Tolnai Népújság, 2015. november (26. évfolyam, 256-280. szám)

2015-11-18 / 270. szám

2015. NOVEMBER 18., SZERDA SPORT 11 Mindkét megyei férficsapat vereséget szenvedett A Tamásié a rangadó A tolnai Gál Dórának (a labdával) nem volt egyszerű dolga a tamási védőfal, Lanczki Eszter (13), Salamon Csilla (4) és Sákovics Kitti (16) ellen Megye kettő: az Aparhant sikerével ért véget az ősz LABDARÚGÁS A megyei II. osz­tály Nyugati csoportjában is be­pótolták az utolsó elhalasztott mérkőzést, így teljessé vált az őszi bajnokság végeredménye. A Kaposszekcső-Csikóstőttős fe­lett aratott magabiztos győzel­mével az Aparhant feljött a ta­bella második helyére, hat pont­tal az őszi bajnok Nagymányok mögé. A vendégek harmadik el­halasztott meccsüket is elveszí­tették, akik a nyolcadik helyről várhatják a tavaszi folytatást. Az 1. fordulójából elhalasz­tott mérkőzésen: Aparhant SE-Kaposszekcső-Csikóstőt- tős KSE 7-0 (5-0). Aparhant, 50 néző. V: Lengyel S. (Köves­éi T., Balipap). Aparhant: Kó- ka (Zsilinszky, 63.) - Lovász R., Móricz L, Szigetvári (Szilágyi M., 73.), Minker E. (Sebestyén D., 71.) - Dézsi J„ Miklós L., Molnár N. (Szőts R., 55.), Mül­ler M. - Beszterczán (Hegyi, 22.), Kajtár I. látékos-edzők: Dé­zsi János, Minker Endre. Ka­posszekcső-Csikóstőttős: Pata­ki Á. - Bordás, Pál D., Dávid D., Végh P. - Józsa K., Bojtos, Fehér A., Cser - Schott. Edző: Iván Jó­zsef. Megérdemelt, fölényes ha­zai győzelem született a tíz em­berrel felálló, sportszerűen ját­szó vendégek ellen. Gól: Mik­lós L. (3., 64.), Kajtár I. (34., 38.), Móricz I. (44., 82.), Beszterczán (9.). Jók: mindkét csapat játéko­sai dicsérhetők. U19: 4-1. Az őszi végeredmény, Nyu­gat: 1. Nagymányok 27 (33-12), 2. Aparhant 21 (39-25), 3. Kis- dorog 19 (36-18), 4. Magyarke- szi ló (34-24), ...ll.Kéty 1 (19- 51) ponttal. BergS. Vendégsikerrel ért véget a női NB II. Délnyugati csoportjának megyei rangadója, a Tam-Bau Tamási Tolnán tudott győzni. A tamásiak továbbra is veze­tik a bajnokságot, míg a jó raj­tot elkapó tolnaiak sorozat­ban harmadik vereségüket vol­tak kénytelenek elkönyvelni. A férfiaknál csúnya pofonba sza­ladt bele a Holler UFC, de nem úszta meg a vereséget a Hő- gyész sem. Berg Sándor berg.sandor@gmail.com KÉZILABDA Női NB II., Délnyuga­ti csoport. Tolna KC-Tam-Bau Tamási KC 18-19 (7-11). Tol­na 100 néző. V: Bacs, Rácz. Tol­na: SZABÓ A. - Nagy Á., Cson­ka 2, Pásztor F. 1, Gál D. 1, Pász­tor K. 3, MALÁTI A. 7. Cserék: Bodzási (kapus), Tornai F., Tornai Cs. 3 (3), Gaál 0., Bakó K. 1. Ve­zetőedző: Takács István. Tamá­si KC: JÁNOS F. - Gulyás 2, Sza­bó D. 6 (3), Lanczki, SÁKOVICS K. 4, KERSÁK 4, Salamon Cs. 2. Cserék: Farkas V, SÁKOVICS B. 1. Vezetőedző: Varga László. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4. Kiállítások: 8 perc + kiállítás, ill. 8 perc + kiállítás. Sajnos a két csapat szintéjre nem tudtak felnőni a mérkőzést irányító játékvezetők és a zsűri. Emiatt többször is elszabadul­tak az indulatok. Juniormérkő­zés: 19-25 (9-9). Takács István, a Tolna edző­je: - Még sosem hallottam a tol­Férfi NB II., Délnyugati csoport 1. NEKA 8 8 0 0 248-196 16 2. Pécsi VSKII. 8 7 0 1 233-190 14 3. Komló U23 8 6 1 1 249-221 13 4. Nagyatád 8 5 1 2 201-203 11 5. Nagykanizsa 8 3 2 3 210-198 8 6. Hőgyész 8 3 1 4 211-227 7 7. Kalocsa 8 3 0 5 231-222 6 8, M.nádasd 8 2 2 4 216-236 6 9. Dunaföldvár 8 3 0 5 234-261 6 10. Siklós KC 8 2 0 6 201-228 4 11. Bajai KSE 8 1 1 6 199-232 3 12. Szigetvár 8 1 0 7 207-226 2 Női NB II., Délnyugati csoport 1. Tamási KC 7 6 0 1 199-161 12 2. Balatonboglár 8 5 1 2 221-216 11 3. Csurgó 7 4 1 2 203-167 9 4.PEAC 7 4 1 2 196-180 9 5. Hévíz 8 4 1 3 223-224 9 6. Tolna KC 7 2 2 3 156-151 6 7. FTC III. 7 3 0 4 211-207 6 8. Siófok II. 7 3 0 4 211-218 6 9. Siklós 7 3 0 4 166-193 6 10. Budakalász 7 1 2 4 174-191 4 11. Kozármisleny II . 