Tolnai Népújság, 2007. április (18. évfolyam, 77-100. szám)

2007-04-05 / 80. szám

Érmekért utaznak az atomosok cselgáncs Az ASE három dzsúdósa lép tatamira a belgrádi kontinensviadalon 2007. ÁPRILIS 5., CSÜTÖRTÖK - TOLNAI NÉPÚJSÁG ö r KJ n r . • ,*. v NMMMMBBN .t- ■<••••• i- * • . • - • • . MMMMM .'imm Mészáros Anett két éve bronzérmet szerzett a rottermadi kontinensviadalon, ezúttal feljebb szeretne lépni a dobogón a paksiak fiatal tehetsége A hétvégén dzsúdó Euró- pa-bajnokság: a helyszín a belgrádi Aréna, ahol asztaliteniszezőink pár napja négy érmet szerez­tek... Ez jó előjel lehet. Balázs László Az Eb egyben az olimpiai kvali­fikációs sorozat első állomása is. Az utolsó a 2008-as lisszaboni kontinensviadal lesz. A kijelölt versenyek eredményeit differen­ciáltan pontozzák, s az összesítés alapján 2008. május végére ala­kul ki a pekingi résztvevők név­sora. A tizenhárom állomásból álló sorozatban a versenyzők leg­jobb négy eredménye számít a ranglistán. A legfontosabb kvali­fikációs verseny azonban 2007. szeptemberében lesz: a Rio de Ja- neiróban rendezendő világbaj­nokság. Belgrádban az olimpiai A-keret indul - Ungvári Miklós, § Braun Ákos (73 kg) és Bor Barna s (+100) kimagaslik a hazai me- | zőnyből. Ennek fényében a szak- | vezetés érmekre számít az Atom­erőmű SE különítményétől: egy­értelmű, hogy a 2005-ben vb-t és Eb-t nyert Braun Ákos a csapat egyik emblematikus figurája, de az U23-as Európa-bajnok Bor Barna is dobogóra állhat.- Nagyon sokat dolgoztunk az elmúlt időszakban, hathetes edzőtáborozással készültünk az előttünk álló feladatokra. Úgy gondolom, hogy 75-80 százalé­kos állapotban vannak a ver­senyzőim - vélekedett Hangyási László edző. - Ugyanakkor nem mostanra kell a csúcsformát idő­zíteni, hiszen az év legfontosabb versenye a riói vb, ahonnan az első öt helyezett egyenes ágon kijut a pekingi ötkarikás játé­kokra. Ä két fiú dobogóra esé­lyes az Eb-n - Ákos számára nyo­masztó, hogy tőle mindenki ér­met vár. Ezt kell feldolgoznia és akkor nem csalatkozunk benne. Sokk függ a pillanatnyi formától és a sorsolástól is. A nőknél hat magyar induló lesz, egy érem a minimum elvá­rás a hölgyektől. A papírforma alapján Mészáros Anettnek (70 kg) a legjobbak az esélyei. A mindössze 19 éves junior-világ­bajnok paksi versenyző már két éve bronzérmes volt a felnőtt Eb- n, s idén a hamburgi Szuper Vi­lágkupa-versenyen is a dobogó harmadik fokára állhatott.- Nagyon jó kis csapatot alkot­nak a lányok, de ez igaz a ma­gyar válogatott egészére is. Anett számára előny, hogy neki felnőtt világversenyről is van érme, el­lentétben a többiekkel, akik in­kább korosztályos versenyeken villogtak - latolgatta az esélye­ket a paksi tréner. - Nagyon jól szerepelt például a Világkupa vi­adalokon Szabó Brigitta - meg­látjuk, hogy ez mire lesz elég a felnőttek között. Anettnak Rot­terdamban az elődöntőben hol­land ellenfele volt, aki a bíróknál élvezte a hazai pályát. Ha akkor picit rutinosabb, már ott összejö­hetett volna a finálé. Most is a holland, belga, francia és a né­met lány lehet a legkeményebb ellenfele, de nem kell megijed­nie. A nemzeti csapat három