Tolnai Népújság, 2010. május (21. évfolyam, 101-124. szám)

2010-05-20 / 116. szám

2010. MÁJUS 20., CSÜTÖRTÖK - TOLNAI NÉPÚJSÁG 15 SPORT NB l-es maradt a Paksi FC labdarúgás Sokat ért Tököliéknek második tavaszi győzelmük A felvétel csalóka: Bódé Dániel (balról) és a Paksi FC nem került padlóra, sőt győzelmével egy körrel a vége előtt bebiztosította NB l-es tagságát A bajnok ellen egy félidőn át jól tartotta magát a Dunaföldvar FÉRFI KÉZILABDA NB II DÉLNYUGA­TI CSOPORT. KISKŐRÖS KSK-AKVA- PLAST HŐGYÉSZ 43-25 (23-8). Kiskőrös, 200 néző. V: Csorba, Gyuris. Hőgyész: Farkas G.- Teimel M. 2, Simigh 1, Ányos 3, Héger 6 (4), Illés 5, Gadányi. Cse­re: Csókás (kapus), Teimel J. 3, Varga A. 4, Farkas L 1, Győri. Edző: Barabás Lajos. HÉTMÉTERESEK: 7/5, ill. 7/4. kiállítások: 6, ill. 8 perc. Végig a hazai csapat irányítot­ta a mérkőzést. Ifi: 30-31. Barabás LAJOS: - A jobb csa­pattól nem szégyen kikapni. SZÁZHALOMBATTAI KE-DUNA- FÖLDVÁR VKC 39-23 (16-10). Százhalombatta, 130 néző. V: Ba­kos, Mihály. Dunafóldvár: Tóth R- Horváth B. 1, SZAUTER 8(1), Orova 4 (3), Princz 5(1), Bencze Dániel 1, Dósa 2. Csere: Pap N., Kiss S. (kapusok), Somogyvári, Bencze Dávid. 2, Vajai M. Játé­kos-edző: Orova Tamás. HÉTMÉTERESEK: 1/1, ill. 6/5. KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 2 perc. Osztálykülönbség volt a két csapat között. Ifi: 31-22. orova tamás: - Ezt a mecset gyorsan el kell felejteni. ■ Három szekszárdi fiú lett aranyérmes a grappling ob-n A Testnevelési Egyetem csarno­kában május 8-án rendezték meg a II. FILA-Grappling ifjúsá­gi- és csapatbajnokság küzdel­meit. A csapatversenyen öt fős csapatokat kellett kiállítani 70, 75, 80, 90 és 110 kilogrammos súlycsoportokban. A SZEKSZÁRDI AIKI HIKARY RYU (HIKARI AIKIDO EGYESÜLET) ERED­MÉNYEI. IFJÚSÁGIAK, -85 KG NOGI: 1. Kólya Viktor (Gracie Barra (Szekszárd), 2. Laboda Ferenc (Szekszárd), 3. Kólya Roland (Szekszárd). no kg+ nogi: 2. Szűcs Dávid (Szekszárd). csapat: 1. Gracie Barra Buda­pest, 2. Tatami Centrum, 3. SZTE-EHÖK SE. Az első helye­zett egyesületnél két szekszárdi versenyző is szerepelt. A -75 kg- os kategóriában Tóth Máté két győzelemmel és egy vereséggel zárt, míg -90 kg-ban Csámpár Já­nos mérlege három győzelem, egy vereség. ■ A Paks legyőzte a Honvé­dőt, a Nyíregyháza azon­ban nem tudott nyerni a Haladás ellen. Ez azt jelenti, hogy a Paksi FC ősztől is NB I-es lesz. Balázs László Eltérő céllal várta a mérkőzést a két csapat: a Paks a bentmara- dásért, a Honvéd pedig - mivel a múlt héten matematikailag is bebiztosította elsőosztályú tag­ságát - már a 7. hely megszerzé­séért lépett pályára. Ehhez azon­ban a hátralévő két mérkőzését meg kellett volna nyernie Massi­mo Morales gárdájának. Ennek ellenére meglepő módon a bu­dapesti csapat trénere négy-öt alapjátékosát nem nevezte a kez­dő tizenegybe. „Menekülés a győzelembe” - adták ki a jelszót a zöld-fehér csapat vezetői az összecsapás előtt. Ennek megfelelően sokkal aktívabban kezdett az atom­csapat, aminek Kiss Tamás ré­vén gyorsan meg is lett az ered­ménye. Bár a színvonal nem idézte a klasszikus filmeposz­ban látott jeleneteket, a hazaiak akarására nem lehetett panasz. A Honvéd defenzív taktikájá­ról mindent elárul, hogy csak a 16. percben jutottak el Kovács Attila kapujáig: Zsolnai 19 méte­res jobblábas lövését könnyedén védte a hazaiak hálóőre. A félidő felénél alábbhagyott a paksiak lendülete. „Mozogja­tok” - szólt a nézői tanács, amit a vendégeknél Abass meg is fo­gadott. A Honvéd szenegáli kö­zéppályása adott egyedül mun­kát a paksi védelemnek. Megle­petésként hatott: a semmiből nö­velte előnyét a Paks. A szünet­ben majdnem ugyanakkora taps fogadta a Nyíregyháza-Haladás meccs 0-2-es eredményét, mint Böde Dániel gólját. A szünet után az eredménnyel tökéletesen elégedett hazaiak nem erőltették a támadásokat, a A Soproni Liga állása 1. Debrecen 28 20 1 7 63-36 61 2. Videoton 29 18 7 4 59-30 61 3. Győri ETO 28 14 11 3 37-18 53 4. Újpest 29 16 4 9 48-39 52 5.ZTE 29 14 8 7 55-42 50 6. Ferencváros 29 10 11 8 34-33 41 7.MTK 28 11 7 10 47-38 40 8.