Tolnai Népújság, 2004. november (15. évfolyam, 255-279. szám)

2004-11-22 / 272. szám

FOTÓ: GOTTVALD KÁROLY TO LNAI NÉPÚJSÁG - 2004. NOVEMBER 22., HÉTFŐ SPORT 11 NB il-es labdarúgó-bajnokság. Hummel-csoport. 15. forduló Csődöt mondtak a paksiak az idényzárón Vereséggel zárta a 2004/2005. évi bajnokság őszi idényének küzdelmeit a Paksi SE, amely gyenge játékkal simán kikapott Nagyberkiben a Kaposvöl- gye csapatától, de legalább a dobogón telelhet. Kaposvötove-Paksi SE 3-012-01 Kaposvölgye:_____Paksi SE: Po ór Kadarkúti Tamás Horváth Z. (Búzás G.) Szabó Jéger (Nógrádi) Brunczvig Bozsó Horváth J. Farkas Bencze (Dede) Edző: Horváth Lajos Kovács A. Tóth P. Benedeczki Pintér Vizdár Tóth J. Mészáros I. (Abonyi) Osztermájer (Varga) Búzás A. Bán (Heftier) Bódé D. Edző: Lengyel Ferenc Nagyberki, 100 néző. Vezette: Demeter (Koch, Tóth S.). Gól: Dede (46., 93.), Bozsó (44.). Jók: a hazai csapatból Poór, Horváth J., Jéger és Dede dicsérhető. Tudósított KarsztJózsef. A 2. percben előbb Osztermájer, majd Tóth J. adott be a jobb oldalról, de a bel­sők mindkét alkalommal lemaradtak. A 35. percben Tóth-Osztermájer adogatás után Bódé 16 méterről lőtt a jobb kapufa mellé. A 44. percben a hazaiak végeztek el szög-letet a jobb oldalról, amit a hosszú oldalon érkező Bozsó fejelt a kapu jobb oldalába (1-0). A 46. per­cben Horváth J. bal oldali beadását Dede hat méterről lőtte a paksi kapuba (2-0). Az 51. percben Búzás szöglete után a hazai védőről a bal kapufára, onnan Bődéhez pattanta labda, aki közelről mellé lőtte. A 60. percben Tóth J. kitűnő beadásáról Varga alig maradt le. A 80. percben Búzás szabadrúgását Pintér 8 méterről alig fejelte a jobb felső sarok mellé. A 90. percben Heffler szabadrúgása után hazai gólvonalon Mestermérleg _____________ Le ngyel Ferenc: - Mind a védekezésünk mind a támadójátékunk csődöt mondott, így a Nagyberki megérdemelt győzelmet aratott. További eredmények____________ Gy irmót-Komló 0-0, Mezőfalva-Szent- lőrinc 0-5, Pénzügyőr-SoroksárO-5, Budafok-DAC-Győr 1-0, Barcs-Balaton- lelle 1-1, Veszprém-Budakalász3-2, Celldömölk-Felcsútl-2. pattogó labdát Bozsó vágta a mezőnybe. A 93. percben Horváth J. lövését Kovács Attila bravúrral kiütötte, az érkező Dede 8 méterről az üres kapuba lőtt (3-0). A hazaiakat támogató viharos szél ellenére a vendégcsapat kezdeményezett többet A félidő közepén két kulcsemberét előbb Mészárost majd Osztermájert is cserél­nie kellett sérülés miatt Lengyel edzőnek. Aztán a játékrész végén a paksi védelem kapitális hibáiból meg­nyugtató előnnyel tért pihenőre a hazai csapat Szünet után hiába játszott mezőnyfölényben a PSE, jobbnál-jobb helyzetek maradtak ki, ezúttal még a gólvonalról sem sikerült a kapuba talál­ni, majd a hosszabbításban a zöld­fehér védelem teljessé tette a hazai örömet A bajnokság állása 1. Felcsút 2. Soroksár 3. Paksi SE 4. K.völgye 5. B.kalász 6. Gyirmót 7. Barcs 8. B.lelle 9. DAC-Győr 15 10. Celldöm. 