Tolnai Népújság, 2015. szeptember (26. évfolyam, 204-229. szám)

2015-09-01 / 204. szám

2015. SZEPTEMBER 1„ KEDD SPORT 11 A Madocsa könnyedén nyert Bölcskén a szomszédvári rangadón Megtört a jég, megszületett a zombaiak idei első győzelme Idei második mérkőzésén is kiütéses győzelmet aratott a Madocsa SE, amely a Ger- jen 6-1-es legyőzését követő­en a szomszédvári rangadón a Bölcske második csapatát győzte le. Nyugaton a Nagy- mányok nagy hajrával, a 93. percben lőtt góllal győzte le az Aparhantot, a címvédő Zomba kilencgólos meccsen szerezte meg idei első győzelmét. Berg Sándor berg.sandor@gmail.com Nyugati csoport Döbröközi KSE-Zomba KSE 4-5 (3-1). Döbrököz, 100 néző. V.: Juhász Cs. (Fülöp, Kövesdi). Döbrököz: Simon J. - ifj. Varga L, Török G., Greschner (Simon L. , 81.), Gillich - Varga L, Ga- mos, Török Cs. (Deák B., 57.), Ka- posvölgyi - Kovács R. (Szűcs M., a szünetben), Keresztes (Kégler, 61.). Játékos-edző: Varga Lász­ló. Zomba: Reitzi - Csutora, Do­mokos B. (Kiss L., a szünetben), Farkas D., Ecker (Trautmann, 33.) - Csizmadia, Búzás A., Hosnyánszki Zs., Osztopányi - Schäffler D. (Misóczki, 17.), Hos- nyánszki T. Játékos-edző: Hos­nyánszki Zsolt. A hazaiak 3-0- s előnyt szórakoztak el, a máso­dik félidőben nagyon jól játszó zombaiak fordítani tudtak. Gól: ifj. Varga L. (14., 18.), Török Cs. (20., 53.), illetve Hosnyánszki T. (28., 56.), Búzás A. (48.), Oszto­pányi (72.), Csizmadia (83.). Jók: Török Cs., Török G., ifj. Varga L., illetve a vendégcsapat valameny- nyi játékosa dicséretet érdemel. U19: 5-4. Nagymányoki SE-Aparhant SE 2-1 (0-1). Nagymányok, 120 néző. V.: Szappanyos (Ko­vács T, Ritter). Nagymányok: Borbandi - Garai, Schmidt N., Wolf (Czékmány B., 65.), Köő R. (Herger, 57.) - Köő N., Kovács L., Horváth B., Lajos D. (Bíró D., a szünetben, Szabó F., 57.) - Rafai M. (Miklós T., a szünetben), Ba­rabás Á. Edző: Köő László. Apar- hant: Kóka - Lovász R., Müller, Szigetvári, Beszterczán - Min- ker, Dézsi, Miklós L., Molnár N. (Hegyi, 81.) - Móricz I. (Pal­kó M., 75.), Kajtár I. (Szőts, 54.). Edzők: Dézsi János, Minker End­re. Küzdeni akarásból jelesre vizsgáztak a nagymányokiak, akik a hajrában tudták megfor­dítani a mérkőzés állását. Gól: Kovács L. (85.), Herger B. (93.), illetve Miklós L. (12.). Kiállítva: Czékmány B. (84.), illetve Min­ker (84.). Jók: egész hazai csapat dicsérhető, illetve Dézsi, Miklós L. U19: 5-2. Magyarkeszi KSE-Bony- hád-Börzsöny SE 1-3 (0-1). Magyarkeszi, 100 néző. V.: ifj. Hartung (Kurcz, Slarb). Magyar­keszi: Kuvik (Krizbai, 83.) - Bó­dog, Oláh I., Papp G., Orosz - To- kics, Teplán A., Mudris, Franke - Hollósi, Major (Csuti K., 67.). Já­tékos-edző: Teplán Attila. Bony- hád-Börzsöny: Ladányi - Knipl, Ettig, Töttős L., Eckert - Góg (Gábori, 86.), Szentes, Csobot P. (Bakonyi, 78.), Pongrácz (Fehér G., 70.) - Pintér L., László T. Já­tékos-edző: Töttős László. Mé­| Juhász Tibor (a labdával) és a mórágyiak sokkal dinamikusabbak, gyorsabbak voltak, így mindhárom pontot elvitték a Bátaapáti otthonából lyen tudása alatt játszott a hazai együttes, a vendégek győzelme