Tolnai Népújság, 2005. március (16. évfolyam, 50-74. szám)

2005-03-17 / 63. szám

2005. MÁRCIUS 17., CSÜTÖRTÖK - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT 15 Kiszenvedett atomos siker kosárlabda Hiányzott a tűz, az elszántság a Gunaras játékából Chris Monroe (a labdával) Ismét sokat tett az Atomerőmű SE sikeréért Az élvonalbeli férfi kosár­labda-bajnokság hétközi fordulójában mindkét Tol­na megyei egylet szenve­dett, ám amíg a paksiak így is nyerni tudtak a se­reghajtó Eger ellen, addig a dombóváriak csak egy félidőn át tudták megszo­rongatni a Körmendet. Medgyesy F., Kollár J. Atomerőmű SE-Vitai Eger Fekete Sasok 78-73 (23-17, 20-21, 23-17, 12-18). Paks, 500 néző. V: Téczely, Pestality. ASE: Mészáros (6/6), MONROE (27/3), Smith (12), Mélicie (-), SITKU (22/3). Cse­re: Kiss Zs. (2), Czigler (6), Pavlik (3/3), Dohár (-). Edző: Zsoldos András. Eger: Ughy | (5/3), Djokics (10/6), JOSEPH § (18/6), Kraidy (8), Stulga (14). J Csere: HARWICH (14/3), Kiss § K. (4). Edző: Farkas Attila. Az eredmény alakulása: 5. perc: 8-9, 13. p.: 29-22, 16. p.: 40-28, 26. p.: 59-50, 28. p.: 61- 55, 36. p.: 72-70, 39. p.: 76-71. Kipontozódott: Djokics (29.), Joseph (40.). Az Albacomp elleni mérkőzé­sen Ridl megsérült - törött hü­velykujját már meg is műtötték -, így a horvát légiósra hosz- szabb ideig nem számíthatnak az atomosok. A tabellát egy győzelemmel záró egriek az esélytelenek nyugalmával és vakmerőségével estek neki a listavezető paksiaknak, s miu­tán a házigazda szellősen véde­kezett, így sem az első negyed­ben, sem később nem jött ki a két csapat közötti különbség. A paksiak először a 9. percben tudtak meglépni, amikor Mon­roe, majd Mészáros távolról ta­lált be. A folytatásban már ál­landósulni látszott az Atom elő­nye, ám a vendégek nem adták fel, igyekeztek élni minden le­hetőséggel. A hazaiaknál Sitku és Mon­roe, a hevesieknél Djokics és Hartvich gyűjtögette szorgal­masan a pontokat. Az utolsó ne­gyednek 11 pontos hazai vezetéssel futottak neki a csa­patok, ám az egriek nem azért küzdöttek, hogy éppen a hajrá­ban hódoljanak be, így négy perccel a vége előtt 72-70-ra jöt­tek fel. A lefújásig az ASE ugyan megőrizte vezetését, de őszintén szólva büszke nem le­het erre a győzelemre. Zsoldos András: - Egy he­tünk van arra, hogy az elmúlt napok problémáit munkával és összefogással megoldjuk, s hogy a csapat úrja megtalálja korábbi ritmusát, eredményes­ségét. Marc-Körmend-Gunaras KC Dombóvár 82-64 (18-17, 21-15, 21-17, 22-15). Körmend, 1500 néző. V: Ádám, Király. Körmend: QUADRI (17/9), ZUNIGA (18/3), FE- RENCZ (11/9), Érsek (4), Vida- cak (15). Csere: Cubela (7), Gre- benár (4), Kutasi (3/3), Kocsis (3/3), Vavra (-). Edző: Zsebe Fe­renc. Dombóvár: Forbes (8), HENDLEIN (9/3), Radnóti (6/6), EDMONSON (14/3), PANTA (16/6). Csere: Krasznai T. (1), Mosh (6), Tömösváry (4). Edző: Kovács Nándor. Az eredmény alakulása: 5. perc: 9-9, 16. p.: 28-24, 25. p.: 49-37, 34. p.: 71-51. Edmonson és Zuniga kosár­párbaja után a negyed közepén a határozottabb Dombóvár ki­használta a hazaiak hibáit, a já­tékrész utolsó percében aztán Marc egy 6-1-es szériával fordí­tott. A folytatás is egyenlő erők küzdelmét hozta. A nagyszünet után a vendégek mintha az öltö­zőben maradtak volna, a Kör­mend pedig élt a lehetőséggel, és ellépett. Az utolsó negyed­ben Panta kosarára a