Tolnai Népújság, 2007. május (18. évfolyam, 101-125. szám)

2007-05-21 / 117. szám

SPORT 2007. MÁJUS 21, HÉTFŐ - TOLNAI NÉPÚJSÁG Varga Balázs (jobbról) és a bonyhádi csapat hiába támadott többet ellenfelénél a megyei rangadón, a vendégek minden helyzetüket kihasználták Bevált, hogy került a DFC labdarúgás A Rutin nyerte meg az NB III-as megyei rangadót Hartvichnak és Forbesnak van tartaléka FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, A 9-14. HELYÉRT: UNIVER KECSKEMÉT - DOMBÓVÁR KC 90-96 (25-27, 23-13, 20-28, 22-28). Kecske­mét, 300 néző. V: Kóthay, Pozso­nyi, Balogh. KECSKEMÉT: Vida (14/3), TÓTH P. (13/9), Halmai (15/3), MCCLENDON (30), Csor- vási (10). csere: Csaplár-Nagy E. (8), Csabay (-), Kovács Á. (-), Lekli (-). edző: Forray Gábor. DKC: FORBES (39/18), Deák A. (15/6), Balogh L. (-), Tömösváry (10), HARTVICH (26/6). CSERE: Szente (-), Kiír (-), Szilágyi T. (6). edző: Kis Attila. Az első félidőben sokkal job­ban játszott a Kecskemét, a szü­net után azonban alaposan felja­vult a DKC játéka, és Forbes, va­lamint Hartvich remeklésének köszönhetően Kis Attila csapata örülhetett a lefújást követően. ■ A fordulás után partiban volt a tamási gárda NŐI KÉZILABDA NB l/B, NYUGATI- CSOPORT. TAM-BAU TAMÁSI KC- MARCALIVSZSE 27-42 (9-23). Ta­mási, 100 néző. V: Kosztend, Pap. tamási: Siklósi- Beck 3, Urbán 3, Varga 4, Szilágyi 1, Pavelekné 10 (5), Schmidt 1. Csere: Rácz (kapus), Marat 2, Adácsi 3, Ritt, Bakó, Pesti. Edző: Varga László. KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 0 perc. BÜNTETŐK: 6/5, ill. 5/4. A vendégek nem titkolt vágya a bronzérem megszerzése, és en­nek megfelelően kezdték is a já­tékot, semmit sem bízva a vélet­lenre, a 20. percre 15-5-re ellép- tek a megilletődött hazai alaku­lattól. Varga edző időkérése sem segítette a problémák megoldá­sát, így a szünetig tetemes előny birtokába kerültek a látogatók. A fordulás után a biztos előny bir­tokában felszabadultan játszó vendégek kínai gólját tapsolta meg a közönség, de kijutott a taps a hazaiak akaraterős játéká­nak is. Szünet után a vendéglátó játékosai bátrabban mertek ját­szani, és ráéreztek a Marcali vé­dekezési szisztémájának ellen­szerére, így egy remek második félidőt produkálva - csak egy gól­lal maradtak alul a fordulás után - ragadtatták tapsra a nézőket. Jók: Varga, Pavelekné, Schmidt, Adácsi. IFI: 26-23. ■ D. K. Feltámadt a Dombóvár, és jó játékkal nyerte meg az NB III-as együttesek Tol­na megyei rangadóját. Hunyadi, Vámosi DRÁVA-CSOPORT BONYHÁD VLC- DOMBÓVÁRI FC-RUTIN 0-3 (0-0). Bonyhád, 150 néző. V: Mód. BONYHÁD: Kovács L- Máté N., Hosnyánszki Zs., Krausz (Dá­vid)- Tálas (Kiss J.), Máté R.- Varga B., Zsók, Hosnyánszki T. (Illés Zs.), Csontos- Pap R. játé­kos-edző: Kiss János, dombó­vár: Szabados- Banai G., Várai, Kadarkuti, Szabotin (Újvári)- Kovács R., Kőhalmi (Nagy T.), Horváth Ádám, Bősz- Varga T. (Steiger), Fábián I. edző: Hanusz János. Az 59. percben Fábián cselezgetett a jobb oldalon, be­adása után Varga nyolc méterről a kapuba fejelt (o-i). A 65. perc­ben a csereként beállt Steiger 23 méteres szabadrúgását Kovács bravúrral védte, Fábián eszmélt, és közelről a kapuba lőtt (o-2). A 75. percben Fábián ugrott ki a jobb oldalon, és tíz méterről a jobb alsó sarokba lőtt (0-3). A rangadón a Bonyhád szeret­te volna megszilárdítani helyét a középmezőnyben, ugyanakkor a Dombóvár is pontokat szeretett