Tolnai Népújság, 2007. október (18. évfolyam, 229-254. szám)

2007-10-15 / 241. szám

SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2007. OKTÓBER 15., HÉTFŐ 10 HÍRSÁV Menetel a Pick, ezúttal a sereghajtó ellen nyertek kézilabda Továbbra is száz- százalékos a Pick Szeged a férfi Bajnokok Ligájában: a magyar együttes ezúttal a se­reghajtó fehérorosz Meskov Breszt otthonából hozta el a két pontot (22-24). Az újabb diadallal a Szeged nagy lé­pést tett a csoportelsőség felé. Davigyenko a rövidítésben győzte le francia riválisát tenisz Az első helyen ki­emelt orosz Nyikolaj Davi­gyenko legyőzte (7:5,7:6) a negyedikként rangsorolt francia Paul-Henri Mathieu-t a moszkvai fedettpályás fér­fitorna döntőjében. A 26 éves, volgográdi illetőségű Davigyenko rövidítésben tu­dott felülkerekedni riválisán. Bejutott az elitkörbe a magyar U-19-es válogatott labdarúgás Harmadik mér­kőzését is megnyerte a ma­gyar U19-es válogatott a ha­zai rendezésű Európa-bajno- ki selejtezőn, így százszáza­lékos teljesítménnyel jutott be az elitkörbe. Sisa Tibor szövetségi edző együttese a zárónapon, Tatabányán Svájc ellen nyert 2-1-re. AzolaszPetacchivolta legjobb, Bodrogi is beért kerékpár Az olasz Ales- sandro Petacchi nyerte a 101. Párizs-Tours országúti ver­senyt, amely része a Pro Tour-sorozatnak. Az egyéni időfutamban világbajnoki ezüstérmes Bodrogi László a viadal honlapja szerint 1:40 perc hátránnyal a 102. helyen ért be a célba. Petacchi örülhetett Tours-ban @ TOVÁBBI SPORTHÍREK: WWW.TOLNAINEPUJSAG.HU tián." Szekszárd: Horváth B.- Csóti, Márton E., Panghy, Torma- Csende I. (Vituska), Hor­váth E., Wéber, Deli (Rikkers)- Kiss B. (Lizák), Hencz. Edző: Kniesz Mátyás. A vendégcsapat gyors gólja felpaprikázta a hazai együttest, amely még az első fél­idő derekán előbb egyenlíteni tu­dott, majd a játékrész hosszabbí­tásában a vezetést is megszerez­te. Fordulás után továbbra is uralta a játékot a hazai gárda, s egy újabb találattal bebiztosítot­ta a megérdemelt győzelmét. Gól: Kázmér, Steiger, Nagy T., il­letve Horváth E. Jók: Nagy T., Vá­rai, Tóth, Kadarkuti, illetve Hor­váth E., Csóti. HOPP KRISZTIÁN: - Az első húsz perc kivételével kézben tar­tottuk a mérkőzést, de tovább kell dolgoznunk a sikerekért. kniesz mátyás: - Remélem ennél mélyebbre már nem süly- lyedünk. PAKSI FC-BEREMEND 1-3 (0-0). Paks, 100 néző. Vezette: Becséri. PFC: Pokorni- Kőkuti, Fehér A., Kern, Szabó ].- Fritz, Széles (Brukner), Szili I. (Jenei)- Varga, Vári, Szili P. Edző: Dienes Pál. Beremend: Garai- Kvassay, Szászfái, Péter, Kovács B. (Ta­más)- Illés, Horváth T., Nagy B. (Juhász), König- Polgári (Tóth), Telek. Edző: Tihanyvári László. Hamar vezetést szerezhetett'vol­na a hazai csapat, de kihagyta a NB 111, Dráva-csoport 1. Szentlőrlnc 9 9 0 0 23-6 27 2. Balatonlelle 9 6 0 3 21-10 18 3. Beremend 9 5 2 2 16-19 17 4. Kaposvár 9 5 1 3 18-15 16 5. Pécsvárad 9 5 0 4 22-16 15 6. Bonyhád 9 4 3 2 19-17 15 7. Marcali 9 4 2 3 18-16 14 8. Bogád 9 4 2 3 13-12 14 9. Dombóvár 9 4 1 4 17-14 13 10. Mohács 9 3 3 3 10-11 12 11. Szekszárd 9 3 2 4 17-15 11 12. Tamási 9 3 2 4 16-16 11 13. Paks 9 2 4 3 13-15 10 14. Nagykanizsa 9 2 3 4 13-16 9 15.Nagyatád 9 2 2 5 14-17 