Tolnai Népújság, 2005. június (16. évfolyam, 126-151. szám)

2005-06-06 / 130. szám

TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2005. JÚNIUS 6., HÉTFŐ SPORT 11 Idén is a dombóváriaké az ezüst labdarúgás A Tamási parádés győzelmével nagy lépést tett a bentmaradás felé Az NB Ill-as labdarúgó­bajnokság Dráva-csoportja 2004/2005-ös idénye utol­só előtti fordulójában a DFC nagyatádi pontszer­zésével eldőlt, hogy új fent Dombóvárra kerül az ezüstérem. A veszélyezte­tett Tolna megyei gárdák közül a Tamási nagy lé­pést tett a bentmaradás fe­lé, a Bonyhád és az UFC azonban nem tudott élni utolsó esélyével. Tudósítóinktól Nagyatád-Dombóvári FC-Rutin 1-1 (0-1). Nagyatád, 200 néző. V: Kozári. Nagyatád: Patak- Papp, Györgyfalvi, Pintér, Hor­váth J.- Kiss, Prucsi, Bencsík (Fehér), Emyes (Horváth P.)- Brezovszki (Szabó), Pammer. Edző: Bőzsöny János. DFC: Sza­bados- Farkas L, Várai, Banai P.- Kőhalmi (Varga T.), Stei­ger- Kovács R., Pest R., Szabo- tin- Kázmér, Fábián. Edző: Hor­váth Árpád. Az 5. percben Fábi­án jobboldali beadását Várai 25 méterről, kapásból vágta a hosszú sarokba (0-1). A szünet után, a 75. percben Horváth J. baloldali beadását Brezovszki 5 méterről fejelte a bal alsó sarok­ba (1-1). A tetszetősen futballozó DFC korán vezetést szerzett, a haza­iak a hajrában egy váratlan gól­lal mentették döntetlenre a ta­lálkozót Jók: Brezovszki, Patak, Horváth J., illetve Farkas I., Banai, Fábián. Horváth Árpád: - Örülök, hogy a tavalyi második he­lyünk után ismét ezüstösen csillog az érem. Gratulálok a csapatnak, szurkolóinknak pe­dig köszönjük a buzdítást. NYÁRI RÓBERT Tamási SE-Nagyárpád 5-0 (1-0). Tamási, 200 néző. V: Bo­dor. Tamási: Bogyay- Grósz, Kovács R., Filótás, Vlocskó- Tóth T. (Béres Sz.), Schell, Ju­hász G., Szakács- Márkus (Be­nies I.), Szesztrás (Szabó M.). Edző: Lanczki Gusztáv. Nagyár­pád: Herczog- Iván, Dárdai, Nagy M., Tóth J.- Czie-ger, Nagy J., Farkas, Teszárik- Ba­lázs, Béres Z. Edző: Sztázics Márk. A 44. percben Tóth jobb­oldali beadását Szakács 5 mé­terről a kapuba lőtte (1-0). A szünet után, a 47. percben Schell a lesre játszó védők kö­zött kilépett, majd 10 méterről a kapu közepébe lőtt (2-0). Az 50. percben Grósz baloldali be­adását Szesztrás 5 méterről az üres kapuba gurította (3-0). A 62. percben Schell lemásolta előző gólját (4-0). A 88. perc­ben Filótás nagyerejű, 20 méte­res lövése a kapufán csattant, a kipattanót Béres 12 méterről a kapu jobb oldalába vágta (5-0). Az első félidő kiegyenlített já­tékát követően a fordulás után gyorsan növelte előnyét a hazai csapat és tetszetős játékkal ilyen arányban is megérdemel­ten nyert Jók: Schell vezérleté­vel az egész hazai csapat Lanczki Gusztáv: - Mély gö­dörből másztunk ki. Szeret­nénk megkapaszkodni az utol­só szalmaszálban. Bonyhád VLC-Mohács 1-3 (0-1). Bonyhád, 250 néző. V: Hosszú. Bonyhád: Kovács L- László, Tálas, Calka- Hegedűs L (Pál, Máté N.), Máté Z.