtak 53 milliót a Parmának), egyben átiga­zolási rekord is az olasz ligá­ban (2000-ben 55 millióért vette a Lazio Hernan Crespót szintén a Parmától). B. S. Csütörtökön repül az első csoport OLIMPIA A magyar bizottság (MOB) honlapjának keddi be­számolója szerint a csütörtö­kön reggel 6 óra után indu­ló repülőgéppel utaznak az első olimpikonok a jövő pén­teken kezdődő Rio de Jane­­iró-i ötkarikás játékok hely­színére. Ezen a gépen töb­bek között két tornász és két úszó, valamint edzőik, illet­ve az egészségügyi csapat lesz rajta. A delegáció legna­gyobb része szombaton re­pül Brazíliába. B. S. Fiatalokat képez a Mórágyi SE LABDARÚGÁS Augusztus 1. és 5. között (hétfőtől pénte­kig) három korosztályban (6- 8, 9-12,13-17 éves kor) lab­darúgóképzést tart a Mór­ágyi SE 15 órától 18 óráig az egyesület pályáján Illés Béla, Acsádi Gábor és Botos Árpád vezetésével. Jelentkezni a helyszínen lehet, a részvétel díjtalan. Várdomb és Alsóná­­na központjában 14.30 óra­kor a mórágyi önkormányzat busza ingyenesen szállítja a gyerekeket. B. S. Jövő héten visszatérnek a „nagyok” is Hétvégén véget ért a Nemze­ti Strandlabdarúgó Liga (NSL) alapszakasza. A Bonyhád BFC az első fordulóban három győ­zelem mellett csak a rekordbaj­nok Goldwin Plusztól szenve­dett vereséget, a folytatásban sorozatban öt győzelmet szer­zett Bölcsföldi Zoltán együttese - köztük a címvédő Gyöngyöst is két vállra fektették. A nagy vihar két hete homokszemet szórt a gépezetbe, zsinórban öt zakót könyvelhetett el a BBFC. Máté Róberték végül harmadik helyen zárták az alapszakaszt. A négyes döntőt augusztus 5-6-án (péntek, szombat) ren­dezik. Az alapszakaszgyőztes Goldwin Plusz a negyedik Ju­nior Sport Szegeddel csatázik a döntőbe kerülésért, míg a Bonyhádra a második Energia SC Gyöngyös vár. Az elődön­tőket pénteken, a bronzérm­­kőzést és a finálét szombaton rendezik szintén Siófokon, az MLSZ Beach Arénában. A horvátokat legyőzve a második helyen jutottak tovább a magyarok az U18-as Eb-n Nem kell A 16-ban a szerbek vártak Studerékre SS« KOSÁRLABDA Kedden a hor­­vátok ellen játszotta le utol­só csoportmérkőzését a ma­gyar női válogatott a Sopron­ban zajló U18-as Európa-baj­­nokságon. A Studer Ágnes nélkül fel­álló hazai csapat beragadtak a rajtnál, 0-8 után Gereben Lí­via büntetője törte meg a ma­gyarjeget az ötödik percben, a negyed végére egy pontra jöt­tek fel. Először a 14. percben vezetett Balogh Judit együtte­se (16-17), de a franciák ezt a játékrészt is megnyerték egy ponttal - köszönhetően egy 12-2-es rohanásuknak. A nagyszünet után kiegyen­lített lett az állás, többször is Gereben Lívia (középen) jól szedte a lepattanókat a horvátok ellen A végeredmény D csoport, végeredmény. 1. Franciaország 3 győzelem/O vereség, 2. Magyarország 2/1, 3. Horvátország 1/2,4. Szlové­nia 0/3. A nyolcaddöntőben a magyar válogatott a C csoport harmadik helyezettjével, Szer­biával találkozott (a mérkőzés lapzártánk után ért véget). To­vábbjutás esetén a pénteki ne­gyeddöntőben az orosz-hol­land párharc győztesével ta­lálkoznak Studer Ágnesék. Az elődöntőket szombaton (18 és 20.15 órai kezdettel), a bronz­mérkőzést (18) és a döntőt va­sárnap rendezik (20.15). a hazai közönség szeretetét élvező magyar csapatnál volt az előny. A hajrát ismét déli szomszédaink nyomták meg, és az utolsó bő négy percet 11-4-gyel nyerték meg. A záró felvonást 11-0-val in­dította a magyar válogatott, és bár a horvátok egy ideig tartot­ták a lépést, a hajrában kiala­kult az 5-7 pontos különbség, ami meg is maradt a végére. Eredmény. Horvátország- Magyarország 66-73 (12-11, 16-15, 22-16,16-31). Leg­jobb dobók: Silov 20/6, Skoric 11/3, illetve Juhász D. 24, Le­lik 13/3. Gereben Lívia 4 pon­tig, 8 lepattanóig és 3 asszisz­­tig jutott. B.S. OLIMPIA Kedden vakbélgyul­ladás gyanújával kórházba ke­rült Sárosi Laura, aki húsz év után szerzett olimpiai kvótát magyar tollaslabdázóként (At­lantában Ódor Andrea képvi­selte a magyar színeket). A 23 éves sportoló szerda délelőtt jobb hírekkel szolgált közössé­gi oldalán, valószínűleg még­sem vakbélgyulladás okoz­ta hasi fájdalmait, és bár még nem tudni, pontosan mi is a problémát, annyi biztos, hogy nincs szükség műtétre, így ott lehet Rióban. A tollaslabdázók augusztus 11-én kezdik meg szereplésüket az olimpián, a magyar versenyző a tervek szerint 4-én utazik. B. S.