Tolnai Népújság, 2004. október (15. évfolyam, 230-254. szám)

2004-10-25 / 249. szám

TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2004. OKTÓBER 25., HÉTFŐ SPORT 11 Labdarúgó NB II, HummeksoporL 11. forduló A labdarúgó NB II Hummel-csoportja 11. fordulójában a Paksi SE - jóváté- ve néhány korábbi botlását - idegen­ben győzte le az éllovas Felcsút együttesét. Fetesút-Paksi SE 0-1 (0-1) Felesét: Paksi SE: Hegedűs Kovács A Gálos Abonyi Szabi Cs. Benedeczki Trampler Pintér Sörös (Köntös, 59.) Vizdár Galaczi Tóth J. Szilágyi Osztermájer (Varga L, 78.) Dómján (Odor, 54.) Tóth P Móri (Ribi, 73.) Búzás Földes G. Szili (Bán, 65.) Varga 1. KissT. (Heftier, 89.) Edző: Edző: Nagy László Lengyel Ferenc Felcsút Nézőszám: 700. Játékvezető: Török (Székely, Koch). Gótak: Búzás a 38. percben. Jók: Galaczi. Szilágyi, Földes G„ Szalai Cs., illetve Benedeczki vezérletével az egész vendégcsapat dicséretet érdemel. Tudósítót Karszt József. A 38. percben remek támadás végén vezetést szereztek a vendégek, Szili lefejelt labdájával Osztermájer Búzást hozta játékba, aki 20 méterről a jobb alsó sarokba bombázott (0-1). A 47. percben, az első játékrész hosszabbításában hazai szöglet után Földes lövésénél Tóth P kezére pattant a labda. A játékvezető 11-est ítélt, Dómján büntetőjét azonban Kovács Attila kivédte. Szinte napra pontosan két éve az NB III Duna-csoport rangadóján csapott össze a két csapat Felcsúton, akkor Varga László és a szenzációsan játszó Vesztergombi góljával 2-0-ra nyertek a paksiak. Az akkori kezdőcsapatokból mindkét oldalon csak hárman szerepetek az időközben osztályt váltó gárdákban. Kellemes őszi este, kitűnő pálya villanyfényes mérkőzés, és a listavezető várta a PSE csapatát, valamint az őket elkísérő nagy számú vendégszurkolót. A Dunaparti- aknál három hét után újra Kovács Attila állt a kapuban, Benedeczki két hónap után tért vissza Búzás pedig az első for­dulóban szerepelt utoljára a kezdőcsapatban, és mint később kiderült, mindhárman döntő érdemeket szereztek a győzetemben. A kezdő sípszó után azonnal egymásnak estek a csapatok, nagy iramú, színvonalas mérkőzésen felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de Búzás klasszis megoldása és Kovács Attila bravúrja után egygóbs vendégvezetéssel vonultak pihenőre a csapatok. A szünet után sem változott a játék képe, aztán a játékrész közepétől a hazaiak beszorítot­ták kapujuk elé a zöld-fehéreket. Mindent egy lapra feltéve rohamozott a Fejér megyei gárda, de jól zárt a paksi védetem, így Galaczi helyzetén kívül igazi lehetőségük nem akadt. Hihetetlen izgalmak, szinte véget nem érő hosszabbítás végén Török játékvezető hármas sípszava után óriási ünneplés kezdődött a pályán, nézőtéren egyaránt. Nagyszerű, sokáig emlékezetes mérkőzésen egy kitűnő Felcsút ellen nyert Lengyel Ferenc csapata Mestermérleg Lengyel Ferenc: Régen várt egységes csapatjátékkal és több remek egyéni teljesítménnyel nyertük meg a rangadót és tettük újra nyílttá a bajnokságot. