Tolnai Népújság, 2005. május (16. évfolyam, 101-125. szám)

2005-05-09 / 107. szám

SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2005. MÁJUS 9., HÉTFŐ Amikor az edző a pályán bizonyít labdarúgás Kiss János csereként rúgott négy gólt a sereghajtó kapujába Krausz (a labdával) jól játszott, de egymaga kevés volt a Marcali ellen Az NB III-as labdarúgó­bajnokság Dráva-csoport- ja hét végi fordulójában a remekül játszó Bonyhád kiütötte a sereghajtó Len­gyeltótit. A Tamási súlyos vereséget szenvedett Nagyatádon, míg az UFC otthonában kapott ki a Marcalitól. Tudósítóinktól Lengyeltóti-Bonyhád Völgység LC 1-6 (1-1). Lengyeltóti, 100 néző. V: Burzán. Lengyeltóti: Bódis- Hársházi, Schmida, Sze- csődi, Molnár- Bertus, Georgl, Hosszú (Varga), Garai (Pre­stos) - Szabó, Hegyi (Szentes). Edző: Nagy László. Bonyhád: Kovács- László (Kiss J.), Pál (Máté Z.), Calka- Hegedűs L (Máté N.), Költő- Horváth P., Tálas, Letenyei- Bíró N., Zsók A Játékos-edző: Kiss János. A 8. percben Zsók adott középre és Bíró közelről a hálóba helyezett (0-1). A 35. percben egy labdát elvétettek a vendégvédők, és Georgi laposan a hálóba rúgta az egyenlítő gólt (1-1). Az 58. percben Letenyei lőtt középre és Kiss edző a hálóba passzolt (1-2). A 62. percben Kiss jó ütemű passzát Letenyei a hosszú sarokba bombázta (1-3). A 65. percben Bíró lab­dáját Kiss közelről kapásból a hálóba vágta (1-4). A 75. perc­ben egy baloldali szögletet kö- 1 vetően a berobbanó Kiss a háló- 1 ba csúsztatott (1-5). A 82. perc­ben Köllő jó ütemű passzát Kiss közelről „csőrözte” a háló­ba (1-6). A fordulás után a játékos­edző, Kiss János vezérletével re­mek focival rukkolt elő a BVLC, s kiütötte a sereghajtót Jók: Georgi, Hosszú, illetve Kiss J. (a mezőny legjobbja), Horváth P., Kovács L Kiss János: - Az életben van­nak olyan mérkőzések, amikor egy edző jól cserél, és ma ez azok közé tartozott, varga tibor Nagyatád-Tamási SE 4-0 (1-0). Nagyatád, 100 néző. V: Kasza Z. Nagyatád: Horváth A- Papp, Prucsi, Pintér, Horváth J.- Kovács Sz., Kiss, Laki, Búzás- Brezovszki, Pammer. Edző: Börzsöny János. Tamási: Zajtai- Filótás, Juhász L, Juhász G., Grósz- Tóth, Schell, Herr, Szakács- Béres (Kovács), Már­kus (Benics). Edző: Lanczki Gusztáv. A 25. percben egy szöglet utáni rossz felszabadí­tást követően Laki 15 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-0). A szünet után, a 47. percben Brezovszki 5 méterről a hálóba gurított (2-0). Az 58. percben egy kavarodás után a tamási vé­dők nem tudtak felszabadítani és Pammer 5 méterről a hálóba gurított (3-0). A 82. percben egy újabb kontrát Brezovszki váltott gólra (4-0). Zuhogó esőben lejátszott küz­delmes mérkőzésen nyertek a hazaiak, bár a két gárda között nincs ekkora különbség. A ven­dégcsapat képtelen volt értéke­síteni kínálkozó lehetőségeit Lanczki Gusztáv: - Nem volt ekkora különbség a két csapat között. Szekszárdi UFC-Marcali 0-2 (0-2). Szekszárd, 100 néző. V: Czakó. Szekszárd: Horváth B.