Tolnai Népújság, 2005. október (16. évfolyam, 230-255. szám)

2005-10-24 / 249. szám

FOTÓ: WWW.NB1.HU TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2005. OKTÓBER 24., HÉTFŐ SPORT 9 DKC: bravúr ez a javából! kosárlabda A bajnokesélyes Álba otthonában nyertek Harperék Ahogy Balogh László (a labdával) Jermaine Spivey, úgy a Dombóvár KC is egy lépéssel az Álba előtt járt a férfi kosarasok bajnoki nyitányán Az A-csoportos férfi ko­sárlabda-bajnokság nyitó fordulójának záró mérkő­zésén a Dombóvár KC a felkészülési tornákon nagyszerű formát mutató Albacomp otthonában tu­dott nyerni. Kollár J., Fekete L. Albacomp- Dombóvár KC 74-81 (23-22, 17-13, 11-20,23-26). Székesfehérvár, 2000 néző. V: Forrai, Benczúr, Tóth K. Alba­comp: Horváth Á. (5/3), SPI­VEY (25/6), Soós (-), FLOWERS (14), Góbi (9). Csere: Kámán (3/3), Bódi (7/3), NISAVICS (11/3). Edző: FTedrag Krusics. Dombóvár: HARPER (34/9), Ba­logh L (3/3), OCim (14/3), IVERSEN (16/3), LISAUSKAS (10). Csere: Krasznai T. (-), Dá­vid (2), SIMON (2). Edző: Fodor Péter. Az eredmény alakulása: 5. perc: 9-18,10. p.: 20-22, 15. p.: 30-28, 25. p.: 47-45, 29. p.: 49-53, 32. p.: 53-60, 36. p.: 60-63, 39. p.: 63-71. Kipontozódott Lisauskas (39.), Kámán (39.). A vendégcsapat ragadta ma­gához a kezdeményezést, és egészen a nyitó negyed hajrájá­ig vezetett is, ám az utolsó má­sodpercekben Spivey triplájá­val fordított az Albacomp. A má­sodik negyedben egymás hibái­ból élhettek volna p. csapatok, ám közelről és távolról is pon­tatlanul céloztak, ezért viszony­lag kevés kosár esett. Ebben az időszakban keveset vállaltak a dombóvári középjátékosok, csak Harper játéka emelkedett az átlag fölé. A nagyszünet után is a ven­dégek kezdtek aktívabban, ám ezúttal már nem engedték ki | kezükből az irányítást. Az ame- < rikai irányító mellett Iversen is | feljavult, így az utolsó negyedet négy pontos előnnyel kezdhette a DKC. A záró felvonásban a fe­hérváriak még egyszer megráz­ták magukat, és három pontra megközelítették ellenfelüket, ám a Dombóvár gyorsan ren­dezte a sorokat, és biztonsági játékkal megőrizte előnyét. Fodor Péten - Jól kezdtünk, vezettünk is, s ettől egy kicsit túlpörögtünk. A szünet után a fiúk azt játszották, amit kértem tőlük, a védekezésünk is össze­állt, s kézben tartva a mérkő­zést megérdemelten nyertünk. További eredmények: Kecs- kemét-MAFC 90-61, PVSK- ZTE 69-49, Szolnok-Körmend 67-61, Falco-Kaposvár 102-87. Korábban: Atomerőmű SE-Sop­roni sÖrdögök 103-71. Kínos szekszárdi vereség Női NBI. Rába Quelle Foton- Atomerőmű KSC Szekszárd 59-52 (8-13, 19-9, 19-16, 13-14). Győr, 300 néző. Rába Quelle Foton: Hadarics (5), Ür- mös (2), KONCZ J. (18/3), HOR­VÁTH A. (21/3), Margeviciuté (2). Csere: PÉNZES (3). Edző: Magyar András. Szekszárd: Vescan (7/3), Hoffman (8), Szentkirályi (7/3), Tóth Zs. (6), Varda (7). Csere: Czukor (10), Lódi (-), Bukovszki (2), Tamás (5), Urse (-). Edző: Vertetics Ist­ván. Az első negyed zömében fej-fej mellett haladtak a csapa­tok. A játékrész közepén 8-6-ra még a győriek vezettek, aztán