hazaiak három triplával és egy duplával válaszoltak, s így eldöntötték a mérkőzést. A dombóváriak játé­kából hiányzott a lelkesedés, ráadásul kulcsemberük, Forbes nem tudta megismételni az el­múlt hetek remek játékát. Kovács Nándor - Körülmé­nyesen támadtunk, s ez egy kö­zepes Körmend ellen is kevés. Sokkal nagyobb elánnal kell ját­szanunk, hogy a későbbiekben sikereket érjünk el. Li Meng mindent megnyert asztalitenisz Sosem látott erős mezőny Nagymányokon Bakancsos kupa A paksi Atomerőmű SE ter­mészetjáró szakosztálya már­cius 20-án nyolcadik alka­lommal rendezi meg orszá­gos tájékozódási túraverse­nyét. A népszerű Bakancsos Atom Kupa - melynek nem titkolt célja a tolnai tájak be­mutatása - helyszíne idén is a Keleti-Mecsek, központja a váraljai gyermektábor, az el­ső rajt 8 órakor lesz. A meg­mérettetés ezúttal is bontott távú, kötött menetsebessé- ges, eredményt pedig hat ka­tegóriában (A/36, A/50, A/60, B, valamint kezdő C, emeltszintű C) hirdetnek. Ér­deklődni a 75/414-912-es (17 óra után), vagy a 20/431 - 8112, illetve a 20/314-4650- es telefonon lehet. A Tolnai Népújság tippjei a totó 11. heti mérkőzéseire: 1. Bayern M.-Rostock 1 2. Bochum-Wolfsburg 2 3. Hamburg-Dortmund 1 4. Hannover-M.gladbach x 5. Hertha-Bielefeld 1 6. Leverkusen-K.lautern x 7. Nürnberg-W. Bremen 1 8. Stuttgart-Freiburg 1 9. Mainz-Schalke 2 10. Siena-Lazio 2 11. luventus-Reggina 1 12. Inter-Fiorentina x 13. Udinese-Lecce 1 Pluszmérkőzés: 14. AS Roma-AC Milan 2 A nőknél Li Meng Jiao, a férfiaknál Kelemen Zsolt győzelmével zárult a Tol­na megyei asztalitenisze­zők felnőtt egyéni és pá­ros bajnoksága. A nagy- mányoki sportcsarnok­ban megrendezett verse­nyen sosem látott erős mezőny gyűlt össze. TN-információ Az elmúlt évtized legszínvona­lasabb viadalának adott otthont az impozáns nagymányoki sportcsarnok. A kitűnően meg­szervezett és lebonyolított verse­nyen szinte mindenki ott volt, aki számít a megyei asztalite­niszben. Két Extra Ligában sze­replő női csapatunk, az Akva- plast Kft.-SZAC és a Fastron AC Tolna is elvitte legjobbjait, töb­bek között ütőt ragadott Li Meng Jiao, Mariana Stoian, Majzik Zsuzsanna és Wittinger Judit is. A tíz női versenyző há­rom csoportban küzdött a helye­zésekért, a finálét a SZAC két já­tékosa, Li Meng és Stoian vívta (3:1), míg a dobogó harmadik fo­kára a két tolnai pingpongos lé­pett fel. A férfiaknál asztalhoz álló 21 versenyzőt a szervezők hét hármas csoportba sorolták, a legjobb négy közé a házigazda | Nagymányok pingpongosai ke- g rültek. A döntőt Kelemen Zsolt % nyerte dr. Varga Péter ellen | (3:2). A díjakat Balogh András 1 polgármester adta át. Eredmények: Férfi egyéni: 1. Kelemen Zsolt, 2. dr. Varga Pé­ter, 3. Németh Károly és Kiza- kisz Georgisz (mind Nagymá­nyok). Páros: 1. Dr. Varga Péter- Teleki Zsolt, 2. Kelemen Zsolt - Kizakisz Georgisz (mindkettő Nagymányok), 3. Éberhardt Erik-Stróbl Dániel (Fastron AC Tolna) és Teleki Attila-Németh Károly (Nagymányok). Női egyéni: 1. Li Meng Jiao, 2. Mariana Stoian (mindkettő Akva­plast Kft.-SZAC), 3. Wittinger Judit és Majzik Zsuzsanna (mindkettő Fastron AC Tolna). Páros: 1. Li Meng Jiao-Mari- ana Stoian (SZAC), 2. Majzik Zsuzsanna-Wittinger Judit (Fastron AC), 3. Straubinger Szilvia-Steiner Zsófia és Pata Erika-Fekete Adrienn (mind­kettő SZAC). Vegyes páros: 1. Kizakisz-Li Meng, 2. Kocsis János (Báta)- Stoian, 3. Majzik Zs.