- Hor­váth P., Zsók Á., Varga Á. (Kiss J. )- Bíró N., Letenyei. Játékos­edző: Kiss János. Mohács: Fischer G.- Dárdai, Knézics, Scheppi, Stang- Dömyei, Nagy E., Peterke, Domokos- Fischer K. , Schipp (Kollár). Játékos­edző: Nagy Ervin. A 45. perc­ben a lesre játszó védők közül Nagy Ervin kilépett, majd 14 méterről Kovács mellett a bal sarokba bombázott (0-1). A szünet után, az 55. percben Bí­ró fordult be Horváth P. passzá- val, és 15 méterről a kapu bal sarkába rúgta a labdát (1-1). A 62. percben Stangot, a 75. perc­ben Máté Zoltánt állította ki a játékvezető. A 80. percben Nagy Ervin lövését Kovács bravúrral védte, a kipattanót Fischer K. 15 méterről a kapuba lőtte (1-2). A 90. percben egy újabb vendég­kontra után Dömyei talált a ka­puba (1-3). A második félidei játékuk alapján a jól kontrázó mohácsi­ak megérdemelten vitték el a három pontot Jók: a vendégcsa­patból Nagy E., Peterke és Knézics dicsérhető. Kiss János: - A vereséggel más csapatok kezébe került a sorsunk, és imádkozhatunk, hogy a hátralévő meccsek szá­munkra kedvezően alakulja­nak. HUNYADI ISTVÁN Kozármisleny-Szekszárdi UFC 4-0 (2-0). Kozármisleny, 200 néző. V: Ágócs. Kozármis­leny: Kácsor- Both, Kovács, Tóth I.- Tankó, Farkas (Mi- czek), Bodor (Schmid), Tóth Z., Kanizsai- Lauer, Gergely (Her- genrőder). Edző: Udvardi Zol­tán. UFC: Horváth B.- Hegedűs P. (Máté Cs.), Fehér A., Tóth A, Torma- Vesztergombi, Péter B. (Horváth J.), Pulcz, Krausz- Li­zák, Molnár Zs. (Csende L). Já­tékos-edző: Máté Csaba. A 17. percben Tóth Z. szögle­tét Lauer továbbpöckölte és Bo­dor 3 méterről a jobb alsó sa­rokba sarkalta a labdát (1-0). A 33. percben Gergely a baloldal­ról középre adott és Lauer 5 mé­terről a kapu közepébe fejelt (2-0). A szünet után, a 70. perc­ben Lauer ment el a jobbolda­lon, középre adását Hergen- rőder a védőket megelőzve 4 méterről a jobb alsó sarokba lőt­te (3-0). A 91. percben Tóth Z. jobboldali beadását Tankó fejel­te 3 méterről a hálóba (4-0). A középpályát gyorsan átját­szó hazaiak Tóth Z. és Lauer ve­zérletével pazar támadójátékot produkáltak és üyen arányban is megérdemelten nyertek a sok hibával játszó, helyzeteiket elpuskázó vendégek ellen. Jók: Kovács, Bodor, Tóth Z., Lauer, illetve Horváth B., Krausz. Máté Csaba: - Amíg horgász­ni járunk edzés helyett, addig ne számítsunk jó eredményre. SALLAI JÓZSEF További eredmények: Bóly- Pécsi VSK 2-1, Balatonbog- lár-Marcali 2-1, Beremend- Baja 2-2. . Mm 4 'roHHg NB II, Hummel-csoport 1. Felcsút 29 19 6 4 71-31 63 2. Paksi SE 29 15 8 6 49-23 53 3. DAC-Győr 29 16 3 10 56-40 51 4. Celldöm. 