Tolnai Népújság, 2004. november (15. évfolyam, 255-279. szám)

2004-11-15 / 266. szám

TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2004. NOVEMBER 15., HÉTFŐ SPORT 9 Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnok­ság hét végi fordulójában a Gunaras KC idénybeli első' győzel­mét ünnepelhette. A dombóváriak sikerének értékét növeli, hogy a bajnoki címvédő Kaposvár csapatát fektették két vállra. Gaál István, Schmidt Ferenc Gunaras KC Dombóvár- Kaposvári KK 87-84 (21-22,22-17,13-19,19-17,12-9). Dom­bóvár, 900 néző. Gunaras: FORBES (25/6), ZUNIGA (15), Sargeant (7), Boldizsár (2), FISHER (15/3). Csere: PANTA (ló), Lukács (5/3), Radnóty (-), Balogh L. (2). Eflző: Bállnd József, Krasznai Milán. Kaposvár: Strnad (6), Varga (-), Szőke (8), KUNC (20/3), Trepák (-). Csere: KE (24/6), Dzunics (12/3), Dénes (10/3), Fillpovics (4), HeimUein (-). Edző: Kmézics Zorán. Kipontozódott Boldizsár a 31., Zuniga és Filipovics a 33., Ike a 34., Kunc és Radnóty a 37., Szőke a 41., Strnad a 42. percben. Az eredmény alakulása: 5. perc: 12-9, 15. p.: 30-30, 25. p.: 53-47, 35. p.: 66-70. Kitűnő hangulatban rendezett szomszédvári rangadón a Guna­ras KC csapatában új légiós mu­tatkozott be: az angol-amerikai Duke-Germayne Forbes Nyíregyháza együttesétől érkezett, egyes-kettes poszton számolhat vele Bálind József edző. A parázs hangulatú ösz- szecsapáson a nagyszünetig fej-fej mellett ha­ladtak a csapatok, a jól játszó hazaiak két negyed után négy ponttal vezettek. A for­dulást követően eleinte még a GKC akarata ér­vényesült - Zunigáék a 25. percben még hat egységgel tartottak előbbre -, ám a so­mogyiak Kunc és Ike kosaraival for­dítottak. Nagy hajrát nyitottak a dombóváriak, s bár még 48 másodperccel a vége előtt is a Kapos­vár tűnt győztes- n e k (72-75), a hazai- David Fisher rendkívül hasznosan játszott a Kaposvár ellen ak Lukács duplájával kiegyenlítettek. A hosszabbításban az elhibázott büntetők ellenére is a Gunaras KC játékosai kon­centráltak jobban, s a csatát éppen az új fiú, a 25 pontjával a mezőny legeredmé­nyesebbjének bizonyuló (micsoda debü­tálás!) Forbes hárompontos vonalon túl­ról elért találata döntötte el. A Dombóvár régen látott jó játékkal rukkolt ki, s győzte le hosszú idő után a bajnoki címvédő Kaposvárt. A GKC rend­kívül értékes sikeréből Forbes mellett a mexikói Enrique Zuniga és a cserepadról induló Panta István is remek teljesít­ménnyel, David Fisher pedig dupla-dup­lával - az amerikai 15 pontja mellé idénycsúcsot jelentő 18 lepattanó társult, 43 IBM-pontjával pedig a center a me­zőny leghasznosabb kosarasa volt - vette ki a részét. Bálind Józsefi - Sztojakovics nélkül is tud a Dombóvár meccset nyerni... Univer KSE-Atomerőmű SE 87-85 (19-29, 23-18, 19-18, 26-20). Kecske­mét, 1500 .néző. V: Szabó Gy., dr. Páli. Kecskemét: Boros (5/3), Fodor G. (6), BRADFORD (26/9), McClendon (13), LAPOV (22/6). Csere: HORVÁTH A. (12/6), Mérész (-), Horváth Cs. (-). Edző: Meszlényi Róbert ASE: Mészá­ros Z. (10/6), MONROE (29/9), SMITH (16), Ridl (4), CZIGLER (17). Csere: Pavlik (9/6), Kiss Zs. (-), Dohár (-). Edző: Zsoldos András, Nagy Lász­Az eredmény alakulása: 5. perc: 8-18, 15. p.: 30-33, 25. p.: 52-58, 35. p.: 74-74. Kipontozódott Smith a 36. percben. Smith találatával indult a mérkőzés, erre Lapov vála­szolt két duplával. A folytatás­ban elkapta a ritmust, Mon­roe és Smith kosaraival megugrott a sérülés miatt Sitkut nélkülöző Paks, Czigler két duplájával pe­dig öt percnyi játék után tíz pon­tos előnyt szereztek az atomo­sok. Hazai időkérés után Bradford találataival négy egy- \ ségnyire kapaszkodott vissza az Univer, ám Mészáros két pontos távolijával ismét ellé­pett az ASE. A különbséget Monroe és a csereként pá­lyára lépett Pavlik egy- egy triplával növelte is­mét tíz pontosra. A máso­dik tíz percet Bradford ve­zérletével a Kecskemét kezdte