Tolnai Népújság, 2004. október (15. évfolyam, 230-254. szám)

2004-10-25 / 249. szám

10 SPORT TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2004. OKTÓBER 25., HÉTFŐ LABDARÚGÓ NB 1,10. FORDULÓ Egy Nemere nem Nemere Móczán Zoltán Árnyék vetült a magyar futballra, a múlt sú­lyos és nyomasztó árnyéka, ráadásul éppen egy illusztris, dicső ünnepen. Nemere lebu­kott, mint in/III-as volt ügynök, és megmér­gezte a múlt sikereit. Tüdtuk, persze hogy tudtuk, hogy szinte minden élcsapatnál működött helyi Nemere, de a felismerés, hogy éppen ő volt az, megrázó. A nyilvános­ságra került jelentések azonban még meg­döbbentőbbek. Megvett meccsek a bentma- radásért, pofára osztott prémiumok, apró csempészési ügyek, amik alapján a beszer­vezett besúgói kör tovább és tovább bővít­hető. Félelmetesen működő rendszer féléi­WKKKKKKKKS8SSSS^& metes gépezettel, ami előtt nem maradhatott titokban semmi. Nem tudom, ma működnek-e még a csapatoknál Nemerék, feltehetően 15 éve visszavonultak ettől a tevé­kenységtől. Nem is tudja senki, men­nyi asztal alatti pénz mozgott a ma­gyar fociban, kik, hova és mennyivel járnak tippmixelni, és miért kapnak annyit a kutyaütő külföldi légió­sok. Megannyi mai rejtély, mert a futball rendszere lát­szólag keveset válto­zott, csak a stadionok robbantak le, és a né­zők tünedeznek el. Ferencváros - Pápa FC 5-0 (2-0) Fehérvár - Békéscsaba 5-0 (2-0) Honvéd - Nyíregyháza 3-2 (0-1) PMFC - Sopron 2-3 (0-2) Ferencváros: Pápa: Fehérvár: Békéscsaba: Honvéd: Nyíregyháza: PMFC: Sopron: SzűcsL Szép Tudor Simunic Erdélyi Németh V. Németh G. Balogh J. Vukmir Radios Csizmadia Vilotic Vámosi Szatke Bajúsz Horváth A. Gyepes (Orovecz, 64.) Kuttor Grujic Mészáros Tejnóra Dienes (Balaskó, 46.) Boris Farkas V. Koller Rubint Budovinszky (Miskolczi, 62.) Szekeres Zs. Debnár RósaD. Szekér Horváth G. Balog (Tóth Gy., 72.) Dobos Mező Kóczián Szekeres T. (Takács Á., 65.) Farkas A, Lattenstein Grúz (Danes, 62.) Lakatos Baumgartner Hanák Kapic lászka (Kriston, 72.) Vasiljevic Bábik Laskai (Kordé, 59.) Lazic Lipcsei (Szűcs M„ 64.) Schwarcz(Bozic, 75.) (Pozsár, 46.) (Genito, 46.) Csillag Sípos Földvári Leandro (Tőzsér, 55.) Kincses Tóth B. Simon Vadócz Bánka Pest K. Bárányos (Sifter, 83.) Sowunmi Somfalvi Szabói Funk Szili (Némedi, 81.) Kulcsár(ErásG.,34.) FehérZ. (Zavadszky, 73.) Róth Hercegfalvi Miculescu Vén (Bojtor, 74.) Pintér Szüpánovics Szabó 0. Bajevszki Germán (Magasföldi, 79.) Lázok HerczegM., Faragó (Darák, 66.) (Montvai, 46.) (Pintér, 71.) Huszti. Stevica (Medved, 46.). Horváth F. (Potemkin, 46.). Csobánki. Teljék. Horváth Gy. Tóth M. Vezetőedző: Szakmai igazgató: Vezetőedző: Szakmai igazgató: Vezetőedző: Szakmai tanácsadó. Vezetőedző: Edző: László Csaba. Tóth Bálint Csertői Aurél. Vágó Attila, Bognár György. Détári Lajos Nagy Tamás. Dajka László. Budapest, 3500 néző. Székesfehérvár, 1000 néző. Budapest, 1500 néző. Pécs, 1000 néző. Játékvezető: Arany Tamás (**★★*). Játékvezető: Juhos Attila (★★*★). Játékvezető: Dubraviczky Attila (*★★★). Játékvezető: Sápi Csaba (★***). Gólok: 1-0 Sowunmi (9. p.), 2-0 Gyepes (42. Gólok: 1-0 Hercegfalvi (9. p.), Gólok: 0-1 Bánka (34, p.), 1-1 Budovinszky Gólok: 0-1 Bárányos (9. p.), 0-2 Bárányos p.), 3-0 Bajevszki (53. p.), 4-0 Szűcs L (59. 