15 1J. Veszprém 12. Szt.lőrinc 13. Komló 14. Mezőfalva 15. Budafok 16. Pénzügyőr 15 15 15 15 15 15 15 14 15 15 15 15 28- 16 31 33-14 30 23-16 27 20- 19 24 29- 21 23 23-18 23 21- 17 23 22- 20 22 26-26 22 22- 17 21 18-16 21 23- 21 17 15-19 15 26-31 15 13-25 14 8-49 4 Heffler Tibor (16) csereként állt be, de ezúttal ő sem tudott segíteni a gyengélkedő Paksi SE-n Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 15. forduló Veretlenül őszi első a Dunaszentgyörgy Veretlenül zárta az élen a 2004/2005-ös megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság őszi idényének küzdelmeit a Dunaszentgyörgy csapata, amely a sze­zonzárón a Dunaföldvár FC-t győzte le. Tudósítóinktól Dienes Pál tanítványai 14 győ­zelem mellett mindössze egyet­len döntetlent jegyeztek (a Tol­na ellen), nem csoda, hogy lel­kes szurkolóik a lefújás után vastapssal kísérték az öltözőbe kedvenceiket. A szentgyörgyi- ek az őszi elsőség mellett még egy titulust begyűjtötték, táma­dójuk, Krepsz Krisztián ugyan­is 23 találatával megszerezte az őszi idény gólkirályi címét is. A második helyen telelő tolnaiak lyán egy 5-2-es sikerrel bú­csúztak közönségüktől, a csa­pat ráadásul azzal is büszkél­kedhet, hogy a mezőnyben ma­gasan a legkevesebb gólt (12) kapta. A harmadik helyről az a Bölcske várja a folytatást, amely számára az utolsó fordu­ló nem úgy sikerült, ahogy azt Blatt Pál edző elképzelte. Az egylet ugyanis óriási meglepe­tésre kikapott az újonc Döbrö- köztől (1-2), így nyolc ponttal leszakadt a Tolnától. A negye­dik hely az idény kellemes szín­amely a Kéty elleni 5-0-val tet­te fel a koronát remeklésére. Az ötödik pozíció a riválisa ottho­nából ponttal távozó Bátaszéké (2-2), ha azonban a Dunaköm- lőd megnyeri elmaradt meccsét (a kakasdi derbit később pótol­ják), Fiáth Tamás csapata elé kerül. Remek hajrájának kö­szönhetően egyre inkább elke­rül a kiesőzónából az Őcsény gárdája, amely ezúttal a Kaj- dacs ellen győzött (3-2), s a már említett Bölcske elleni sike­rével a Döbrököz is tett egy lé­pést a bentmaradás felé. Az ifiknél a Dunaföldvár gár­dája telelhet az élen, amely a legjobbkor, a véghajrában előz­te meg riválisát, s jobb gólará­A teveli Szőcs I A forduló mérkőzése: Dunaszent^rgy-DunaföldvárFC3-l(l-l)________ A 7. percben Alberczki Cs. futott el a jobb oldalon, beadását Schulteisz A. 10 méterről lőtte a jobb alsó sarokba (0-1). A 38. perc­ben Horváth L mesteri labdával ugratta ki Mizsert, a középpályás pedig 15 méterről laposan a bal alsó sarokba lőtte a labdát (1-1). A szünet után, az 52. percben Nagy Zs. szögletét kővetően Kovács L. közelről lőtt a bal alsó sarokba (2-1). A 90. percben egy jobboldali beadás után Mizser vezette rá a labdát a kapusra, ám NagyZ. csak szabály­talanul tudta megállítani a hazaiak futóját. A 11-est Krepsz váltotta gólra (3-1). Remek őszi teljesítményére feltette a koronát a dunaszentgyörgyi gárda. Dienes Pál: - A mai napon a Dunaföldvár is nagyon jól teljesített, ennek ellenére a győzelmünk megérdemelt. Dunaszentgyörgy: Dunaföldvár FC: Szlanyinka NagyZ. Aradi Alberczki Cs. Somogyi Lesnyik Horváth L (Ács) Antal Aschermann Princz NagyZs. Kindl Horváth G. Lacza 1. Krepsz NagyL. Mizser Mihályi (Alberczki G.) Magyar Farsang (Fröhlich) Kovács L. Schulteisz A. Edző: Játékos-edző: Dienes Pál Kindl István D.sztgyörgy, 250 néző. Vezette: Rácz Gábor. Gól: Mizser (38.), Kovács L (52.), Krepsz(90., U-esből), illetve Schulteisz A. (7). • Jók: Horváth L, Aschermann, Mizser, Kovács L, illetve Lacza 1., Nagy L, Lesnyik. Kindl István: - Egész őszi sorozatunknak hű Ifi: 0-8. Tudósított Dömötör Endre. tükörképe volt a mai mérkőzés. ifjúsági mérkózés: 8-2. Tudósított Tarjáni Gyula. Őcsénv-Kaidacs 3-2 (2-0) Ozora-Maios 1-0 (0-0) Simontornva-Kakasd 1-1 (1-0) Őcsény: Kajdacs: Ozora: Majos: Simontomya: Kakasd: Császár Cziráki Kadosa Vecsei Balázs Mészáros (Kovács Z.) Varga Farkas Babanics (Juhász) Lengyel J. KnieszT. Borbély Boros Lengyel M. Jaksa Kovács L. Acsádi (Janó) Bierer Takács G. Hencz Szunyogh Hegedűs A. Játékos-edző: Edző: Boros Attila Horváth Péter Horváth Fábián Bebesi Pál K. Miklós Németh Viszti Stangliczky Papp (Pokorny) Kővári Túrós (Sarudi) Varga 1. Rajna (Surányi) Fodor Dobos (Bodnár) Vendég Tóth Vita N. Kovács P. Dani Tolmácsi György Edzó: Edző: Siklósi János iff Lőrincz Antal Tóth A. Sebestyén A. Borbás Sztehló Pordán Kara Takács N. KvandukJ. Csepregi Gaál Győré Tóth L. FerenczJ. KvandukG. Czank(Romek) Sebestyén P. Tóth L. Sebestyén M. Szőke Daradics Kovács Tóth A. Edzó: Edzó: Csepregi György Kniesz Mátyás őcsény, 100 néző. Vezette: Kardos Béla. Gól: Szunyogh, Takács, Juhász, illetve Farkas, Hencz(ll-esből). Jók: az egész hazai csapat illetve Vecsei, Borbély. Ifjúsági méikőzés: 7-1. Tudósított Figler József, Ozora, 100 néző. Vezette: AlbertJános. Gól: Pokorny. ­Jók: Kovács, Viszti, Horváth, illetve Vita, Németh, Stangliczky. Ifjúsági mérkőzés: 4-7 Tudósított Dölles Ferenc. Simontomya, 50 néző. Vezette: Csobot Lajos. Gól: FerenczJ., illetve KvandukJ. Jók: az egész hazai csapat dicsérhető, illetve Sebestyén A., KvandukJ. Ifjúsági mérkőzés: 6-1. Tudósított Varga László. t gólt rúgott a szomszédvárin a Nagymányok ellen hazai pá­foltját jelentő Tevel csapatáé, nyával őrzi is pozícióját. Tolna-Nagymányok 5-2 (2-1) Tevel-Kéty 5-0 (3-0) Dimakömlőd-Bátaszék2-2 (2-2) Döbrököz-Bölcske 2-1 (1-1) Tolna: Nagymányok: Tevel: Kéty: Dunakömlőd: Bátaszék: Döbrököz: Bölcske: Szabó M. TöpfnerT. SzőcsÁ. Prantner Reichert Tenczlinger Simon J. Süvöltős Wéber Lakatos Jakab (Kovács G.) Beda Szabó Sárközi Gillich Jenei Klein M. Nagy Stumpf Dani (Nagyváradi) Borsi (Szél) Kovács L. Szűcs Mihály Bodahelyi Zörényi (Szegfű) Szigeti Ferenc Fazekas R. Prantner (Mayer) Péter Varga Tóth Gy. Pálinkás (Guth) Barabás Kerekes Walter Füredi (Pápista) Kovács Cs. Eigenbrót Besenczi Horváth E. (Schaffer) Gdlld Nagy B. Molnár (Zengai) Taba (Poroszkai) Kiss L Szabó Szalai Szabó N. Miszler Ambrus (Gergely J.) Kalmár F. Lilinger Diriczi Prógli Nagy KissG. Pataki