8 0 2 6 173-225 2 nai sportcsarnokban, hogy a né­zők kórusban szidták volna a já­tékvezetőket. Varga László, a Tamási edző­je: - Le a kalappal a lányok előtt, nagyon küzdöttek a meccsen. Férfi NB II., Délnyugati cso­port, 8. forduló. MK Pelikán Siklós KC-Holler UFC 41-29 (18-11). Siklós, 70 néző. V: Bo- zsó, Pánczél. Holler UFC: Pará- di - Szauter 5 (1), Pach D. 6 (2), Csendes 2, Pach A. 5, Garda, Hel­ler 5. Cserék: Tóth P. (kapus), So- mogyvári 3, Szakó 1, Orova N. 2, Bihari, Kovács K. Vezetőedző: Orova Tamás. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. A sok hiányzóval felálló du- naföldváriak átaludták a mérkő­zést. Az alsóházi rangadó tétje - az UFC kilencedik, a Siklós tize­dik a tabellán - rányomta a bé­lyegét a vendégek játékára. Az erősebb, gyorsabb és kombina- tívabb játékkal sima győzelmet aratott a hazai együttes. Junior­mérkőzés: 28-35 (10-16). Orova Tamás, a Dunaföldvár edzője: - Ez a találkozó azok kö­zé tartozik, amit nagyon gyor­san el kell felejtenünk, és a kö­vetkező két hazai mérkőzésre kell koncentrálnunk. Rinyamenti KC-Hőgyészi SC 24-22 (14-10). Nagyatád, 100 néző. V: Kóbor, Tasnádi. Hő- gyész: Farkas G. - Teimel 3, Kré- mer 4, Gadányi 4 (1), Héger 2, Si­pos 5, Szabó T. 2. Cserék: Hudra (kapus), Pap B. 2, Tiborcz. Veze­tőedző: Barabás Lajos. Hétméteresek: 0/0, ill. 3/1. Kiállítások: 8 perc, ill. 8 perc + piros lap. A mérkőzés nagy részé­ben fej-fej mellett haladt a két együttes, de a sok hiányzóval felálló hőgyészieknek - össze­sen nyolc mezőnyjátékos állt a vezetőedző rendelkezésére Sza­bó Tibor piros lapja után hatvá­nyozottan - szőkébb lett a va­riációs lehetőségük. A végjáték­ban így is sikerült egy gólra fel­jönniük, de a pontszerzés már nem sikerült. Juniormérkőzés: 25-20 (13-9). Barabás Lajos, a Hőgyész edzője: - Ennyi sérülttel és hi­ányzóval idegenben nem lehet, vagy legalábbis nagyon nehéz győzni. HÍREK A montenegrói is távozik Paksról KOSÁRLABDAÁz NB l-ben sze­replő Atomerőmű SE szerző­dést bontott Zarko Rakocse- viccsel (képünkön). A monte­negrói center krónikus sérü­lései miatt nem tudott olyan mértékben csapata haszná­ra lenni, arriely indokolta vol­na ottlétét - olvasható a klub honlapján. Ehhez kapcsolódó hír, hogy egyelőre nem érkezik új játékos a helyére. B. S. Az írek is ott lesznek az Eb-n LABDARÚGÁSA magyar váloga­tott után másodikként Íror­szág jutott ki a franciaországi Európa-bajnokságra, miután az idegenbeli 1-1 után hazai közönség előtt 2-0-ra legyőz­te a bosnyákokat. Lapzártánk után játszották a Dánia-Svéd- ország (első meccsen 2-1-es svéd siker született) és a Szlo­vénia-Ukrajna (0-2) pótselej­tezőket. B. S. Kikapott a Bengals, oda a veretlenségük AMERIKAIFOCIA tengerentúli profi bajnokság (NFL) 10. for­dulójának hétfő esti - magyar idő szerint kedd hajnali - rang­adóján elvesztette veretlensé­gét a Cincinnati Bengals, miu­tán hazai pályán 10-6-ra kika­pott a Houston Texanstól. Ez­zel már csak a címvédő New England Patriots és a Caroli­na Panthers veretlen a szezon­ban (9-0). B. S. Magyar Kupa: visszavágók jönnek LABDARÚGÁSA nyolcaddöntő visszavágóihoz érkezett a Ma­gyar Kupa mezőnye. A címvé­dő Ferencváros a hazai 4-1- es győzelem fényében látogat