-Éberhardt és Pata-Bálint Péter (SZAC). Li Meng Jiaónak nem akadt ellenfele Tolna megye egyéni bajnokságán Itthon nincs ellenfelük női futsal A fináléban is folytatta remeklését a Varga-Trans-Fer gárdája Imponáló teljesítmény­nyel, veretlenül jutott a női futsal NB I négyes döntőjébe a Varga Trans- Fer Szekszárd csapata, amely a finálé első köré­ben is folytatta remeklé­sét, hiszen mindhárom ellenfelét legyőzve máris nagy lépést tett a végső győzelem kivívása felé. Rónai Gábor Varga Gyula elégedetten dör­zsölhette a tenyerét. A Varga Trans-Fer Szekszárd mecéná­sa és tulajdonosa a döntő első, a Ferencváros népligeti csar­nokában megrendezett köré­ben is meggyőződhetett róla, hogy csapatának nincs párja a honi mezőnyben. A fináléba a legjobb mutatókkal bejutó szekszárdiak olyan futballal rukkoltak elő, hogy az ellenfe­lek szája is tátva maradt a cso­dálkozástól. A Pádár Anita re­pítette gárda mindhárom rivá­lisát legyőzte, s miután a „cso­porttársak” között nem akadt olyan, amely hasonló produk­cióval rukkolt volna elő, máris nagy lépést tettek a bajnoki aranyérem megszerzése felé. Az ötpontos előnyt szerző Szekszárd az Universum ellen szenvedett meg leginkább a sikerért, a Vesta és a Ferenc­város a látottak alapján a jövő­ben sem okozhat gondot a VTFSZ-nek. A Varga Trans-Fer Szek­szárd eredményei: -Vesta Szé­kesfehérvár 4-1 (G: Pádár 2, Kovácsévá, Sebestyén), -Fe­rencváros 3-0 (G: Pádár 2, Kovácsévá), -Universum Bu­dapest 2-1 (G: Pádár, Sebes­tyén). További eredmények: Ferencváros-Universum 2-2, Universum-Vesta 2-0, Ferenc- város-Vesta 3-2. A csoport állása: 1. Varga Trans-Fer Szekszárd 9 (9-2), 2. Universum Budapest 4 (5-4), 3. Ferencváros 4 (5-7), 4. Vesta Székesfehérvár 0 (3-9) ponttal. (A négyes döntő második for­dulójának mérkőzéseit az Uni­versum rendezésében április 3- án, Csömörön játsszák). Az Inter is a nyolcban labdarúgás Adriano triplája döntött Adrianót (jobbról) nem tudták tartani a BL-címvédő Porto védői Utolsóként az Inter biztosítot­ta helyét a labdarúgó Bajno­kok Ligája negyeddöntőjében, miután a kedden lapzártánk után rendezett nyolcaddöntő visszavágóján 3-1-re legyőzte a címvédő Porto csapatát. A ta­lálkozón a brazil Adriano mes­terhármast ért el, a Porto gól­ját Jorge Costa szerezte. Az el­ső találkozón 1-1-es döntetlen született. A negyeddöntő sor­solását pénteken a svájci Nyon- ban tartják. Újabb Vasas-győzelem labdarúgás Gyánó megint betalált Az Arany Ászok Liga 17. fordulójának nyitómecs- csén a Vasas - a Kapos­vár legyőzése után - Nyíregyházán is nyerni tudott egy góllal. MTI-információ Nyíregyháza-Vasas 1-2 (0-1). Nyíregyháza, 3000 néző. V: Sá­pi. A hazaiak bizonytalanságát kihasználva gyorsan vezetést szereztek a vendégek, s bár ezt követően a Nyíregyháza nagy erővel rohamozott, csak egy kapufáig és egy les miatt meg nem adott találatig jutott. Szü­net után is a hazaiak támadtak többet, ám ismét a Vasas élt a lehetőséggel. Két Tolna megyei csatár, Horváth Péter és Gyánó Szabolcs összjátékát kö­vetően utóbbi - hat perccel pá- lyára lépését góljí^” szerep­szépítésre fu­totta. GÓL Szanyó a 17., Gyánó a 65., Lengyel a 87. percben. Lapzártakor: MTK-Újpest 3-1, Győr-Debrecen 1-0, Di­ósgyőr-Ferencváros 2-3, ZTE-Békéscsaba 1-1, Fehér­vár-Pápa 2-1, Honvéd-Pécs 2-1, Kaposvár-Sopron 4-3.