Tolnai Népújság, 2006. május (17. évfolyam, 101-126. szám)

2006-05-02 / 101. szám

2006. MÁJUS 2., KEDD - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT 9 Ez a Madocsa már nem az őszi Madocsa labdarúgás A teveliek hét gólt rúgtak Simontornyán. Egy pontra feljött az éllovasra a Tolna Tudósítóinktól Egy pontra feljött a Tolna az él­lovas Dunafóldvár mögé a baj­noki tabellán a Horfer Serleg megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság hét végi fordulóját követően. A listavezető szabad­napját kihasználó tolnaiak a re­mek napot kifogó Horváth Er­vin vezérletével simán legyőz­ték a Bátaszéket (3-0). A dobo­gó harmadik fokán tanyázó Bölcske egy pontot szerzett Decsen, a sárközi egylet a soka­dik nagycsapat bajuszát rángat­ta meg az idényben. A forduló legtöbb gólt hozó meccsét (9) Simontornyán játszották, ahol a Tevel könnyedén ütötte ki a se­reghajtót, amely alig húsz perc alatt már háromgólos hátrány­ban volt. Továbbra is jó formá­ban fociznak tavasszal a mado- csaiak: az újonc a triplázó Böde István vezérletével nyert az Ozora ellen. A Dunakömlőd ér­tékes sikert aratott az Őcsény felett, a Kajdacs a Kétyet, a Rakasd a Majost győzte le. A 24. forduló programja. Má­jus 7., vasárnap: Ozora-Kaj- dacs, Őcsény-Madocsa, Tevel- Dunakömlőd, Dunafóldvár-Si- montornya, Bátaszék-Majos, Bölcske-Tolna, Kéty-Decs. Kez­dés: 16.30. A Rakasd együttese szabadnapos lesz. 1 Bodnár László (Decs) Somogyi József (Dtmakömlőd) Sztehló Gábor (Kakasét) Horváth Ervin (Tol na) Berényi Szilveszter (Decs) % Besenczi Zoltán (Madocsa) Csontos Mihály Szöcs Roland (Teve!) Böde István (Madocsa) A FORDULÓ LEGJOBBJA Horváth Ervin (Tolna) A tolnaiak 23 éves karmestere kulcsszerepet vállalt a bátaszé- kiek elleni, hét végi, 3-0-ás dia­dalból. A középpályás a tavaszi idényben a legjobb játékával ruk­kolt elő, két gólt rúgott, ráadásul a bátaszéki játékos is az ő lövése után rúgta saját kapujába a lab­dát. A fociberkekben „Dzsino” néven ismert futballista előbb egy szöglet után fejjel, majd egy remek akciót követően lábbal vette be a vendégek kapuját, s ha jobban koncentrál, akár mester- hármast is összehozhatott volna. A gólok mellett jól osztogatott, igazi vezéregyéniség volt. A FORDULÓ VÁLOGATOTTJA OS 'T 9- % !%%■-ü, ' A decsi Kalmár László (balról) rúgja el a labdát a bölcskei Nagy István elől. A sárközi egylet otthonában nem megy a nagyoknak: korábban a listavezető Dunaföldvár és a Tolna is pontokat veszített az oroszlánbarlangban A HORFER SERLEG MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARUGO-BAJNOKSAG 23. FORDULÓJÁNAK EREDMÉNYEI Tolna VFC-Bátaszék 3-0 (2-0) Tolna, 150 néző. V: Molnár I. Tolna: Szabó M.- Pesti D. (Fe­kete), Kiss Cs., Fauszt, Pálin­kás- Schaffer (Zörényi), Hor­váth E., Stadler (Szegleti), Tar­jám- Bencze (Izsák), Juhász V. (Pesti V.). Edző: Wiesner Jó­zsef. Bátaszék: Tenczlinger- Kovács L, Kara, Kis M., Sza­bados- Sárközi (Turbuk), Pé­ter, Bene, Kis L- Földvári, Kollár. Játékos-edző: Faddi Máté. Jobb helyzetkihaszná­lásnak köszönhetően nyert a hazai csapat, amely a listave­zető Dunafóldvár szabadnap­ját kihasználva egy pontra feljött riválisára a tabellán. GÓL Horváth E. 2, Péter (ön­gól). Jók: Kiss Cs., Horváth E., Bencze, illetve az egész ven­dégcsapat. Ifi: ó-O. ■ Tarjáni Gyula Dees KSE-Bölcske 1-1 (0-0) Decs, 150 néző. V: Bíró R. Decs: Bodnár- Bauer, Kocsis, Kovács, Kőkúti- Pusztai, Kal­már F., Kalmár L. (Karip), Berényi- Demkó, Zalai. Edző: Szajkó László. Bölcske: Süvöl- tős S.