a felvonás hajrájában hét pontot dobtak zsinórban a vendégek, s így öt pontos előnnyel zárták a tíz percet. A második negyed­ben aztán fordult a kocka. Az egyre jobban belelendülő Foton a tavaly még a KSC-t erősítő Koncz és Horváth vezérletével- a szekszárdiak asszisztálása mellett - 19-9-re hozta a játék­részt, s lendületüket a nagyszü­net sem törte meg. A hazaiak a harmadik tíz percben Pénzes Kinga irányításával még növel­ni is tudták előnyüket, pedig a litván center, Margeviciuté ez­úttal gyenge napot fogott ki. Igaz, a légiósok a másik oldalon sem kápráztatták el Vertetics edzőt, aki a széteső, gyakran el­képzelés nélküli játékot látva még a sérüléssel bajlódó Bukovszkit is kénytelen volt pá­lyára küldeni. Ezen az estén azonban nem volt vezére a szekszárdi csapatnak, amely­nek céljai eléréséhez ezt a meccset is hoznia kellett volna. Vertetics István: - Támadás­ban és védekezésben is csődöt mondtunk. Mielőbb rendet kell tenni a fejekben. Eredmények: FC Fehér­vár-Kaposvári Rákóczi 3-0 (1-0). Székesfehérvár, 3000 né­ző. V: Fábián. GÓL Farkas (42.), Bozic (59., 90.). ZTE FC-MTK Budapest 3-4 (1-2). Zalaegerszeg, 3000 néző. V: Kassai. GÓL László A. (33.), Sabo (65.), Sebők V. (93., 11-es- ből), illetve Hrepka (5., 67.), Czvitkovics (37.), Bori (85.). Budapest Honvéd-Újpest FC 1-0 (0-0). Bozsik Stadion, 6000 néző. V: Dubraviczky. GÓL Ta­kács Z. (64.). Kiállítva: Freud (44.), Böjté (92.). FC Sopron-Vasas 2-0 (0-0). Sopron, 4000 néző. V: Szarka. GÓL Cotan (53.), Bagoly (73.). Lombard FC Pápa-Győri ETO FC 1-4 (0-1). Pápa, 1600 néző. V: Erdős. GÓL Stark (47., öngól), illetve Kenesei (45., 60.), Vincze 0. (79., 82.). Csőszer FC Tatabánya-REAC 4-0 (1-0). Tatabánya, 2500 né­ző. V: Saskőy. GÓL Márkus (23., 67.), Hajdú (60.), Nagy T. (74.). Ferencváros-Diósgyőr 1-1 (0-0). Üllői út, 4000 néző. V: Solymosi. GÓL Jovánczai (68.), illetve Tisza (84.). Lapzártakor: DVSC-Pécsi MFC 3-1 (2-0). Ahogy Kovács Norbert (fent) Freud Gáboron, úgy a Honvéd is felülkerekedett az Újpest együttesén (1-0) TN-információ A labdarúgó NB I hét végi for­dulójának legnagyobb érdeklő­déssel kísért eseménye az olasz Giuseppe Signori soproni be­mutatkozása volt. A világbajno­ki ezüstérmes (1994), három­szoros olasz gólkirály jött, látott és győzelemre vezette csapatát, az FC Sopront. A 37 esztendős futballista kis híján góllal debü­tált, kétszer azonban a kapufa mentette meg a Vasast a góltól: előbb fejjel, majd lábbal veszé­lyeztette az angyalföldi kaput. Tovább tart a Fehérvár FC lendülete: Csertői Aurél alaku­lata simán nyert a Kaposvár el­len, míg a fővárosi rangadón a Honvéd legyőzte az Újpestet. Signori jött, látott és győzött labdarúgás Megállíthatatlanul menetel a Fehérvár FC gárdája Ezüst jutott a férfiaknak cselgáncs Kovács Antal és Braun Ákos mindent megtett a sikerért a inasuuiK neiyen vég­zett a magyar férfi válo­gatott a Debrecenben megrendezett csapat Eu- rópa-bajnokságon. TN-információ A három paksi dzsúdóst is so­raiban tudó gárda az elődön­tőben Oroszországgal került