- Torma, Tóth A, Pulcz, Krausz- Vesztergombi, Horváth J. (Pé­ter), Csende L (Molnár)- Máté- Galambos J., Lizák (Pál). Játé­kos-edző: Máté Csaba. Marcali: Tánczos- Borbély, Latyák, Körösi, Kormos- Hujber, Tör­tei, Somogyi (Csonka), Mixtai- Bek, Fenusz (Tóth). Edző: Hanusz János. A 21. percben a somogyiak csapatkapitánya, Körösi 30 méterről váratlanul lövésre szánta el magát, s a lab­dát mintha zsinóron húzták vol­na a jobb felső sarokba (0-1). A 33. percben Bek húzott kapura, a kitörő csatárt Tóth A. utolsó emberként lerántotta, ezért Czakó játékvezető kiállította az UFC középhátvédjét. Két perc­cel később Horváth B. kirúgásá­ra Fenusz csapott le a tétovázó védők között, majd 18 méterről laposan a bal alsó sarokba lőtt (0-2), Az orkánszerű szélben táma­dólag léptek fel a hazaiak, ám egy jól eltalált lövéssel mégis a vendégek szereztek vezetést Erőlködött a Szekszárd, a somo­gyi csapat ellentámadásai azon­ban veszélyesebbek voltak. A második félidőben a Marcali már nem erőltette a támadáso­kat, így az emberhátrányban futballozó UFC ugyan többet birtokolta a labdát, ám játéká­ból pedig hiányzott az átütőerő. Jók: Krausz, illetve Körösi, Bek, Törtet Máté Csaba: - Egy bombagól és két durva egyéni hiba eldön­tötte a mérkőzést. Kár érte, mert jól kezdtünk. BALÁZS LÁSZLÓ Csütörtökön játszották: Pécsi VSK-Dombóvári FC-Rutin 0-1. További eredmények: Bere- mend-Mohács'3-0, Bóly-Baja 2-2, Balatonboglár-Nagyárpád 1-0. ' | TABELLÁK ^ NB II, Hummel-csoport 1. Felcsút 25 17 4 4 56-26 55 2. Paksi SE 25 14 5 6 41-20 47 3. Soroksár 24 11 7 6 44-32 40 4. K.völgye 25 10 9 6 35-26 39 5. DAC-Győr 23 12 3 8 42-34 39 6. Gyirmót 25 9 10 6 36-31 37 7. Veszprém 24 11 4 9 30-28 37 8. Barts 25 10 6 9 39-33 36 9. Celldöm. 24 10 5 9 44-30 35 10. Szt.lőrinc 24 10 3 11 36-29 33 11. B.lelle 23 9 6 8 38-42 33 12. B.kalász 24 8 8 9 41-40 32 13. Komló 23 7 9 7 27-24 30 14. Budafok 24 5 3 16 18-50 18 15. Mezőfalva 24 4 5 15 31-55 17 16. Pénzügyőr 23 2 1 20 17-75 7 NB III, Dráva-csoport l.Bóly 23 16 3 4 49-24 51 2. Dombóvár 23 14 2 7 33-22 44 3. Beremend 24 13 4 7 37-22 43 4. Kozármisl. 23 11 3 9 34-31 36 5. Nagyatád 24 10 6 8 40-24 36 6. PVSK 23 9 6 8 33-28 33 7. Marcali 23 9 6 8 34-34 33 8. B.boglár 24 9 6 9 33-35 33 9. Bonyhád 24 9 5 10 49-45 32 10. Baja 23 8 6 9 38-41 30 11. Tamási 23 7 8 8 24-30 29 12. Szekszárd 23 8 4 11 23-27 28 13. Mohács 23 7 5 11 27-33 26 14. Nagyárpád 23 7 5 11 28-35 26 15. Lengyelt. 24 1 5 18 22-75 8 Megyei I. osztály 1. D.györgy 24 22 2 _ 97-26 68 2. Tolna 25 17 2 6 55-27 53 3. Bátaszék 24 14 3 7 60-30 45 4. D.kömlőd 24 13 5 6 56-32 44 5. D.földvár 25 13 3 9 56-38 42 6. Bölcske 24 12 3 9 62-43 39 7. Ozora 24 11 6 7 48-45 39 8. Tevel 25 10 7 8 53-38 37 9. Kakasd 24 11 3 10 46-37 36 10. Kéty 25 9 6 10 56-64 32 11. őcsény 24 8 3 13 45-49 27 12. Kajdacs 24 7 4 13 39-46 25 13. Majos 24 8 1 15 36-69 25 14. S.tomya 24 6 1 17 35-76 19 15. N.mányok 24 4 2 18 30-94 14 16. Döbrököz 