Tolnai Népújság, 2011. október (22. évfolyam, 230.-255. szám)

2011-10-13 / 240. szám

2011. OKTÓBER 13., CSÜTÖRTÖK - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT 15 Passzívak voltak a hőgyészi cserék a címvédő elleni összecsapáson Helló Európa! Jön az ASE kosárlabda A paksiak kettős győzelemmel jutottak a főtáblára FÉRFIKÉZILABDA NB II. DÉLNYU­GATI CSOPORT. DRB BANK SIKLÓS KC-AKVAPLAST HŐGYÉSZ 31-25 (16-11). Siklós, 130 néző. V: Akácsos, Nagyvizeli. Hőgyész: Farkas G.- Simigh 3, Nyitrai 4, Ányos 4, HÉGER 7, Varga L. 4 (3), Gadányi 3. Csere: Sipos K. (kapus), Krémer, Pap, Sipos M., Farkas L, Varjú, Teimel Ä. Edző: Barabás Lajos. HÉTMÉTERESEK: 5/2, Ül. 5/3. KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 14 perc. A második félidő közepén 22-20-ra felzárkózott a vendég­csapat, de a jobb erőnlét és a hosszabb cserepad végül a ha­zaiak javára döntötte el a mécs­esét. Ifi: 36-50. Barabás lajos: - Szerettünk volna meglepetést okozni a baj­nok ellen, nem sikerült. ■ A férfi NB II. állása 1. Siklós KC 4 4 0 0 127-100 8 2. Szigetvár 4 4 0 0 121-97 8 3. Rinyamenti KC 4 3 0 1 119-111 6 4. Mecseknádasd 4 3 0 1 102-94 6 5. Kalocsai KC 4 2 0 2 96-91 4 6. Hőgyész 4 2 0 2 112-112 4 7. Szentgotthárd 4 2 0 2 107-117 4 8. Nagykanizsa 4 1 0 3 98-103 2 9. Georgikon DSE 4 1 0 3 113-119 2 10. Alsóörs SE 4 1 0 3 105-115 2 11. Elmax VSE 4 0 1 3 91-109 1 12. Tapolca VSE 4 0 1 3 100-123 1 Sorrend: az egymás elleni eredmény rangsorol Ez ám a bravúr: pótselejtezőt vívnak az észtek! Kedden Európa stadionjaiban az utolsó labdarúgó-Európa- bajnoki selejtező mérkőzéseket játszották. Eddig tizenkét válo­gatott biztos résztvevője a 2012-es, lengyel-ukrán közös rendezésű Európa-bajnokság- nak. A pótselejtező sorsolását csütörtökön 13 órától tartják Krakkóban. A pótkvalifikáció első meccseit november 11-én, a visszavágókat pedig novem­ber 15-én játsszák. A biztos résztvevők: Len­gyelország (rendező), Ukrajna (rendező), Németország, Olasz­ország, Spanyolország, Hollan­dia, Anglia, Görögország, Orosz­ország, Svédország (legjobb cso­portmásodik), Dánia, Franciaor­szág. A PÓTSELEJTEZŐS CSAPA­TOK: Montenegró, Törökország, Horvátország, Írország, Portugá­lia, Észtország, Bosznia-Herce­govina, Csehország. ■ Az Atomerőmű SE férfi­csapata a selejtező vissza­vágóján is legyőzte oszt­rák riválisát, így bejutott az EuroChallenge cso­portkörébe. TN-összeállítás Akik látták a két csapat első meccsét, egyöntetűen állították, hogy az osztrákoktól még az is csoda lenne, ha szorossá tudnák tenni a visszavágót. Az első meccsen magabiztos - huszon­két pontos sikerével fél lábbal szinte már a csoportkörbe jutó - ASE nem is okozott csalódást. Az osztrákok mindössze egyszer vették át a vezetést, ami a lelkes játékukon kívül a paksi hibák­nak, pontaüanságoknak volt kö­szönhető. Szerencsére ezekre a hazai feltámadásokra mindig volt paksi válasz. Völgyi Péter edző érezte, hogy a továbbjutás nem forog veszélyben, így bát­ran cserélt. Több szerkezetet ki­próbált, a csapatépítésre és ta­pasztalatszerzésre használta fel a találkozót. Sok lehetőséget adott a fiataloknak, gyakran színmagyar ötös küzdött a pá­lyán. Közülük is kiemelkedett Morgen Ferdinánd, aki az egész meccsen az ASE egyik legjobbja volt. A piros-kékek erejét ebből a párharcból kiindulva nem lehet lemérni, nem volt egy súlycso­portban a két együttes. Völgyi