Tolnai Népújság, 2005. április (16. évfolyam, 75-100. szám)

2005-04-04 / 77. szám

2005. ÁPRILIS 4., HÉTFŐ - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT 11 Szekszárd-siker a megyei derbin labdarúgás Tíz emberrel is kis híján pontot szerzett a Bonyhád a PVSK otthonában A Tamási csatára, Benics (jobbról) csak vergődött az UFC védőinek, Pál (balról) és Fehér szorításában A labdarúgó NB III Drá- va-csoportjának megyei rangadóján a Szekszárd meglepetésre, de nem ér­demtelenül nyert Tamási­ban. A Bonyhád a 16. perctől tíz emberrel ját­szott, de így is volt esélye a pontszerzésre Pécsett. Vámosi R, Varga T. Tamási SE­Szekszárdi UFC 0-1 (0-1) Tamási, 300 néző. V: Inhof. Ta­mási: Bogyay- Filótás, Juhász G., Grósz, Juhász L- Tóth (Si­pos), Herr, Schell (Pájer), Szeszt- rás (Czinkon)- Benics L, Sza­kács. Edző: Lanczki Gusztáv. Szekszárd: Horváth B.- Pál, Fe­hér A, Pulcz, Torma- Kutasi (Hegedűs), Horváth J., Krausz, Vituska- Csende R. (Péter), Molnár Zs. (Máté Cs.). Játékos­edző: Máté Csaba. A 30. perc­ben egy baloldali szögletet kö­vetően Fehér A. hét méterről, középről fejelt a kapuba (0-1). A szekszárdi csapat jobban akarta a győzelmet, s ennek meg is lett az eredménye. A ha­zai gárda támadásaiból hiány­zott az átütőerő, így az UFC megérdemelten gyűjtötte be a három bajnoki pontot a megyei rangadón. Jók: Filótás, illetve Fehér A, Csende R., Vituska. Lanczki Gusztáv: - Legna- 1 gyobb ellenfelünk saját pá- f lyánk minősége. Máté Csaba: - Újra csapat­ként működtünk, ennek kö­szönhető győzelmünk, amely­nek értékét növeli, hogy három 18 éves játékossal a kezdőcsa­patban értük el. Pécsi VSK-Bonyhád Völgység LC 3-1 (1-0) Pécs, 100 néző. V: Bencze. PVSK: Kresz- Nagy A, Nagy Cs. (Csizmadia), Dénes, Her- ger- Reith, Laki, Godvár (Hal­lá), Frank- Bella, Ángyán (Stem). Edző: Mészáros Ferenc. Bonyhád: Kovács L- Calka, Pál, Hegedűs L (Kiss J.), Máté Z.- Zsók Á., Köllő, Tálas, Letenyei- Horváth P. (László), Miklóssy. Játékos-edző: Kiss Já­nos. A ló. percben a gólhelyzet­ben kiugró pécsi csatárt Máté Z. utolsó emberként buktatta. A bonyhádi védőt a játékvezető kiállította, Reith büntetőjét azonban Kovács kapus gyors vetődéssel hárította. A 31. perc­ben a tétovázó bonyhádi védők között Frank lépett ki, és közel­ről kilőtte a bal alsó sarkot (1-0). Szünet után, a 48. percben mintaszerű völgységi akció vé­gén Zsók Á. nagyszerűen tálalt középre, Köllő pedig a kapuba csúsztatta a labdát (1-1). Négy perccel később a 16-osra belépő Tálast a hazai védők fellökték. A megítélt 11-est Köllő laposan lőtte kapura, Kresz azonban há­rított. A 75. percben Csizmadia bal oldalról, közel 40 méterről végzett el szabadrúgást, s a la­posan meglőtt labda a lábak kö­zött utat talált a bal alsó sarok­ba (2-1). A 82. percben