8 16. Csurgó 9 2 2 5 9-19 8 17. Boly 9 1 2 6 7-19 5 18.PVSK 9 1 1 7 6-19 4 kínálkozó lehetőségeket. A szü­net után háromszor is betalált az utóbbi fordulókban alaposan feljavuló, már harmadik helyen tanyázó Beremend, három gól­jára csak az utolsó percben vála­szolt a Paks. Gól: Varga, illetve Polgári, Nagy, Tamás. Jók: Var­ga, illetve Garai, Polgári. dienes PÁL: - Ellenfelünk kö­nyörtelenül kihasználta hibáin­kat. * ★ * TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Kapos­vári Rákóczi II-Pécsi VSK-Trend- com 1 -0, Pécsváradi Spartacus- Balatonlelle 2-0, Nagyatád- Csurgói TK 1-2, Bogád SE- Marcali VFCO-1, Szentlőrinc- Nagykanizsai TE 4-2. A 10. FORDULÓ PROGRAMJA. A TOLNA MEGYEIEK MÉRKŐZÉSEI. Október 20., szombat: PVSK- Dombóvári FC-Rutin, Bere- mend-Bonyhád VLC, Szekszár­di UFC-Nagyatád 13.30. Októ­ber 21., vasárnap: Boly-Paksi FC II14, Tamási SE-Bogád 14.30. Hat mérkőzés után nyertek újfent a tamásiak hosszú böjtöt törtek meg a tamási futballisták a hétvégi fordulóban. Molnár László ta­nítványai legutóbb a második fordulóban örülhettek győze­lemnek, így a Boly elleni fölé­nyes siker hat sikertelen ösz- szecsapás után már nagyon jól jött Tolmácsiéknak. A Ta­mási a második kör után még holtversenyben vezette a Drá- va-csoport küzdelmeit, aztán mélyrepülésbe kezdett a csa­pat, két döntetlen mellett négyszer kikapott, így lecsú­szott a 15. helyre. A forduló előtt éppen a bátyiak üldözték a Tamásit, amelynek létfon­tosságú volt a győzelem meg­szerzése. A hazaiak aztán bi­zonyították, hogy többre hiva­tottak, végig nagy akarással futballoztak, így bár akadtak hibáik, fölényesen nyertek. A sorozatban harmadik meccsét megnyerő Dom­bóvár legyőzte a Szek- szárdot az NB III Dráva- csoportja idei ötödik me­gyei rangadóján. Tudósítóinktól BONYHÁD VÖLGYSÉG LC-MOHÁCSI te 2-2 (2-1). Bonyhád, 200 néző. V: Hegyi. Bonyhád: Kovács L- Máté N., Hosnyánszki Zs., Krausz, Vizdár- Bozsó (Pap R.), Tálas, Illés Zs. (Dávid), Hos­nyánszki T. (Máté R.)- Mosonyi, Illés Z. Játékosedző: Kiss János. Mohács: Vukmann- Halász, Strigencz, Végh, Pap T.- Schne­ider, (Wehl), Fazekas, Borka, Horváth (Krémer Sz.)- Fischer K., (Krémer Zs.), Varga. Edző: Bí­ró Ferenc. Korai, 2-O-ás vezeté­se birtokában a hazai csapat már a zsebében érezte a három pon­tot - ez a végén megbosszulta magát. Gól: Illés Z., Hosnyánszki T., illetve Halász, Schneider. Jók: Mosonyi, Máté N., illetve Stri­gencz, Fazekas, Borka. > Kiss János: - Hazai pályán ■ 2-O-ás előnyről illett volna meg- : nyernünk ezt a mérkőzést. TAMÁSI SE-BÓLYI SE 4-1 (3-0). Tamási, 150 néző. V: ifj. Fodor. Tamási: Bogos- Filótás, Kovács R., Pintér, Bozóki- Béres (Sza­kács), Kosa (Késmárki), Kovács P., Grósz- Tóth J., Tolmácsi. Edző: Molnár László. Boly: Özvegy- Kelemen, Millhofer, Bozó L.