Tolnai Népújság, 2012. március (23. évfolyam, 52-77. szám)

2012-03-13 / 62. szám

SPORT Bogdán Ádám (képünkön), a Bolton Wanderers kapusa bekerült a labdarúgó Premier League 28. fordulójának válogatottjába a BBC brit közszolgálati televízió internetes honlapján. A magyar kapus remekül védett a QPR ellen - egyszer a gólvonal mögül is mentett neki is köszönhette csapata, hogy nyert. 'r*- • Ot év után jött a dupla labdarúgás Hrepka hosszú böjtnek vetett véget a lilák ellen Róma Maraton: hat kadarkás futó is rajthoz áll a versenyen A szekszárdi Kadarka Futóegye­sület tagjai ismét nagyot álmod­tak. 2009-ben a világ ötödik leg­rangosabb maratoni futóverse­nyén, a Párizs Maratonon tízen teljesítették a 42 195 métert. Idén az örök város, Róma az úti cél. Március 13-án indul útnak a 13 tagú csapat, öten repülővel, nyolcán autóval veszik célba Itá­liát. A versenyt (Maratona di Ro­ma) március 18-án vasárnap rendezik. A hat bátor és vállalko­zó kedvű futónak reggel 9-kor dördül el a startpisztoly: Schranz Róbert, Kárpáti József, Báter Károly, Zsigmond Árpád, Feny­vesi Tímea és Dobos Renáta kö­röz majd az olasz főváros látvá­nyosságokban bővelkedő belvá­rosában. Az atléták és kísérőik közel egy évet készültek a ver­senyre, rengeteg munkájuk van benne, az élmény azonban min­den bizonnyal kárpótolni fogja őket az erőfeszítéseikért. ■ Hátrányból indulnak a nagyok a visszavágón A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének két mai pá­rosításában (Internazionale- Marseille és Bayern-Basel) a ha­zai csapat 0- 1-re áll. (Érdekeség, hogy a most pályaválasztó két csapat két évvel ezelőtt egymás ellen játszotta a döntőt.) A bajor sztárcsapat abszolút esélyese párharcának, már csak azért is, mert szombaton a három gólt rú­gó Mario Gomez vezérletével erődemonstrációt tartottak a Hoffenheim ellen (7-1). A Ne- razzurri is idegenben győzött (2-0 a Chievo vendégeként), en­nek ellenére Javier Zanettiéknek már csak a BL-re kell koncentrál­niuk, hiszen a Serie A-ban a do­bogóra már nem érhetnek oda. a program. Bayern München- Basel (tv: PR04), és Inter-Mar- seille (tv: Digisport) 20.45. ■ Hosszú percekig ölelget­ték Hrepka Ádámot a ha­zai drukkerek a szombati Paks-Űjpest bajnoki ta­lálkozó után. A 25 éves támadónak kijárt a dicsé­ret, hiszen a PFC az ő két góljával győzte le 2-0-ra a lila-fehéreket. Rónai Gábor Hiába nyilatkozta Balajcza Sza­bolcs, a fővárosiak kapusa a meccs előtt az országos sport­napilapnak, hogy a Paks nem mumusa az Újpestnek, a lilák­nak ezúttal sem termett babér Tolna megyében. A két csapat ha­todszor találkozott az NB I.-ben, öt paksi siker és egy döntetlen a mérleg. Hrepka Ádám hosszú idő után szerzett ismét két gólt a magyar élvonalban, a statisztikák tanú­sága szerint legutóbb 2006. no­vember 24űn sikerült dupláznia- akkor az MTK mezében. A do­log pikantériája, hogy a kék fe­hérek Újpesten győztek 3-2-re. „Nem hiszem, hogy az Újpest ellen jobban menne, ám az két­ségtelen, hogy szombaton kijött a lépés - mondta Hrepka Ádám.