megérdemelt. Gól: Bódog (87.), illetve Pintér L. (2., 62.), Lász­ló T. (93.). Kiállítva: Orosz (86.). Jók: Tokics, illetve Pintér L. ve­zetésével az egész vendégcsapat dicsérhető. U19: 7-4. Kéty SC-Szakály KSE 4-1 (2-0). Kéty, 100 néző. V.: Hor­váth J. (Szabó R, Domokos). Kéty: Erdős N. - Erdős Z., Szilágyi V., Fodor D., Hajdú - Koszorú (Ko­vács I., 89.), Fazekas Á., Szabján (Faragó, a szünetben), Antal T. - Pintér D., Domokos Z. (Schmidt, 90.), Játékos-edző: Fazekas Ákos. Szakály: Maczik - Läufer (Ko­vács J., a szünetben), Juhász G., Túrós, Horváth Krisztián - Fe­jős R. (Kovács R., a szünetben), Veszprémi (Frendik, 53.), Hor­váth D., Varga P. (Szőts B., 64.) ­Ez következik... Megyei II. osztály. 4. forduló. Keleti csoport. Szeptember 5.. szombat: Gerjen-Dunakömlőd. Kajdacs-Pálfa. Kezdés: 16.30 óra. Szeptember 6.. vasárnap: Fadd-Bátaapáti, Mórágy-Si- montornya, Sióagárd-Mado- csa. Kezdés: 16.30 óra. Sza­badnapos: Bölcske II. Nyugati csoport. Szeptember 5., szom­bat: Kaposszekcső-Csikóstőt- tős-Döbrököz, Zomba-Magyar keszi, Szakály-Majos II. Kez­dés: 16.30 óra. Szeptember 6., vasárnap: Aparhant-Kisdorog, Bonyhád-Börzsöny-Kéty. Kez­dés 16.30 óra. Szabadnapos: Nagymányok. Horváth Kálmán, Schwáb (Hor­váth L., 67.). Edző: Nagy Zsolt. A hazai csapat feledtette a múlt heti fiaskót egy jó csapat benyo­mását keltő ellenféllel szemben. Gól: Koszorú (13.), Pintér D. (18.), Fazekas Á. (62.), Faragó (92.), il­letve Kovács R. (78.). Jók: Pintér vezérletével az egész hazai csa­pat, illetve Maczik, Kovács R., Horváth D. U19: 2-3. A Kisdorogi FC-Kaposszek- cső-Csikóstőttős találkozót no­vember 1-jén 13.30 órakor játsz- szák. Keleti csoport Bölcskei SE ll-Madocsa SE 2-6 (1-3). Bölcske, 300 né­ző. V.: ifj. Hartung (Kiss G., Bo­gáncs). Bölcske II: Farkas P. - ifj. Süvöltős J., Pálfi (Süvöltős J., 55.), Kuti, Besenczi Z. - Czif­ra, Höss (Szabó R., 43.), Szili Sz. (Bereczki, 58.), Besenczi I. - Ke­ese, Fogas (Wolf, 71.). Edző: Fe- nyősi Gergely. Madocsa: Müller R. - Araczki I. (Szabados, 89.), Hahn J., Kern, Magyar - Rein, Éger (Madár, 71.), Szakács, Sán­ta - Kindl (Schulteisz, 55.), Bő­dé I. (Zengrűber, 85.). Edző: Böde Dániel. A hazai csapat játékosai rengeteg egyéni hibát vétettek, amit a vendégek kíméletlenül kihasználtak. Gól: Besenczi I. (37.), Süvöltős J. (54.), illetve Bö­de I. (6., 21., 28.), Éger (50.), Kindl (52.), Müller R. (78.). Jók: Böde I. vezetésével az egész vendégcsa­pat. U19: a Bölcske NB 11-es. Dunakömlőd SE-Kajdacs SE 7-1 (3-1). Dunakömlőd, 70 néző. V.: id. Rácz Z. (Antal, Kés­márki). Dunakömlőd: Budai (Váradi, 78.) - Adorján T., Csö­mör (Sára Cs., 58.), Füredi, Ho- ós - Farnek (Poroszkai M., 67.), Szemes, Piszár, Rezicska - Far­sang J. (Poroszkai J., 75.), Szlucs- ka. Játékos-edző: Farsang János. Kajdacs: Opra - Farkas A. (Sze­der, 82.), Nagy R., Csóka, Király P. - Kapás, Varga L., Farkas L, Orsós D. - Simon B., Király R. Edző: Varga László. Közepes ira­mú mérkőzésen a hazaiak má­sodik félidei parádés játékuk­nak köszönhetően megérdemel­ten nyertek a lelkes vendégek el­len. Gól: Szlucska (20., 