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. További eredmények Veszprém-Komló 3-0, Barcs-Pénzügyőr 0-1, Gyirmót-Budafok 1-0, Celldömölk-DAC-Győr 2-2, Mezőfalva-Balatonlelte 2-1, Szentlőrinc-Budakalász 1-1, Kaposvölgye-Soroksár 1-3. A bajnokság allása 1. Soroksár 11 6 5 _ 23-10 23 2. Felcsút 11 7 2 2 21-11 22 3. Paksi SE 11 6 3 2 17- 8 21 4. Celldöm. 11 6 2 3 21-12 20 5. Barcs 11 5 3 3 14- 9 18 6. B.kalász 11 4 5 2 23-14 17 7. Veszprém 11 5 2 4 15-13 17 8. B.lelle 10 5 1 4 18-17 16 9. Gyirmót 1 1 4 4 3 17-16 16 10. DAC-Győr 11 5 1 5 21-21 16 1 1. Mezőfalva 11 4 3 4 20-17 15 12. K.völgye 11 4 2 5 12-19 14 13. Komló 11 2 3 6 1 1-16 9 14. Szt.lőrinc 10 1 2 7 9-19 8 15. Budafok 1 1 2 2 7 8-19 8 16. Péhzügyőr 11 1­10 6-35 3 Búzás Attila (jobbról) végre tudásához méltó produkciót nyújtott Felcsúton, s nem mellékesen ő szerezte a paksiak három pontot érő gólját Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 11. forduló Katót kapott Bátaszéken a Bölcske Csontos Mihály (középen) két góllal járult hozzá a bátaszékiek kiütéses győzelméhez A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság hét végi for­dulójában két rangadót is rendeztek. Az egyiken a Dunaszentgyörgy a vártnál nehezebben verte a Tévéit, míg a másikon a Bátaszék parádés játékkal ütötte ki a forduló előtt még második Bölcske együttesét. Tudósítóinktól Bizonyára sokáig emlékezetes marad a bátaszéki szurkolók számára csapatuk hét végén mutatott parádés játéka. A Fiáth Tamás dirigálta egylet olyan teljesítménnyel rukkolt elő a Bölcske ellen, amilyenről régóta áhítoznak a drukkerek. Az „évszázad meccsén” (6-3) Gábor Gergő egymaga három­szor vette be a vendégek kapu­ját, nem véletlenül érdemelte ki lapunktól a forduló legjobbja cí­met. Nem panaszkodhattak a nézők Dunaszentgyörgyön sem, ahol az őszi idény egyik legjobb meccsét játszotta a ha­zai gárda és az idény meglepe­téscsapata, a Tevel (2-0). Nem volt ennyi jóban részük a tolnai szurkolóknak, akik azt láthat­ták, hogy az Őcsény O-O-nál a 75. percben büntetőt hibáz, s csak a 92. percben csaphatták össze tenyerüket egy feledhető meccsen. A Duna-parti rang­adót a Kömlőd nyerte (már az első félidőben döntöttek Lilingerék), egyúttal bebizo­nyítva, hogy mégsincs minden rendben a földváriak háza tá­ján. A Kakasd begyűjtötte a kö­telezőt a Majos ellen (2-0), az Ozora és a Kéty megosztozott a pontokon (2-2), s ugyanígy tett a Döbrököz és a Nagymányok (1-1) csapata. A forduló egyet­len idegenbeli sikerét a Kajdacs aratta, amely a sereghajtó Simontornya otthonában rúgott négy gólt (4-1). Az ifiknél to­vább menetel a Bátaszék, ezút­tal a Bölcske kapott alapos ve­rést az éllovastól (14-1). A forduló mérkőzése: Dunaszentgyörgy-' Dunaszentgyörgy: Tevel: Oláh SzőcsÁ. Aradi Jakab Horváth J. Stumpf Ács (Antalka) Kerekes Somogyi Macsuka NagyZs. Nagy B. Horváth G. Ambrus (Ferenc) Aschermann Lakatos (Dézsi) Mizser Till N. (Pfeifer) Krepsz Szőcs R. kovács L Illés Cs. Edzó: Edző: Dienes Pál Szabó Dénes Dunaszentgyörgy. Nézőszám: 250. Játékvezető: Vígh Rötend Gólok: Aradi a 27, Somogyi a 30. percben. Jók: Aradi, Horváth