Tolnai Népújság, 2004. november (15. évfolyam, 255-279. szám)

2004-11-02 / 255. szám

12 SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2004. NOVEMBER 2., KEDD ! NB ll-es labdarúgó-bajnokság, Hummel-csoport, 12. forduló így mit sem ér a felcsúti bravúr Az első 20 perc változatos játékot hozott, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A 24. percben egy villámgyors hazai támadás végén Búzás 18 méteres lövése tévesztett célt. Három perccel később ismét remek akciót vezettek a hazaiak, de Kiss T. nagy helyzetben, 18 méterről a kapu fölé dur- rantott. A 30. percben a második vendéghelyzet góllá érett: Szabó húzott el a védők mellett, beadását az üresen hagyott Laki öt méterről a léc alá lőtte (0-1). A 38. perc-ben a vendégek kihasználták a paksi védők megingását: a labda Ambruszt elé került, s a középpályás 14 méterről megduplázta csapata előnyét (0-2). Fordulás után a hazaiak mindent egy lapra feltéve rohamoztak, de a góllal adósak maradtak. Sőt, a 65. percben villámgyors szentlőrinci kontra végén Berkics húzott el a jobb oldalon, beadását Szabó egy csel után Kovács mellett 10 méterről gurítot­ta a kapuba (0-3). A 85. percben Tóth J. remek beadásából Osztermájer közelről beállította a végeredményt (1-3). A 87. percben Szabó olyan balszerencsésen esett, hogy a csatárt nyílt csuklótöréssel szállították kórházba a mentők. dása okmffiravart^hazaiak Jwették a játék irányítását, "sorra dolgozták W a helyzeteiket, gólokat mégis a vendégek szereztek. A szünet után a hazaiak beszorí­tották ellenfelüket, de a szentlőrinciek szeivezett védekezését nem tudták feltörni, sőt egy kontra végén a baranyaiak szereztek ismét gólt A rendkívül gyenge napot kifogó zöld-fehérek veresége nem meglepetés. Hiába nyert Felcsúton a Paksi SE együttese, Len­gyel Ferenc gárdája szom­baton hazai pályán nem bírt a Szentlőrinccel, így kárba vesztek az éllovas otthonában megszerzett értékes pontok. Paksi SE-Szentlőrinc 1-3 (0-2) Paksi SE: Szentlőrlnc: Kovács A. Horváth Abonyi Zámbó Benedeczki Strigencz Tóth P. Kutas Vizdár(Bán, 60.) Papes Tóth J. Ambruszt (Gálffy, 75.) Mészáros 1. Orlovics Osztermájer Laki (Wágner, 55.) Búzás (Heftier, 71.) Lóth Szili (Varga L, 60.) Berkics KissT. Szabó (Gellner, 87.) Edző: Edző: Lengyel Ferenc Torna Árpád Paks, 500 néző. Vezette: Gergely Sándor. Gófc 0sztermájer(85.), illetve Laki (30.), Ambruszt (38.), Szabó (65.). Jók: Osztermájer, illetve Zámbó, Papes, Ambruszt, Szabó. Tudósított Zerza József. Mestermérieg ____________ Le ngyel Ferenc: - Minden csapat életében van egy ilyen mérkőzés, a baj csak az, hogy nekünk már nem az első az idén... További eredmények________ Ko mló-Barcs 2-2, DAC-Győr-Kaposvölgye 0-3, Budakalász-Mezőfalva 3-2, Balatonlelle- Celldömölk 1-1, Felcsút- , Gyirmót 2-0, Soroksár-Veszprém 0-0, Pénzügyőr-Budafok 1-3. 1. Felcsút 12 8 2 2 23-11 25 2. Soroksár 12 6 6 23-10 24 3. Celldöm. 