Tolnai Népújság, 2005. április (16. évfolyam, 75-100. szám)

2005-04-18 / 89. szám

TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2005. ÁPRILIS 18., HÉTFŐ SPORT 11 A helyzeteket gólra kell váltani labdarúgás Hiába játszott nagy mezőnyfölényben a Paks, pont nélkül maradt A paksi támadók (képünkön balról Ivitz Zoltán) képtelenek voltak bevenni az Integrál-DAC kapuját Az NB II-es labdarúgó- g bajnokság Hummel-cso- | portja vasárnapi mérkő- 1 zésén hiába játszott me- | zőnyfölényben a PSE, s pont nélkül tért haza Győrből. Pálfi Katalin Integrál-DAC- Paksi SE 1-0 (1-0) Győr, 150 néző. V: Takács (Szilasi, Nagy Sz.) DAC: Molnár L- Juhász, Orovecz, Fajkusz, Imrik- Kovács L (Készéi, 46.), Czetti, Laki (Reizer, 78.), Gollovitzer (Csikós, 15.)- Oross, Máté. Edző. Szapor Gá­bor. Paks: Kovács A- Tóth P., Hosnyánszki Zs., Benedeczki (Varga, 74.), Vizdár- Heffler, Mészáros I., Bán (Bődé D., 46.)- Kiss T., Ivitz, Búzás (Osztermá- jer, 85.). Edző: Lengyel Ferenc. A 4. percben egy paksi szög­letrúgás után Búzás lőtt kapu­ra, de Molnár védett. A 10. perc­ben Kiss T. szabadrúgását Búzás 15 méterről a kapu fölé bombázta. A 20. percben győri szöglet után egy kapu előtti ka­varodást követően Imrik 6 mé­terről a kapuba talpalta a labdát (1-0). A 23. percben Búzás bombalövését a kapus védte. A 41. percben Kiss Tamást a 16- oson buktatták, a játékvezető azonban 11-es helyett szabad­rúgást ítélt, melyet Búzás lőtt kapura, de Molnár védett. A szünet után, a 47. percben egy kipattanó labdát Búzás ka­pásból lőtt kapura, a DAC háló­őre védte a léc alá tartó lövést. A 80. percben Csikós 20 méteres bombalövését Kovács bravúro­san védte. A paksiak játszottak mezőny­fölényben, Búzásnak és Kiss Tamásnak köszönhetően több helyzetük is adódott, mégis a győriek szereztek szerencsés gólt A PSE-nek 45 perc alatt tu­catnyi veszélyes támadása volt, azonban egyiket sem tudta gól­ra váltani. A vendégek a mérkő­zés nagy részében beszorítot­ták a vendéglátót, ám hiába. A PSE tavasszal eddig két gólt ka­pott, azonban mindkétszer ve­reség lett a vége. A játék képe alapján pontot, sőt pontokat ér­demeltek volna Mészárosék. Jók: Kiss T., Búzás, Heffler. Lengyel Ferenc: - A hazaiak gólja erősen vitatható, ránk nézve viszont kritika, hogy nem tudtunk betalálni. * * * További eredmények: Pénz- ügyőr-Mezőfalva 4-1, Sorok- sár-Felcsút 1-2, Veszprém- Gyirmót 1-0, Balatonlelle- Budakalász 3-3, Barcs-Kapos- völgye 3-2, Budafok-Celldö- mölk 1-5, Komló-Szentlőrinc 1-0. NB II, Hummel-csoport 1. Felcsút 20 14 3 3 41-21 45 2. Paksi SE 21 12 3 6 35-18 39 3. Soroksár 20 10 6 4 39-27 36 4. Veszprém 20 10 4 6 26-20 34 5. Gyirmót 21 8 7 6 32-28 31 6. B.kalász 21 8 7 6 36-30 31 7. K.völgye 21 8 7 6 26-23 31 8. B.lelle 20 8 6 6 34-30 30 9. DAC-Györ 20 9 3 8 34-32 30 10. Celldöm. 