Tolnai Népújság, 2005. április (16. évfolyam, 75-100. szám)

2005-04-25 / 95. szám

11 TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2005. ÁPRILIS 25., HÉTFŐ SPORT A PSE feledtette a győri botlást labdarúgás A hajrában gólokra váltotta kettős emberelőnyét a Lengyel-gárda Az első paksi gólt szerző Kiss Tamást (középen) szabálytalanul sem tudták megállítani a Balatonlelle védői A labdarúgó NB II Hummel-csoportjában szereplő Paksi SE együt- | tesének sikerült feledtet- § nie múlt heti, győri kisik- f lását, miután hazai kö­zönség előtt három góllal verte a Balatonlelle gár­dáját. Zerza József Paksi SE-Balatonlelle 4-1(2-0) Paks, 700 néző. V: Kökény (Rischák, Lászlai). PSE: Kovács A.- Tóth P., Hosnyánszki Zs., Benedeczki, Bán- Pintér, Osz- termájer (Böde D., 65.), Heffler- Kiss T., Ivitz (Tóth Jv 87.), Búzás (Varga, 85.). Edző: Len­gyel Ferenc. Balatonlelle: Gye- nes- Vettorazzi, Kenéz, Deme, Graszl K.- Hünlcs, Földes, Bú­za, Varsányi (Tatai, 87.)- Petro- novics, Graszl N. (Szajcz, 89.). Edző: Kolovics Zoltán. A 19. percben Búzás remek labdával ugratta ki Kisst, a csa­tár lefutotta a védőket, és a ki­mozduló Gyenes mellett 8 mé­terről a kapuba gurított (1-0). A 25. percben Földes labdáját Himics 8 méterről kapura fejel­te, de Kovács a helyén volt. A 30. percben Osztermájer kapott jó labdát a vendégek térfelének közepén, aztán két lépés után, mintegy 30 méterről nagy gólt ragasztott a jobb felső sarokba (2-0). Szünet után, az 52. percben Varsányi beadását Földes 10 méterről a hálóba fejelte (2-1). Három perccel később Varsányi kiugrott a védők közül, de öt méterről leadott lövését Kovács kapus jó érzékkel hárította. A 75. percben Deme páros lábbal beleszállt Ivitzbe, ezért Kökény sípmester azonnal kiállította a leilei védőt. A 84. percben a ka­pura törő Kisst Kenéz utolsó emberként felrúgta, ezért neki is a piros lapot mutatta fel a já­tékvezető. A 86. percben Heff- ler jól ugratta ki Ivitzet, a csatár megkerülte őrzőjét, majd 12 méterről a hálóba lőtt (3-1). Egy perccel később Varga 30 méterről átemelte a labdát a ki­futó kapus felett, ám mielőtt az a hálóba ért volna Böde rácsa­pott, és 6 méterről az üres ka­puba helyezett (4-1). Hazai támadások vezették be a mérkőzést, előbb Búzás lövé­sét, majd remek fejesét védte Gyenes. Aztán lassan a lelleiek is magukhoz tértek, ám a hazai­ak fölénye már gólokban is megmutatkozott A szünet után egy másik PSE jött ki a pályára, a vendégek kitámadtak, és gyorsan szépítettek is. Fél órá­nyi mezőnyjáték után a paksiak a hajrában szerzett két találattal biztosították be győzelmüket Ellentétes félidők után a hazai­ak biztos győzelméhez nem fér­hetett kétség. Jók: Pintér, Búzás, Ivitz, Tóth