Tolnai Népújság, 2015. szeptember (26. évfolyam, 204-229. szám)

2015-09-29 / 228. szám

2015. SZEPTEMBER 29., KEDD SPORT .11 Dunakömlődön egy mezőnyjátékos, Tóth Attila védte a Sióagárd kapuját Magyarkesziben is örülhetett a százszázalékos Nagymányok Tovább üldözi egymást a Mó­rágy és a Madocsa a megyei II. osztály Keleti csoportjában, előbbi hazai pályán gurított he­tet a Kajdacsnak, utóbbi Bá- taapátiban zörgette meg szin­tén hétszer a hálót. A Simon- tornya sorozatban harmadszor gyűjtötte be a három pontot. Nyugaton három vereség után győzött ismét a Majos máso­dik csapata, míg a Zomba öt meccs óta veretlen. Berg Sándor berg.s51ndor@gmail.com Keleti csoport Dunakömlőd SE-Sióagárd SE 3-0 (2-0). Dunakömlőd, 50 néző. V: Kiss G. (Bárdos, Vági). Duna­kömlőd: Budai - Adorján, Füre­di, Hoós, Farnek - Szemes, Csö­mör (Poroszkai M., 76.), Rezicska, Szlucska - Farsang J. (Poroszkai J., ), Búzás T. Játékos-edző: Far­sang János. Sióagárd: Tóth Attila - Auth, Sümegi, Horváth P., Tóth Adrián, Kelemen A. (Sólyomvá­ri, 83.), Vass G., Győrfi G. (Vajda, 73.) - Orosz T., Nagy M., Schäff­ler B. Edző: Szabó Tibor. Közepes iramú és színvonalú mérkőzé­sen két azonos képességű együt­tes találkozóján a második félidő­ben helyenként jól játszó hazai­ak megérdemelten nyertek a kul­turáltan játszó vendégek ellen. Gól: Rezicska (3.), Búzás T. (34.), Szlucska (88.). Jók: Budai, Ador­ján, Búzás T., Hoós, Füredi, illet­ve Kelemen A., Orosz, Tóth Adri­án. U19: 8-1. Mórágy SE-Kajdacs SE 7-1 (3-0). Mórágy, 100 néző. V: Szappanyos Sz. (Csobot, Szabó Sz.). Mórágy: Hujbert - Simon J. (Acsádi, 84.), Lestár (Dudás G., 49.), Lengyel 0., Bene - Fürst, Berényi Sz., Rozgonyi, Löfli D. - Tóth L. (Miklós M., 49.), Gábor P. (Kovács K., a szünetben). Edző: Illés Béla. Kajdacs: Opra - Far­kas A., Király P., Kapás B., Or­sós F. - Varga L., Szendi, Orsós D. (Szeder, 77.), Simon B. - Kö­rösi, Király R. Edző: Varga Lász­ló. A listavezetőhöz méltó játék­kal győzött a mórágyi együttes a helyenként jól futballozó vendé­gek ellen. Gól: Gábor P. (7.), Löf­li D. (39.), Berényi Sz. (40.), Tóth L. (46.), Kovács K. (49.), Miklós (66.), Dudás G. (75.), illetve Si­mon B. (80.). Jók: Lestár, Berényi Sz., Simon J., Lengyel 0., Miklós M. , illetve Körösi, Varga L., Si­mon B. U19: 6-2. Bátaapáti SE-Madocsa SE 2-7 (1-4). Bátaapáti, 100 néző. V: Kurcz (Kardos, Jákovics). Bá­taapáti: Soós - Kiss R, Csányi Cs. (Meczker, 63.), Lovász, Tóth J. - Mihó, Orbán, Hesz, Szabó B. (Dudás Z., a szünetben) - Baba- nics Gy. (Ortó, 65.), Preimeyer. Edző: Darabos László. Madocsa: Müller - Araczki L, Hahn, Sánta (Éger, 12.), Magyar I. - Szakács (Hosnyánszki, 75.), Vörös G., Re­in (Madár, a szünetben), Schulte- isz A. - Kern, Böde I. Edző: Böde Dániel. A hullámvölgyben lévő hazaiak nem tudtak lépést tarta­ni a jó erőkből álló vendégekkel. Gól: Babanics Gy. (27.), Preimey­er (76.), illetve Böde I. (21., 45., 61.), Éger (24.), Kern (30.), Hahn (52.), Madár (64.). Jók: az egész vendégcsapat dicséretet érde­mekül: 3-1. Pálfa SE-Bölcskei SE II. 2-7 (1-1). Pálfa, 50 néző. V: Lengyel S. (Ritter, Hadházy). Pálfa: Mol­nár P. - Mészáros R, Orsós D., Balogh T., Lindinger (Csányi Á., 68.) - Rigó G., Branauer, Nagy K., Lábodi (Deres, 55.) - Csányi Kálmán (Árnyos, a szünetben), Magyar A. Edző: Csányi Árpád. Bölcske II.: Farkas P. - Kuti, Pálfl (Nagy L, 75.), Kiinger, Besenczi Z. - Höss (Wolf, 61.), Princz, Szi­li Sz. (Süvöltős, 75.), Besenczi I. - Farnek (Bereczki L, 61.), Czifra. Edző: Fenyősi Gergely. Megérde­melt vendégsiker született. Gól: Magyar A. (36., 81.), illetve Be­senczi I. (21.), Höss (52.), Princz (66.), Rigó (76. - öngól), Czifra Ez következik... Megyei II. osztály. 