jobban, aztán a csereként beállt Horváth Ákos ko­saraival négy pontra zárkózott Hiába volt Chris Monroe a mezőny legeredménye­sebbje, a rangadót a Kecskemét nyerte (30-34). A félidő hajrájában Monroe szinte egymaga őrizte az atomosok előnyét, az amerikai zsinórban kilenc pontot szorgos­kodott össze. A fordulás után megint a paksiak kezd­tek jobban, és a Czigler-Monroe duó talála­taival ismét növelték előnyüket. A hazaiak­nál újfent az amerikai légiós, Bradford volt eredményes, de az atomosoknál is egy kül­földi, jelesül a kanadai Smith szorgosko­dott. A játékrész derekán aztán a kecske­métiek centere, Lapov közelről, majd távol­ról is betalált, majd McClendon is bekö­szönt, így már csak egy duplányival veze­tett az ASE, ráadásul Smith begyűjtötte ne­gyedik személyi hibáját. A periódus hajrá­jában ismét Czigler villant a palánk alatt, és négy pont maradt a paksi előnyből az utolsó negyedre is. A bajnokságot két vere­séggel kezdő Kecskemét Horváth Á. és McClendon triplájával hosszú idő után is­mét vezetett, ekkor Zsoldos edző időt kért. A folytatásban Monroe és Mészáros kosara­ival ismét az atomosok jártak előbb (36. p.: 74-78). Aztán megint a hazaiak percei kö­vetkeztek, a Bradford-Lapov duó eredmé­nyességével a 38. percben megint egyenlő volt az állás. Az Univer lendületbe jött, és McClendon öt pontjával elhúzott. Az utolsó másfél percben Monroe kosaraival ki­egyenlített az ASE, ám tíz másodperccel a vége előtt Lapov közelről betalált, s ezzel el­döntötte a rangadót. Végig szoros, színvo­nalas találkozón a végén csúszott ki a győ­zelem a paksiak kezéből. Zsoldos András: - Nem Sitku sérülése fel az Univer befolyásolta az eredményt... A bajnok skalpja a Dombóvár övén VÉGJÁTÉK Az utolsó másodpercekben veszített az Atomerőmű Ezen a héten kínálja a sport m m televízió SO Magyar férfi kézilabda-válogatott mérkőzései sn Debrecen- Álba Berlin férfi kosárlabda-mérkőzés kedden ZTE - FTC labdarúgó-mérkőzés szombaton 700 000 Ft 60 hónapra havi 19 000 Ft 0% kezelési költség Citibank Személyi Kölcsön Citibank Hitelvonal: 06-40-40-30-40 7100 Szekszárdi Bezerédj u. 2. Tel.: (74) 528-430 citibank Citibank Rt. ■ a Citigroup ős a magyarországi Citibank csoport tagja A2 akció 2004. november t-tó'i 2004. december 31-ig tart. Az akciós Időtartam tekintetében a kölcsön igénylésének a Citibank informá­ciós rendszerében történő rögzítési időpontja irányadó. A Citibank Személyi Kölcsönök felhasználási célhoz nem kötött fogyasztási kölcsönök. A Citibank s kölcsönt a hitelbírálati feltételei alapján, a szerződéskötést követően nyújtja. A2 akció részletes feltételei hozzá­férhetőek a banktiókokban, a Citibank Hitelvonaicn és a www. citibank, hu Internetes oldalon. A Citibank Rt. a feltételek egyoldalú módosításának jogát fenntartja. THM: 21,88%-5t,59% Újra a végén úszott el... A női kosárlabda NB I hétvégi fordulójában hi­ába vezettek még három ponttal az utolsó negyed elején a szekszárdiak, mint már korábban is, a végére teljesen elfáradt a KSC, s így a BEAC for­dított. Földesi József BEAC-Újbuda-Atomerőmíí- KSC Szekszárd 69-60 (12-16,20-17,15-17,22-10). Budapest, Gabányi-csamok, 100 néző. V: Szüas, Farkas. BEAC: Izsák (3/3), Kiss G. (4), KOVÁCS (10/3), Kárász (4), BELLOVAI (21). Csere: Szabó (9/3), ZSEDÉNYI (10/3), Muszbek (3/3), Kinter (-), Koncz N. (5). Edző: Balogh Ju­dit KSC: Tamás (5/3), KONCZ J. (24/9), Szentkirályi (2), Lódi (4), Varda (7). Csere: CZUKOR (15), Bereczki (2). Edző: Verte- tics István. Az eredmény alakulása: 5. perc: 5-9,15. p.: 20-21, 25. p.: 38-35, 35. p.: 57-52. Nehezen született meg az első kosár, mindkét oldalon két-két ziccer maradt ki a mérkőzés elején. Szentkirályi duplájára és Koncz Judit hár­masára Kovács válaszolt egy triplával, azt követően azon­ban újra csapkodó lett a játék, kimaradt lehetőségek jelle­mezték a találkozót. Koncz J. újabb