érem megszerzésében bízik, ez reális célkitűzés. Ugyanakkor az olimpián is négy-öt versenyző­vel szeretnénk elindulni - a belgrádi viadal egy nagyon hosz- szú útnak az első állomása. A paksiak csütörtökön délben indulnak. Mészáros és Braun szombaton, míg Bor vasárnap száll harcba a helyezésekért. döntöttazSTC, A KSC-nek nem volt nyerő a huszonegy Őrzi a dobogót kosárlabda a Győr az első etapban eldöntötte a Szekszárd elleni meccset KÉZILABDA NB II, DÉLNYUGATI CSO­PORT. FÉRFIAK. SIMONTORNYAI TC-KALOCSAI KC 31-28 (17-13). Simontornya, 150 néző. V: Sza­bó, Tóth. SIMONTORNYA: Pech- Wilhelm 8, Kiss 6, Teimel J. 1, Farkas 4, Varga 7, Kovacsik 5. csere: Gadányi, Vincellér, Pász­tor, Nagy, Liptai, Hinkel, edző: Farkas Attila. HÉTMÉTERESEK: 10/6, ill. 9/7. kiállítások: 14., ill. 14 perc. A mérkőzés első tíz percében Pech kapus bravúrjai elbizonyta- lanították az ellenfelet, ekkor 6-3-ra vezetett a Simontornya. A folytatásban elsősorban Wil­helm és Kiss góljaival állandó­sult a háromgólos hazai előny, melyet az első harminc perc vé­gére négy gólra növeltek a ven­déglátók. A szünet után alapo­san beleerősítettek Farkas Attila tanítványai, a 38. percben már hét góllal (22-15) vezettek Tei- melék. A szívós vendégek azon­ban ekkor sem adták fel, a mér­kőzés végéig faragtak hátrá­nyukból. A rangadón aratott győ­zelmével - a Kalocsa a negyedik helyen áll - az STC megerősítet­te dobogós helyét a tabellán, négy pont a hátránya az éllovas Kecel és a Keszthely mögött. A siker a csapategység diadala, de Pech, Wilhelm, Varga, Kiss és Kovacsik teljesítménye külön is dicséretet érdemel, ifjúságiak: 28-36. ■ Varga László NŐI NB I. SEAT-FOTON GYŐR-ATOM- ERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD 82-61 (33-10,18-13,15-17,16-21). Győr, 100 néző. V: Kis B., Forrai. GYŐR: BOROVICKOVÁ (18/12), Koncz J. (15), Tóth Zs. (7), WABARA (17), Varga R. (12). csere: Szalay (1), Orsó (5/3), Antolovics (4), Takács (-), Urmös (3). edző: Gá­los László. SZEKSZÁRD: Bukovszki (11/3), Hofmann (10), Szentkirályi (7/3), LÓDI (15/3), Varda (3/3). csere: Tamis (-), Tamás (11), Bá­lint (2), Gergely (-), Papp (2). edző: Újhelyi Gábor. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 5. perc: 20-3,15. p.: 45-16, 25. p.: 58-29,35. p.: 73-53. A hazaiak sokkal jobban kezd­ték a mérkőzést, hamar huszon­kettő pontos előnyre tettek szert. A KSC sok hibával játszott és pontatlanul is dobtak az Újhelyi- tanítványok. Nagyszünet után aztán fordult a kocka: Gálos edző elkezdte forgatni a csapatát, ki­maradtak a hazai helyzetek, a szekszárdiak játéka pedig felja­vult. Alacsony színvonalú, sok Ottmar Hitzfeld, a Bayern Mün­chen labdarúgócsapatának ed­zője játékosai küzdeni tudását dicsérte az AC Milan elleni, utol­só percben döntetlenre mentett Bajnokok Ligája negyeddöntő után, amelynek visszavágóját kedvező helyzetből várhatja ta­nítványaival. Az olaszországi mérkőzésen hiába vezetett két­szer is a hazai gárda, és hiába játszott a mérkőzés nagyobb ré­szében jobban riválisánál, a né­met csapat a védő belga Daniel van Buyten két góljának köszön­hetően 2-2-re hozta a meccset.