- Kovács L., Lutzek, Amb­rus, Demeter (Solti), Schvedics- Kása (Kész L.), Bozó B. (Tóth). Edző: Varga László. Közepes színvonalú, sok hibával tarkított találkozón magabiztos győzel­met aratott a hazai együttes. Gól: Béres, Kosa, Tóth J. (11-esből), Tolmácsi, illetve Soltész. Jók: Bo­gos, Kosa, Tolmácsi, Pintér, illet­ve Özvegy, Bozó L., Kelemen. ÁRVÁI FERENC (KLUBMENE­DZSER): - Az első félidei játékot és a gólokat a kitartó nézőknek ajánlja a csapat. DOMBÓVÁRI FC-RUTIN-SZEK­SZÁRDI ufc 3-1 (2-1). Dombóvár, 200 néző. V: Jakab. Dombóvár: Szabados- Tóth, Várai, Kadar­kuti- Nagy N., Steiger (Samu)- Kovács R., Pest R., Kázmér- Nagy T. (Tolnai), Bock (Dras- kóczi). Játékosedző: Hopp Krisz­Mosonyi Áron (balról) és Krausz Márton (takarva) korán örült, hiszen a Bonyhád hiába vezetett 2-0-ra, a Mohács mégis elvitte az egyik pontot Elkapta a ritmust a Dombóvár labdarúgás A második fordulót követően nyert ismét a Tamási együttese Várhidi Péter szerint van stílusa a magyar válogatottnak labdarúgás Simán nyert Málta ellen a fiatal nemzeti együttes, Tőzsér Dániel élete egyik legszebb gólját rúgta Várhidi Péter, a magyar labdarú­gó-válogatott szövetségi kapitá­nya elégedetten értékelt a Málta elleni 2-O-ás sikerrel végződött Európa-bajnoki selejtező után. „Büszke vagyok a csapatomra, a játékosok maximálisan odafi­gyeltek minden pillanatban. Egy jó máltai együttest sikerült le­győznünk, nagyot lépett előre az ország futballja az elmúlt idő­szakban. A komolyabb célkitű­zéseinket sikerült elérni, hiszen van már stílusa a válogatottnak, a gerinc kialakult, a közönség pedig ismét megszerette a nem­zed csapatot” - kezdte értékelé­sét a szakember. A tréner úgy véli, a siker egyik kulcsa az volt a Szusza Ferenc­stadionban, hogy a futballisták tökéletesen alkalmazták az elő­re begyakorolt taktikai formáci­ókat, valamint egyénileg betar­tották az utasításokat. „Elégedettnek kell lennünk, hiszen a mai modern futballban már csak nagyon ritkán fordul­nak elő nagy különbségű győ­zelmek, ugyanakkor még így is elpuskáztunk jó néhány lehető­séget, tehát ha valamivel nem vagyok elégedett, akkor az a helyzetkihasználás” - tette hoz­zá a szakvezető. A mérkőzés egyik legjobbja az első gólt szerző Feczesin Róbert volt: a Brescia fiatal támadója a 34. percben Dzsudzsák Balázs beadását csúsztatta a kapu bal Ilyenkor könnyű a teher: Juhász Roland hátára vette Dzsudzsák Balázst oldalába, emellett egyedüli csa­tárként rendkívül sokat őrlődött a máltai védők között. „Nagyon nehéz volt feltörni a védelmüket, hiszen folyamato­san nyolc emberrel védekeztek. Nagyon örülök neki, hogy sike­rült gólt szereznem, mindig is hangoztattam, hogy ha odakerü­lök a csapatba, akkor szeretném a lehető legjobb teljesítményt nyújtani. Úgy gondolom, a jelen­legi válogatottnak talán az egy­ség a legnagyobb ereje és ebből tudunk építkezni a jövőben” - nyilatkozta Feczesin. A második gólt Tőzsér Dániel, az AEK Athén középpályása sze­rezte egy ritkán láthatóan töké­letesen kivitelezett szabadrúgás­ból: „Azt hiszem, talán életem egyik legszebb gólját rúgtam. Igaz, nagyon nagy szerencse is kell ahhoz, hogy az ember így eltalálja a labdát. Fantasztikus érzés, hogy a tizedik válogatott­ságomat góllal tudtam megün­nepelni.” A magyar válogatott legköze­lebb szerdán 20 órakor Lódzban Lengyelország ellen lép pályára barátságos mérkőzésen. EMLÉKEZTETŐ: MAGYAROR­SZÁG-MÁLTA 2-0 (1-0). Szusza Ferenc-stadion, 9 ezer néző. V: Nalbandjan. Gól: Feczesin a 34., Tőzsér a 77. percben. További eredmények: Görögország­Bosznia-Hercegovina 3-2, Mol- dova-Törökország 1 -1. ■