kosaraival a 7. percben már öt ponttal mentek a szek­szárdiak, s előnyükből a ne­gyed végéig négyet meg is őriztek. A második tíz percet a hazaiak kezdték jobban, s a 13. percben át is vették a veze­tést (18-17). Az első akcióko­sarat Czukor révén szerezte a KSC, ráadásul a fiatal játékos még büntetőt is dobhatott. A félidőig váltakozva estek a ta­lálatok, az atomosok őrizték előnyüket, melyből a pihenőre egy pontnyi maradt. A nagyszünetet követően öt percig nem találtak a gyűrűbe a szekszárdiak, majd ismét Czukor vette hátára csapatát. A Pécsről érkezett ifjú öt perc alatt 11 pontot gyűjtött, így el­sősorban neki volt köszönhe­tő, hogy a záró felvonást egy triplányi előnnyel kezdhette a Vertetics-csapat. Hiába volt azonban az előny, az utolsó negyedre teljesen elfáradtak a vendégek. A játékvezetők tíz büntetőt fújtak a Szekszárd el­len, s az ellenfél ezeket rendre értékesítette is. Az utolsó pil­lanatban Koncz J. triplájával került tízen belülre a KSC. Vertetics István: - Nagyon sajnálom, hogy nem tudtunk nyerni. Igazából nem úgy ját­szottunk, ahogy szoktunk, s az egyéni teljesítmények is el­maradtak a várttól. Sajnos ke­vesen vagyunk... Csak Wittinger jeleskedett A női asztalitenisz Extra Liga hétvégi fordulójá­ban a tolnaiak szoros mérkőzés reményében utaztak Egerbe, ám a Fastron csapatából csak Wittinger Judit nyújtott jó teljesítményt, így biz­tosan nyertek a hazaiak. TN-információ Eger-Fastron AC Tolna 10:6. A papírforma szoros csatát ígért a két nyeretlen együttes egri összecsapásán. Az elmúlt idényben még Tolnán játszó Ackermann immár a hevesi gárdát erősíti, és a rutinos Ga­zsival alkotott duójuk nyerte is az egyik páros mérkőzést. A másik viszont a Májzik Zsu­zsa, Wittinger Judit duónak köszönhetően a Fastron AC „zsebébe” került. Sajnos, a folytatásban már nem volt ennyire kiegyenlített a csata, miután az egyéni partik során a vendégcsapatból csak Wittinger jeleskedett. A tolnai együttes alapembere vala­mennyi ellenfelét megadásra késztette ugyan, ám csapattár­sai közül csak a román Lucia Balas tudott meccset nyerni. Győztesek: Gazsi 3, Kacsán­ál 3, Szabó 2, Ackermann, va­lamint a Gazsi-Ackermann pár, illetve Wittinger 4, Balas, és a Majzik-Wittinger pár. Az Akvaplast Kft.-SZAC- Orosháza mérkőzést későbbre halasztották. Oblisz repítette a Tamásit A nyáron a Dunaferr csapatától érkezett átlövő, Györgyné Oblisz Anita (a labdával) 16 góllal vette ki a részét a Fino Veszprém elleni sikeréből A női kézilabda NB I/B Nyugati csoportjában a Fino Tamási KC gárdája a második félidőre feljavuló védekezésének, és György­né Oblisz Anita kiemelke­dő játékának köszönhető­en öt góllal verte a Veszp­rém csapatát. TN-információ Fino Tamási KC-Veszprém Be­ton 28-23 (16-16). Tamási, 200 néző. V: Csorba, Dobos. Tamási: Siklósi- Kondor B. 2, Varga N. 6 (3), Szabó Bakos 1, Pavelekné 1, Györgyné 16 (3), Varga B. 2. Cse­re: Nagy E. (kapus), Grúber, Füótás, Kondor V., Jurasits. Edző: Árva Csaba. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 5/4. Az első félidőben még fej-fej mellett haladtak a csapatok. A hazaiak ugyan emberfogással „kivették” a játékból a veszpré­miek irányítóját, a korábban az NB I-et is megjárt Némethnét, ám Weigel Zita őrzése ebben a periódusban még gondot jelen­tett, a Szekszárdon nevelkedett fiatal játékos átlövésekből rend­re betalált. A fordulás után azután jelen­tősen feljavult a Tamási véde­kezése - a bakonyiak a máso­dik harminc percben mindösz- sze hétszer találtak a hálóba -, s ennek (is) köszönhetően gyorsan elhúzott két-három góllal. A Fino fegyelmezett tá: madójátékkal teremtett helyze­teket a veszprémi kapu előtt, s ezeket a remek napot kifogó Györgyné Oblisz Anita rendre értékesítette is, s így végül biz­tosan nyertek a Koppány-parti­ak. lók: Oblisz (mezőny leg­jobbja), Varga B. A Tolna KC együttese szabad­napos volt.