- Az, hogy már a találkozó elején sikerült betalálnom, megadta számomra, és a csapat számára is, a kezdőlökést. Nagyon kellett már az a gól, hiszen az előző há­rom meccsen nem találtunk be az ellenfelek kapujába. Pápán 1 -0-ra kikaptunk, a Debrecen el­leni hazai Ligakupa-negyeddön­tőt ugyancsak 1 -0-ra veszítettük el, az idegenbeli 1 - 1-es visszavá­gón pedig öngóllal egyenlítet­tünk. Úgy gondolom, maximáli­san rászolgáltunk a győzelemre, az pedig csak pluszboldogság számomra, hogy az én két gó­lommal nyertünk.” Hrepka Ádám szombaton azt csinált a lila-fehér védelemmel, amit csak akart. Egyszerűen nem tudták tartani, a válogatot­TE0L.hu i A Paksi FC-hez kapcsolódó további írásokért, képgalériákért látogasson el a TíOLtai internetes hírportálra tat is megjárt csatár nagyon él­vezte a játékot. Ha kis szerencsé­je van, már az első félidőben mesterhármasig juthatott volna. Hogy nem így lett, azért elsősor­ban Dvorschák Gábor okolható, aki a meccs 37. percében a gól­vonalról rúgta ki a labdát a táma­dó próbálkozását követően. „Ha szerencsésebb vagyok, összejöhetett volna a mesterhár­mas is, de így sem vagyok telhe­tetlen - folytatta Hrepka, aki az idei szezonban a harmadik és a negyedik találatát jegyezte az Új­pest ellen. - Nagyon remélem, hogy hasonlóan folytatom, bár azt nem ígérhetem meg, hogy most már a hátralévő összes meccsen gólt szerzek. Persze jó dolog, hogy az embert ünnepük, de ha más talál be az ellenfél ka­pujába, és nyer a csapat, annak én ugyanúgy örülök, mintha ma­gam szereztem volna a gólt.” A Paks az Újpest elleni győze­lemnek köszönhetően immáron 27 pontot számlál, és megerősí­tette nyolcadik helyét a tabellán. Sőt egy újabb sikerrel akár az ötödik pozícióig is előreugorhat Kis Károly együttese. „Nagyon kellett ez a három pont, hiszen így leráztuk a mö­göttünk állókat (a Haladás már hat ponttal van lemaradva a paksiaktól), és megint előrefe­lé tekinthetünk - folytatta a tá­madó. - A DVSC, a Győr és a Vi­deoton kiemelkedik a mezőny­ből, de a negyedik helyet akár el is csíphetjük. Nagyon ki­egyenlítettek az erőviszonyok, egy-egy ponton fog múlni a he­lyezések sorsa. Remélem, ezek a pontok a javunkra fognak el­dőlni, és a végelszámolásnál ott lehetünk a negyedik helyen a bajnoki tabellán.” Győzött és feljött a bajnoki tabella harmadik helyére a Bonyhádi KSE FÉRFIKOSÁRLABDA NB l/B NYUGA­TI CSOPORT, 19. FORDULÓ. TF- BUDAPEST-BONYHÁDI KSE 66-77 (12-17,15-26,22-25,17-9). Bu­dapest, 100 néző. V: Balogh, Gaál, Esztergályos. Bonyhád: LU­KÁCS 14/3, JILLING 13/6, RUT- KAI13, Kovács B. 2, Tömösváry 8. Csere: PANTA 15, LŐRINCZ 12/12, Verli, Pechár. Edző: Mor­gen Frigyes. Ezúttal az igazi arcát mutatta a végig fegyelmezetten játszó Bonyhád. Már az első negyed­ben előnyt szereztek Pantáék a fővárosban. A folytatásban sem boldogult az igen agresszíven és kellemetlen stílusban játszó ha­zai csapat Lukácsékkal. idling ezúttal jól fogta össze a Bonyhád játékát, a pontgyártásból egyen­letes teljesítményt nyújtva min­denki kivette a részét. A pihenőt követően is a vendégek akarata érvényesült, egyre nagyobb lett a különbség a két csapat között. Az egy hete a SMAFC-ot legyőző egyetemisták továbbra sem bol­dogultak a bonyhádi védőfallal. Férfi NB l/B, az élcsoport 1. Kanizsa 19 15 4 1590-1325 0.890 2. Veszprém 18 13 5 1372-1271 0.860 3. Bonyhád 18 13 5 Í550-1339 0.860 4. SMAFC 19 13 6 1407-1209 0.840 A biztos vezetés tudatában a zá­ró negyed elején Morgen edző felforgatta csapatát, amelynek az lett az eredménye, hogy a 22 pontos előny