«Haladás 29 9 9 11 42-49 36 9. Bp. Honvéd 29 8 11 10 36-35 35 10. Pápa 29 9 5 15 36-49 32 11. Kecskemét 28 8 7 13 48-56 31 12. Kaposvár 28 8 7 13 35-45 31 13. Vasas 29 8 7 14 39-60 31 14. Paksi FC 29 7 10 12 31-40 31 15. Nyíregyháza 29 6 9 14 38-56 27 16. Diósgyőr 28 4 4 20 27-49 16 Sorrend: pont, több győzelem, gólarány, több rúgott gól... hátvádek romboltak, Égerék úgy védték a területüket, mint Zsu- kov marsall kaukázusi juhásza a dácsa felhajtóját. Massimo Mo­rales csapata pedig kiválóan ala­kította a citrommal a szájában felszolgált áldozati szuflakit. „Nincs még vége” - elégedet­lenkedtek a hazai szurkolók. A drukkereknek nem is volt okuk elégedettségre, hiszen csapatuk az első negyedórához képest több sebességi fokozattal lejjebb kapcsolt. A piros-fekete csapat legnagyobb helyzetét a 78. perc­ben jegyezhették fel a króniká­sok: Abass jobboldali beadását Vaccaro nagy helyzetben az ötös­ről mellé fejelte. Az olasz-német csatár pár perccel később bünte­tőből azonban már nem hibázott. A Nyíregyháza-Haladás ta­lálkozó 3-3-as eredménye futó­tűzként terjedt a lelátón, a hazai játékosok is megérezhettek vala­mit a levegőben, Böde, majd Tö­köli került helyzetbe. Az ideges hangulatban véget érő mérkőzé­sen 14. tavaszi meccsén máso­dik hazai győzelmének örülhe­tett a PFC. A három pont és a bentmaradás mellett azonban a mérkőzésen nem sok minden­nek örülhettek a drukkerek...- Boldog vagyok, köszönöm mindenkinek a segítségét. A záró fordulóban szeretnénk még előrébb lépni. Most megígérem, hogy jövőre az atomvárosnak atom-erős csapata lesz - nyi­latkozta Kis Károly, a Paksi FC vezetőedzője. HÍRSÁV Bajnoki ezüstérmeseit ünnepli a tamási klub labdarúgás A harminc év­vel ezelőtti bajnoki ezüstér­mes Tamási Medosz játéko­sait ünnepük május 22-én, szombaton a városi futball- pályán. A Tamási 2009 FC és a Szedres bajnokija előtt az 1979/80-as idényben máso­dik helyezett csapat (a Dom­bóvár egy pont előnnyel lett bajnok és jutott az NB II-be) futballistáit üdvözlik a mai­ak, majd a találkozó után egy vacsora mellett elevení­tik fel élményeiket a kecse- gei vadászházban, (rg) Mester Zoltán első lett a szekszárdi versenyen darts A szekszárdi Nagy Sándor Szabadidősport Egye­sület két versenyzője, Mester Zoltán és Kerner Róbert is ér­met nyertek a Magyar Darts Liga Dél-dunántúli Regionális Bajnoksága 9. fordulójában. Előbbi első, utóbbi harmadik helyen végzett A párosoknál a szekszárdi Hajdú Tamás és Zörényi Bence a második he­lyet szerezte meg a Zrínyi Sörözőben megrendezett megméretésen, (gr) David Villa 40 millióért aláírt a Barcelonához labdarúgás A Valencia spa­nyol válogatott csatára, Da­vid Villa már hivatalosan is a futbaübajnoki címét meg­védő Barcelona játékosa: az Európa-bajnok csatár 40 mil­lió euróért cserélt klubot szerdán. A csatár - aki ko­rábban a Sporting Gijónban, majd a Zaragozában futballo­zott - öt idényen keresztül játszott a Valenciában, mely­nek színeiben 225 mérkőzé­sen 129 gólt szerzett, (ir) David Villával 129 gól érkezett .....................V To vábbiak a TEOLhu hírportálon így játszottak a felek a Paks-Honvéd meccsen A 29. FORDULÓBAN. PAKSI FC-BUDAPEST HONVÉD 2-1 (2-0). Paks, 1000 néző. V: Kassai Paks: Kovács A. - Nikolov, Éger, Fiola (SzabóJ., 89.), Völgyi- Lisztes, Böde D., Sipeki, Vayer (Bartha, 88.)