24 3 2 19 34-93 11 labdarúgás: Magyar Kupa megyei selejtező: Dunaszent- györgy-Paksi SE 17. Már bajnok a Dunaszentgyörgy csapata labdarúgás Nagy bravúrt hajtott végre a Döbrököz a Tevel legyőzésével, parádéztak a kakasdiak Farsang János (jobbról) társaihoz hasonlóan csak helyzetekig jutott, gólt a földvári támadó sem szerzett A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság hét vé­gi fordulójában aratott si­kerével az éllovas Duna­szentgyörgy behozhatat­lan előnyre tett szert rivá­lisaival szemben, így hat fordulóval a befejezés előtt eldőlt a bajnoki cím sorsa. A forduló mérkőzése Bátaszék-Dunaföldvár FC 0-0. Bátaszék, 200 néző. V: Rácz Z. Bátaszék: Tenczlinger- Sárkö­zi, Makk, Kovács L, Hauwas- ser- Diriczi (Kis L), Rupa (Kis Z.), Péter, Berényi Sz.- Gábor (Kovács Cs.), Csontos. Játékos­edző: Faddi Máté. Dunaföldvár: Molnár- Antal, Jakab, Lesnyik (Princz), Kindl- Alberczki Cs. (Mihályi), Nagy L, Farsang, Berényi P. (Alberczki G.)- Schulteisz A, Fröhlich (Szilasi) Játékos-edző: Kindl István. Küz­delmes mérkőzésen mindkét csapat előtt sok helyzet adódott, ám azok egytől egyig ki is ma­radtak. Jók: Tenczlinger, Makk, Csontos, illetve Molnár, Schul- teisz, Nagy L, Jakab. Faddi Máté: - Mindkét csapat sok helyzetet kihagyott, így a döntetlen reális. Kindl István: - Az első félidő­ben a hazaiaknak, a második­ban nekünk voltak nagyobb ziccereink, a mérkőzés össz­képét tekintve a döntetlen reá­lis. SÁGI ISTVÁN Dunaszentgyörgy- Őcsény 5-0 (2-0). Dunaszentgyörgy, 200 néző. V: Kardos B. Dunaszentgyörgy: Oláh- Aradi, Horváth J. (Németh A), Horváth L (Somogyi), Ács- Nagy Zs., Radies (Antalka), Aschermann, Mizser- Kovács L, Krepsz (Gö­dör). Edző: Dienes PáL őcsény: Cziráki (Császár)- Kadosa, Ba­lázs, Varga, Lubastyik- Baba- nics N., Acsádi, Jaksa, Szu- nyogh (Haaz)- Eszterbauer, Babanics Sz. Játékos-edző: Bo­ros Attila. A szentgyörgyiek egy ötössel biztosították be bajnoki címüket, s eddigi teljesítmé­nyükre ötöst kaptak. G: Horváth L., Mizser, Krepsz, Somogyi, Radics. A hazai csapatból Ko­vács L, Nagy Zs. és Radics di­csérhető. DÖMÖTÖR ENDRE Kakasd-Bölcske 5-0 (3-0). Kakasd, 200 néző. V: Bányai Gy. Kakasd: Sebestyén A. (Csonka)- Sztehló, Kvanduk J., Nagy Z., Kovács B.- Tóth L (Rikkers), Novák (Daradics), Kvanduk E., Sebestyén M. (Bozsó)- Nagy G. (Tóth A), Hegedűs A Edző: Kniesz Má­tyás. Bölcske: Süvöltős- Tamá­si, Jenei, Somogyi, Ledneczki- Bodonyi, Böndicz, Szauer Zs., Rácz- Szabadi, Hargitai. Edző: Blatt PáL A jól játszó kakasdi csapat gólarányt javíthatott vol­na, ha jobban kihasználja kínál­kozó lehetőségeit. G: Rikkers, Hegedűs A., Novák, Kvanduk Nagy G. Jók: az egész hazai csa­pat, illetve Jenei. László József Tolna-Majos 2-0 (0-0). Tol­na, 150 néző. V: Péter L Tolna: Szabó M.- Wéber, Kiss Cs. (Pá­linkás), Szabó N., Szegfű- Kiss G. (Klein M.), Fauszt (Pesti), Stadler (Juhász V.), Tarján! Gy.