20 8 5 7 33-24 29 11. Szt.lőrinc 20 8 3 9 31-23 27 12. Barcs 20 7 5 8 28-29 26 13. Komló 20 5 8 7 21-22 23 14. Mezőfalva 21 4 5 12 31-47 17 15. Budafok 21 4 3 14 17-41 15 16. Pénzügyőr 20 2 1 17 14-63 7 NB III, Dráva-csoport 1. Boly 20 14 2 4 40-21 44 2. Dombóvár 20 12 2 6 30-21 38 3. Beremend 21 11 3 7 30-20 36 4. Kozármisl. 21 10 3 8 32-29 33 5. PVSK 20 9 4 7 32-26 31 6. Nagyatád 21 8 5 8 28-23 29 7. Tamási 20 7 7 6 22-22 28 8. Szekszárd 21 8 4 9 23-24 28 9. B.boglár 20 8 4 8 28-29 28 10. Marcali 20 7 6 7 29-32 27 11. Baja 20 7 5 8 34-36 26 12. Bonyhád 21 7 4 10 39-41 25 13. Mohács 20 7 4 9 27-29 25 14. Nagyárpád 20 6 4 10 24-31 22 15. Lengyelt. 21 1 5 15 21-57 8 Megyei I. osztály 1. D.györgy 21 19 2 - 76-21 59 2. Tolna 21 14 2 5 44-18 44 3. Bátaszék 21 13 1 7 58-30 40 4. D.kömlőd 21 11 4 6 50-31 37 5. Tevel 22 10 7 5 50-31 37 6. Bölcske 21 11 3 7 57-34 36 7. D.földvár 22 11 2 9 48-37 35 8. Ozora 21 10 4 7 40-39 34 9. Kakasd 21 9 3 9 39-33 30 10. Kéty 21 9 3 9 53-57 30 11. Kajdacs 21 7 4 10 39-41 25 12. Majos 21 8 1 12 34-60 25 13. Öcsény 21 7 2 12 38-40 23 14. N.mányok 21 4 1 16 28-83 13 15. S.tornya 21 3 1 17 26-74 10 16. Döbrököz 21 2 2 17 28-78 8 A Földvár már letudta őszi penzumát labdarúgás Kétyi bravúr a Kakasd ellen, Tevelen kisiklott a kömlődi gyors, nyertek a tolnaiak A Faddi Máté (középen) dirigálta bátaszékiek nehezen nyertek a nagymányokiak otthonában A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság hét végi fordulójának rang­adóján a hat mérkőzés óta veretlen, s őszi pro­dukcióját már túlteljesítő Dunaföldvár legyőzte a Bölcskét, s újabb helyet lépett előre a tabellán. A nap meglepetését a Kéty szolgáltatta, amely a Kakasdot múlta felül. Tudósítóinktól Dunaszentgyörgy-Ozora 3-0 (3-0). Dunaszentgyörgy, 300 néző. V: Szommer. Dunaszent­györgy: Szlanyinka- Aradi, Horváth J., Horváth L, Ascher- mann (Ács)- Nagy Zs., Radics, Magyar (Katz J.), Mizser- Krepsz, Kovács L Edző: Dienes PáL Ozora: Rajna R.- Bebesl, Tóth R., Viszti- Papp P. (Pokomy), Tolmácsi, Rajna P., Túrós Sz. (Prajda), Szép (Mik­lós)- Bodnár (Pfeifer), Dobos J. Edző: Siklósi János. A félidő utolsó tíz percében lőtt gólokkal nyert a Szentgyörgy, a fordulás után a hazai csatárok naggyá tették Rajna kapust. A 38. perc­ben Tolmácsi büntetőt hibázott. G: Krepsz 2, Nagy Zs. Jók: Krepsz, Horváth L., Nagy Zs., Radics, illetve Rajna R., Rajna P./Viszti, Papp P. DÖMÖTÖR ENDRE Döbrököz-Tolna 2-5 (0-3). Döbrököz, 200 néző. V: Horváth G. Döbrököz: Simon J.