61., 72.), Szemes (13.), Adorján T. (45.), Po­roszkai M. (78.), Rezicska (85.), illetve Király P. (30.). Jók: Szlucs­ka vezérletével az egész hazai csapat, illetve Király R, Farkas 1., Varga L. U19: 3-2. Bátaapáti SE-Mórágy SE 1-4 (1-1). Bátaapáti, 150 néző. Megyei II. osztály, Keleti csoport 1 Mórágy 3 2 1 0 9-4 7 2. Madocsa 2 2 0 0 12-3 6 3. Dunakömlőd 3 1 1 1 9-5 4 4. Pálfa 3 1 1 1 6-6 4 5. Fadd 3 1 1 1 6-6 4 6. Sióagárd 3 1 1 1 6-6 4 7. Bátaapáti 2 1 0 1 7-7 3 8. Bölcske II. 2 1 0 1 7-7 3 9. Gerjen 3 1 0 2 6-13 3 10. Kajdacs 2 0 1 1 2-8 1 11. Simontornya 2 0 0 2 3-8 0 I Megyei II. osztály. port 1. Magyarkeszi 3 2 0 1 14-7 6 2. Kisdorog 2 2 0 0 7-1 6 3. Nagymányok 2 2 0 0 4-2 6 4. Döbrököz 3 2 0 1 9-8 6 5. Majos II. 2 1 0 1 8-6 3 6. Zomba 3 1 0 2 6-8 3 7. B. Börzsöny 3 1 0 2 5-8 3 8. Kéty 2 1 0 1 4-8 3 9. Kaposszekcső 0 0 0 0 0-0 0 10. Aparhant 1 0 0 1 1-2 0 11. Szakály 3 0 0 3 6-14 0 V.: Farkas R. (Weitner, Bogáncs). Bátaapáti: Soós - Tóth J., Kiss R, Orbán M., Hesz - Meczker (Pre- imeyer, 68.), Lovász M. (Torda, 17.), Babanics N., Mihó - Baba- nics Gy., Dudás Z. Edző: Dara­bos László. Mórágy: Hujbert - Tóth L. (Lengyel 0., 81.), Dudás G., Lestár, Bene G. - Fürst J., Be- rényi Sz., Löfli D., Rozgonyi - Ju­hász T. (Gábor R, a szünetben), Kovács K. (Miklós M., 63.). Edző: Illés Béla. A fáradtnak tűnő ha­zaiak ellen megérdemelt ven­dégsiker született. Gól: Babanics Gy. (25.), illetve Löfli D. (4., 61.), Tóth L. (55.), Dudás G. (69.). Jók: Löfli vezérletével a vendégcsa­pat dicsérhető. U19:1-10. Pálfa SE-Fadd SE 3-3 (2- 1). Pálfa, 100 néző. V.: Horváth T. (Knap, Váraljai). Pálfa: Mol­nár P. - Pleck (Csányi Á., 67.), Orsós D., Balogh T., Lindinger- Árnyos, Branauer, Orsós Gy., Lábodi (Mészáros F., 56.) - Ma­gyar A., Csányi K. (Lakos A., 70.). Játékos-edző: Csányi Ár­pád. Fadd: Csősz - Udovisits, Tóth A., Asztalos A., Csányi 0.- Fehér K., Szatmári, Szűcs R. (Csibi, 50.), Horváth G. (Papp J., 80.) - Gáncs, Fazekas R. (H. Sza­bó T., 85.). Játékos-edző: Vida Tamás. Nem tudta otthon tarta­ni a három pontot a mérkőzésen háromszor is vezető hazai csa­pat. Gól: Fehér K. (öngól, 13.), Magyar A. (37.), Mészáros F. (76.), illetve Szatmári (25., 49.), Orsós D. (öngól, 86.). Jók: Orsós Gy., Branauer, Magyar A., illet­ve Udovisits, Asztalos A., Szat­mári. U19: 0-1. Sióagárd SE-Gerjen SK 2-4 (1-2). Sióagárd, 100 néző. V.: Pekoli (Bárdos, Frazon). Sióa­gárd: Szegletes - Auth (Hámo­ri, 64.), Sümegi, Tóth Adrián, Orosz (Győrfi Sz., 37.) - Simon Gy., Kelemen A., Vass, Győrfi G. - Schäffler B. (Szabó T., 80.), Nagy M. Játékos-edző: Szabó Ti­bor. Gerjen: Tóth F. - Tesényi, Gerendái Z., Romhányi, Hajnes B. - Korponai (Bráz, 53.), Szili Á. (Béda, 79.), Mizser (Molnár T., 5.), Kovács L. (Hajnes D., 89.) - Nánai J., Lacza Zs. Edző: Gyenis Mihály. Nyerhető mérkőzésen még pontot sem szerzett a sok helyzetet elhibázó hazai csapat. Gól: Simon Gy. (36., 66.), illetve Szili Á. (16., 64.), Kovács L. (38.), Lacza Zs. (57.) Jók: Sümegi, Tóth Adrián, Simon Gy., Schäffler B., illetve Tóth F., Gerendái, Hajnes B., Szili Á. U19: 7-2.