- Horváth E., Izsák. Játékos- | edző: Wiesner József. Majos: 5 Bagoly- Pál, Németh, Kővári- I Varga I., Fodor, Bajkai, György, f Schmidt Á. (Nagy)- Varga Zs., Sánta. Edző: ifj. Lőrincz AntaL Az egy hét alatt negyedik mécs­esükét játszó tolnaiak biztosan győztek. G: Izsák, Klein M. Jók: Izsák, Szabó N., Tarján i Gy., il­letve Kővári, Bajkai, Németh. TARJÁN! GYULA Dunakömlőd-Kajdacs 1-0 (0-0). Dunakömlőd, 200 néző. V: Tóth K. Dunakömlőd: Reichert- Füredi, Borsi, Taba- Frast, Kiss (Kajári), Pajor, Ritter (Fritz)- Wolf, lilinger- Büttl. Edző: Kovács Dénes. Kajdacs: Rács- Kovács L, Vecsei (Kovács Z.), Lengyel J., Kasza (Milák)- Kárpáti, Bierer, Farkas, Légrádi- Hencz, Bor­bély. Edző: Horváth Péter. Küz­delmes mérkőzésen megérde­melten nyert a hazai csapat. G: Büttl. Jók: Pajor, Frast, Taba, Reichert, Lilinger, illetve Rács, Lengyel J., Bierer, Légrádi. KOLARICS ZSOLT Döbrököz-Tevel 2-1 (1-1). Döbrököz, 150 néző. V: Bese Z. Döbrököz: Simon J.- Gillich (Fe­hér), Varga, Regényi, Szabó- Prógli, Szőts, Horváth (Nébli), Góvnik- Simon L, Eigenbrót Edző: Fekete István. Tevel: Illés Zs.- Jakab, Stumpf, Ferenc (Ambrus), Kerekes- Nagy B., Dézsi, Gergely J., Till N.- Szőcs R. (Pál Z.), Pfeifer (Gergely Cs.). Játékos-edző: Stumpf József. A jól játszó hazai csapat megérde­melten tartotta otthon a három pontot. G: Prógli, Varga, illetve Till N. Jók: Prógli vezérletével az egész hazai csapat dicsérhe­tő. KOVÁCS VENDEL Simontomya-Kéty2-l (1-1). Simontomya, 150 néző. V: Mol­nár I. Simontomya: Tóth A- Pordán, Győré, Kapinya, Csep- regi- Árvái M., Kara, Karbucz- ky, Tóth L- Ferencz (Rabócz- ki), Szőke (Romek). Edző: Csepregi György. Kéty: Ulés- Dard, Kalmár F., Beda, Nagyvá­radi T.- Zengai (Márton B.), Márton R., Forral (Fazekas L)- Bősz (Walter), Juhász B., Orosz. Edző: Márton Emil. Küzdelmes mérkőzésen a több helyzetet ki­hagyó hazaiak nehezen nyer­tek. G: Rabóczki, Szőke, illetve Kalmár F. Jók: Kapinya, Szőke, Tóth L, illetve Dani, Juhász B. VARGA LÁSZLÓ Ozora-Nagymányok 2-2 (1-1). Ozora, 100 néző. V: Rácz G. Ozora: Somogyi- Prajda (Szép), Miklós, Bebesi, Tóth R.- Viszti, Tolmács!, Rajna P., Túrós- Dobos J. (Dölles), Kovács P. (Bodnár). Edző: Siklósi János. Nagymányok: Ziener- Szabó F., Kell, Kelemen, Szabó P. (Kresz)- Galla, Kovács, Töttős (Balázs), Lakatos- Wieder, Ba­rabás (Rein). Edző: Incze Zol­tán. A vendégcsapat késése mi­att 55 perccel később kezdődött a találkozó, melyen a tartalékos hazaiak nem tudták begyűjteni a három pontot. Gól: Viszti, Tol- mácsi (11-esből), illetve Bara­bás, Ziener. Jók: Viszti, Rajna R, illetve Pfeil, Töttős, Kelemen, Szabó F. DÖLLES FERENC Pénteken játszották, a 17. for­dulóból elhalasztott mérkőzés: Kéty-Tolna 1-4 (1-2). Kéty, 50 néző. V: Bányai Gy. GÓL Juhász B., illetve Izsák 2, Stadler, Bencze. Ifi: O-ó. Ifjúsági mérkőzések: Báta­szék-Dunaföldvár FC 4-1, Ka­kasd-Bölcske 2-4, Tolna-Ma­jos 7-0, Dunakömlőd-Kajdacs 9-1, Ozora-Nagymányok 1-4, Döbrököz-Tevel 1-2, Simontor- nya-Kéty 8-0, Dunaszentgyörgy- Ocsény 2-7. 4 / i i i