12 6 3 3 22-13 21 4. Paksi SE 12 6 3 3 18-1 1 21 5. B. kalász 12 5 5 2 26-16 20 6. Barcs 12 5 4 3 16-11 19 7. Veszprém 12 5 3 4 15-13 18 8. B.lelle 11 5 2 4 19-18 17 9. K.völgye 12 5 2 5 15-19 17 10. Gyirmót 12 4 4 4 17-18 16 1 1. DAC-Györ 12 5 1 6 21-24 16 12. Mezőfalva 12 4 3 5 22-20 15 13. Szt.lőrinc 11 2 2 7 12-20 11 14. Budafok 12 3 2 7 11-20 11 15. Komló 12 2 4 6 13-18 10 16. Pénzügyőr 12 1 11 7-38 3 A PSE kapitánya, Osztermájer Gábor gólja csak szépségtapasz volt Megyei n. osztályú bajnok­ság, 12. fordulójának ered­ményei: Tengelic-Kisdorog 2-0 (1-0), Cikó-Szedres 2-2 (1-1), Bogyiszló-Hőgyész 5-2 (3-0), Mórágy-Nagydo- rog 16-0 (8-0), Pusztahen- cse-Aparhant 2-3 (1-2), Ma- docsa-Bátaapáti 2-0 (1-0), Dees KSE-Gyönk 2-4 (1-1), Gerjen-Sióagárd 2-2 (0-2). Részletes tudósítások a Tol­nai Népújság szerdai számá­ban olvashatók. A 44. heti szelvényen szereplő mérkőző­sek eredményei: 1. Sopron-ZTE 1-2 2 2. Vasas-Honvéd 4-1 1 3. Békéscsaba-FTC 0-3 2 4. Bremen-Hamburg 1-1 X 5. Dortmund-Leverkusen 1-0 1 6. Freiburg-Hertha 1-3 2 7. Hannover-Bochum 3-0 1 8. M'gladbach-B. München 2-0 1 9. Schalke-Stu ttga rt 3-2 1 10. Wolfsburg-Mainz 4-3 1 11. Sampdoria-Milan 0-1 2 12. Internazionale-Lazio 1-1 X 13. Juventus-Chievo 3-0 1 Plusz egy mérkőzés: 14. K’slautern-Bielefeld 2-1 1 Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 12, forduló Parádés majosi feltámadás 0-2-ről Kvanduk Gábor (középen), a kakasdiak középpályása igyekszik útját állni a tolnaiak akciójának Kétségkívül a Majos bravúrjáról marad emlékezetes a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság hét végi for­dulója, melyben az újonc 3-2-re verte a „kicsik” ellen idén már nem először betliző Bátaszék gárdáját. Tudósítóinktól Hiába vezetett már az 1. perc­ben, s hiába duplázta meg elő­nyét újabb 9 minutum elteltével Fiáth Tamás együttese, a lelkes majosiak a folytatásban nem­csak egyenlítettek, de a min­dent eldöntő találatot is begyö­törték a bátaszékieknek. A nap rangadóját Kakasdon vívták, ahol a második helyezett Tolna vendégeskedett, s a papírforma alapján nyert is, igaz csak az utolsó percekben lett biztos a si­kere (0-2). Az éllovas Duna­szentgyörgy a Nagymányok ott­honában vizitált, s folytatta le­hengerlő sorozatát (4-1). A ven­dégek négy találatából kettőt Krepsz Krisztián vállalt magá­ra, aki immáron 20 góllal áll az osztály góllövőlistájának élén, s ha így folytatja, könnyedén megdöntheti tavalyi 37 gólos rekordját. A dobogó harmadik fokán tanyázó Bölcske az egy­aránt duplázó Szabadi Adrián és Rácz István vezérletével re­mek meccsen győzte le a Dunakömlődöt (4-2), míg az ugyancsak az élbolyhoz tartozó Tevel az egyre inkább összeálló Őcsénnyel szemben tartotta ott­hon a három pontot (1-0). A „középcsapatok” derbijén a Kajdacs nyert az Ozora ellen (2-1), s ugyanígy tett aDuna- földvár is, amely a Simon- tornyát múlta felül, igaz a várt­nál jóval nehezebben (3-2). A találkozón utoljára fújta a sípot Krekó György játékvezető, aki majd három évtizednyi bírásko­dás után intett búcsút a zöld gyepnek. A Kéty gólzáporos meccsen verte a másik újoncot, pedig a 65. percben még 2-2 állt az eredményjelzőn (6-2). Az ifiknél tovább tart a Báta­szék és a Dunafóldvár verseny- futása: előbbi 13-ig, utóbbi 8-ig jutott vasárnap. A forduló mérkőzése: Kakasd-Tolna VFC 0-2 (0-0) Böicske-Dunakömlőd 4-2 (3-2) Maios-Bátaszák 3-2 (2-2) Tevel-Őcsénv 1-0 (1-0) Dunafödvár-Simontoma 3-2 (1-1) Kakasd: Tolna: A szünet után, a 47. percben Volár bal oldali lapos szöglete Karáról pattanta kakasdiak kapujába (öngól, 0-1). A89. percben Szabó jobb oldali beadását Horváth E. 12 méterről a kapu közepébe lőtte (0-2). A forduló rangadóján az első félidőben