Tolnai Népújság, 2005. február (16. évfolyam, 26-49. szám)

2005-02-14 / 37. szám

TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2005. FEBRUÁR 14., HÉTFŐ SPORT 9 KSC: biztató első negyed kosárlabda Százig „számolt” a Szeged Az A-csoportos női ko­sárlabda-bajnokság szombati játéknapján a hétközben Európa-kupa főcsoportdöntőn szere­pelt Szeged ellen egy ne­gyeden át voltak parti­ban a szekszárdiak. Földesi József Szeviép-Szeged- Atomerőmű-KSC Szekszárd 100-72 (25-24,25-11,24-15,26-22). Szeged, 100 néző. V: Kóthay, Pozsonyi. Szeged: Török (9/3), Nagyová (8), Mészáros (14/3), RUSSAI (28/12), AJANOVICS (22/3). Csere: DJELMIS (19/3), Bartai (-), Tordasi (-). Edző: Újhelyi Gábor. Szekszárd: Hofmann (2), Koncz (11/9), CZUKOR (19/9), Bereczki (-), VARDA (18). Csere: BRAD­FORD (13), Bukovszki (2), Szentkirályi (7/3), Tamás (-). Edző: Vertetics István. Az eredmény alakulása: 5. perc: 11-11, 15. p.: 41-26, 25. p.: 62-43, 35. p.: 86-66. Koncz hármasával repülő­rajtot vett a KSC, Czukor kosa­raival pedig a 2. percben már öt ponttal tartott előbbre a ven­dégcsapat (2-7). Észbekapott a hazai gárda, és Russai triplá­ival a 6. percben átvette a veze­tést. Az atomosok nem adták fel, és Koncz két hármasával ismét egyenlő volt. A második negyed elején egy 11-0-ás ro­hamot vezetett a Szeviép, Czukor a csak harmadik perc­ben szerezte a szekszárdiak el­ső pontjait. A vendégeknek ez­után sem találták a ritmust, a játékrész hajrájában Varda pontjai azonban életben tartot­ták a szekszárdi reményeket. A nagyszünet után a me­zőnyből és a palánk alól egy­aránt veszélyes szegediek ta­lálataira Varda és az amerikai ERiCKA BRADFORD válaszolt, ám a hazaiak egy újabb re­mek sorozat­nak köszön­hetően a 34. percben már 29 ponttal ve­zettek. Jókor jött Ver-tetics edző időkérése, rendezték a sorokat az atomo­sok, és a Czukor, Bradford duó eredményességével 21 pontra kapaszkodtak vissza. A vég­eredményt a mezőny legjobb­ja, a korábban Szekszárdon is szerepelt Russai öt másod­perccel a vége előtt dobott ne­gyedik triplájával állította be. Vertetics István: - Az első negyed biztató volt, utána vi­szont a ragyogó játékot produ­káló Szeged esélyt sem adott a szoros mérkőzésre. További eredmények: BSE- ESMA-Zala Volán 68-57, Euroleasing Sopron-MiZo- Pécsi VSK 66-76, Diósgyőr- Szolnoki NKK 91-48. Retter Solberg győzelme autósport Északi fölény a Svéd-ralin A norvég Petter Solberg sikerével fejeződött be a rali világbajnokság idei második, svédországi versenye. MTI-információ A skandináv viadalon az észt Markko Mártin végzett a má­sodik helyen, a finn Toni Gar­demeister pedig a harmadik helyért járó pontokkal az ösz- szesített vb-rangsor élére ug­rott. A szombaton még második finn Marcus Grönholm (Peu­geot 307 WRC) a 16. gyorsasá­gin lecsúszott az útról és ki­esett, míg a világbajnoki cím­védő, és tavaly Svédországban győztes francia Sebastien Loeb (Citroen Xsara WRC) az utolsó előtti speciálison mo­torhiba miatt a második hely­ről volt kénytelen feladni a vi­adalt. Végeredmény (20 gyorsasá­gi, 359,87 km): 1. P. Solberg, Mills (norvég-brit, Subaru Impreza WRC) 3:00:52.1 óra, 2. Martin, Park (észt-brit, Peu­geot 307 WRC) 2:11.1 perc hát­rány, 3. Gardemeister, Honka- nen (finn, Ford Focus WRC) 