J, Aschermann, Somogyi, Nagy Zs., illetve Szőcs Á, Stumpf, Macsuka, Nagy B. Tudósított: Dömötör Endre. Kakasd-Majos 2-0 (1-0) Kakasd: Majos: Sebestyén A Fábián Farkas Németh Kvanduk J. Stangliczky Gaál Bemáth (Harangi) Sztehló (Kara) Fodor Tóth L Hadíkfalvi Kvanduk G. Török (Schmidt) Novak Pál Sebestyén M. Vita N. Tóth A (Daradics) György Kovács B. Dani Edző: Edző: Kniesz Mátyás éj. Lőrincz Antal Kakasd Nézőszám: 300. Játékvezető: Botos Miklós. Gólok: Kovács B„ Daradics. Jók: Sebestyén A., Farkas, Kvanduk J„ Kovács B, illetve Németh, Hadikfalví, Vita N. Tudósítót László József. vei 2-0 (2-0) A 27. percben Mizser végzett el szabadrúgást a bal oldalról, beadása az egyik védőről kipattant, és Aradi 22 méterről hatalmas gólt lőtt [1-01. A 30. percben ugyanarról a helyről járt szabadrúgás a hazaiaknak, ezúttal Nagy Zsolt lőtte középre a labdát és Somogyi 5 méterről nem hibázott (2-0). Az őszi szezon talán legszínvonalasabb mérkőzését játszót ta a két csapat melyen a hazaiak jóval több gólhelyzetet dolgoztak ki, s gyézelmük megérdemelt A szenlgyörgyiek továbbra is érzik veretlenségüket míg a Tővel 7 veretle­nül megvívott találkozó után hagyta el isméi vesztesen a pályát Dienes Pál: - Nagyon jól játszottunk, helyzeteink alapján nagyobb arányban is nyerhettünk volna. Szabó Dénes: - Úgy érzem, a második félidő alapján nem érdemeltünk vereséget Sajnos a játékvezető nem egyenlő mércével mérte a szabálytalanságokat. Döbrököz-Nagymányok 1-1 (0-0) Döbrököz: Nagymányok: Simon Töpfner T. Gillich Lakatos Horváth Bíró Eigenbrót Borbély Szabó Gälte Varga Miszler Nagy (Balogh) Ecker Góvnik Szabó Prógli Nagy (Szigeti, Ziener) Szőts Pataki László (Szűcs Mihály) Barabás Edző: Edző: Otesz János Köö László Döbrököz Nézőszám 150. Játékvezető: Tamás Lajos. Gólok: Szűcs Mihály, illetve Pataki. Jók: Simon, Eigenbrót, Horváth, illetve Miszler, Bíró. Tudósított Kovács Vendet Bátaszák-Bölcske 6-3 (3-2) Bátaszék: Bilcske: Tenczlinger Süvöltős Sárközi Jenei Kovács L Somogyi (Bodahelyi) Péter Tamási Kovács Cs. (Szabados) Bodonyi (Böndicz) Kiss L Ledneczki Rupa (Orsós) Szauer G. Diriczi Besenczi Berényi Tóth Gy. Gábor G. (Simon) Hargitai Csontos M. Szabadi Edző: Edző: Fiáth Tamás Blatt Pál Bálaszék. Nézőszám: 200. Játékvezető: Vörös József. Gálok: Gábor G. (3), Csontos M. (2), Simon, illetve Tóth Gy. Bodonyi, Besenczi. Jók: Gábor G, Csontos M, Péter, illetve Ledneczki, Szabadi, Somogyi. Tudósított: Sági István. Simontornya-Kajdacs 1-4 (0-2) Simontornya: Kajdacs: Tóth A Cziráki Pekli Kovács L. (Mészáros) Pordán Lengyel J. Takács N. Partos (Kasza) Csepregi Vecsei Ferencz Lengyel M. Győré Kárpáti Molnár Varga (Borbély) Tóth L Bierer (Kovács IIZ.) Szőke Hencz Cseh (Romek) Hegedűs A. Edző: Edző: Csepregi György Horváth Péter Simontornya. Nézőszám: 100. Játékvezető: Minker Norbert Gólok: Molnár, illetve Lengyel M. (2), Hencz (2, egyet 11-esből). Jók: Pordán, Takács, illetve Lengyel M, Kárpáti, Hencz, Lengyel J. Tudósított: Varga László. Tolna-Őcsény 1-0 (0-0) Tolna: Őcsény: Szabó M. Császár Wéber Balázs