P., Osztermájer, illet­ve Gyenes, Földes, Varsányi. Lengyel Ferenc: - Örülök, hogy ismét nagy gólarányú győ­zelemmel szolgáltuk ki közön­ségünket. További eredmények: Gyir- mót-Budakalász 3-2, Celldö- mölk-Pénzügyőr 7-1, Veszp- rém-Barcs 0-2, Felcsút-DAC- Győr 2-3, Szentlőrinc-Sorok- sár 2-1, Mezőfalva-Komló 0-1, Kaposvölgye-Budafok 5-0. KOM3 m 1 NB II, Hummel-csoport 1. Felcsút 22 15 3 4 *17-25 48 2. Paksi SE 22 13 3 6 39-19 42 3. Soroksár 22 10 7 5 40-29 37 4. Gyirmót 23 9 8 6 35-30 35 5. K.völgye 22 9 7 6 31-23 34 6. Veszprém 22 10 4 8 27-26 34 7. Szt.lőrinc 22 10 3 9 34-24 33 8. DAC-Győr 21 10 3 8 37-34 33 9. Celldöm. 22 9 5 8 40-26 32 10. Barcs 22 9 5 8 34-31 32 11. B.kalász 22 8 7 8 40-37 31 12. B.lelle 21 8 6 7 35-34 30 13. Komló 21 6 8 7 22-22 26 14. Mezőfalva 22 4 5 13 31-48 17 15. Budafok 22 4 3 15 17-46 15 16. Pénzügyőr 21 2 1 18 15-70 7 NBIII Dráva-csoport 1. Boly 21 15 2 4 42-22 47 2. Beremend 22 12 3 7 32-20 39 3. Dombóvár 21 12 2 7 31-22 38 4. PVSK 22 9 6 7 33-27 33 5. Kozármisl. 22 10 3 9 33-31 33 6. Nagyatád 22 9 5 8 35-23 32 7. Baja 21 8 5 8 36-37 29 8. B.boglár 22 8 5 9 30-33 29 9. Bonyhád 22 8 4 0 42-43 28 10. Szekszárd 21 8 4 9 23-24 28 11. Tamási 21 7 7 7 22-24 28 12. Marcali 21 7 6 8 30-34 27 13. Mohács 21 7 5 9 27-29 26 14. Nagyárpád 21 7 4 0 26-32 25 15. Lengyelt. 22 1 5 6 21-64 8 Megyei I. osztály 1. D.györgy 22 20 2 _ 86-24 62 2. Tolna 22 15 2 5 47-20 47 3. Bátaszék 22 13 2 7 58-30 41 4. D.kömlőd 22 12 4 6 54-31 40 5. D.foldvár 23 12 2 9 52-38 38 6. Tevel 23 10 7 6 51-33 37 7. Bölcske 22 11 3 8 59-37 36 8. Ozora 22 10 5 7 43-42 35 9. Kakasd 22 10 3 9 41-33 33 10. Kéty 22 9 4 9 53-57 31 11. Kajdacs 22 7 4 11 39-43 25 12. Majos 22 8 1 13 35-64 25 13. őcsény 22 7 3 12 41-43 24 14. S.tomya 22 4 i 17 28-75 13 15. N.mányok 22 4 1 17 28-87 13 16. Döbrököz 22 2 2 18 31-88 8 Simontornyai bravúr a teveliek ellen labdarúgás Meglepetésre Bátaszékről rabolt pontot a Kéty, jól hajrázott a Tolna a rangadón A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság hét végi fordulójának rangadóján a jól hajrázó Tolna legyőzte a Bölcskét. Az éllovas Dunaszentgyörgy a Simontornya után a Döbrököznek is tízet rú­gott, meglepetésre Báta- széken szerzett pontot a Kéty, míg a Simontornya a Tévéit győzte le. Tudósítóinktól Döbrököz-Dunaszentgyörgy 3-10 (2-6). Döbrököz, 150 né­ző. V: Forrai. Simon Erdős, Gillich, Varga, Szabó (Góvnik)- Prógli, Szőts, Szűcs, Horváth F.- Simon L, Eigenbrót Edző: Feke­te István. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka (Oláh)- Aradi (Lu­gos), Horváth J. (Somogyi), Hor­váth L. (Ács), Aschermann- Nagy Zs., Krepsz, Radics, Mizser- Magyar (Antalka), Ko­vács L Edző: Dienes Pál. Nem volt egy súlycsoportban a két csapat. G: Szőts 2, Horváth F., il­letve Krepsz 3 (egyet 11-esből), Magyar 3, Kovács, Radics, Hor­váth L, Simon L. (öngól). Kiállít­va: Erdős az 50. percben. Jók: Szőts, illetve Magyar, Krepsz, Radics, Aschermann. KOVÁCS VENDEL Simontomya-Tevel 2-1 (1-1). Simontornya, 150 néző. V: Tóth K. Simontornya: Tóth A.- Ko­vács L. (Pordán), Győré, Kara, Szőke- Nádasdi, Kapinya, Ár­vái M., Tóth L- Ferencz, Kar­Az utolsó percben dőlt el a forduló rangadója Tolna-Bölcske 3-2 (1 -2). Tolna, 150 néző. V: Tóth L Tolna- SzabóM.- Wéber, Klein M. (Pesti), Kiss Cs., Pálinkás- Stadler (Kiss G.), Fauszt, Szabó N, Tarjáni Gy. (Mátyás)- Horváth £., Juhász V. (Izsák). Játékosedző: Wiesner József. Bölcske: Sűvöltős- Somogyi, Jenei, Tamási- Bodahetyi (Suták), Szauer G., Rácz, Nagy, Bodonyi (Böndicz)- Szabadi, Hargitai Edző: Blatt Pál A 7 percben Szabadi szabadrúgása kipattant a ka­pusról, és Szauer közelről bepasszolta a labdát (0-1). A 28. percben Klein szögletét Horváth 5 méterről a léc alá fejelte (1-1). A 40. percben egyéni akció után Rácz lőtt a kapuba (1-2). A szünet után, a 65. percben Izsákot buktatták a védők a büntetőterületen belül, a 11-est Horvát E. váltotta gólra (2-2). A 92. percben Pesti a jobboldalon elhúzott, beadását Kiss G. 2 méterről fejelte a hálóba (3-2). A jól hajrázó tolnai csapat megérdemelten tartotta otthon a há­rom pontot Jók: Fauszt, Horváth E., Izsák, illetve Szauer, Rácz, Jenei Wiesner József: - A második félidőben a csapat bebizonyította önmagának, hogy fejben meg tud birkózni ilyen feladatokkal, és sokkal többre hivatott, mint amilyen teljesítményt tavasszal nyújtott. Blatt Pál-A rossz helyzetkihasználásunk megbosszulta ma­gát. TARJÁNI GYULA buczky (Borbás L). Edző: Csep- regi György. Tevel: Szőcs Á.- Nagyfalusi I. (Jakab), Stumpf, Ferenc (Pfeifer), Kerekes- Ma­csuka, Gergely L, ülés Cs., Till N.- Szőcs R., Dézsi. Edző: Szabó Dénes. Az egy félidőt tíz ember­rel játszó Simontornya akár na­gyobb arányban is győzhetett volna, de így is szép névnapi ajándékkal kedveskedtek edző­jüknek a hazaiak. G: Ferencz 2, illetve Till N. Kiállítva: Nádasdi a 43. percben. Jók: Ferencz ve­zérletével az egész hazai csapat dicsérhető. varga László Ozora-őcsény 3-3 (1-2). Ozora, 200 néző. V: Bauer I. Ozora: Rajna R.- Viszti, Miklós, Bebesi, Papp P.