Illés Cs. Forrai (Fazekas L) Kiss Rupa Góvnik 1. Böndicz Fauszt (Izsák) Ziener Till N. Szedlák Frast Berényi László (Simon L) SzauerG. Bencze Herger Dézsi Turbuk Fritz Csontos M. Zrinyi (Szőts) Hargitai Volár (Juhász V.) Pataki Szőcs R. Márton R. Büttl Gábor G. (Simon) Nagy Szabadi Játékos-edző: Edzó: Edző: Edző: Edzó: Edzó: Edző: Edzó: WiesnerJózsef Köő László Szabó Dénes Márton Emil Kovács Dénes Fiáth Tamás OlaszJános ' Blatt Pál Tolna, 100 néző. Vezette: Molnár István. Gól: Volár (2), Bencze, Horváth E., Izsák, illetve Pataki (2). Jók: Wéber, Volár, illetve Nagy vezérietével az egész vendégcsapat Tevel, 150 néző. Vezette: Tóth László. Gót: Szőcs R. (2), Ferenc, Till N., Ambrus(ll- esből). Jók: az egész hazai csapat, illetve Turbuk, Kalmár F. Ifjúsági mérkőzés: 6-0. Tudósított Zwick Jakab. Dunakömlőd, 100 néző. Vezette: Vincze István. Gól: Fritz, Lilinger, illetve Berényi, Gábor. JólcTaba, Lilinger, Fritz, Fräst Kiss, illetve Péter, Csontos M., Diriczi, Rupa. Ifjúsági mérkőzés: 1-6. Tudósított Kolarics Zsolt. Döbrököz, 100 néző. Vezette: Éreth Attila. Gól: Góvnik, Szőts, illetve Szabadi. Jók: az egész hazai csapat dicsérhető. Ifjúsági méikőzés: 10-3. Tudósított Kovács Vendel. Mizser Zoltán (Dunaszentgyörgy) Az őszi első dunaszentgyörgyi együttes baloldali középpályása remek teljesít­ményt nyújtva búcsúztatta az idényt. A földváriak elleni Duna-parti derbin végig veszélyesen futballozott, rúgott egy gólt, s a hazai sikert bebiztosító büntetőt is ő harcolta ki. Mizser első találata ráadásul lélektanilag sem jött rosszul, hiszen a ko­rai földvári vezetőtalálatra nem sokkal a szünet előtt válaszolt. A középpályás az idényben immáron negyedszer volt ered­ményes, ami különösen annak fényében remek teljesítmény, hogy a sérülékeny fut­ballista az idény rajtja előtt még abban sem volt biztos, hogy futballozni fog. Telje­sítményét látva csapata „szegényebb” lenne nélküle. A góllövőlista állása 23 gólos: Krepsz Krisztián (Dunaszentgyörgy) 21 gólos: Gábor Gergő (Bátaszék) 15 gólos: Szabadi Adrián (Bölcske) 12 gólos: Rácz István (Bölcske) Lilinger Roland (Dunakömlőd) Hencz Balázs (Kajdacs) 11 gólos: Volár András (Tolna) Szőcs Roland (Tevel) 9 gólos: Szedlák László (Kéty) Pataki Tamás (Nagymányok) 8 gólos: Lacza István (Dunaföldvár FC) Orosz Tamás (Kéty) György Attila (Majos) A bajnokság állása 1. D.györgy 2. #Tolna 3. Bölcske 4. Tevel 5. Bátaszék 6. Ozora 7. D.kömlőd 8. Kajdacs 9. Kakasd 10. Majos 11. Kéty 12. D.földvár 13. őcsény 14. Döbrököz 15. N.mányok 16. S.tornya 15 14 15 12 1 1 2 4 1 4 3 2 2 1 3 2 2 2 11 1 12 1 13 54-18 43 38- 12 37 44-21 29 40-22 28 46-26 25 27- 24 25 33-23 24 32-32 20 23-24 20­28- 45 19 39- 40 18 28-32 17 27-30 17 21-52 8 20-63 7 19-53 4 A bajnokság küzdelmei 2005. március 6-án folytatódnak. A párosítás: Simontomya- Bátaszék, Ozora-Kakasd, Döbrököz-Majos, Dunaszentgyörgy-Bölcske, Őcsény-Duna- földvár FC, Tevel-Kajdacs, Nagymányok- Kéty, Tolna-Dunakömlőd. i l GOTTVALD KÁROI.Y