3:14.7 p h., 4. Rovanperá, Pie- tiláinen (finn, Mitsubishi Lan­cer WRC) 3:26.4 p h., 5. H. Solberg, Menkerud (norvég, Ford Focus WRC) 3:29.8 p h., 6. Carlsson, Andersson (svéd, Peugeot 307 WRC) 3:42.5 p h. A vb állása: 1. Gardemeister 14 pont, 2. Mártin 13, 3. Loeb és P. Solberg 10-10. A rali világbajnokság 3. fu­tamát március 11. és 13. kö­zött Mexikóban rendezik. Norvég öröm Svédországban: a 2003-as összetett győztes Petter Solberg nyerte a rali világbajnokság második futamát Bor Barna szenzációs sikere cselgáncs Braun Ákos bronzérmes lett a budapesti Világkupán A paksiak junior korú ne­hézsúlyú dzsúdósa, Bor Barna aranyérmet szer­zett a budapesti Körcsar­nokban zajló 40. csel­gáncs Hungária- Szentkirályi Kupán. Az ASE kiválósága Ungvári és Hadfi után a magyarok harmadik elsőségét je­gyezte. MTI-információ A legnehezebbek között a junior vb-második dzsúdós dél-koreai és szlovák riválison lépett túl, a legjobb négy között pedig alig másfél perc elteltével ipponnal diadalmaskodott az orosz Barabanov felett. A paksi kiváló­ság - akinek remek formáját je­lezte, hogy az előcsatározások során összesen alig több mint hat percet töltött a tatamin - a fináléban a japán Mórival került szembe, és kezdettől fogva tá­madólag lépett fel. Hangyási László tanítványának első dobá­sát még szabálytalan fogás mi­att nem adták meg, de ezt köve­tően kokát, majd kétszer is vazarit érő akciót mutatott be ázsiai riválisán, utóbbi kettő pe­dig már ippont ért! „Tiszta libabőr voltam, amikor kimentem a tatamira, de az első fogások után éreztem, hogy erő­Atomerőmű SE- Gunaras KC Dombóvár 98-68 (26-9, 20-21, 23-21, 29-17). Paks, 900 néző. V: dr. Valovics, Cziffra. ASE: PAVUK (20/12), MONROE (25/3), Kiss Zs. (3/3), SMITH (26), Ridl (8). Csere: Czigler (7), Lőrincz (7/3), Verli (-), Jilting L. (2). Edző: Zsoldos András, Nagy László. Dombó­vár: FORBES (21/3), KRASZ- NAIT. (23/3), Veréb (2), Radnó­ti (12/6), Balogh (6/6). Csere: Szente (4), Tamás (-), Kiír (-). Edző: Bátind József. Az eredmény alakulása: 5. perc: 13-7, 9. p.: 21-9, 15. p.: 34-20, 18. p.: 43-22, 24. p.: 54-34, 28. p.: 65-46, 34. p.: 82-57, 38. p.: 93-63. Kipontozódott Radnóti (36.). A listavezető ASE otthonába jószerével ifjúsági csapatával ér­kezett a Dombóvár, miután a hé­ten Zuniga is elhagyta a Gunarast - hiába, a pénz, illetve a pénztelenség nagy úr -, rá­adásul sérülések is sújtották a vendégeket. Hasonló okokból a házigazda is felforgatott csapat­tal kezdett, ám néhány gyors in­dításból szerzett könnyű kosár­ral hamar előnyhöz jutott. Sőt, amikor előbb Pavlik, majd Kiss sebb vagyok ellenfelemnél Sze­rencsére el is fáradt a japán, s ez megkönnyítette a dolgomat” - nyilatkozta könnyeivel küsz­ködve az MTI-nek Bor Barna a 2 perc 10 másodperces csata vé­gén. Az ASE másik kiválósága, a 73 kg-os Braun Ákos szomba­ton bronzérmet szerzett. A pak­si versenyző első találkozóján egy svájci ellenfelet győzött le, ezután viszont kikapott a né­messziről is betalált, már tíz pontra nőtt az Atom előnye. Et­től kényelmesebbé vált a házi­gazda játéka, míg a GKC Forbes zsinórban szerzett hat pontjával kapaszkodott. Közben paksi ol­dalon is játéklehetőséget kaptak a fiatalok, a különbség azonban csak nőtt. A vendégek becsület­tel