Tolnai Népújság, 2004. november (15. évfolyam, 255-279. szám)

2004-11-08 / 260. szám

TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2004. NOVEMBER 8., HÉTFŐ SPORT 11 NB II-es labdarúgó-bajnokság, Hummel-csoport. 13. forduló Mezőfalván javított a Paksi SE A Hummel-csoport hét végi fordulójában Mező­falván elért sikerével fe­ledtette a Szentlőrinc el­leni hazai kisiklását a Paksi SE, amely pont­számban beérte a máso­dik helyezett Soroksárt. Mezőfalva-Paksi SE 2-3 (0-1) Mezőfalva: Paksi SE: Deák Kovács A. Fejes (Barkóczi) TóthP. Szalai Benedeczki Fedák Pintér Hajnal Vizdár Szabó Tóth J. Masinka Mészáros 1. Právics Osztermájer (Varga) Koncz Búzás (Heffler) Kovács D. Szili (Böde D.) Kovács L. KissT. Edző: Edző: Miskoviez Bálint Lengyel Ferenc Mezőfalva, 200 néző. Vezette: Tatai. Gól: Fejes (60.), Vizdár(68., öngól), illetve Kiss T. (28.), Böde D. (71.), Pintér (81.) Jók Deák, Masinka, Fejes, illetve Pintér, Benedeczki, KissT, Böde D. Tudósított: KarsztJózsef. A 3. percben Kissi, bedobása után Szili az ötösről lőtt fölé. A 28. percben Kissi kapott kitűnő labdát, bevetette a 16-os előterébe, és bal lábas lövése a kapu jobb oldalába jutott (0-1). Ä 43. percben Búzás kitűnő labdáját Tóth J. 8 méterről kapásból lőtte kapura, Deák bravúrral védett. Szünet után a 60. percben jobb oldali hazai szöglet után kapu előtti kavarodást követően Fejes bólintását a kapufa tövénél álló Szili a mezőnybe rúgta, de a játékvezető gólt ítélt (1-1). A 68. percben a paksi 16-os előterében pattogó labda Vizdárról pattant a kapu bal alsó sarkába (2-1). A 71. percben Búzás szögletét Böde D. 6 méterről nagy erővel fejelte a léc alá (2-2). A 81. percben Heffler jobboldali szögletét Pintér az ötösről fejelte a kapu közepébe (2-3). A nagy vehemenciával kezdő vendégek előtt már az első percekben lehetőségek adódtak, így nem hatott meglepetésként a félidő közepén a zöld-fehér vezetés. Szünet után Vizdárés KissT. is megduplázhatta volna a vendégelőnyt, ehelyett tíz perc alatt fordítottak a hazaiak. Lengyel Ferenc cserélt, aztán két sarokrúgás után újra visszavette a vezetést a PSE, amit izgalmas hajrában már nem engedett ki a kezéből. Mestermérteg ____________ Le ngyel Ferenc: - Változatos mérkőzésen a hazai pályán eddig veretlen Mezőfalva ellen megérdemelten nyertünk. További eredmények________ Ce lldömölk-Budakalász 0-1 Gyirmót-Pénzügyőr 5-0 Veszprém-DAC-Győr 0-1 Szentlőrinc-Felcsút2-0 Budafok-Komló 0-1 Barcs-Soroksár3-l Kaposvölgye-Balatonlelle 0-0 A bajnokság állása 1. Felcsút 13 8 2 3 23-13 25 2. Soroksár 13 6 6 1 24-13 24 3. Paksi SE 13 7 3 3 21-13 24 4. B.kalász 13 6 5 2 27-16 23 5. Barcs 13 6 4 3 19-12 22 6. Celldöm. 