Pál passzolt hátra kapusának, aki rosszul szabadított fel, Stern pe­dig hat méterről beállította a végeredményt (3-1). Hiába játszott majd 75 per­cen át emberhátrányban a bonyhádi gárda, mezőnyben egyenrangú ellenfele volt a PVSK-nak, s ha játékosai a haj­rában jobban koncentrálnak, ponttal térhettek volna haza Pécsről. Jók: Kresz, Csizmadia, Frank, illetve Zsók A, Hegedűs L, Letenyei. Kiss János: - Sajnálom a csa­patot, mert sokat tett a győzele­mért, de kihagyott büntetőnk és hibáink miatt végül pont nélkül maradtunk. A Dombóvári FC-Rutin sza­badnapos volt. További eredmények: Nagy- árpád-Baja 1 -0, Lengyeltóti-Ko- zármisleny 0-1, Mohács-Mar­cali 3-0, Nagyatád-Beremend 1-0, Balatonboglár-Bóly 1-2. Bajnoki tabellák NB II, Hummel-csoport 1. Felcsút 18 13 2 3 38-19 40 2. Soroksár 18 10 6 2 38-20 36 3. Paksi SE 18 11 3 4 30-16 36 4. K.völgye 18 8 5 5 24-20 29 5. B.lelle 18 8 5 5 28-25 29 6. Veszprém 17 8 3 6 24-20 27 7. B.kalász 18 7 5 6 31-26 26 8. Barcs 18 7 5 6 25-21 26 9. DAC-Győr 18 8 2 8 31-30 26 10. Gyirmót 18 6 7 5 26-24 25 11. Szt.lőrinc 17 7 2 8 26-21 23 12. Cclldöm. 18 6 5 7 24-20 23 13. Komló 18 4 7 7 19-21 19 14. Mezőfalva 18 4 4 10 27-38 16 15. Budafok 18 4 2 12 15-34 14 16. Pénzügyőr 18 1 1 16 9-57 4 NB III, Dráva-csoport 1. Boly 18 13 2 3 36-17 41 2. Dombóvár 18 11 1 6 28-20 34 3. Beremend 19 10 3 6 23-15 33 4. Nagyatád 19 8 5 6 26-19 29 5. PVSK 18 8 4 6 30-24 28 6. Tamási 18 7 7 4 20-17 28 7. Kozármisl. 19 8 3 8 25-26 27 8. Marcali 19 7 5 7 29-32 26 9. Szekszárd 19 7 4 8 21-22 25 10. Baja 19 6 5 8 33-36 23 11. Mohács 18 6 4 8 25-27 22 12. B.boglár 18 6 4 8 24-27 22 . 13. Bonyhád 19 6 4 9 33-37 22 14. Nagyárpád 18 5 4 9 23-30 19 15. Lengyelt. 19 1 5 13 18-47 8 Megyei I. osztály 1. D.györgy 19 17 2­63-21 53 2. Tolna 19 13 2 4 39-15 41 3. Bálaszék 19 11 1 7 55-29 34 4. Tevel 20 9 7 4 48-29 34 5. D.kömlŐd 19 10 4 5 47-29 34 6. Bölcske 19 10 3 6 52-31 33 7. Ozora 19 9 4 6 33-34 31 8. D.földvár 20 9 2 9 44-35 29 9. Kakasd 19 8 3 8 30-29 27 10. Kéty 19 7 3 9 48-54 27 11. Majos 19 8 1 10 33-56 25 12. Kajdacs 19 6 4 9 37-38 22 13. Őcsény 19 6 2 11 33-37 20 14. N.mányok 19 4 1 14 26-74 13 15. S.tomya 19 3 1 15 25-60 10 16. Döbrököz 19 2 215 24-66 8 Nem találja őszi formáját a tolnai gárda labdarúgás Második döntetlenjét játszotta a Dunaszentgyörgy, egyre feljebb jön a Dunaföldvár A bátaszéki Rupa László (középen) az őcsényi kapitány, Babanics Nándor mellett indít támadást Továbbra sem talál magá­ra a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság őszi ezüstérmese, a Tolna csa­pata, amely a múlt héten a Dunakömlődtó'l elszen­vedett vereség után az Ozora vendégeként is pont nélkül maradt. A ki­esési rangadót a Simontornya nyerte. Tudósítóinktól A FORDULÓ MÉRKŐZÉSE