- Erdős (Engelbrot), Horváth L., Gil- lich- Varga, Szabó (Horváth F.), Prógli, Fehér (Góvnlk), Szőts- Szücs, Simon L. * (Regényi). Edző: Fekete István. Tolna: Szabó M.- Pálinkás (Szegfű), Klein M., Kiss Cs., Szabó N. (Fauszt)- Wéber, Horváth E. (Kiss G.), Stadler, Tarjáni Gy.- Bencze (Mátyás), Juhász V. (Izsák). Játékos-edző: Wlesner József. A hazai gárda még feljött 2-3-ra, de a jobb erőkből álló Tolna végül érvényesítette a papírformát. G: Szűcs, Prógli, illetve Bencze 2, Mátyás, Izsák, Tarjáni Gy. Jók: Szűcs, Engel- brót, Horváth L, illetve Klein M., Bencze, Stadler, kovács Vendel Nagymányok-Bátaszék 1-2 § (0-1). Nagymányok, 150 néző. ; V: Molnár I. Nagymányok: | Töpfner T. (Ziener)-. Kelemen, Lakatos, Balázs (Kresz), Guzo- rán- Szabó P., Ecker, Töttős, Galla- Kovács K. (Rein), Szabó F. Edző: Incze Zoltán. Bátaszék: Tenczlinger- Sárközi (Szaba­dos), Makk, Faddi (Kovács L), Hauwasser- Diriczl, Péter (Kiss Z.), Rupa, Berényi- Kis L., Csontos (Kovács Cs.). Játékos­edző: Faddi Máté. Nehezen nyert a jobb erőt képviselő vendégcsapat a lelkes hazaiak ellen. G: Szabó P. (11-esből), illetve Rupa, Csontos. Jók: Lakatos (a mezőny legjobbja), Kelemen, Szabó P., illetve Makk, Diriczi, Péter. BORBÉLY SÁNDOR Tevel-Dunakömlőd 2-1 (1-0). Tevel, 250 néző. V: Csizmadia B. Tevel: Szőcs L- Jakab (Nagyfalusi L), Stumpf, Ferenc (Kovács), Kerekes- Macsuka, Ambrus Z. (Gergely J.), ülés Cs., Till N.- Szőcs R. (Nagyfalusi T.), Dézsi (Pfeifer). Edző: Szabó Dénes. Dunaköm­lőd: Reichert- Borsi, Taba, Pajor (Ritter)- Kiss (Mayer), Lilinger, Füredi (Kajári), Frast (Szél), Wolf- Bütü, Fritz. Edző: Kovács Dénes. A fegyelmezet­ten játszó hazaiak megérdemel­ten győztek a tudatosabban ját­szó vendégek ellen. G: Jakab, Till N., illetve Lilinger. Jók: Szőcs Á. vezérletével az egész hazai csapat, illetve Borsi, Lilinger. zwick jakab Kéty-Kakasd 3-2 (1-0). Kéty, 200 néző. V: Tamás. Kéty: Prantner- Kalmár L Dani, Már­ton R., Forral- Bősz (Dér), ülés, Kalmár F., Beda- Szedlák, Orosz. Edző: Márton Emil. Kakasd: Sebestyén A- Farkas, Kvanduk J. (Bozsó G.), Nagy Z., Tóth L (Daradics)- Kvanduk E., Kovács B., Rikkers, Sebestyén M. (Tóth A)- Nagy G., Hegedűs A Edző: Knlesz Mátyás. Egy rendkívül fordulatos, közön­ségszórakoztató mérkőzésen megérdemelten nyert a 75. perctől tíz emberrel játszó hazai csapat. G: Orosz, Márton R., Szedlák, illetve Hegedűs A., Nagy G. Jók: Prantner vezér­letével az egész hazai csapat, illetve Hegedűs A., Sebestyén A. GÖDREI ZOLTÁN Őcsény-Simontomya 4-1 (2-1). Őcsény, 150 néző. V: Vincze. őcsény: Czirákl- Kado­sa, Varga, Manhalt, Lubastyik- Babanics N., (Szunyogh), Boros, Acsádi (Haaz), Balázs (Eszter- bauer)- Jaksa, Babanics Sz. (Sárközi). Játékos-edző: Boros Attila. Simontomya: Szép- Györe, Csepregi, Tóth L, Kara- Kapinya, Kovács L, Nádasdí, Karbuczky- Ferencz, Szőke. Edző: Csepregi György. Ala­csony színvonalú mérkőzésen a gyenge napot kifogó hazai csa­pat nagy küzdelemben fektette két vállra ellenfelét. G: Balázs, Szunyogh, Eszterbauer, Jaksa (11-esből), illetve Ferenc. Jók: Cziráki, Eszterbauer, Kadosa, Babanics Sz., illetve Ferencz, Győré. figler József Kajdacs-Majos 2-0 (2-0). Kajdacs, 200 néző. V: Stefik Kajdacs: Rács- Kovács L, Varga, Kárpáti, Kasza (Schüsz- ler)- Farkas, Bierer (Tomóczi), Lengyel M., Légrádi (Milák)- Hencz, Borbély. Edző: Horváth Péter. Majos: Bagoly- Pál L, Kővári, Németh (Dani Z.), Stangliczky- Varga L, Varga Zs., Biliczki Zs., Bajkai (Sántha)- Schmidt, Török. Edző: ifj. Lőrincz Antal. Tavaszi első győzelmét ünnepelte a Kajdacs. G: Lengyel M., Hencz. Kiállítva: Varga I. a 70. percben. Jók: Rács, Légrádi, Lengyel M., Hencz, Kovács L, illetve Pál, Stangliczky, Török. DEÁK JÓZSEF Ifjúsági mérkőzések: Duna­szentgyörgy-Ozora 3-4, Tevel- Dunakömlőd 1-3, Nagymányok- Bátaszék 0-2, Kety-Kakasd 4-3, Kajdacs-Majos 1-2, Duna- fóldvár-Bölcske 11-0, Döbrö­köz-Tolna 1-7 Őcsény-Simon- tornya 0-5. A forduló mérkőzése: Sorozatban hatodszor nyert a Dunaföldvár Dunaföldvár FC-Bölcske 3-2 (1-1). Dunaföldvár, 400 néző. V: Rákosi G. Dunaföldvár: Molnár- Jakab, Antal, Lesnyik (Princz), Kindl- Lacza Fröhlich (Alberczkí G.), Nagy L, Berényi (Mihályi)- SchulteiszA. (Szilasi), Alberczki Cs. (Lukács). Játékos-edző: Kindl István. Bölcske: Sűvöltős- Ledneczki, Jenei, Bodahefyi, Somogyi- Hargitai, Szauer G., Nagy D., Tóth Gy.- Szabadi, BesenczL Edző: Blatt PáL A 30. percben Fröhlich élesen belőtt jobb oldali beadását Schulteisz fejelte a léc alá (1-0). A 33. percben egy vendégszöglet utáni kapu előtti kavarodást követően Szabadi lőtt a bal alsó sarokba (1-1). A szünet után, az 52. percben Nagy L. szögletét Antal a rövid saroknál fejelte a hálóba (2-1). A 77. percben Nagy L mintaszerű beadását a kapu elé robbanó Lacza védhetetlenül bólintotta a hálóba (3-1). A 85. percben Tóth Györgyöt szövegelésért a játékvezető kiállította. A 88. percben Besenczi lövése a védőkről lepattant, és az érkező Szabadi három méterről a kapuba belsőzött (3-2). Vérbeli szomszédvári rangadón, kiélezett, küzdelmes mérkőzésen a jól játszó vendégcsapat ellen a hazaiaknak sikerült három pontra váltani mezőnyfölényét Jók Nagy L, Lacza, Fröhlich, SchulteiszA, illetve Ledneczki, Nagy D., Somogyi, Szabadi Kindl István: - Kapkodva, görcsösen játszottunk, a jól játszó ellenfelet nehezen tudtuk megtörni. Gratulálok csapatomnak a hat meccses győzelmi sorozathoz! Blatt PáL - Kimaradtak a helyzeteink, ezért nyert a Dunaföldvár. t k t K