8. fordu­ló. Keleti csoport, október 3, szombat: Gerjen-Mórágy. Kaj- dacs-Fadd. Kezdés: 14.30. Ok­tóber 4.. vasárnap: Simontor- nya-Madocsa, Sióagárd-Pál- fa, Bölcske II.-Bátaapáti. Kez­dés: 14:30. Szabadnapos: Du- nakömlöd. Nyugati csoport, október 3.. szombat: Kapos- szekcső-Csikóstőttős-Szakály, Zomba-Bonyhád-Börzsöny, Nagymányoki-Kéty. Kezdés: 14.30. Október 4.. vasárnap: Kisdorog-Magyarkeszi, Apar- hant-Majos II. Kezdés: 14.30. Szabadnapos: Döbrököz. (79.), Nagy I. (84.), Wolf (90.). Ba­logh T., Branauer, illetve Besen­czi L, Czifra, Besenczi Z. U19: a Bölcske NB Il-es. Simontornya TC-Gerjen SK 6-1 (2-1). Simontornya, 80 né­ző. V: Szincsák (Kövesdi T., Kö- vesdi R.). Simontornya: Kovács János (Kovács S., 84.) - Jancski, Győré, Szűcs I., Csepregi - Ka- pinya, Sandó (Fung, 73.), Papp T., Romhányi - Szálka, Szabó J. (Varga R., 78.). Edző: Tóth Atti­la. Gerjen: Tóth F. - Korponai, Gerendái, Aradi, Bráz Sz. - Szi­li Á., Holweiger (Mező, 78.), Mol­nár T. (Kovács L., a szünetben), Kákonyi (Hajnes B., 76.) - Ná- nai, Stankovics. Edző: Gyenis Mihály. Szoros első félidőt köve­tően a második játékrészben ke­rült fölénybe a vendéglátó együt­tes és döntötte el a találkozó sor­sát. Gól: Szabó J. (22., 59.), Rom­hányi (25.), Szálka (48.), Győré (70.), Papp T. (88.), illetve Stan­kovics (10.). U19: elmaradt. Szabadnapos: Fadd. Nyugati csoport Majosi SE ll-Kaposszekcső-Csi- kóstőttős KSE 5-3 (2-0). Ma­jos, 30 néző. V: Szigeti (Mar- csek, Tóth B.). Majos II: Komá­romi - Galla, Harangi, Losonczi (Fábián, 86.), Sebestyén T. - Bog­nár Zs. (Bősze, 82.), Lőrincz, Gu- zorán (Bernáth, 86.), Becze (Ka­iser, 66.) - György A., Máté B. Játékos-edző: Sántha Áron. Ka- posszekcső-Csikóstőttős: Dobó - Kulcsár (Laczkó, 72.), Pál D., Nagy R, Végh P. - Lakatos R. (Bor­dás, a szünetben), Cser (Sörös, a szünetben), Fehér A., Porció (Jó- zsa, a szünetben) - Schott, Ver­ese (Tillmann, 82.). Edző: Iván Jó­zsef. Három egymást követő ve­reség után sikerült ismét győz­nie a Majos második csapatának a hasonló erőkből álló vendégek ellen. Gól: György A. (34., 54.), Becze (13.), Máté B. (76.), Bognár Zs. (89.), illetve Fehér A. (63., 92.), Végh P. (48.). Jók: György A., Máté B., Lőrincz, illetve Fehér A. U19: a Majos megye egyes. Szakály KSE-Zomba KSE 1-3 (1-0). Szakály, 50 néző. V: Kovács L. (Verbászi, Slarb). Sza­kály: Maczik (Hajcskó, 83.) - Lä­ufer, Juhász G., Szőts (Baranyai, 73.), Horváth Krisztián - Nagy Zs., Veszprémi, Horváth D., Ko­vács R. (Horváth L., 84.) - Hor­váth Kálmán (Frendik, a szünet­ben), Schwáb (Varga R, a szünet­ben). Játékos-edző: Nagy Zsolt. Zomba: Reitzi - Mathesz (Kiss L., 85.), Trautmann, Búzás, Her­mann - Csizmazia, Hackl, Hos­nyánszki Zs., Osztopányi - Mi- sóczki, Kerekes. Játékos-edző: Hosnyánszki