Pálinkás Acsádi (Sütő) Zörényi Jaksa Szegfű (Fauszt) Babanics Mátyás (Izsák) Szunyogh (Kiss L) Horváth E. Kniesz T. Szabó N. (Kiss A) Boros Schaffer (Guth) Kadosa Bencze Lubastyik Volár (Fekete) Varga Játékos-edző: Játékos-edző: Wiesner József Boros Attila Tolna. Nézőszám: 100. Játékvezető: Rákosi Tamás. Gólok: Guth. Jók: Szabó M, Guth, Wéber, illetve Varga, Kadosa Tudósított Tarjáni Gyula A góllövőlista élcsoportja 18 gólos Krepsz Krisztián (Dunaszentgyörgy) 16 gólos Gábor Gergő (Bátaszék) 10 gólos: Szabadi Adrián, Rácz István (mindkettő Bölcske). 9 gólos: Lilínger Roland (Dunakömlőd), Hencz Batezs (Kajdacs). 8 gólos Szedlák László, Orosz Tamás (mindkettő Kéty). 7 gólos Volár András (Tolna), Pataki Tamás (Nagymányok). 6 gólos Bencze Balázs (Tolna), Szőcs Roland (Tevel), Szőts Balázs (Döbrököz), Kovács Péter (Ozora), György Attila (Majos). Dunakömlöd-Dunaföldvár 3-0 (3-0) Dunakömlőd: Dunalildvár FC: Vesza NagyZ. Szabó NagyL Borsi Jakab Füredi Princz Taba Lesnyik (Prekop) Kiss (Szél) Lacza 1. Pajor Kindl Frast (Büttl) Berényi Fritz Alberczki (Lukács) Lilinger Farsang Kajári (Pápista) Schulteisz A Edző: Játékos-edző: Kovács Dénes Kindl István Dunakömlőd. Nézőszám: 100. Játékvezető: Weitner Ádám. Gólok: Tata, Kaján, Lilinger (11-esből). Jók: Szabó, Frast, Pajor, Kajári, illetve Kindl, Berényi, Schulteisz A. Tudósított: Kolarics Zsolt. A forduló játékosa Gábor Gergő (Bátaszék) A bátaszékiek fiatal támadója remek formában játszott a Bölcske elleni rangadón, három góljá­val döntő érdemeket szerzett csapata fölényes, 6-3as győzelmében. A fiatal játékos tavaly még az ifik között remeked, ahol 82 találattal szerezte meg a gólkirályi címet, s most ugyanazzal a len­dülettel termel a felnőttek mezőnyében. A remek adottságú játékos már 16 találatnál jár az idény­ben, amivel a szentgyörgyi Krepsz mögött má­sodik helyet fogtel el az osztály góllövőlistáján. Ifjúsági mérkőzések Tolna-Öcsény 6-1 Bátaszák-Bölcske 14-1 Dsztgyörgy-Tevel 1-7 Simontornya-Kajdacs 0-1 Ozora-Kéty 2-2 (1-1) Ozora: Kéty: Rajna R. Prantner Sarudi (Pokorny) Beda Viszti Márton (Nagyváradi) Miklós Kalmár Dobos (Bodnár) Dani Tóth Orosz Túrós Walter Rajna P. Molnár D. (Zengai) Papp Turbuk Tolmácsi Fazekas Kovács P. Szedlák (Bősz J.) Edző: Edző’: Siklósi János Márton Emil Ozora. Nézőszám: 100. Játékvezető: Takács Zoltán Gólok: Viszti, Papp, illetve Walter, Orosz. Jók: Viszti, Miklós, illetve Prantner, Orosz, Kalmár F, Molnár D. Tudósítóit Dölles Ferenc. 1. D.györgy 11 10 1 _ 42-13 31 2. Tolna 11 8 1 2 26-10 25 3. Bölcske 11 7 1 3 36-16 22 4. Bátaszék 11 7­4 41-18 21 5. D.kömlőd 11 6 2 3 27-16 20 6. Tevel 11 5 4 2 28-20 19 7. Kakasd n 6 1 4 22-20 19 8. Ozora n 5 3 3 21-19 18 9. Kéty 11 4 3 4 30-27 15 10. Kajdacs íi 4 2 5 24-25 14 1.1. Majos 11 4 1 6 19-38 13 12. D.földvár 11 3 2 6 16-22 11 13. őcsény 11 2 2 7 15-25 8 14. N.mányok n 2 1 8 17-42 7 15. Döbrököz ii 1 2 8 14-36 5 16. S.tornya íi 1 “ 10 14-42 3 Kakasd-Majos 5-1 Ozora-Kéty 7-1 Dunakömlöd-Dunaföldvár 1-5 Döbrököz-Nagymányok 3-3 t 4 ♦ FOTÓ: GOTTVALD KÁROLY