küzdöttek, és a félidő előtt él­tek is a hazai kihagyások adta lehetőséggel, így a negyedet megnyerve húsz pont alá csök­kentették hátrányukat. A fordulás után három gyors Monroe-találattal 54-34-re ala­kult az állás, ám a vendégek Krasznai vezérletével tovább daráltak, igyekeztek minden le­hetőséget kihasználni. A hazai­mét Korb tói. A vigaszágon egy tunéziai és egy francia verseny­ző felett diadalmaskodott, így a 3. helyért léphetett tatamira a német Robert Gess ellen. A de­cemberi Uni- versiadén egyé­niben bronz-, csapatban ezüstérmes atomos dzsú­dós ellenfele intése után ak viszonylag kényelmesen tar­tották 20 pontos távolságban megyei riválisukat, a vendégek erejéből pedig ennyire futotta. A záró tíz percben Lőrincz trip­lájával aztán harminc egységre hízott a különbség, és a lefújá­sig ez már nem is változott. Zsoldos András: - Ellentét­ben a MAFC elleni mérkőzés­sel, a maiból nem tudtunk érté­ket kovácsolni. Ez volt az év utolsó könnyű mérkőzése... Bátind Józsefi - Számunkra tetszetős eredmény született. További eredmények: Kapos- vár-MAFC 66-58, Debrecen- ZTE KK 94-53, Körmend-Nyír- egyháza 81-71, Kecskemét-Fal- co 93-86, Eger-PVSK 79-88. jukót érő dobást hajtott végre rajta, majd egy újabb intést kö­vetően jukót és kokát ért el. „Nagyon erős volt a német srác, keményen kellett dolgoz­nom ellene. Az volt a taktikám, hogy lefogjam a jobb kezét, s ez maradéktalanul beváltmond­ta BRAUN ÁKOS. A paksiak harmadik induló­ja, a térdsérüléssel bajlódó Rajcsányi Gergő (90 kg) helye- zetlenül zárt. KÉZILABDA A papírformá­nak megfelelően a Eerencvá- ros és a Győri Graboplast ETO KC is továbbjutott a női kézi­labda EHF Kupa nyolcaddön- tőjéből. Mindkét együttes ha­zai környezetben játszotta a szombati és a vasárnapi mér­kőzését is, az ellenfelek ugyanis lemondtak a rende­zésről. A Fradi és a Győr is kettős győzelemmel - előbbi 84-54-es, utóbbi 71-53-as összesítéssel - lépett tovább. ÚSZÁS Autóbalesetben éle­tét vesztette Rafael Vidal, aki Venezuela első olimpiai ér­mét szerezte, miután a ‘84-es Los Angeles-i olimpián har­madik helyen végzett 200 m pillangón. Vidal 19 évesen állhatott fel a dobogóra, ám kisebb meghökkenést keltve nem folytatta ígéretes pálya­futását, hanem egy évvel ké­sőbb visszavonult. A totó 6. heti szelvényén sze­replő mérkőzések lapzártáig beérkezett eredményei: 1. Bremen-M’gladbach 2-01 2. Dortmund-Bochum 1-0 1 3. Freiburg-Hannover 0-0 x 4. Hamburg-Stuttgart 2-1 1 5. Hertha-Nürnberg 2-1 1 6. K’slautern-Rostock 2-1 1 7. Schalke-Wolfsburg 3-0 1 8. Bielefeld-Bayern M. 3-1 1 9. Leverkusen-Mainz 2-0 1 10. Inter-Roma 2-0 1 11. Fiorentina-Parma 2-1 1 12. Juventus-Udinese 2-1 1 13. Lecce-Chievo 3-0 1 Pluszmérkőzés: 14. Reggina-Milan Nem borult a papírforma kosárlabda Atomos siker a férfi megyei rangadón Az élvonalbeli férfi kosár­labda-bajnokság 15. for­dulójában megyei rang­adót rendeztek Pakson, melyen a házigazda Atomerőmű SE a vártnak megfelelően még felforga­tott összeállításban is biz­tosan nyert az ezer sebből vérző dombóváriak ellen. Medgyesy Ferenc Smith (balról) és Forbes is jó játékkal rukkolt ki a megyei rangadón l > J t I Mérföldkő: a paksiak kiválósága, a nehézsúlyú Bor Barna (felül) juniorként nyert felnőtt Világkupa-versenyt