a 37. percre tíz pontra csökkent. A végjátékban azonban Lukácsnak és Rutkai- nak sem remegett a keze, így a vártnál könnyebben gyűjtötte be a fontos bajnoki pontokat a ven­déggárda. A körbeveréseknek köszönhetően harmadik helyre lépett előre a tabellán a BKSE. Az alapszakasz hajrájában óriá­si küzdelem várható, öt csapat harcol a felsőházba kerülésért. Fontos, hogy március 14-én, szerdán a bonyhádi sportcsar­nokban 18 órakor kezdődő Hon­véd elleni rangadón is begyújt­sák a pontokat Lukácsék. Az U20-as meccsen: 91-55. ■ K. F. Feldobódva várja a neuhausenieket a SZAC asztalitenisz Tápaiék a Kecskemét elleni győzelemmel melegítettek a svájciak elleni ütközetre Simán nyert a Videoton a DVTK ellen Győzelemmel hangolt a Neu- hausen elleni Klubcsapatok Szu- perligája-meccsre a Szekszárd AC. Sáth Sándor szakmai igazga­tó alakulata 6:4-re verte a rivális Kecskemétet, visszavágva egyút­tal az alföldieknek az őszi, 7:3-as vereségért. A sikernél is na­gyobb örömet okozott Sáth mesternek, hogy a Kecskemét korábban tartalékosán felállva meglepő, de igen súlyos veresé­get szenvedett Nagykanizsán (9:l-re nyertek a zalaiak), ezzel pedig a SZAC szerezte meg a harmadik helyet az alapszakasz­bajnokságban a Budaörs és a Postás mögött, a Kecskemét előtt. A rájátszásban tehát a Pos­tással meccseinek majd Madac­Madacki Mirella két egyéni partit hozott a Kecskemét elleni rangadón Ez történt a bajnokin NŐI EXTRA LIGA, 14. FORDULÓ. SZEKSZÁRD AC-KECSKEMÉTI TE 6:4. Eredmények, páros: Mol­nár Z., Szvitacs-Madarász D., Tóth K. 3:2. Egyéni: Molnár Z.- Füle 3:0, Mádacki-Madarász D. 1:3, Szvitacs-Tóth K. 1:3, Molnár Z.-Madarász D. 1:3, Szvitacs- Füle 3:0, Madacki- Tóth K. 3:2, Szvitacs-Mada­rász D. 0:3, Molnár Z.-Tóth K. 3:1, Madacki- Füle 3:0. kiék az elődöntőért. Ennek a meccsnek még nincs meg az időpontja, az viszont biztos, hogy ma öt órakor a svájci Neuhausennel mérkőzik a Szek­szárd. A tét a KSZL ötödik helye. A SZAC nagy előnyben van, hi­szen idegenben is magabiztosan nyert (6:2), azaz elképzelhetet­len, hogy ne szerezze meg a so­rozat ötödik helyét. A kecskemé­tiek ellen nem játszott Tápai Tí­mea, aki pihenőt kapott a szak­vezetőtől, a mai partin azonban ott fog állni az asztalnál a SZAC legeredményesebb játékosa. Tápai mellett Szvitacs Alexára, valamint a fiatal Fuderer Dal­mára vár a feladat, hogy meg­oldják a rutinfeladatot. A MAI PROGRAM. Klubcsapatok Szuperligája, az 5. helyért, visz- szavágó: Szekszárd AC-TTC Neuhausen, 17. ■ R. G. Hétfői lapzártánk után fejeződött be a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójának zárómeccse, a Diósgyőr-Videoton-találkozó, amelyet a címvédő fehérváriak mindenféle megerőltetés nélkül nyertek meg 2-0-ra. DIÓSGYŐRI VTK-VIDEOTON 0-2 (O-l). Miskolc, 8500 néző. V: Szabó Zs. Gólszerzők: Vinicius a 3., N. Nikolics a 73. percben. Sár­ga lap: Sekour a 12., illetve Szol­noki a 36., Brachi a 80., Vaskó a 89. percben. Kiállítva: Brachi (Videoton) a 88. percben. A BAJNOKSÁG ÉLCSOPORTJA: 1. Debrecen 47 (39-13), 2. Győr 41 (35-20), 3. Videoton 38 (36-13), 4. Bp. Honvéd 35 (36-22), ...8. Paksi FC 27 (33-33) pont. ■ \ i Hrepka Ádám (világos mezben) egy lépéssel az újpesti védők előtt járt szombat délután - két góllal és jó játékkal sokat tett a lilák elleni sikerért