Tolnai Népújság, 2012. április (23. évfolyam, 78-101. szám)

2012-04-11 / 85. szám

SPORT I ' I* . . Angol sajtóinformációk szerint a spanyol élvonalbeli FC Barcelona szemet vetett a Premier League-ben szereplő Arsenal hollancl csapatka­pitányára, Robin van Persie-re. Állítólag a gránátvörös-kékek 48 millió eurót sem sajnálnának az „ágyúsok" tegjobbjáért, aki a most futó szezonban 33 gólnál jár. Magyar Kupa: a Szentgyörgy és a Madocsa vívja a rangadót Ez volt a harmadik kupaezüstjük kosárlabda A hajrában érdekes bírói ítéletek borzolták a paksi szurkolók idegeit A második forduló mérkőzéseit rendezik ma a megyei labdarúgó Magyar Kupában. Összesen ti­zenegy találkozón lépnek pályá­ra a csapatok, hogy eldöntsék, melyikük jut be a harmadik kör­be. A megye hármas Puszta- hencse erőnyerő, az országos táblára két Tolna megyei csapat jut fel. Ha a rendes játékidőben nincs döntés, hosszabbítás és 11- esek jönnek. A forduló rangadó­ját a Dunaszentgyörgy és a Madocsa vívja (néhány hete a bajnokságban hasonló felállás­ban 2-2-re végeztek a felek), de érdekes összecsapás lehet a két megye egyes gárda, a Kakasd és az Őcsény összecsapása is. A találkozók egységesen 16.30 órakor kezdődnek. a MAI PROGRAM: Bátaapáti­Tevel (V: Illés T.), Bonyhád-Bör- zsöny-Aparhant (V: Szappanyos Sz.), Simontornya-Gyönk (id. Rácz Z.), Kocsola-Szakály (V: Mészáros L.), Hőgyész-Dom­bóvári FC-Rutin (V: Éreth A.), Döbrököz-Kaposszekcső (V: Ba- lipap Cs.), Zomba-Szedres (V: Mihálovics L), Tengelic- Bölcske (V: Száraz F.), Fadd-Gerjen (V: Lengyel S.), Dunaszentgyörgy- Madocsa (Szommer A.), Kakasd- Őcsény (V: Fülöp A.). KÉSŐBBRE HALASZTOTTÁK. ÁP­RILIS 17., kedd: Bátaszék- Tolle UFC Szekszárd 17. április 18., szerda: Kisdorog-Bonyhád Völgység LC 17. Tudósítóinkhoz! Kérjük tisztelt tudósítóinkat, hogy a Magyar Kupa-meccsekről rövidített formátumban (ered­mény, góllövő, jók) csütörtökön reggel adják le tudósításaikat az ismert telefonszámokon. Segítsé­güket köszönjük! ■ volna nyerni, ha a büntetőket jobban dobja az Atom (26-ból 18 ment be). Amúgy egy kiegyenlí­tett, izgalmas csata volt a döntő, amelynek tapasztalataiból sokat lehet profitálni a rájátszásban. Az Atomerőmű SE története har­madik ezüstjét szerezte a négy kupaelsősége mellé. „Nagyon jól teljesítettünk eb­ben a Final Fourban. A döntő­ben is negyven percen át küz­döttünk, mindent megtettünk a győzelemért. Az utolsó két perc­ben azonban furcsa dolgok tör­téntek, nem értem a játékveze­tők ítéleteit, az indokolatlan technikaikat. A Szolnok jobb csapat, nincs szükségük a bírók támo­gatására” - mondta Gutiérrez Garcia, az ASE edzője. „Szenzáció­san kezdett a Szolnok, amit sikerült átvé­szelnünk, és később fel tud­tunk zárkózni. Sajnos a harma­dik negyedben mégismételtük a meccs eleji rö­vidzárlatot, 57-52 után zsinór­ban kaptunk tíz pontot. Utána ismét kapaszkodtunk, de sok büntetőt hibáztunk. Mégis ne­künk kellett volna okosabban játszani, és nem hagyni, hogy másokon múljon a döntés” - mondta Kámán Tamás. Az ASE-nak amúgy nincs sze­rencséjük Szolnokkal: a 2002-es döntőt is a Tisza-parti városban rendezték, és a hazaiak 91-82- re verték az Atomerőmű SE-t. A végső sikerre is volt esélye az Atomerőmű SE férficsapatának a Magyar Kupa hétfői fináléjában, de végül a játékvezetők támogatását is élvező Szolnoki Olaj győzött. Rónai Gábor Kalapot emelhetünk a paksi ko­sarasok teljesítménye előtt. Gutiérrez Garcia Enrique együt­tese ezüstérmet szerzett a Ma­gyar Kupa 2011/2012-es ki­írásában - a mutatott telje­sítmény alapján joggal le­het bizakodni, hogy a baj­noki playoffban is nagyot fog „robbantani” az Atom. Már az is megsüvegelen- dő volt, hogy az Alba- compot az elődöntőben