Dunaszentgyörgy-Dunaköm- lőd 2-2 (1-0). Dunaszent­györgy, 300 néző. V: Somogyi Z. Dunaszentgyörgy: Szlanyin- ka- Aradi, Horváth J., Horváth L, Aschermann- Nagy Zs., Ra­dies, Lugos, Mizser (Magyar)- Kovács L, Krepsz. Edző: Dienes Pál. Dunakömlőd: Reichert- Fü­redi, Borsi, Szél (Mayer)- Kiss L, Lilinger, Wolf, Fräst (Pajor), Fritz- Büttl, Kajári (Taba). Edző: Kovács Dénes. A 11. percben Radics-Krepsz volt a labda útja, utóbbi egy csel után balról, éles szögből, 8 mé­terről megszerezte a vezetést a hazaiaknak (1-0). A szünet után, a 48. percben Lilinger szabadrúgását a ma­gasra ugró Büttl 10 méterről fe­jelte a kapuba (1-1). Öt perccel később a szentgyörgyiek a fele­zővonalnál elveszítették a lab­dát, melyre Kajári lecsapott, ka­pura tört, majd 16 méterről ha­talmas gólt lőtt (1-2). A 66. percben Aradi jobb oldali be­adása után Radics 14 méterről egyenlített (2-2). Vérbeli rangadónak indult a mérkőzés, a hazaiak fölényben, de rendkívül rosszul futballoz­tak, ezért a védelmét jól meg­szervező Dunakömlőd megér­demelten vitt el egy pontot. Jók: Nagy Zs., Radics, illetve Mayer, Lilinger, Kiss L, Fritz. Dienes Pál: - A lehetőségünk megvolt a győzelemre, de a dön­tetlent reálisnak tartom. Kovács Dénes: - Küzdelmes mérkőzésen ismét csapatként működtünk, a pontszerzésünk megérdemelt. Dömötör endre Ozora-Tolna 2-0 (1-0). Ozora, 200 néző. V: Csizmadia. Ozora: Somogyi- Prajda pohos Z.), Tóth A, Bebesi, Papp P.- Rajna P., Tolmácsi, Túrós Sz., Szép- Bodnár (Pfeifer), Dobos J. (Pokomy). Edző: Siklósi János. Tolna: Szabó M.- Wéber, Zörényi (Fauszt), Klein M., Pá­linkás (Juhász)- Kiss Cs., Szabó N. (Mátyás), Kiss G., Tarjáni Gy. (Stadler)- Horváth E., Ben­cze (Izsák). Játékos-edző: Wies- ner József. A jobban küzdő ha­zai csapat megérdemelten tar­totta otthon a három pontot. G: Tolmácsi, Bodnár. Jók: Tolmácsi vezérletével az egész hazai csa­pat, illetve Kiss Cs., Horváth E., Tarjáni Gy. dölles Ferenc Kéty-Bölcske 4-3 (1-1). Kéty, 100 néző. V: Kiss I. Kéty: Prantner- Kalmár L, Pál, Dani, Beda- Illés, Dér, Zengai, Tom­pái- Orosz T., Szedlák. Edző: Márton EmiL Bölcske: Süvöl- tős- Bodahelyi (Bodonyi), Jenei, Somogyi- Nagy D., Szauer G., Ledneczki, Rácz, Tóth Gy.- Har­gitai, Szabadi. Edző: Blatt Pál. Megérdemelten nyert a végig szervezetten és nagy lelkese- | déssel játszó kétyi csapat. G: f Szedlák 3, Orosz T., illetve Sza- | badi 2, Hargitai. Jók: Prantner vezérletével az egész hazai csa­pat, illetve Hargitai, Szabadi. GÖDREI ZOLTÁN Őcsény-Bátaszék 1-2 (1-0). Őcsény, 170 néző. V: Rácz Z. őcsény: Cziráki- Kadosa, Var­ga, Manhalt, Lubastyik- Baba­nics N., Acsádi, Boros, Szu- nyogh (Jaksa)- Babanics Sz., Takács G. Játékos-edző: Boros Attila. Bátaszék: Tenczllnger- Sárközi, Makk, Faddi (Kovács L), Hauwasser- Kis L (Diriczi), Rupa, Péter, Berényi- Gábor G. (Kovács Cs.), Csontos (Simon). Játékos-edző: Faddi Máté. A 88. percben megítélt büntetővel ne­hezen nyert egy döntetlenszagú meccsen a Bátaszék. G: Baba­nics N., illetve Berényi, Sárközi (11-esből). Jók: Kadosa, illetve Péter, Diriczi, Makk, Sárközi. FIGLER JÓZSEF Kajdacs-Dunaföldvár FC 0-1 (0-0). Kajdacs, 200 néző. V: György J. Kajdacs: Rács Kovács L, Vecsei, Lengyel J. (Varga), Farkas- Bierer, Lengyel M., Kárpáti, Kasza (Tomóczi)- Hencz, Borbély. Edző: Horváth Péter. Dunaföldvár: Molnár- Antal, Jakab (Mihályi), Lesnyik (Alberczki G.), Kindl- Albercz- ki Cs., Lacza I., Nagy L, Beré­nyi- Fröhlich (Lukács), Schul- teisz A Játékos-edző: Kindl Ist­ván. A döntetlen igazságosabb lett volna. G: Alberczki Cs. Jók: Rács, Lengyel M., Vecsei, Bierer, illetve Kindl, Nagy L., Berényi, Schulteisz A. DEÁK JÓZSEF Tevel-Kakasd 0-0. Tevel, 350 néző. V: Anczló. Tevel: Szőcs Á.- Jakab, Stumpf, Fe­renc (Nagyfalusi L), Nagyfelusi T. (Kovács G.)- Nagy B. (Ger­gely J.), Ambrus, Dézsi, Till N.- Szőcs R., Pfeifer (Gergely Cs.). Edző: Szabó Dénes. Kakasd: Se­bestyén A- Farkas B., Kvan- duk J., Nagy Z., Palkó- Tóth L, Tóth A, Nagy G., Bozsó, Kvan- duk E.- Daradics (Sebestyén P.). Edző: Kniesz Mátyás. A jól vé­dekező vendégek ellen a hazai­ak meddő csatárjátéka nem ve­zetett eredményre, így az ered­mény igazságos. Jók: Ambrus, Pfeifer, illetve Tóth A. vezérleté­vel az egész vendégcsapat. ZWICK JAKAB Nagymányok-Majos 3-1 (2-0). Nagymányok, 250 néző. V: Csobot Nagymányok: Zie- ner- Bíró, Pfeil (Teleki), Guzo- rán (Kresz)- Kelemen, Töttős, Szabó P., Ecker (Lakatos), Ko­vács K.- Galla, Barabás. Edző: Incze Zoltán. Majos: Bagoly- Németh, Fodor, Diriczi, Bajkai- Varga I., György, Farkas, Pál- Varga Zs. (Török), Schmidt (Sánta). Edző: Lőrincz Antal. A szomszédvári rangadót megér­demelten nyerte a hazai csapat. G: Szabó R, Töttős, Barabás, il­letve Vargá I. Jók: Az egész ha­zai csapat, illetve Németh, Diriczi, György, Farkas. BORBÉLY SÁNDOR Döbrököz-Simontomya 1-2 (0-2). Döbrököz, 150 néző. V: Tinnyei. Döbrököz: Simon J.- Erdős (Szabó), Horváth, Gillich, Varga- Regényi (Szűcs), Zrínyi (Engelbrót), Fehér (László), Szőts- Prógli (Góvnik), Simon L. Edző: Szűcs Mihály. Simontornya: Tóth A- Győré, Csepregi, Tóth L, Rákóczi, Ka­ra- Árvái, Kapinya, Ferencz J.- Rabóczki, Kovács (Cseh). Edző: Csepregi György. A szerencsé­sebbik csapat nyerte a kiesési rangadót. G: Varga, illetve Ferencz J. 2. Jók: Simon J., Hor­váth, Eigenbrót, illetve Ferencz J. vezérletével az egész vendég­csapat. KOVÁCS VENDEL ★ ★ * Ifjúságiak: Őcsény-Bátaszék 0- 6, Kajdacs-Dunafóldvár 0-2, Ozora-Tolna 2-6, Döbrököz - Simontornya 0-6, Tevel-Ka­kasd 4-1, Nagymányok-Majos 1- 0, Kéty-Bölcske 2-1, Duna­szentgyörgy-Dunakömlőd 3-1. v 4 4