29 14 6 9 51-33 48 5. Barcs 29 14 6 9 47-33 48 6. Gyirmót 29 12 10 7 44-35 46 7. Soroksár 29 12 8 9 47-36 44 8. B.lelle 29 12 710 49-49 43 9. Veszprém 29 12 6 11 39-37 42 10. B.kalász 29 11 8 10 49-45 41 11. K.völgye 29 10 9 10 36-34 39 12. Szt.lőrinc 29 11 5 13 41-37 38 13. Komló 29 9 1010 37-34 37 14. Budafok 29 6 5 18 25-64 23 15. Mezőfalva 29 4 5 20 32-75 17 16. Pénzügyőr 29 3 2 24 22-89 11 NB III, Dráva-csoport 1. Boly 27 19 4 4 59-28 61 2. Dombóvár 27 15 5 7 39-25 50 3. Beremend 27 13 7 7 41-26 46 4. Nagyatád 27 12 7 8 45-27 43 5. Kozármisl. 27 13 3 11 40-37 42 6. Baja 27 11 7 9 47-45 40 7. Mohács 27 11 4 12 45-40 37 8. Marcali 27 10 7 10 38-39 37 9. B.boglár 27 10 7 10 36-42 37 10. Bonyhád 28 10 5 13 58-55 35 11. Tamási 27 9 8 10 33-39 35 12. PVSK 27 9 612 36-38 33 13. Nagyárpád 27 9 5 13 38-44 32 14. Szekszárd 27 8 614 26-35 30 15. Lengyelt. 27 1 5 21 25-88 8 Megyei I. osztály 1. D.evörev 29 26 2 1 118- 30 80 2. Tolna 29 19 4 6 62- 29 61 3. Bátaszék 29 17 3 9 67- 34 54 4. D.kömlőd 29 16 6 7 68- 44 54 5. D.foldvár 29 16 310 67- 43 51 6. Kakasd 29 15 410 61- 40 49 7. Bölcske 29 15 3 11 73- 49 48 8. Tevel 29 13 7 9 64- 45 46 9. Ozora 29 11 8 10 55- 55 41 10. őcsény 29 10 5 14 51- 56 34 11. Kajdacs 29 9 614 52- 54 33 12. Kéty 29 9 6 14 60- 83 33 13. Majos 29 8 2 19 39- 83 26 14. S.tomya 29 7 121 43- 93 22 15. Döbrököz 29 5 2 22 44-109 17 16. N.mányok 29 4 3 22 36-112 15 A Tolna szerezte meg a második helyet labdarúgás Nagy lehetőséget szalasztott el a dobogóért harcoló Dunakömlőd csapata A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság utolsó előtti fordulójának rang­adóján a Tolna legyőzte a Bátaszéket, s ezzel meg­szerezte az ezüstérmet. Dunaszentgyörgyön a TMLSZ elnöke, Szinger Ferenc már át is adta az aranyakat a bajnokcsapat tagjainak és vezetőinek. Tudósítóinktól A forduló mérkőzése Tolna VFC-Bátaszék 2-0 (0-0). Tolna, 180 néző. V: Tamás L. Tolna: Szabó M.- Kiss Cs., Klein M., Szabó N., Szegfű- Má­tyás, Kiss G. (Schäffer), Hor­váth E. Stadler (Guth)- Izsák (Juhász), Tarjáni Gy. (Fauszt). Játékos-edző: Wiesner József. Bátaszék: Tenczlinger- Sárkö­zi, Hauwasser, Péter (Faddi), Kovács L- Kis L, Rupa (Di- riczi), Kis Z., Berényi Sz.