legyőzték Vojvodáék, pe­dig mindenki a fehérvá­riakat tartotta esélye­sebbnek. A paksiak azonban mit sem törőd­tek a papírformával, s néhány napon belül másodízben is meg­verték Dzunics Bra- niszlav együttesét (a mostani, 82-81-es győzelmet megelőzően az alapszakasz utol­só előtti körében 71-66-ra nyer­tek a piros-kékek). A döntőben pedig még erre a produkcióra is rátettek egy lapáttal. Pedig az Olajt kétezer fanatikus buzdítot­ta, ráadásul a játékvezetők - fi­noman fogalmazva - sem voltak a paksiakkal. Több paksi druk­ker vérben úszó szemekkel kér­te számon a sípmestereket a le- | fújás után - mi nem tesszük, pe- J dig jó pár kétes ítéletet hoztak, 1 amelyekkel rendre az ASE-t súj- | tották. Ennek ellenére is lehetett 2 Kámán Tamás a paksiak kapitánya a félmillió forintot érő „utalvánnyal" Ezt hozta a Final Four AZ ELŐDÖNTŐBEN: SZOLNOK- KÖRMEND 88-76. Ld: Mills 22/6, Báder 19, Trotter 12/6, illetve Townes 13/3, Németh I. 12/6, Bell 12/6, English 12/3. ATOMERŐMŰ-ALBA- COMP 82-81. Ld: Vojvoda 18/12, L Williams 15/3, Kámán 11/9, illetve Él-Amin 26/12, Hollis 18, Simon B. 16. A 3. HELYÉRT: KÖRMEND- albacomp 77-75. Ld: Townes 16, Bell 14, English 11/3, Mladenovics 11/9, illetve El- Amin 17/6, Chism 15/3, Bódi 14/6. A DÖNTŐBEN: SZOLNOK-ATOMERŐMŰ 85-75. Ld: Trotter 26/12, Báder 17, Mills 14/6, Nikolov 14/6, illetve N. Williams 15/3, Frost 12, Kovács Ákos 11. Szombaton kezdődik összeállt a bajnoki ráját­szás programja. Mint ismert, az alapszakaszt ötödik he­lyen záró Atomerőmű SE a negyedik helyezett Körmend­del játszik a negyeddöntőben. A továbbjutáshoz három győ­zelem kell, a vasiaknál lesz a pályaelőny. Az első meccset április 14-én játsszák (kezdés 18 óra), a folytatásban 17-én (Paks), 20-án (Körmend), 23- án (Paks) és 25-én (Körmend) lesznek a meccsek. Minden esetben 18 órás a kezdés. A párharc továbbjutója az alap­szakasz-győztes Falco KC Szombathely és a nyolcadik Soproni KC továbbjutójával mérkőzik a fináléba jutásért. rfmsHHttfiP. fiit C u > r tolnai N'éjsüjsá; FIGHTERS' NIGHT Till ’ PROFlEtÓX Kl " MN1Ä- * SZEKSZARO - SPORTCSARNOK 2012.04.14. 17:00 4BQYAR: 100DPT S SSSSSSg LJZfrO HCT Invest Kji Elektrolit Kf t TESCO 1 »ossiNipe i*+m****i+ä*m ? . „di* . HOLOFUTAR BCWt* a&naco Halasz Gabor (balról) az előző szekszárdi gálán technikai KO-val verte Szalai Viktort Megint jöhet Béres Zoltán. A bu­nyóssal bő egy hónapja Buda­pesten, a Ramada Hotelben ren­dezett gálán már összemérte erejét a szekszárdi Halász Gábor (négymenetes győzelem), aki a szombati gálán ismét ringbe lép­het régi riválisa ellen. Már csak' néhány nap van hátra a sorban harmadik „Harcolok Éjszakája” nevet viselő gáláig, a szervezők most már éjt nappallá téve dol­goznak azon, hogy az előző két teltházas esemény után harmad­szor is megtöltsék a szekszárdi sportcsarnokot. A legnagyobb érdeklődéssel várt meccs termé­szetesen a cirkálósúlyú Halász- i_ meccs lesz. Az Unió Box Team J bunyósa jó formában van mosta- = nában, sorra nyeri a meccseit, g neki köszönhetően ismét sokan fordultak az ökölvívás felé. Úgy | tűnik, valami ismét megmozdult a szekszárdi bunyóban. Halász­nak ráadásul élete legnagyobb meccse is körvonalazódik. Ha a sors úgy akarja, akkor legköze­lebb Szerbiában, pontosabban Belgrádban léphet kötelek közé a 33 éves öklöző, mégpedig nem is akárki ellen. A rivális az otta­ni Erdei Zsolt, a 29 meccséből 29-et nyerő Nenad Borovcanin. A két öklöző menedzsmentje már javában egyeztet a meccsről, amelynek tétje nem más, mint a WBO szervezet Európa-bajnoki öve. A meccs előtt jól jönne egy önbizalmat adó siker. ■ Béres lehet Halász ellenfele a gálán profi boksz A budapesti meccs visszavágóját vívhatják meg Szekszárdon i