Csákvárra, míg az „óriásölő” Kozármisleny - amely a Bo- zsik Stadionban győzött 2-1- re - most hazai pályán bizo­nyíthat. A Videoton-Haladás találkozót az M4 Sport élőben közvetíti 20.15 órától. B. S. A Hepp Kupában a somogyiak nyertek - a Dombóvári KSE idegenben gyarapította győzelmei számát A lelkes Szekszárd visszavágott a Marcalinak KOSÁRLABDA A Dombóvár idegen­ben, a Szekszárd hazai pályán győzött az NB Il-es férfibajnok­ság legutóbbi fordulójában. Férfi NB II, Nyugati-csoport. PTE-PEAC-Dombóvári Kosár­suli KE 50-86 (17-32, 9-21, 7-15, 17-18). Pécs. V.: Földvá­ri, Fleischmann. Dombóvár: Ta­más 2, SZILÁGYI 19/3, BALOGH 16/3, FARKAS 14, Panta 5/3. Cse­re: BANAI 15/12, Murvai 2, Lo­vas 3/3, König 3/3, Németh 3/3, Pölöske 4. Edző: Szőke Balázs. A 4. fordulóban az NB II egy­aránt 3-3 győzelemmel rajtoló csapata találkozott egymással. A mérkőzés kezdetén felváltva es­tek a kosarak, kiegyenlített játék zajlott a pályán. Majd védekezést váltott a Dombóvár, amivel sike­rült megzavarnia ellenfelét, s na­gyon jó támadójátékkal a negyed végére már tetemes előnyt sze­reztek Baloghék. Akik a folyta­tásban tovább növelték a különb­séget, mindenki pályára lépett a csapatból, és mindenki ponto­kat is szerzett. Bár a második fél­időre visszaesett a Szőke-csapat koncentrációja - nem volt elég hatékony a támadójátékuk fö­lényes győzelmüket így sem fe­nyegette veszély. Alisca Terra FKSE Szek- szárd-Marcali VSZSE 86-82 (21-23,26-21,17-18,22-20). Szekszárd. V.: Radnóti, Csalló­közi. Szekszárd: Horváth 12, SI­MON 16, STERCZER 17/6, SÜME­Simon Attila 16 pontot szerzett GI 27, KOROSSY 10. Csere: Ara­di 4, Tunczinger, Sántha. Edző: Murvai Árpád. A meccs első szakaszában nem pörgött eléggé az FKSE, sok volt a pontatlan dobás az első negyed­ben. Az ellenfél ellépését a táma­dó palánk alatt ekkor igen hasz­nosan játszó Korossy akadályoz­ta, meg aki 6 pontot és ó támadó- lepattanót szerzett az etapban. A 19. percig tartotta sovány előnyét a Marcali, ekkor Sterczer szép kosarakat szerzett, és Sümegi va­lamint Simon is megtett mindent az egyenlítésért, illetve a vezetés megszerzéséért, ami végül is si­került a negyed végére. Óvatos játékkal folytatódott a találkozó a nagyszünet után, előbb egyenlített majd vissza­vette a vezetést a vendégcsapat a három személyi hibája miatt kispadra kényszerülő Sümegi nélkül játszó hazaiakkal szem­ben. A komolyabb veszélyt Ster­czer triplával, Murvai edző Idő­kéréssel, Aradi és Horváth kosa­raival akadályozta meg a terrás legénység annak ellenére, hogy a 29. percben Sterczernek - sú­lyos bokasérülés miatt - végleg el kellett hagynia a pályát. Ven­dégegyenlítéssel kezdődött a zá­ró tíz perc, ezt követően azon­ban Sümegi zsinórban kilenc pontot dobott. Nehezen visel­te hátrányát a Marcali, a somo­gyiak reklamálásért technikai hibát kaptak. A lelkes hazai kö­zönség buzdítása mellett az óri­ási lelkesedéssel, a végén csere nélkül játszó vendéglátó győzel­mét hozta a találkozó. A következő fordulóban me­gyei rangadót játszanak a baj­nokságban. November 20-án, az­az ezen a héten pénteken 19.30 órától a Dombóvár a Szekszárdot látja vendégül. B. L. A Nyugati csoport állása 1. Dombóvár 4 4 0 382-234 1.000 2. Tigris KK 5 4 1 473-356 0.900 3. PEAC 4 3 1 341-289 0.880 4. Szombathely 4 3 1 339-288 0.880 5. Szekszárd 4 3 1 313-299 0.880 6. Sopron 5 3 2 417-330 0.800 7. Göcsej SK 5 2 3 453-480 0.700 8. Siófok 5 2 3 425-464 0.700 9. Marcali 4 1 3 295-347 0.630 10. Veszprém 5 0 5 323-461 0.500 11. Tata 5 0 5 314-527 0.500 V » I