- Gá­bor G., Csontos. Játékos-edző: Faddi Máté. A 75. percben egy baloldali támadást követően Horváth E. elé került a labda és a hazaiak karmestere 30 méterről bomba­gólt rúgott (1-0). A 91. percben Juhász adott be a baloldalról, Horváth E. pedig sarokkal jut­tatta a hálóba a labdát (2-0). Két remek csapat remek ösz- szecsapást vívott, melyet a tol­naiak megérdemelten nyertek meg, s szerezték meg ezzel a bajnoki ezüstérmet Jók: Az egész hazai csapat, illetve Kis Z., Tenczlinger, Péter, Hau­wasser. Wiesner Józsefi - Gratulálok a csapat egész éves teljesítmé­nyéhez, megérdemelten szerez­tük meg a második helyet. Faddi Máté: - Közönségszó­rakoztató mérkőzés volt, mind­két oldalon sok gólszerzési le­hetőséggel, egy ragyogó távoli lövés eldöntötte a mérkőzést. Gratulálok a Tolnának a megér­demelt második helyezéshez! KOVÁCS DÉLINKÉ Dunaszentgyörgy-Kajdacs 3-2 (0-0). Dunaszentgyörgy, 250 néző. V: Péter I. Duna­szentgyörgy: Szlanyinka- Ara­di, Somogyi (Horváth G.), Aschermann (Gödör), Horváth L- Nagy Zs., Radics, Németh, Mizser (Antalka)- Kovács, Krepsz. Edző: Dienes Pál. Kajdacs: Rács- Farkas, Vecsei, Lengyel J., Bierer (Milák)- Légrádi (Kovács Z.), Lengyel M., Kárpáti, Váncsodi (Kasza)- Schüszler, Hencz. Edző: Hor­váth Péter. Gyászszünettel kez­dődött a mérkőzés, a 67 éves ko­rában elhunyt Horváth József (Csöbi) emlékére. A szentgyör- gyiek gólhelyzetek egész sorát hagyták ki, így látszólag szoros mérkőzésen győzték le a reme­kül védő Rács vezérelte kaj- dacsiakat. A mérkőzés után Szin-ger Ferenc, a TMLSZ elnö­ke, és Tarjáni Gyula alelnök ad­ta át az aranyérmeket a szent- györgyi csapat tagjainak, veze­tőinek. G: Krepsz 2 (egyet 11-es- ből), Ra-dics, illetve Hencz, Ko­vács Z. Jók: Aradi, Ascher­mann, Horváth L, Radics, illet­ve Rács (a mezőny legjobbja), Vecsei, Lengyel M., Kárpáti. DÖMÖTÖR ENDRE Dunakömlőd-Kakasd 1-5 (0-2). Dunakömlőd, 200 néző. V: Bányai. Dunakömlőd: Reichert- Füredi, Kiss, Taba- Wolf, Pajor, Mayer, Lilinger (Szél), Ritter (Poroszkai)- Kajári, Büttl. Edző: Kovács Dé­nes. Kakasd: Csonka- Kovács A tolnai Horváth Ervin (takarva) az utolsó percben egy sarkazásos góllal tette fel a koronát teljesítményére B., Kvanduk J., Rikkers, Nagy Z.- Tóth L (Tóth A), Sebestyén M. (Eisenser), Bozsó, Kvanduk E.- Hegedűs A. (Daradics), Nagy G. Edző: Kniesz Mátyás. Az enerváltan játszó hazai csa­patot a kontrákra játszó vendé­gek lefutballozták a pályáról. G: Büttl, illetve Nagy G. 2, Hege­dűs A., Rikkers, Tóth A. Jók: Büttl, Kiss, Wolf, illetve az egész vendégcsapat. KOLARICS ZSOLT Döbrököz-Dunafóldvár FC 1-5 (0-1). Döbrököz, 200 néző. V: Csobot Döbrököz: Simon J.- Horváth L., Gillich, Varga, Szabó- Prógli, Fehér (Erdős), Horváth F., Góvnik (Nébl)- Si­mon L, Eigenbrót Edző: Fekete István. Dunaföldvár FC: Molnár (Mráz)- Antal (Lesnyik), Jakab (Mihályi), Lacza, Kindl L- Alberczki Cs., Farsang, Al­berczki G., Berényi P.