13 6 3 4 22-14 21 7. Gyirmót 13 5 4 4 22-18 19 8. DAC-Győr 13 6 1 6 22-24 19 9. B.lelle 12 5 3 4 19-18 18 10. Veszprém 13 5 3 5 15-14 18 11. K.völgye 13 5 3 5 15-19 18 12. Mezőfalva 13 4 3 6 24-23 15 13. Szt.lőrinc 12 3 2 7 14-20 14 14. Komló 13 3 4 6 14-18 13 15. Budafok 13 3 2 8 11-21 11 16. Pénzügyőr 13 1­12 7-43 3 A 18 éves Böde Dániel első NB ll-es gólját ünnepelhette Mezőfalván Az Internazionale a tizedik fordulót követően is veretlen az olasz labdarúgó-bajnok ságban, ám „szokásához hí ven” a Fiorentina otthoná­ban is csak döntetlent ért el. A Bajnokok Ligájában már nyolcaddöntősnek számító kék-feketék eddig nyolc „iksz" mellett mindössze két sikert könyvelhettek el a Serie A-ban. Az Inter egyen­lítő találatát a brazil Adriano szerezte, aki ezzel Montellá- val (AS Roma) és Bozsinov- val együtt vezeti a góllövőlis­tát. A bolgárok 18 éves tehet­sége Leccében kétszer talált be az Udinese ellen, de ez is kevés volt csapata győzelmé­hez, a nagyszerű és fordula tos mérkőzésen ugyanis a vendégek 4-3-ra győztek. Serie A, 10. forduló: Ata- lanta-Sampdoria 0-0, Bolo­gna-Messina 2-2, Cagliari- Livorno 0-0, Fiorentina-In- ternazionale 1-1, Lazio-Sie­na 1-1, Lecce-Udlnese 3-4, Palermo-Parma 1-1. Az AC Milan-AS Roma rangadó lap­zártánk után kezdődött. Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság. 13. forduló ______________________________________________________________ To lmácsi egyedül verte meg a Földvárt Az ozorai Tolmácsi Tibor 23 perc alatt klasszikus mesterhármassal döntötte romba a földváriak pont­szerzési álmait a megyei I. osztályú bajnokság vasár­napi fordulójának legizgalmasabb mérkőzésén. Tudósítóinktól Az elmúlt héten Kajdacson sú­lyos sérülést szenvedett az ozo­raiak hálóőre, Rajna Róbert, aki egy ütközés után. több fogát is elveszítette. Csapattársai ezút­tal a tehetséges hálóőr mielőbbi gyógyulásáért is játszottak, s igencsak kitettek magukért, hi­szen a triplázó Tolmácsi vezér­letével a szünetben már 3-0-ra is vezettek, s végül egy találatot sikerült is megőrizniük elő­nyükből a lefújásig (3-2). A do­Szentgyörgy, a Tolna és a Bölcske is három egységet tett hozzá eddig meglévő pontjai­hoz. Az éllovas még szombaton a Kéty ellen nyert (3-1), igaz a sikeréért a vártnál jobban meg kellett szenvednie. A Tolna a forduló rangadóján a mumusá­nak számító Tévéit fektette két vállra, igaz a vendégek egy bu­ta fegyelmezetlenség miatt több mint egy órán át emberhátrány­ban futballoztak (2-0). Ugyan­ilyen arányban nyert a Bölcske, amely az utolsó helyen szerény­hozta el a három pontot. A ne­gyedik helyre az ügyeletes tini­sztár, Gábor Gergő góljával a Kakasdot verő (1-0) Bátaszék kapaszkodott fel, míg az ötödik pozíciót a Majost legyőző (2-1) Dunakömlőd foglalja el. Újabb lépést tett a felzárkózás felé a szeszélyes Kajdacs csapata, amely Döbröközön ezúttal job­bik énjét mutatta, s nyert is 3-1-re. A forduló legnagyobb arányú sikerét az Őcsény együt­tese mondhatja magáénak: a Nagymányok hat góllal a tarso­lyában tért haza az egyre in­kább összeálló sárközi egylet otthonából (6-0). Az ifiknél tovább tart a Báta- szék-Dunaföldvár versenyfutás: A tolnai Bencze Balázst szabályos góltól fosztotta meg a játékvezető a teveliek elleni vasárnapi rangadón bogosok tovább menetelnek, a A forduló mérkőzése: Tolna VFC-Tevel 2-0 (1-1 Tolna: Tevel: Szabó M. Szőcs Á. Wéber Jakab Klein M. Stumpf Zörényi (Fauszt) Macsuka Pálinkás Kerekes Mátyás (Szegfű) Nagy B. (Ferenc) Horváth E. Lakatos H. Szabó N. Illés Cs. Schaffer (Guth) Till N. Volár (Juhász V.) Szőcs R. Bencze (Izsák) Dézsi Játékos-edző: Edző: WiesnerJózsef Szabó Dénes Tolna, 200 néző. Vezette: Szabó Géza. Gól: Horváth E. (32.), Klein M. (55.). Jók: Mátyás, Szabó N., Horváth E., Bencze, illetve Stumpf, Macsuka. Ifjúsági mérkőzés: 2-3. Tudósított Rákosi Gusztáv. A 32. percben Mátyást buktatták a jobb olda­lon, a 16-os vonalától egy méterre. A játékve­zető előbb büntetőt ítélt, majd partjelzőjével konzultálva visszavonta a 11-est, ám közben az őt lökdöső Lakatost kiállította. A szabadrú­gásból Szabó N. ívelte középre a labdát és Horváth E. az ötösről a kapuba fejelt(l-O). Az 55. percben Volár jobboldali szögletét Klein M. a hosszú oldalon fejelte a léc alá (2-0). A mezőnyben kiegyenlített játék folyt a ven­dégek tíz embeirel is derekasan küzdöttek. A kapu előtt határozottabb Tolna több nagy helyzetet is elpuskázott. Wiesner József: - Helyenként jól játszva meg­érdemelten győztük le az évek óta mumu­sunknak számító tevelieket. Szabó Dénes: - Sajnos a kiállítás eldöntötte a találkozót. Bátaszék-Kakasd 1-0 (1-0) Bátaszék: Kakasd: Fügedi Sebestyén A. Sárközi Sztehló Hauwasser KvandukJ. Péter Kara Kovács Cs. Gaál KisL. Farkas Rupa(Szabados) Sebestyén M. Diriczi (Kovács L.) Tóth L. (Palkó) Berényi KvandukG.. Csontos (Simon) Sebestyén P. (Tóth A.) Gábor (Orsós) Kovács B. Edző: Edző: Fiáth Tamás Kniesz Mátyás Bátaszék, 200 néző. Vezette: Kiss Zoltán. Gól: Gábor G. Jók: Fügedi, Hauwasser, Kis L, illetve Farkas, Sztahló, Tóth L. Ifjúsági mérkőzés: 5-1. Tudósított: Sági István. Ozora-Dunaföldvár FC 3-2 (3-0) Ozora: Dunaföldvár: Somogyi Mráz Miklós Antal Surányi NagyL. Viszti Jakab Dobos Princz (Lesnyik) Rajna P (Bodnár) Alberczki Cs. Túrós (Alberczki G.) Pokomy (Pfeifer) Fröhlich (Berényi) Papp Kindl Tolmácsi Lukács (Mihályi) Kovács P Schulteisz A. Edző: Lacza 1. Siklósi János Edző: Kindl István Ozora, 100 néző. Vezette: Vörös József. Gól: Tolmácsi (3, egyet 11-esből), illetve Lacza I., Alberczki G. Jók: Tolmácsi, Viszti, Surányi, Kovács P., Miklós, illetve Kindl, Nagy L, Antal. Ifjúsági mérkőzés: 0-11. Tudósított: Dölles Ferenc. kedő Slmontornya otthonából Dunakömlőd-Maios 2-1 (1-0) Dunakömlőd: Majos: Reichert Fábián Szabó (Poroszkai) Németh Borsi Pál K. Füredi (Pápista) Kővári Taba Stangliczky Fritz Fodor (Bemáth) Pajor Varga Kovács (Kiss) Vendég Frast Vita N. Lilinger (Büttl) Dani (Pál 1.) Kajári György Edző: Edző: Kovács Dénes ifi. Lőrincz Antal D.kömlőd, 100 néző. Vezette: Horváth Gábor. Gól: Lilinger, Fritz, illetve György. Jók: Reichert, Borsi, Pajor, illetve Kővári, Stangliczky, Vita N., György. Ifjúsági mérkőzés: 0-1. Tudósított: Kolarics Zsolt. előbbi 5, utóbbi 11 gólt lőtt. Dunaszentaöfgy-Kéfy 3-1 (1-0) Dunaszentgyörgy: Kéty: Oláh Prantner Aradi Dani Horváth J. Beda Somogyi Fazekas R. Ács (Horváth L.) Nagyváradi Nagy Zs. Walter Horváth G. Fazekas L. Aschermann Molnár D. Mizser(Antalka) Turbuk Krepsz Kalmár F. Kovács L(Bese) Zengai Edző: Edző: Dienes Pál Márton Emil Dsztgyőrgy, 200 néző. Vezette: Kiss Zoltán. Gót Molnár D. (öngól), Kovács L, Mizser, illetve Túrtuk. Jók: Aradi, Somogyi, Horváth G„ Mizser, illetve Prantner, Fazekas R., Nagyváradi. Ifjúsági mérkőzés: 8-2. Tudósított: Dömötör