volna szerezni. Az első félidőben a Bonyhád támadott többet, vé­gig mezőnyfölényben játszott, de helyzeteknél tovább nem jutot­tak a hazaiak. A második félidő­ben két teljesen más-más csapat futott ki a pályára. Jobbára a DFC birtokolta a labdát, és veszélyes kontráival, a hazai védőket hibá- zásra kényszerítve, meglepetés­re, de megérdemelten nyerte NB III, Dráva-csoport 1. Sz.lőrinc 24 17 5 2 65-11 56 2. K.mlsleny 24 17 3 4 51-22 54 3. Komló 24 16 2 6 56-23 50 4. Nagyatád 24 14 5 5 43-23 47 5. Marcali 24 13 3 8 40-27 42 6. Bóly 24 10 1 13 26-42 31 7. Bogád 24 8 7 9 23-23 31 8. Bonyhád 24 8 6 10 33-43 30 9. PVSK 24 8 3 13 38-45 27 10. Csurgó 24 8 3 13 29-42 27 11. Dombóvár 24 8 3 13 25-40 27 12. Mohács 24 8 2 14 28-46 26 13. Beremend 24 6 2 16 30-57 20 14. Siklós 24 3 3 18 15-58 12 meg a számára fontos találkozót. JÓK: Szabados, Várai, Kadarkuti, Fábián, Szabotin. Kiss János: - Második félidei gyenge játékunk következmé­nye volt a vereség. hanusz János: - Kerülő úton érkeztünk Bonyhádra, mert sze­rettük volna elkerülni a veresé­get. Egészen jól játszottunk. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: KomlÓ­Siklós 5-0, Mohács-PVSK 2-0, Nagyatád-Szentlőrinc 1-1, Mar- cali-Kozármisleny 3-0, Bere- mend-Bóly 3-4, Csurgó-Bogád 2-0. DUNA-CSOPORT. SZÁZHALOM­batta-tamási se 2-2 (1-2). Száz­halombatta, 100 néző. V: Makk. Százhalombatta: Horváth T.- Babos, Jakab, Móra, Béres- Szép IIL, Szabó Z., Odor, Bakó- Trizna (Gyurkovics), Károlyi R. (Fo- garasi). edző: Szép I Imre. tamá­si: Pék- Vlocskó, (Dömény), Volár, Kovács R., Grósz- Tóth J., Gyánó G., Kovács P., Szakács (Tolmácsi), Sztojka-Kovács- Fe­jes. edző: Molnár László. Az 5. percben Fejes betört a 16-oson belülre, az alapvonalról visszagurított, Szakács öt méter­ről a kapu bal oldalába lőtt (O-l). A 10. percben Babos jobb oldali beadását Károlyi az ötösről, ka­pásból a bal felső sarokba rúgta (l-l). A 22. percben Vlocskó a jobb oldalon tört előre, kiugrat­ta Gyánót, aki a tizenhatos vona­láról a hosszú sarokba helyezett (1-2). A 63. percben a tamási ka­putól 35 méterre szabadrúgás­hoz jutott a vendéglátó: Móra bombája a bal felső sarokba vá­gódott (2-2). A nagy iramú bronzcsatában mindkét csapat megérdemelte volna a győzel­met. A hazaiknak több lehetősé­gük volt, de Pék nagyszerű for­mában védett, és pontot mentett a Tamási gárdájának. Az elmúlt hetek rosszabb játékát feledtetve nagyszerűen küzdött a Kop- pány-parti alakulat, és továbbra is versenyben maradt a harma­dik helyért, jók: Jakab, Béres, Szép, Szabó, Odor, illetve Pék (a mezőny legjobbja), Volár, Gyánó, Kovács P. molnár László: - A játék ké­pe alapján úgy gondolom, a dön­tetlen igazságos. Harmadik mérkőzésén kikapott a magyar gárda labdarúgás A magyar lab­darúgó-válogatott két döntet­len után a harmadik forduló­ban kétgólos vereséget szen­vedett az írektől az U19-es Európa-bajnoki selejtezőtor­nán, Dublinban. A négyesből a németek jutottak tovább, így ők vehetnek részt a júli­us 16. és 27. között Ausztriá­ban sorra kerülő döntőben. Cserny Réka új csapata a francia liga bajnoka kosárlabda Kettős győze­lemmel nyerte meg a francia női bajnokságot a Valencien­nes, amelyet ősztől a soproni Cserny Réka és a pécsi Buj­dosó Nóra is erősít. A kétsze­res Euroliga-bajnok gárda a Bourges-ban aratott 64-55- ös győzelme után a döntő hazai visszavágóján is jobb­nak bizonyult 70-61-re. Tizenöt