Péter csapata könnyedén és tel­jesen megérdemelten jutott az EuroChallenge csoportkörébe. Ahol a tavalyihoz képest ezúttal két magyar csapat lesz. (A Szol­noki Olaj nyolcpontos hátrányát ledolgozva 12 egységgel verte a Morgen Ferdinánd jól játszott Traiskirchenben: a center 13 pontot szórt 38 pont jött a pádról EUROCHALLENGE. ARKADIA TRAISKIRCHEN LIONS-ATOM- ERŐMŰ SE 80-85 (17-18, 21-24,16-24, 26-19). Traiskirchen, 300 néző. Ve­zette: Lamonica (olasz), Soriano (német), Peters (hol­land). Lions: Danek 8, Leo­nard 11/9, Wade 19/6, Spa- sojevic 21/6, Skurdauskas 8. Cs: N'Diaye 6, Stadelmann 3/3, Moschny 2, Sturm 2, Blazevic, Duck, Wilk. Edző: Andrea ManghellL ASE: L. Williams 2, D. Wilson 11/3, VOJVODA 13, FÁMÁN 12/3, TóthÁ. 6. Cs: MORGEN 13/6, Nailon 9, Körtélyesi 5, Kovács Ákos 11, Kovács Ádám 3/3, Kerpel-Fronius. Edző: Völgyi Péter. VÖLGYI PÉTER: - Nagyon bol­dog vagyok, hogy kellemes perceket tudtunk szerezni a Traiskírchenbe is ellátogató szurkolóinknak. Örülök, hogy sérülés nélkül megúsz- tuk a visszavágót, és végül magabiztos játékkal jutot­tunk tovább. továbbjutott: az Atomerő­mű SE kettős győzelemmel 155-128-as kosáraránnyaL finn Tamperéén Pyrintöt.) A si­kerrel megvívott selejtező után az ASE a D-csoportba kerül az ukrán BC Khimikkel és az orosz Nyizsnyij Novgoroddal, a Szol­nokra pedig a H-csoportban a ciprusi Keravnosz és a francia Pau-Orthez vár. A negyedik he­lyet az EuroCupból kieső csapa­tokkal töltik majd fel. Fogyóban a paksiak továbbjutási esélye labdarúgás A hazai vereség után Kecskeméten is 2-1-re kaptak ki Bálóék Vereséget szenvedett a Paks Kecskeméten, a Ligakupában, így a címvédőnek egyre keve­sebb esélye marad a csoportból való továbbjutásra. A Kecskemét két bombagóllal nyert: Bertus 17, Mohi 30 méterről talált be. D-CSOPORT, 4. FORDULÓ. KECS­KEMÉTI TE-ERECO-MVM PAKS 2-1 (1-1). Kecskemét, 500 néző. V: Kovács G. Kecskemét: Németh G.- Maynard, Radanovics (Ur- bán R, 67.), Gyagya, Mohi- Pat- varos, Csukics (Pékár, 66.), Ber­tus, Hegedűs Á. (Bori, 66.)- Len­cse (Simon A., 75.), Gyurcsó (Ur- bán G., 67.). Vezetőedző: Tomisz- lav Szivics. Paks: Pokorni- Mé­száros L, Tamási (Racskó, 65.), Gévay, Báló (Pap R., 70.)- Kiss T. (Cziráki, 75.), Szatmári L, Nagy I., Heffler N.- Magasföldi, Mont- vai (Bohner, 65.). Vezetőedző: Kis Károly. Gól: Bertus a 10., Mohi a 65., illetve Magasföldi a 16. percben. A 30. percben érdekes közjá­ték zavarta meg a mérkőzést. A kecskeméti játékosok levonultak a pályáról, és befutottak az öltö­zőkijáróba. A futballisták Kovács játékvezető sípszavára visszatér­tek a pályára, és folytatódott a meccs. Meg nem erősített hírek szerint a hazaiak így tiltakoztak fizetéseik elmaradása miatt. A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉ­SÉN: Szolnok-Űjpest 1-3 (Gól: Kalmár 90., illetve Barczi 21., Takács Z. 54., Simon K. 89.). ■ Dicséretes, hogy 19 pontot szerzett a válogatott labdarúgás Egervári Sándor és Csányi Sándor is elégedetten értékelte az Eb-selejtezőket Csányi Sándor, a Magyar Labda­rúgó-szövetség (MLSZ) elnöke szerint a várakozásokhoz képest nagyon jól szerepelt a válogatott a kedden befejeződött Európa- bajnoki selejtezősorozatban. Jó lett volna győzelemmel bú­csúzni, a drukkerek megérde­melték volna ezt a sikert, de a döntetlennek is örülni kell” - mondta Csányi a finnek elleni gól nélküli döntetlent követően. A