- A második félidő második felében szenzációsan játszot­tunk - mondta az összecsapást követően Hitzfeld. hibával tarkított mérkőzésen a Győr már az első negyedben el­döntötte a két pont sorsát. Gálos László: - Látható, hogy van még mit csiszolni a csapat játékán. Az első felvonás után nehéz volt motiválni a lányokat. újhelyi Gábor: - Az első ne­gyedben még a moziban voltak a gárdas játékosai. ■ A hazaiak edzője, Carlo Ance- lotti érthetően nem volt boldog a lefújást követően, ám az utolsó pillanatban elszalasztott győze­lem ellenére dicsérte játékosait.- Mai produkciónk győzelmet ért. Csalódottak vagyunk, de bízom benne, hogy München­ben is hasonlóan játszunk, s akkor meglehet a továbbjutás - értékelt a Milan szakvezetője. EMLÉKEZTETŐ. AC Ml LAN-BA­YERN MÜNCHEN 2-2 (1-0). GÓL: Pirlo (40.), Kaká (84.), illetve van Buyten (78., 93.). PSV EINDHOVEN (HOLLAND)-LI- VERPOOL (ANGOL) 0-3 (0-1). GÓL: Gerrard (27.), Riise (49.), Crouch (63.). Fehér Csaba 22 percet játszott a PSV-ben. ■ Az AC Milan csak saját magát okolhatja labdarúgás Az Eindhoven nem tudta feltartóztatni a menetelő Liverpoolt Maidini (balról) és Makaay harcol a labdáért. Döntetlen lett a vége 15 filRSAV Nem bírta a véghajrát a Paksi FC ligacsapata LABDARÚGÁS Az Utolsó tíz percben maradt alul a Paksi FC a Győr-rel szemben a li­gabajnokság hétvégi forduló­jában (0-3). Szellák Sándor a Csoknyai- Sipos (Schulteisz), Fenyősi, Hor­váth B., Meleg, Vári (Széles)- Mészáros I., Pákái, Lógó (Farkas)-'Böde D., Balogh L. (Csíki) összeállításban ját­szatta csapatát az ETO ellen. Beke Ferenc duplázott, simán nyert a Bonyhád labdarúgás A Baranya me­gyei szenior bajnokságban szereplő Öregfiúk 73 FK Bonyhád - Szabó- Genczler (Szegedi), Németh (Komáro­mi), Hüber, Beke I. (Sántha)- Guzorán, Czinkon (Juhász), Vendég, Szlama (Szegedi)- Szőts (Bonyai), Beke F. (Csobot) - 2-0-ra nyert a Szi­getvár ellen. A völgységiek mindkét gólját Beke F. lőtte. Nem borult a papírforma, az esélyes Tolna győzött asztalitenisz A Fastron AC Tolna nyerte a női NB I me­gyei rangadóját, miután ló:2-re győztek a Szekszárd AC II otthonában. A tolnaiak­tól Wittinger Judit, Majzik Zsuzsa és Nagyváradi Mer­cédesz négy győzelmet jegy­zett, és nyert a Wittinger- Majzik, valamint a Nagy­váradi-Klem duó. A SZAC pontjait Fekete Adrienn és Straubinger Szilvia érte el. Wittinger Judit hibátlan maradt A Tottenham Hotspur vár a kupavédő FC Sevillára labdarúgás Csütörtökön rendezik a negyeddöntő első mérkőzéseit az UEFA Kupá­ban. A párosítás: Bayern Le­verkusen (német)-Osasuna (spa-nyol), AZ Alkmaar (hol­land)- Werder Bremen (né­met), FC Sevilla (spanyol) -Tottenham Hotspur (angol), Espanyol (spanyol)-Benfica (portugál). Visszavágók egy hét múlva. Az első háromba várják a jégkorong-válogatottat JÉGKORONG A válogatott szá­mára az első három hely va­lamelyikének megszerzése a cél a jövő vasárnap kezdődő ljubljanai divízió I-es világ- bajnokságon - döntött a szö­vetség elnöksége. Pat Cortina ápriüs 15-én Litvánia, 16-án a házigazda Szlovénia, 18-án Románia, 19-én Nagy-Britan- nia, 21-én pedig Japán leg­jobbjaival méri össze erejét. @ TOVÁBBI sporthírek: www.tolnainepujsag.hu * >>