évet kellett várni a VfB újabb elsőségére labdarúgás A VfB Stuttgart nyerte a labdarúgó Bundes- ligát, miután a 34., utolsó for­dulóban 2-1-re legyőzte a vendég Energie Cottbust. Armin Veh csapata 15 év el­teltével hódította el újra a bajnoki címet. A második he­lyen az FC Schalke 04 vég­zett, míg a harmadik a Wer­der Bremen együttese lett. Hildebrand a bajnoki salátástállal Jermain Taylor megvédte címeit Spinks ellenében profi boksz Az amerikai Jermain Taylor megvédte a Bokszvilágtanács (WBC) és a Bokszvilágszervezet (WBO) középsúlyú világbajnoki cí­mét, miután legyőzte honfi­társát, a Nemzetközi Boksz­föderáció (IBF) bajnokát, Cory Spinkst. Két bíró látta jobbnak a címvédő bunyóst. Kozmáim két ezüstöt, Boros ezüstöt és bronzot nyert kajak-kenu A két paksi versenyző négy érmet szállított haza a Szegeden megrendezett Világkupa-viadalról A magyar csapat négy arany-, két ezüst- és egy bronzérmet szerzett a vasárnap délutáni 200 méteres döntőkben a Szegeden rendezett Mól kajak-kenu Világ­kupán, így a hazai együttes ösz- szesen hét első, tizenegy máso­dik és öt harmadik hellyel zárta a háromnapos viadalt. A Tolna megyei indulóknak három ezüst, egy bronz és egy ötödik hely jutott. A paksi Kozmann György csepeli társával, Ko- lonics Györggyel kétszer állha­tott fel a dobogó második fokára. A leghosszabb távon nem volt esélyük a győzelemre a jól eve­ző német kettős ellen, 500 méte­ren azonban mindössze egy má­sodperc volt a két kenus egység között a befutónál. A paksi Boros Gergely három számban volt ér­dekelt, a legrövidebb távon, 200 méteren ezüstérmet, ezren pe­dig bronzérmet nyert a kajak né­gyes tagjaként. Egyéniben nem sikerült fellépni a dobogóra, de az ötödik helyezés jó előjel a kö­zelgő világversenyek előtt. A TOLNA MEGYEIEK EREDMÉ­NYEI. c-2, íooo M: 1. Christian Gille, Tomas Wylenzek (német) 3:31.800, 2. Kozmann György, Kolonics György 3:33.528, 3. Andrew Russhell, Gabriel Be- | auchesne-Sevigny (kanadai) I 3:33.864. f c-2, 500 M: 1. Christian Gille, f Tomas Wylenzek (német) £ 1:40.283, 2. Kozmann György, V MÓL Kozmann György és párja kétszer állhatott a dobogó második fokára Kolonics György 1:47.231, 3. Szerhij Bezuglij, Makszim Prokopenko (ukrán) 1:47.321. K-4, íooo M: 1. Richard Risz- dorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vicék, Juraj Tarr (szlovák) 2:52.728, 2. Gyökös Lajos, Kö­kény Roland, Vereckei Ákos, Horváth Gábor 2:54.576, 3. Sík Márton, Boros Attila, Csamangó Attila, Boros Gergely 2:55.146. k-4, 200 M: 1. Kadler, Gyertyá­nos, Béé, Babella 30.718, 2. Sík Márton, Csamangó Attila, Boros Attila, Boros Gergely 30.862, 3. Ognjen Filipovic, Bora Sibinkic, Milan Djenadic, Drágán Zoric (szerb) 31.288. K-i, 200 M: 1. Mikola Kremer (ukrán) 35.888 mp, 2. Rami Zur (amerikai) 36.128,3. Gyertyános Gergely 36.194, ...5. Boros Ger­gely 36.338. A szerdán lemondását felaján­ló Angyal Zoltán szövetségi kapi­tány által kidolgozott válogatási elvek szerint az. a magyar hajó, amely a Vk-n az első három kö­zött végzett, bekerült a spanyol- országi Eb-re utazó csapatba. Ahol két ilyen is volt, ott a jobb helyen záró egység indulója a kontinensviadalnak, míg ahol egy sem, ott újabb válogató kö­vetkezik. A nem olimpiai szá­mok közül K-4-ben és C-4-ben Vk-elsőnek kellett lenni a csa­pattagsághoz. A következő válo­gató a június 8-10-ei szegedi or­szágos bajnokság lesz. ■ « 1 í »