sportvezető szerint a mosta­ni csapat jó alapját képezheti az elkövetkezendő évek válogatott­jának. A jövő év őszén rajtoló, 2014-es világbajnoki selejtezőso­rozatról úgy vélekedett, hogy a magyar válogatott rendkívül ne­héz csoportba került, de az nem Korcsmáinak (balról) és Vargának igencsak meggyűlt a baja Forssellel Ez történt a meccsen EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ, e-csoport: Magyarország- Finnország 0-0. Puskás Ferenc Stadion, 28 ezer néző. V: Alberto Undiano Mallenco (spanyol). Sárga lap: Moi- sander a 81. percben. kérdés, hogy a 2016-os Európa- bajnokságon, amelyen már 24 csapat szerepelhet majd, a ma­gyarnak ott kell lennie, méghoz­zá erős együttessel. Egervári Sándor szövetségi kapitány szerint csapata a fin­nek ellen megtorpant az elmúlt találkozókon tapasztalt fejlő­déshez képest. „Az ellenfelünk kifejezetten jól futballozott, sokszor csak úton voltunk a passzoknál, ez pedig rengeteg energiánkat fel­emésztette. Ez az este egy kisebb megtorpanás. Megértem a kö­zönség csalódottságát, természe­tesen ők gólokat akarnak látni, de ez nem ilyen egyszerű, kicsit görcsös lett a társaság. Összessé­gében 19 pontot szereztünk tíz mérkőzésen, ez dicséretes telje­sítmény” - értékelte a kapitány a selejtezőket. A magyar válogatott idén még két barátságos meccset játszik: először november 15-én, az Eb­házigazda lengyelek ellen. ■ Bravúros teljesítménnyel verte meg a Vasast a KSC KOSÁRLABDA Az országos lány kadettbajnokság har­madik fordulójában bravú­ros győzelmet aratott az Atomerőmű-KSC Szekszárd a Vasas felett (70-62). A győzelemhez több jó egyéni teljesítmény kellett a jó szerkezetű fővárosiak ellen, de az egész mezőnyből ki­emelkedett Rick Mónika produkciója, a szekszárdi bedobó 29 ponttal zárt. Az egykori dombóvári kedvenc a szolnokiaknál kosárlabda A korábban a Dombóvár KC-t erősítő Julien Ross Mills a Szolnoki Olaj NB L-es férficsapatához iga­zolt. A 26 éves kosaras leg­utóbb a holland Eiffel Tower Den Bosch együttesében ját­szott, 15 pontot és 7 lepatta- nós átlagot teljesített. Mills a 2007/2008-as szezonban ját­szott a Dombóvárban, ahol remek, 23,2 pontos (és 7,2 lepattanós) volt az átlaga. Ronaldinho zseniális gólt rúgott Mexikónak labdarúgás A brazil váloga­tott felkészülési mérkőzésen 2-1-re legyőzte Torreónban Mexikót. A selecao a 79. per­cig hátrányban volt (David Luíz öngólt vétett), ekkor Ronaldinho mintegy 18 mé­terről kilőtte a bal felső sar­kot. A 83. percben a győztes gólt is megszerezték a brazi­lok, Marcelo egy pazar kény­szerítő után talált be a kapu­ba. A brazilok Dániel Alves kiállítása miatt a 45. perctől tíz emberrel játszottak. Ronaldinho pazar gólt rúgott Továbbiak a TEOLhu hírportálon Jobban bírta a végjátékot a KSC B csapata NŐI KOSÁRLABDA NB l/B 4. FOR­DULÓ. TATABÁNYA KC-ATOMERŐ- MŰ-KSC SZEKSZÁRD II 62-67 (17-14, 18-17, 16-14, 11-22). V: Bátovszky, Nagy E. KSC: STUDER ZSU. 17/9, Schön- hardt 8/6, Mácsik 5/3, Árvay 5, Simon 9. Csere: Nagy, Rick 8, WOLF R. 9/3, Kövér 6/6. Meg­bízott edző: Harsányi Mária. A végig izgalmas meccsen fej­fej mellett haladtak a csapatok. A 3. negyed végén még a több volt NB I.-es játékost is felvonul­tató hazaiak vezettek. Nagyon akart a fiatal KSC, s egész pályás, agresszív letámadással a záró felvonásban felőrölte a hazaiak erejét A bravúrgyőzelem igazi csapatmunka eredménye. ■ I