egyik csapat sem talált a kapuba, ám a fordulás utána helyzeteik közül kettőt is gólra váltot­tak a tolnaiak, így mindhárom pontot elvit­ték. Sikerükkel a vendégek továbbra is tartják a lépést az éllovas, még veretlen Szentgyőrggyel, míg a Kakasd „csak" a hete­dik pozíciót foglalja el. Kniesz Mátyás: - Tartalékos csapatunk ma ennyire volt képes. Wiesner József: - Nagy küzdelemben a jobb helyzetkihasználás döntött a javunkra. Úgy érzem, győzelmünk megérdemelt. Bölcske: Dunakömlőd: Majos: Bátaszék: Tevel: Őcsény: Dunafóldvár FC: Simontomya: Sebestyén A. Szabó M. Kara Wéber Farkas Klein M. KvandukJ. Zörényi Sztehló Pálinkás Tóth L. (Palkó) Mátyás (Fekete) Kvanduk G. Pauszt Novák Horváth E. Sebestyén M. Szabó N. Tóth A. (Daradics) Bencze(Guth) Kovács B. Volár(lzsák) Edző: Játékos-edző: Kniesz Mátyás Wiesner József Süvöltős Vesza Somogyi Füredi Jenei Borsi Tamási Szabó SzauerG. Pajor (Szél) Rácz (Bodahelyi) Kiss Ledneczki Kovács Z. Nagy G. Taba (BüttJ) Tóth (Bodonyi) Fritz Szabadi (Böndicz) Lilinger Hargitai (SzauerZs.) Kajárí Edző: Edző: Blatt Pál Kovács Dénes Fábián Tenczlinger Pál K. Kovács L Németh Sárközi Kővári (Bernáth) Péter Hadikfalvi (Varga 1.) Kovács Cs. Fodor Kiss L (Orsós) Stangliczky Rupa Vendég (Páll.) Diriczí Vita (Török) Berényi György Gábor G. Dani Csontos (Simon) Edző: Edző: ifi. Lőrincz Antal Ráth Tamás Szőcs Á. Császár Jakab Kadosa Stumpf Varga Ferenc (Ambrus) Balázs Nagyfalusi T. Lubastyik (Janó) NagyB. Babanics(Kiss) Macsuka Boros Lakatos (Gergely J.) Jaksa TillN. Kniesz T. Szőcs R. Acsádi (Sütő) Dézsi Szunyogh (Juhász B.) Edző: Játékos-edző: Szabó Dénes Boros Attila Mráz Tóth A, Jakab Pordán Nagy L Győré Princz(Lesnyik) Kovács L. Kindl Csepregi Alberczki Cs. Borbás Lacza Ferencz Alberczki G.(Prekopp) Pekli Berényi (Lukács) Tóth L Farsang (Fröhlich) Szőke Schulteisz A. (Holler) Czank Játékos-edző: Edző: Kindi István Csepregi György Kakasd, 200 néző. Vezette: Kiss István. Gól: Volár(47.), Horváth E. (89.). Jók: Kara, Sztehló, illetve Klein M., Pálinkás, Fauszt, Szabó N., Volár. Ifjúsági mérkőzés: 0-5. Tudósított László József. Bölcske, 300 néző. Vezette: Álló Tibor. Gól: Szabadi (2), Rácz (2), illetve Lilinger, Fritz. Jók: Szabadi, Rácz, Ledneczki, Tamási, illetve Kovács Z., Kiss. Ifjúság) mérkőzés: 0-4. Tudósított Sulák András. Majos, 150 néző. Vezette: Kardos Béla. Gól: Vita N., György, Varga L, illetve Kiss L, Gábor G. Jók: Fodor, Vita, Varga 1., illetve Gábor G., Berényi. Ifjúsági mérkőzés: 1-13. Tudósított Lőrincz Antal. Tevel, 150 néző. Vezette: Bauer Imre. Gól: Szőcs R. Jók: Stumpf, Macsuka, Szőcs R., illetve Varga, Kadosa, Boros. Ifjúsági mérkőzés: 1-0. Tudósított ZwickJakab. D.földvár, 300 néző. Vezette: Krekó György. Gól: Lacza 1. (2), Schulteisz A., illetve Szőke, Ferencz. Jók: Alberczki Cs., Lacza 1., Nagy L, Fröhlich, illetve Tóth, Szőke, Ferencz. Ifjúsági mérkőzés: 8-0. Tudósított Kindl István. Kétv-Döbrököz 6-2 í 1-1) Kaidacs-0zora2-líl-0) Naevmánvok-Dsztgyorev 1-4 (0-0) A forduló játékosa A góllövőlista állása A bajnokság állása Kéty: Döbrököz: Kajdacs: Ozora: Nagymányok: Dunaszentgyörgy: Lacza István (Dunafóldvár FC) Heten is két gólt értek el a 12. fordulóban, így nem volt könnyű eldöntenünk, ki legyen a forduló legjobbja. Választásunk végül a Dunafóldvár FC irányítójára, Lacza