Endre. Öcsény-Nagymányok 6-0 (3-0) Őcsény: Nagymányok: Császár TöpfnerT. Kadosa Bíró (Nagy) Balázs Lakatos Varga Szigeti Babanics (Sütő) Borbély Kniesz T. Ecker Boros Galla Jaksa Szabó Lubastyik Miszler TakácsG. Barabás Acsádi (Janó) (Herger, Ziener) Játékos-edző: Pataki Boros Attila Edző: Köő László Őcsény, 100 néző. Vezette: Bese Zoltán. Gól: Jaksa (2), Takács G„ Kniesz, Janó, Varga (11-esből). Jók: Boros, Balázs, Lubastyik, illetve Töpfner, Miszler. Ifjúsági mérkőzés: 4-0. Tudósított Figler József. Döbrököz-Kaidacs 1-3 (0-1) Döbrököz: Kajdacs: Simon J. Cáráki Simon L. Kovács L. (Mészáros) Gillich Vecsei Eigenbiót (Horváth L) Kárpáti Varga Farkas (Gerezsdi) Szabó Bierer Szűcs Mihály Lengyel M. Nagy Borbély (Kovács Z.) Góvnik 1. (Zörényi) Varga Szőcs Hegedűs A. Prógli (László) Hencz Edző: Edző: OlaszJános Horváth Péter Döbrököz, 150 néző. Vezette: Csobot Lajos. Gól: Szűcs, illetve Hencz (2), Hegedűs A. Jók: Simon J., Szűcs, Simon L, illetve Lengyel M., Kárpáti, Hencz. Ifjúsági méikőzés: 1-0. Tudósított: Kovács Vendel. Simontornva-Bölcske 0-2 (0-1) Simontornya: Bölcske: Tóth A. Süvöltős Pordán Jenei Győré Somogyi Takács N. Tamási Csepregi Besenczi Borbás Ledneczki Ferencz Nagy(Bodonyi) Pekli SzauerG. Tóth L Tóth Gy. (Böndicz) Czank(Romek) Hargitai (SzauerZs.) Szőke Szabadi (Bodahelyi) Edző: Edző: Csepregi György Blatt Pál Simontotnya, 50 néző. Vezette: Csizmadia Béla. Gól: SzauerG., Szabadi. Jók: Tóth A., Győré, illetve Szabadi, Besenczi, Nagy. Ifjúsági mérkőzés: 6-0. Tudósított: Varga László. A forduló játékosa __________ To lmácsi Tibor (Ozora) Az ozorai gárda fiatal támadója kétségkívül rászolgált a forduló legjobbja címre, hiszen a Dunaföldvár FC elleni vasárnapi találkozón olyan játékkal rukkolt ki, amilyen ritkán adó­dik egy csatár életében. Tolmácsi alig 23 perc alatt klasszikus mesterhármast rúgott a nem is olyan régen (igaz, azóta más idők jár­nak arrafelé...) még betonvédelméről híres földvári egyletnek, azaz egymaga verte meg a tavalyi ezüstérmest. A korábban a Siófok juniorcsapatában is megfordult 21 eszten­dőstámadó később remek labdákkal hozta helyzetbe társait, de akárő maga is újabb gólokat szerezhetett volna. A góllövőlista állása ________ 20 gólos: Krepsz Krisztián (Dunaszentgyörgy) 18 gólos: Gábor Gergő (Bátaszék) 13 gólos: Szabadi Adrián (Bölcske) 12 gólos: Rácz István (Bölcske) 11 gólos: Lilinger Roland (Dunakömlőd), Hencz Balázs (Kajdacs) 9 gólos: Szedlák László (Kéty) 8 gólos: Orosz Tamás (Kéty) Volár András (Tolna) György Attila (Majos) 7 gólos: Pataki Tamás (Nagymányok) Szőcs Roland (Tevel) Lacza István (Dunaföldvár FC) Tolmácsi Tibor (Ozora) A bajnokság állása 1. D.györgy 13 12 1­49-15 37 2. Tolna 13 10 1 2 30-10 31 3. Bölcske 13 9 1 3 42-18 28 4. Bátaszék 13 8­5 44-21 24 5. D.kömlőd 13 7 2 4 31-21 23 6. Tevel 13 6 4 3 29-22 22 7. Ozora 13 6 3 4 25-23 21 8. Kajdacs 13 6 2 5 29-27 20 9. Kakasd 13 6 1 6 22-23 19 10. Kéty 13 5 3 5 37-32 18 11. Majos 13 5 1 7 23-42 16 12. D.földvár 13 4 2 7 21-27 14 13. őcsény 13 3 2 9 21-26 11 14. N.mányok 13 2 1 10 18-52 7 15. Döbrököz 13 1 210 17-45 5 16. S.tomya 13 'l­12 16-47 é i