2-0 Hercegfalvi (43. p.) 3-0 Tóth B. (71. p.), 1-2 Teljék (74. p.), 2-2 Budovinszky (42. pú, 0-3 Debnár(53. p.), 1-3 Kóczián p., 11-esből), 5-0 Bajevszki (71. p.). (56, p.), 4-0 Koller (79. p.), 5-0 Koller (79. p.), 2-3 Vámosi (84. p„ 11-esből). (87. pú, 2-3 Pest K. (90. p.). Sáij£ lap: Gyepes (36. p.), Kapic (89. p.), ill. (85. p.). Sárga lap: Vámosi (25. p.), ill. Térjék (15. p.), Sárga lap: Szekeres (38. p.), Dienes (49. p.), Róth (41. p.), Farkas A. (43. p.), Lászka (58. Sárga lap: Horváth G. (35. p.), Kriston (87. Bánka (34. p.), Laskai (51. p.), Pintér(69. Sipos (50. pú, Horváth Gy. (81. p.), ill. Horváth p.), Somfalvi (61. p.). p.), ill. Grúz (2. pú, Pozsár(61. p.). p.), Darák (78. p.). A. (44. pú, Tóth M. (44. p.), Pintér (88. p.). Diósgyőr - MTK 2-2(11) Gvőr- Kaposvár 0-1 (0-0) Zalaegerszeg-Vasas 2-0 (1-0) Debrecen - Újpest 1-2 (0-0) Diósgyőr: MTK: Győr: Kaposvár: Zalaegerszeg: Vasas: Debrecen: Újpest Kövesfalvi Végh Stevanovic Balajcza Varga Posza Csemyánszki Vlaszák Mogyorósi Balogh Regedei Finta Kocsárdi Molnár Bemáth (Madar, 56.) Grász Horváth T. Lambulic (Pusztai, 44.) Zahorecz Kozmér Plókai Éger Tamási Máté Elek Stark Kovácsevics Csóka Vass Komlósi Juhár Hornyák Pollák Vincze G. Farkas N, Szamosi Gaál L Nikolov Vanczák Belényesi Bori Tóth P. Máté Kaj (Babati, 60.) RósaH. Dombi Simek (Müller, 62.) (Németh N„ 73.) Sándor(Priskin, 72.) Andruskó Ljubojevic Ködöböcz Sándor Farkas Vitelki Jezdimirovic Jákl Nagypál Józsi (Balog, 80.) (Kovrig, 64.) Habi Erős (Hompoth, 88.) Horváth L Vincze 0. Tóth B. Koplárovics Kollár(Bardi, 70.) Halmosi Tóth (Kőhalmi, 65.) Katona (Zabos, 73.) VargaZ. (Huzmi, 91.) Sebők J, Schultz Bogdanovic Bülseg (Feossn 79.) Virág Fűzi (Pomper, 65.) Oláh Waltner Horváth P. (Leonardo, 78.) Rajczi Tisza (Pólyák, 81.) Kanta J. (Illés, 46.) Nicsenko Kardos (Gyánó, 83.), Ferenczi. Kerekes. (Kovács Z., 18.). Egressy. Silva. Balás. (Mező, 82.). Vezetőedző: Vezetőedző: Vezetőedző: Vezetőedző: Vezetőedző: Szakmai igazgató: Szakmai igazgató: Vezetőedző: Gellei Imre. Egervári Sándor. Szentes Lázár. Mészöly Géza. Gálhidi György, Garami József. Reszeli Soós István. Prukner László. Zalaegeiszeg, 4000 néző. Debrecen, 6500 nezo. Diósgyőr, 5000 néző. Győr, 1000 néző. Játékvezető: Szarka Zoltán (**★*). Játékvezető: Makai János (★*★). Játékvezető: Bede Ferenc (★*★**). Játékvezető: Solymosi Péter(*****). Gólok: 1-0 Sebők J. (30. p.j, 2-0 Gyánó (92. p.). Gólolc 0-1 Bükszegi (47. p.), 1-1 Kerekes Gólok: 0-1 Silva (27. p.), 1-1 Virág (35. p.), Gól: Kardos (73. p.). Sárga lap: Koplárovics (21. pú, Kaj (53: p.), (64. pú, 1-2 Kovács Z. (85. p.). 