szembe, és 4-2-es győzelem­mel jutott a fináléba. Az oro­szok elleni sikerből kovács antal (jobb oldali képünk) győzelemmel vette ki a részét. Az Atomerőmű SE 100 kg-os olimpiai és világbajnoka bor­dasérülése ellenére vállalta a küzdelmet, ám egy látványos karfeszítéssel így is idő előtt végzett Desinnel. Az idén vi­lág- és Európa-bajnoki címet szerzett braun Ákos (73 kg) akció nélküli döntetlent ért el Misurával szemben, a sérülé­séből felépült Rajcsányi Ger­gő (90) viszont ippon-vere- séget szenvedett. A magyarok további győzelmeit Burján (60), Ungvári (66) és Hadfi (+100) aratta. A döntőben a mieink a fran­ciákat felülmúló Izrael váloga­tottjával csaptak össze. Ko­vács Antal sérülése miatt már nem vállalta a második mér­kőzést, így Hadfi 100 kg-ban, míg Csizmadia +100 kg-ban állt tatamira. Ungvári, majd Braun sikereivel még a mie­ink álltak jobban, ám Nagy- solymosl és Rajcsányi nem bírt ellenfelével, így már az iz­raeliek álltak jobban. Hadfi egy vazarival jobbnak bizo­nyult riválisánál, így a döntés a nehézsúlyúak meccsére ma­radt, ahol a legutóbb a tavalyi bukaresti Eb-n szerepelt, félig már visszavonult Csizmadia 2:18 perccel a vége előtt kapi­tulált. A paksiak nehézsúlyú klasszisa, Bor Barna műtét után lábadozik, így a fiatal dzsúdós nem segíthetett csa­patán. Kovács Antal, a magyar válogatott legrutinosabb tagja immár hetedik Eb-érmét sze­rezte, ám a gyűjteményből to­vábbra is hiányzik az arany. A hölgyek versenyét a fran­ciák nyerték, a magyarok a briteket legyőzve (4-3) a har­madik helyen végeztek. A SZAC tehetsége, Li Meng Jiao valamennyi egyéni összecsapását megnyerte a Soltvadkert elleni szombati Extra Liga találkozón A női Extra Liga ötödik fordulójában a szekszár­diak a vártnál jóval szo­rosabb meccsen nyertek a Soltvadkert ellen. Fekete László Szekszárd AC- Soltvadkert 10:8 A két gárda kitűnően ismeri egymást, hiszen hétközna­ponként gyakorta randevúz­nak edzőmeccseken. A bajno­ki találkozón azonban nincs barátság, legalábbis ezt gon­dolhatták a hazai drukkerek, akik egy bő másfél órás szombat déli kikapcsolódásra számítottak. Nos, Sáth Sán­dor szakmai igazgató tanítvá­nyai már a párosoknál elron­tották a kedvüket, hiszen játszmát (!) sem tudtak nyer­ni a nem túl acélos vadkerti­ek ellen. Null-kettő után az­tán lassan magukhoz tértek a hazaiak, akik az első és má­sodik egyes kört is 3:l-re nyerve fordítottak. Li Meng Jiao ellenállhatatlan volt, még csak szettet sem engedé­lyezett riválisainak, Simon Nóra és Viera Marcekova pe­dig nem teljesen egészsége­sen is hozta a tőle elvárhatót. Egyedül Márkus Enikőnek nem ment. A SZAC negyedik számú játékosa a tehetséges, de még újonc korú Ambrus Krisztina ellen sem tudott nyerni, így a szekszárdiak az első egyéni kör után végig ve­zetve, ám a vártnál jóval szo­rosabb csatában hozták csak a kötelezőt. Győztesek: Li Meng 4, Si­mon 4, Marcekova 2, illetve Ambrus T. 2, Dragoljevic 2, Ambrus B., Ambrus K., vala­mint az Ambrus B.-Dragol- jevic és az Ambrus T.-Amb- rus K. pár. A vártnál szorosabb lett