- Schul- teisz A (Szilasi), Fröhlich (Lu­kács). Játékos-edző: Kindl Ist­ván. Ilyen arányban is megér­demelten nyertek a földváriak. G: Erdős, illetve Fröhlich, Far­sang, Lacza, Lesnyik, Alberczki G. Jók: Eigenbrót, Szabó, illetve Alberczki G., Lesnyik. KOVÁCS VENDEL Tevel-Nagymányok 6-1 (2-0). Tevel, 150 néző. V: Tinnyei S. Tevel: ülés Zs. (Neubauer)- Jakab (Kerekes), Stumpf, Nagyfalusi T., Ferenc- Barabás L. (Bátyi), Macsuka, Dézsi, Till (Szőcs R.)- Gergely Cs., Pfeifer (Pál). Mb. edző: Stumpf József. Nagymányok: Ziener- Szabó F., Weil, Kele­men, Balázs- Galla, Töttös, Kresz, Kovács- Barabás, Szabó P. Edző: Incze Zoltán. Jó játék- vezetés mellett megérdemelt győzelmet arattak a hazaiak. G: Macsuka 2, Dézsi, Pfeifer, Pál, Szőcs R., illetve Barabás. A ha­zaiaktól Macsuka (a mezőny legjobbja), Stumpf és Barabás dicsérhető. zwick jakab Ozora-Bölcske 1-2 (0-2). Ozora, 150 néző. V: Álló T. Ozora: Horváth- Tóth, Miklós, Bebesi (Sarudi), Bodnár- Viszti, Túrós, Rajna P., Szép- Kovács P., Dobos (Kovács T.). Edző: Siklósi János. Bölcske: Süvöltős- Tamási, Somogyi, Bodahelyi (Keresztes), Böndicz (Araczki)- Ledneczki, Nagy, Tóth Gy., Besenczi- Hargitai, Sulák. Edző: Blatt PáL A hétközi kupamérkőzés miatt fáradtan játszó hazai csapat ellen a ven­dégek szerencsés győzelmet arattak. G: Bodnár, illetve Har­gitai, Horváth J. (öngól). Jók: Miklós, Viszti. DÖLLES FERENC Őcsény-Kéty 2-1 (1-0). őcsény, 100 néző. V: Szommer. őcsény: Cziráki- Kadosa, Var­ga, Manhalt, Lubastyik- Baba- nics N., Acsádi, Balázs, Jaksa- Babanics Sz., Szunyogh (Baba- nics F.) Játékos-edző: Boros At­tila. Kéty: Prantner- Dani, Beda, Márton R., Fazekas- Orosz, Kalmár F., Forrai (Dér G.)- Szedlák (Márton L), Ju­hász, ülés (Bősz). Edző: Márton Emil. A rengeteg helyzetet ki­dolgozó és elpuskázó hazaiak ha nehezen is, de otthon tartot­ták a három pontot. G: Jaksa 2 (egyet 11-esből), illetve Bősz. Jók: Jaksa, Kadosa, illetve Már­ton R., Kalmár, Juhász, Prant­ner. ' FIGLER JÓZSEF Simontomya-Majos 5-2 (2-0). Simontomya, 150 néző. V: Rácz. Simontomya: Tóth A- Pordán, Kleiber, Kapinya, Csepregi- Tóth L. (Borbás), Ka­ra (Kovács), Árvái, Rabóczki- Karbuczky, Szőke (Tausz). Edző: Csepregi György. Majos: Bagoly- Farkas, Németh, Kő­vári- Varga I. (Sántha), Biliczki Zs., Nagy, Bajkai, Fodor (Varga Zs.)- György, Pál I. Edző: ifj. Lőrincz Antal. Szép győzelem­mel búcsúztak lelkes, kitartó közönségüktől a hazaiak. G: Szőke, Rabóczki, Tóth A. (11-es- ből), Pordán, Tausz, illetve Far­kas, Kovács (öngól). Jók: Az egész hazai csapat, illetve Né­meth, Bajkai, Farkas. VARGA LÁSZLÓ * * * Ifjúsági mérkőzések: Döbrö- köz-Dunaföldvár 2-6, Tevel- Nagymányok 5-0, Őcsény- Kéty 3-2, Dunaszentgyörgy- Kajdacs 3-5, Simontornya- Majos 10-0, Ozora-Bölcske 6-1, Dunakömlőd-Kakasd 8-2, Tolna-Bátaszék 4-4. t *