Zsolt. Ellentétes félidőket láthattak a nézők. A Zomba visszavágott a Magyar Kupában elszenvedett veresé­gért. Gól: Kovács R. (29.), illet­ve Osztopányi (74., 85.), Búzás A. (67.). Jók: Horváth Kálmán, Nagy Zs., illetve Búzás T., Csiz­mazia, Osztopányi, Trautmann. U19:4-0. Kéty SC-Aparhant SE 3-5 (1-1). Kéty, 100 néző. V: Hor­váth J. (Prantner, Pesti V.). Kéty: Erdős N. - Erdős Z., Szilágyi V., Megyei II. osztály. Keleti csoport 1. Mórágy 6 5 1 0 34-6 16 2. Madocsa 6 5 1 0 29-9 16 3. Dunakömlőd 7 3 2 2 20-13 11 4. Bölcske II. 5 3 0 2 18-15 9 5. Simontornya 6 3 3 3 23-28 9 6. Fadd 6 2 1 3 16-17 7 7. Sióagárd 6 2 1 3 12-14 7 8. Pálfa 7 2 1 4 15-22 7 9. Gerjen 7 2 0 5 16-28 6 10. Bátaapáti 6 2 0 4 15-29 6 11 Kajdacs 6 1 1 4 12-29 4 1. Nagymányok :ály, Nyugati csoport 5 5 0 0 14-3 15 2. Aparhant 5 4 0 1 16-8 12 3. Zomba 7 3 2 2 21-16 11 4. Magyarkeszi 7 3 1 3 19-14 10 5. B. Börzsöny 5 3 0 2 12-12 9 6. Kisdorog 5 2 1 2 9-10 7 7. Döbrököz 7 2 1 4 15-20 7 8. Kaposszekcsö 4 2 0 2 7-8 6 9. Majos II. 6 2 0 4 16-23 6 10. Kéty 5 1 1 3 11-19 4 11. Szakály 6 1 0 5 17-24 3 Fodor D., Domokos B. - Szab- ján, Fazekas Á., Márton K., An­tal T. - Pintér D., Domokos Z. Já­tékos-edző: Fazekas Ákos. Apar- hant: Kóka - Hegyi, Müller M., Szigetvári, Szőcs R. (Erős, 82.)- Dézsi J., Miklós L., Molnár N., Lovász - Minker E., Kajtár (Mó­ricz L, 68.). Játékos-edzők: Dé­zsi János, Minker Endre. A ven­dégcsapat 1-1-es állást követően szűk húsz percnyi játékidő alatt négy gólt szerzett, amire a haza­iak csak két találattal tudtak vá­laszolni. Gól: Pintér D. (26.), Do­mokos B. (80.), Szilágyi V. (84.), illetve Kajtár (14., 59.), Szőcs R. (67., 78.), Dézsi J. (62.). Kiállítva: Kóka (81.). Jók: Pintér D., Domo­kos B., Szilágyi V., illetve Szőcs R. vezetésével a vendégcsapat. U19: 0-3. Döbröközi KSE-Kisdorogi FC 2-2 (1-1). Döbrököz, 100 néző. V: Petrovics (Horváth T., Rácz). Döbrököz: Simon J. - ifj. Varga L., Török G., Törő, Gillich- Varga L., Greschner, Török Cs., Kaposvölgyi - Deák B., Keresz­tes. Játékos-edző: Varga László. Kisdorog: Kiss A. - Németh Sz., Horváth G., Pálinkás, Berning - Miklós K. (Kadosa, a szünetben), Palkó Máté, Bordi, Miszler - Pá­li A., Schiller Z. (Kálozdi, 67.). Szakmai igazgató: Bőhm János. Küzdelmes mérkőzésen, kiváló játékvezetés mellett igazságos döntetlen született. Gól: Török Cs. (24.), ifj. Varga L. (60.), illet­ve Schiller Z. (4L), Berning (54.). Jók: egész hazai csapat, illetve Horváth G., Palkó Máté, Schil­ler. U19: 2-2. Magyarkeszi KSE-Nagymá- nyoki SE 1-3 (0-1). Magyarke­szi, 100 néző. V: Farkas F. (An­tal L, Mihálovics). Magyarkeszi: Kuvik - Bódog, Oláh L, Papp G., Kovács Z. (Schneider, 85.) - To- kics, Teplán A. (Csuti, 70.), Sze­pesi, Franke - Apáti, Bella. Já­tékos-edző: Teplán Attila. Nagy­mányok: Borbandi - Wolf (Sebes- tény, 86.), Schmidt, Szabó R, Köő R. - Rafai M., Kovács L., Horváth B., Lajos D. (Rein Á., 34.) - Her- ger (Orbán Zs., 56.), Barabás Á. (Götz, 84.). Edző: Czékmány Bá­lint. Jó mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert. Gól: Papp G. (88.), illetve Herger (14.), Rafai M. (65.), Rein Á. (84.). Jók: Papp G., Apáti, Kovács Z., il­letve az egész vendégcsapat di­csérhető. U19:9-3. Szabadnapos: Bonyhád-Bör- zsöny.