- Szili, Somogyi, Jakab- Schulteisz N., Szauer G., Rácz 1., Böndicz, Mizser- Nagy, Sü- völtős J. Edző: Miskovicz Bá­lint. A kihagyott helyzetek mérkőzésén igazságos ered­mény született. A sárköziek a tavaszi idényben a második helyezett Tolna után a harma­dik Bölcske együttesétől is pontot raboltak. Gól: Kalmár F., illetve Schulteisz N. Jók: Kalmár F., Berényi Sz., Pusz­tai, Zalai, Bodnár, illetve Schulteisz N., Süvöltős S., Böndicz. Ifi: 5-0. ■ Szajkó László Simontomya-Tevel 2-7 (1-5) Simontornya, 100 néző. V: Szieber Z. Simontornya: Si­moni- Csajági, Molnár, Kapi- nya, Csepregi- Borbás, Barna (Szőke), Karbuczky, Tóth- Bodó (Farnadi), Csontos. Edző: Csepregi György. Tevel: Szőcs Á. (Illés Zs.)- Szolo- májer, Stumpf J., Till N.- Nagy B., Macsuka (Gergely J.), Glöckner, Illés Cs. (Czin- kon), Barabás (Fodor)- Szőcs R., Gergely Cs. Játékos-edző: Stumpf József. A Tevel az első negyedórában lőtt három gól­lal hamar lehűtötte a hazai kedélyeket. GÓL Kapinya (11- esből), Farnadi, illetve Szőcs R. 2, Csajági (öngól), Glöck­ner, Nagy, Macsuka, Gergely J. Jók: Molnár, illetve Szőcs R., Till, Nagy B. Ifi: 5-0. ■ Varga László Dunakömlöd-Öcsény 1-0 (0-0) Dunakömlőd, 200 néző. V: Ál­ló. Dunakömlőd: Vesza- Pa­jor, Borsi (Frast), Somogyi, Füredi- Farsang, Horváth L., Horváth B., Ritter (Csemer)- Fritz, Horváth S. (Pápista). Já­tékos-edző: Farsang János. Őcsény: Császár- Kadosa, Jaksa R, Weisz R, Lubastyik- Babanics N. (Sólyomvári), Acsádi (Szunyogh), Jaksa G., Weisz T. (Sárközi)- Babanics Sz., Kéring (Manhalt). Játé­kos-edző: Boros Attila. Küz­delmes mérkőzésen a szeren­csésebb hazai csapat megle­petésre, de nem érdemtelenül szerezte meg a három bajno­ki pontot. GÓL Csemer. Jók: Vesza, Pajor, Somogyi, Hor­váth L., illetve Jaksa R, Weisz R, Babanics Sz. Ifi: 2-3. ■ Kolarics Zsolt Majos-Kakasd 1-4 (0-3) Majos, 250 néző. V: Botos. Majos: Stölkler- Pál, György, Biliczki Zs., Töttös- Dézsi (Schmidt), Varga Á., Kele­men, Strébl- Varga Zs. (Mik­lós), Domonkos. Edző: Incze Zoltán. Rakasd: Sebestyén A.- Sztehló, Kvanduk J., Nagy Z., Eisensehr- Csontos, No- vák (Nagy G.), Sebestyén M. (Szabó), Kvanduk E. (Tóth)- Bozsó (Daradics), Hegedűs A. (Kovács B.). Edző: Kniesz Má­tyás. Kitűnő játékvezetés mellett a helyzeteiket jobban kihasználó vendégek az első félidőben bebiztosították győ­zelmüket. GÓL Domonkos, il­letve Csontos 2, Kvanduk E., Bozsó. Jók: György, Töttös, il­letve Sztehló, Nagy Z., Eisen­sehr. Ifi: 6-0. ■ id. Lőrincz Antal Madocsa-Ozora 4-1 (1-0) Madocsa, 150 néző. V: György J. Madocsa: Müller- Baka (Tóth), Szili, Törjék (Tancsa), Sudár- Hargitai, Aradi (Sán­ta), Araczki Antal (Araczki L), Araczki Attila (Besenczi Z.)- Böde, Besenczi I. Edző: Blatt Pál. Ozora: Rajna R.- Szűcs, Miklós, Bebesi, Do­bos- Tóth, Rajna P. (Túrós), Szép, Ferencz- Tolmácsi, Bod­nár. Edző: Dölles Ferenc. Két jól játszó csapat mérkőzésén a szélen vezetett gyors táma­dások meghozták a madocsai gólokat és a hazai győzelmet. GÓL Böde I. 3, Besenczi L, il­letve Túrós. Jók: Besenczi Z. (a mezőny legjobbja), Müller, Besenczi L, Böde L, Hargitai, illetve Rajna R., Miklós, Fe­rencz. Ifi: 5-1. ■ Lénárt Gyula Kajdacs-Kéty 1-0 (1-0) Kajdacs, 150 néző. V: Stefik. Kajdacs: Rács- Légrádi, Len­gyel J., Czinege, Milák (Pató)- Gazdag, Hajpál (Kovács K.), Bierer- Farkas, Lamm (Ko­vács L), Borbély. Edző: Hor­váth Péter. Kéty: Prantner- Sebestyén, Beda, Nagyváradi, Fazekas- Molnár, Márton R., Domokos, Walter (Gangloff)- Orosz, Bősz. Edző: Márton Emil. Az alsóházi rangadón a tavasszal jól játszó Kajdacs sokkal jobban akarta a győ­zelmet, így sikere megérde­melt. Gól: Lamm. Kiállítva: Orosz a 76., Molnár a 85. perc­ben. Jók: Lengyel J., Lamm, Bierer, Farkas, Rács, illetve Beda, Bősz, Prantner. Ifi: 8-0. ■ Deák József A Dunafóldvár FC együtte­se szabadnapos volt. ■ Dávid Kornél bronzérmes lett az Euroligában Némi meglepetésre az orosz CSZKA Moszkva nyerte a férfi kosárlabda Euroligát, miután a prágai döntőben négy ponttal legyőzte a címvédő Maccabi Tel Aviv csapatát (73-69). A har­madik helyet a Dávid Kornélt foglalkoztató spanyol Tau Ce- rámica szerezte meg, miután öt ponttal nyert az ugyancsak spa­nyol Barcelona ellen (87-82). Az elmúlt tíz év győztesei: 1996: Panathinaikosz (görög), 1997: Olimpiakosz (görög), 1998: Virtus Bologna (olasz), 1999: Zalgiris Kaunas (litván), 2000: Panathinaikosz, 2001: Virtus Bologna, 2002: Panathi­naikosz, 2003: Barcelona, 2004: Maccabi Tel Aviv (izraeli), 2005: Maccabi Tel Aviv 2006: CSZKA Moszkva (orosz). ■ A legvégén csattant a debreceni ostor labdarúgás Az utolsó percben szerezte a győztes gólt Fehérváron a Löki Nikolov Balázs két góljával nyert a Ham-Kam TN-információ A címvédő DVSC-AVE Ásványvíz egy utolsó percben szerzett gól­lal legyőzte a házigazda FC Fe­hérvárt a labdarúgó Borsodi Li­ga 25. fordulójának rangadóján, így feljött a második helyre a ta­bellán, és három pontra megkö­zelítette az éllovas Újpestet. A debreceniek a nagyot hibázó Tu­dor kapusnak köszönhetik győ­zelmüket, aki a 91. percben Má­té elé ütött egy beívelést. Eredmények: FC Fehérvár- Debrecen 1-2 (0-0). Székesfe­hérvár, 4500 néző. V: Megyebí­ró. GÓL Csizmadia (81.), illetve Sándor T. (61.), Máté P. (89.). Tatabánya-Pécsi MFC 2-0 (0-0). Tatabánya, 2000 néző. V: Szilasi. GÓL Márkus (48., 70.). A fehérvári Lattenstein (hátul) nagy csatát vívott a debreceni Szatmárival Ferencváros-Vasas 3-1 (2-0). Üllői út, 5000 néző. V: Sápi Cs. Gól: Bajevszki (8.), Botis (34.), Jovánczai (80.), ill. Rósa H. (61.). Kaposvári Rákóczi-MTK 1-3 (1-2). Kaposvár, 2000 néző. V: Gergely. GÓL Oláh (31.), illetve Czvitkovics (36.), Kanta J. (45.), Hrepka (76.). Zalaegerszeg-Győri ETO 0-0. Zalaegerszeg, 1500 néző. V: Saskőy. Kiállítva: Priskin (Győr, 70.). Budapest Honvéd-Diósgyőr 0-1 (0-1). Bozsik-stadion, 1000 néző. V: Arany T. GÓL Binder (18.). FC Sopron-REAC 0-1 (0-1). Sopron, 1500 néző. V: Soly- mosi. GÓL Török (1.). Pénteken játszották: Pápa- Újpest 2-1. ■ Nikolov Balázs két góljával győzött a Ham-Kam csapata a Tromsö otthonában (2-0) a nor­vég élvonalbeli labdarúgó-baj­nokság hét végi fordulójában. Az alig két hónapja a Debreceni VSC-től igazolt, teveli illetőségű, háromszoros válogatott közép­pályás a 41. és az 58. percben 11-esből talált be a Szekeres Ta­mást foglalkoztató egylet kapu­jába, azaz elévülhetetlen érde­meket szerzett csapata sikeré­ből. A Ham-Kam győzelme akár nagyobb arányú is lehetett vol­na, de a 21. percben Nikolov csa­pattársa, a finn Pasoja kihagyott egy 11-est. A bajnoki tabellán a Ham-Kam az előkelő negyedik helyet foglalja el: négy meccsen két győzelem, egy döntetlen és egy vereség a mérlege. ■ l i 4