- Kiss T. (Heffler T, 79.), Tökö­li. Vezetőedző: Kis Károly. Honvéd: Tóth /.- Nagy Z., Botis, Debreceni, Jancsuk- Abass, Akassou, Mackó (Coira, a szünetben), Bojtor- Bajner (Abraham, a szünet­ben), Zsolnai (Vaccaro, 64.). Vezetőedző: Massimo Morales. Gól: Kiss T. (6.), Böde (45.), il­letve Vaccaro (82., 11-esből). Kitettek magukért a paksi öklözök Balatonlellén A bronzéremért játszhat a Tolna-Mözs női futsal A miskolciak lesznek a bronzmeccsen a Mucska-gárda ellenfelei Boros Gergely egy ezüsttel es bronzzal zárt Első ízben rendezték meg Ba­latonlellén a Lelle Kupát nemré­giben, ahol a Paksi SE 15 öklöző­vei képviseltette magát. Sikere­sen, ugyanis tíz klub 80 sporto­lója között a jó egyéni eredmé­nyeknek köszönhetően a csapat- verseny második helyén végez­tek a paksi fiúk. A paksiak eredményei, gyer­mek: 1. Líbor Sándor (30 kg). 1. Györgye Norbert (40 kg). Serdü­lő: 1. Horváth Patrik (34 kg). 1. Kovács János (38,5 kg). 2. Gungl Bálint (44,5 kg). Junior: 1. Vidács István (52 kg). 1. Lacza Mihály (70 kg). Ifjúsági: 1. Horváth Ben­ce (60 kg). 2. Palkó Patrik (64 kg). Felnőtt: 2. Balogh Ákos (60 kg). 2. Simon Zoltán (64 kg). ■ NŐI FUTSAL NB I, ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS. TOLNA-MÖZSI FSE­univerzum 3-4 (0-1). Tolna, vá­rosi sportcsarnok, 250 néző. Tol­na: Kovács A.- Varga A., Simon B., Baki, Hodován. Csere: Pfundt- ner, Klézli, Mausz, Folk. Edző: Mucska Gyula. Gól: Simon B. 2, Varga A., iüetve Gál 4. Molnár Eszter nélkül vágott neki a mérkőzésnek az odavá- gón súlyos, 16-2-es vereséget szenvedő Tolna, a kapus sérülé­se miatt nem léphetett pályára. Ugyanakkor Hodován Edit vál­lalta a játékot, annak ellenére, hogy pénteken engedték ki a kórházból. De Mucska Gyula együttese így is remek formában futballozott. A kapuban álló Ko­Kovács Anita most a kapuban állt vács Anitának kevés dolga akadt, hiszen a védők szinte minden lövést blokkoltak. A ve­zetést mégis az Univerzum sze­rezte meg Gál révén, Simonék egy kontra végén a második fél­időben egyenlítettek. Mindkét oldalon rendre kimaradtak a helyzetek, így a rendes játékidő végén 1 -1 volt az állás. A döntés a kétszer ötperces hosszabbítás­ra maradt. A ráadás öt gólt ho­zott, sajnos ebből az Univerzum ért el hármat, így megnyerte a meccset és vele a két győzelemig tartó párharcot. MUCSKA GYULA: - ElŐSZÖr ÍS gratulálok az Univerzum csapa­tának. A rutin diadalmaskodott a fiatalság felett. Valamennyi já­tékosomra büszke vagyok a mai teljesítményük alapján. Bebizo­nyították, hogy ha az akarati té­nyező jó játékkal párosul, akkor fantasztikus mérkőzést játszhat­nak. Több van ebben a fiatal csa­patban, mint amit az eddigi eredmények mutatnak. A csapat nagyságát mi sem bizonyítja job­ban mint hogy háromszor is si­került vesztes áüásból kiegyen­líteni. A hosszabbításra fizikáli­sán elfáradtunk. A futsal népsze­rűsítésére kitűnő mérkőzést lát­hattak a nézők - kijárt a vastaps a lányoknak. A döntőben az Univerzum a Vestával mérkőzik, míg a bronz­mérkőzésen Tolna Miskolc ösz- szecsapást rendeznek. ■ M. D. Boros Gergely kitűnően szere­pelt a Szolnokon megrendezett felnőtt és ifjúsági kajak-kenu rangsorolón. Az Atomerőmű SE fiatalja a szegedi Sík Már­ton párjaként a kajak kettesek 500 és 200 méteres számában is érmet nyert. Somorácz ér­tékes ötödik helyen végzett. EREDMÉNYEK. FELNŐTT K-2, íooo M: 5. Boros Gergely-Gyö- kös Lajos (ASE-Szeged). soo M: 3. Boros Gergely-Sík Már­ton (ASE-Szeged). 200 M: 2. Boros Gergely-Sík Márton (ASE-Szeged). ifjúsági k-i, 500 M: 7. Somorácz Tamás (ASE). K-2,500 M: 5. Szabó Ba- lázs-Somorácz T. (Pécs-Atom- erőmű SE). ■