- Tolmácsi, Raj­na P., Kovács P., Szép- Bodnár, Dobos J. (Pokomy). Edző: Sikló­si János, őcsény: Cziráki- Ka­dosa, Manhalt, Balázs, Lubas- tyik- Babanics N., Acsádi, Jak- sa, Szunyogh (Puskás)- Baba- nics Sz., Eszterbauer (Haaz). Já­tékos-edző: Boros Attila. Küz­delmes mérkőzés, igazságos döntetlen. G: Tolmácsi 3 (egyet 11-esből), illetve Jaksa, Szép (öngól), Babanics N. Jók: Mik­lós, Rajna R., Tolmácsi, illetve Babanics Sz., Jaksa, Lubastyik. DOLLES FERENC Dunakömlőd-Nagymányok 4-0 (1-0). Dunakömlőd, 150 néző. V: Bese. Dunakömlőd: Reichert- Füredi, Borsi, Taba- Frast (Pajor), Wolf, Lilinger, Ritter (Kajári)- Fritz (Szél), Büttl. Edző: Kovács Dénes. Nagymányok: Ziener- Balázs (Kresz), Lakatos, Kelemen- Szabó F., Guzorán, Galla (Ko­vács), Pfeil, Töttős- Szabó P., Barabás. Edző: Incze Zoltán. A hazai csapat a második félidő­ben tudta végleg eldönteni a mérkőzést. G: Lilinger, Frast, Nagy Gábort (jobbról) olykor ketten sem tudták megállítani, a kakasdi támadó be is vette a kajdacsi kaput Büttl, Fritz. Jók: Wolf, Lilinger, Fritz, illetve Kelemen, Töttős, Szabó P. KOLARICS ZSOLT Bátaszék-Kéty 0-0. Báta- szék, 150 néző. V: Tinnyei. Bátaszék: Tenczlinger- Sárközi, Makk, Faddi (Kovács L), Hau- wasser- Diriczi, Péter, Rupa, Berényi- Kiss L (Bene), Kovács Cs. (Gábor G.). Játékos-edző: Faddi Máté. Kéty: Prantner- Il­lés, Kalmár F., Kalmár L (Dér), Fazekas R- Dani, Márton R., Beda, Forrai- Bősz J. (Nagyvára­di), Orosz. Edző: Márton Emil. Az igen gyenge napot kifogó ha­zai csapat ellen a csak a játék széttördelésével és időhúzással foglalkozó vendégek igen érté­kes ponttal távoztak Bátaszék­ről. Jók: Hauwasser, Diriczi, il­letve Prantner vezetésével az egész vendégcsapat, sági István Majos-Dunaföldvár FC 1-4 (0-2). Majos, 150 néző. V: Kiss I. Majos: Bagoly- Pál K., Kővári, Biliczki Zs. (Schmidt), Farkas- Török, Bajkai, Pál L, Vita- Var­ga Zs., György. Edző: ifj. Lőrincz Antal. Dimaföldvár: Molnár- Ja­kab, Antal, Lesnyik (Princz), Kindl- Alberczki Cs. (Mihályi), Lacza L, Nagy L., Berényi- Fröhlich (Alberczki G.), Schul- teisz A. (Lukács). Játékos-edző: Kindl István. A végig mezőnyfö­lényben játszó vendégcsapat megérdemelten vitte el a három pontot. G: Schmidt, illetve Nagy L. 2, Lacza, Berényi. Jók: Pál K., illetve Jakab, Lacza, Nagy L, Berényi. id. lőrincz antal Kakasd-Kajdacs 2-0 (1-0). Kakasd, 200 néző. V: Szendrei J. Rakasd: Sebestyén A- Farkas, Kvanduk I., Kovács B., Nagy Z. (Bozsó)- Tóth L. (Daradics), Novák, Kvanduk E., Rikkers- Nagy G. (Tóth A), Hegedűs A. Edző: Kiesz Mátyás. Kajdacs: Rács- Légrádi, Vecsei, Farkas, Kasza (Kovács Z.)- Kovács L, Varga (Milák), Lengyel M., Len­gyel J. (Schüszler)- Borbély, Kárpáti. Edző: Horváth Péter. Könnyen felejthető mérkőzést nyert a kakasdi csapat. G: He­gedűs A., Kvanduk E. Jók: Bo­zsó, Novák, Kvanduk E., Hege­dűs A., illetve Rács, Légrádi, Borbély, Kárpáti. LÁSZLÓ JÓZSEF Ifjúságiak: Simontornya-Te- vel 2-6, Döbrököz-Dunaszent­györgy 4-1, Ozora-Őcsény 1-6, Dunakömlőd-Nagymányok 4-4, Bátaszék-Kéty 16-1, Ma­jos-Dunaföldvár 1-15, Kakasd- Kajdacs 4-3, Tolna-Bölcske 4-3. 4 » t 4 V