Istvánra esett, aki két találatával kulcsszerepet vállalt csapata Simontomya elleni sikeréből. A megyei 1. osztályú bajnokság egykori gólkirálya emellett több jó labdával is kiszol­gálta csapattársait, más kérdés, hogy a helyzetek sorra kimaradtak. A 2002-es aranyérmes, tavalyi második helyezett DFC továbbra sem találja a ritmust, pedig olyan játékosokat vonultat fel hétről hétre, akik évekkel ezelőtt a magasabb osztályokban is húzóemberek voltak. Laczával együtt talán a csapat is elkapja most a fonalat, hisz a lelkes szurkolóik többet érdemelnének. 20 gólos: Krepsz Krisztián (Dunaszentgyörgy) 17 gólos: Gábor Gergő (Bátaszék) 12 gólos: Szabadi Adrián, Rácz István (mind­kettő Bölcske) 10 gólos: Lilinger Roland (Dunakömlőd) 9 gólos: Hencz Balázs (Kajdacs), Szedlák László (Kéty) 8 gólos: Orosz Tamás (Kéty), Volár András (Tolna) 7 gólos: Pataki Tamás (Nagymányok), Szőcs Roland (Tevel), György Attila (Majos) 6gólos: Kalmár Ferenc, 8őszJózsef(mind- kettő Kéty), Bencze Balázs (Tolna), Szőts Balázs (Döbrököz), Kovács Péter (Ozora), Varga Imre (Majos), Tóth Attila (Kakasd), Lacza István (Dunafóldvár FC) 1. D.györgy 12 11 1 - 46-14 34 2. Tolna 12 9 1 2 28-10 28 3. Bölcske 12 8 1 3 40-18 25 4. Tevel 12 6 4 2 29-20 22 5. Bátaszék 12 7 - 5 43-21 21 6. D.kömlőd 12 6 2 4 29-20 20 7. Kakasd 12 6 1 5 22-22 19 8. Kéty 12 5 3 4 36-29 18 9. Ozora 12 5 3 4 22-21 18 10. Kajdacs 12 5 2 5 26-26 17 11. Majos 12 5 1 6 22-40 16 12. D.földvár 12 4 2 6 19-24 14 13. öcsény 12 2 2 9 15-26 8 14. N.mányok 12 2 1 9 18-46 7 15. Döbrököz 12 1 2 9 16-42 5 16. S.lomya 12 1 — 11 16-45 3 Következik, november 6., szombat Duna­szentgyörgy- Kéty 13. Vasárnap: Tolna- Tevel, Dunakömlőd-Majos, Bátaszék- Kakasd, Döbrököz-Kajdacs, Öcsény-Nagy- mányok, Ozora-DunaföldvárFC, Simon- tomya-Bölcske 13. Prantner Simon J. Dani Gillich Beda Horváth Márton R. Eigenbrót Nagyváradi Prógli (Szabó S.) Turbuk (Fazekas L) Simon L. Kalmár F. Varga Molnár D. Nagy Forrai (Pál) Szűcs Mihály Szedlák Szőts Zengai (Bősz J.) Góvnik (László) Edző: Edző: Márton Emil Olasz János Cziráki Rajna R. (Horváth) Kovács L Surányi (Dobos Z.) Vecsei Viszti Lengyel J. Sarudi Farkas (Mészáros) Dobos J. (Bodnár) Bierer (Kovács IIZ) Rajna P. Kárpáti Túrós (Pokomy) Varga (Borbély) Tóth Hegedűs A. Papp Hencz Tolmácsi Lengyel M. Kovács P. Edző: Edző: Horváth Péter Siklósi János TöpfnerT. Oláh Bíró Aradi Lakatos Horváth J. Szigeti Somogyi (Horváth L) Borbély Cs. (Nagy) Ács(Antalka) Ecker NagyZs. Galla Horváth G. Szabó P. Aschermann Miszler Mizser(Bese) Barabás (Herger) Krepsz Pataki Kovács L. (Gödör) Edzó: Edző: Köő László Dienes Pál Kéty, 150 néző. Vezette: Tinnyei Sándor. Gőt KalmárF. (2), BószJ. (2), Szedlák, Márton R., illetve Prógli, Varga. Jók: Dani, Molnár D., Márton R., illetve Prógli, Varga. Ifjúsági méikőzés: 1-4, Tudósított Gödrei Zoltán. Kajdacs, 150 néző. Vezette: György József. Gól: Lengyel M., Mészáros, illetve Tolmácsi (11- esből). Jók: Kárpáti, Vecsei, Kovács L, Lengyel M., illetve Papp, Viszti, Tolmácsi, Kovács. Ifjúsági mérkőzés: 4-3. Tudósított: Deák József. Nagymányok, 150 néző. Vezette: Stefik Róbert Gól: Miszler, illetve Krepsz (2), Horváth L (2). Jók: Lakatos, TöpfnerT., illetve Horváth L„ Ács, Somogyi. Ifi úsági mérkőzés: 2-2. Tudósított Borbély Sándor. I < I