1-2 Illés (61. p.), 2-2 Egressy (66. p.). Sárga lap: Oláh (77. p.) ill. Molnár (26. p.), Gaál L. (32. p.), Rósa H. Sárga lap: Komlósi (32. p.), ill. Erős Sáiga lap: Virág (36. p.), Müller (89. p.). Kovácsevícs(84. p.). (43. p.), Schultz (45. p.). (13. pú, Tamási (51. p.). A forduló játékosa Hercegfalvi Zoltán (Fehérvár FC) Úgy tűnik, az őszi szezon hajrájára megtalálja igazi formá­ját a fehérváriak csatára. Hercegfalvi két góllal vétette észre magát szombaton, erre egyébként több társa is ké­pes volt. Amivel föléjük emelkedik, hogy egyik esetben sem a társai által kidolgozott kész helyzet előtt állt, ha­nem igenis szükség volt a képességeire, hogy a hálóba kerüljön a labda. Előbb egy kiugratást követően tört egye­dül kapura, és miután lefutotta a védőket, túl kellett jutnia a kapuson, majd szemfüles volt, és egy kapusról kipatta­nó labdára csapott rá leggyorsabban. Mindkét találatát az első játékrészben szerezte, amivel tulajdonképpen mára szünetre eldöntötte csapata javára és szurkolói örömére az összecsapást. Emellett adott egy gólpasszt is, nagy kedvvel, szinte fickándozva futballozott. Igazi csatáreré­nyeket csillogtatott, ha így folytatja, ő a góllövőlistán, csa­pata pedig a táblázaton léphet még előrébb a bajnokság folyamán. Góllövő lista 7 gólos: Kerekes Zsombor (Debrecen), Oláh Lóránt (Kaposvár). 5 gólos: Alekszandar Bajevszki (FTC), Bárányos Zsolt (Sopron), Rajczi Péter (Újpest), Tisza Tibor (Diósgyőri BFC), Robert Vagner (FTC), Vincze Ottó (Győr), Waltner Róbert (ZTE). 4 gólos: Igor Bogdanovic (DVSC), Bükszegi Zoltán (Újpest), Ferenczi István (Vasas), Germán Ferenc (Lombard Pápa), Thomas Medved (Lombard Pápa), Welten Silva (MTK), Tóth Balázs (FC Fehérvár), Tóth Mihály (Sopron). A11. forduló tippjei Nyíregyháza - Győr 2-0 Pápa - Debrecen 1-2 Kaposvár - Diósgyőr 2-0 MTK - Fehérvár 2-2 Újpest-PMFC 3-0 Sopron - Zalaegerszeg 2-1 Vasas - Honvéd 1-0 Békéscsaba - Ferencváros 1-3 A forduló játékvezetőié Bede Ferenc (*★★★*) Diósgyőr-MTK 2-2 (1-1) Bede Ferencnek hosszú karrierje alatt akadt katasztrofális meccse és kiemelkedő teljesít­ménye egyaránt. Ezúttal biztosan tartotta kézben a meccset, jó volt az összhang segítőivel és az előnyszabályt is remekül alkalmazta. Mivel más találkozókon társai többsége is jól ügyködött, különösen kieme­lendő, hogy ő lett ennek a fordulónak a játékvezetője. Igaz, talán a legkiélezettebb öszecsapás is neki jutott ezen a hétvégén. Halmosi Péter (DVSC), Hercegfalvi Zoltán (FC Fehérvár), Henczeg Miklós (Bp. Honvéd), Józsi György (ZTE), Koller Ákos (FC Fehérvár), Marian Nikolic (Nyíregyháza), Pest Krisztián (PMFC), Rósa Dénes (FTC), Thomas Sowunmi (FTC), Vámosi Csaba (Bp. Honvéd). A forduló válogatottja Az NBI állása 1. Ferencváros 10 8 1 1 26-8 25 2. Debrecen 10 7 0 3 19-10 21 3. Újpest 10 6 3 1 20-12 21 4. Zalaegerszeg 10 5 3 2 20-11 18 5. MTK 10 5 2 3 13-8 17 6. Kaposvár 10 5 2 3 14-17 17 7. Győr 10 5 1 4 13-11 16 8. Fehérvár 10 4 3 3 16-9 15 9. Pápa 10 4 2 4 15-14 14 10. Sopron 10 3 4 3 15-19 13 11. Honvéd 10 3 2 5 16-21 11 12. PMFC 10 3 1 6. 10-15 10 13. Vasas 10 2 1 7 10-17 7 14. Diósgyőr 10 2 1 7 11-20 7 15. Békéscsaba 10 1 3 6 9-23 6 16. Nyíregyháza 10 0 5 5 12-24 5 A Posza Vasas Kocsárdi Budovinszky Gyepes Hanák ZTE Honvéd FTC Sopron Ljubojevics Kapic Bárányos Bánka ZTE FTC Sopron Nyíregyháza Hercegfalvi Bajevszki Fehérvár FTC «* A forduló mérkőzése Labdarúgó NB HL Dráva-csoport Csak a Tamási örülhetett Debrecen-Ujpest 1-2 (0-0) Olyan egyszerű a receptje annak, hogy jó le­gyen egy futballmérkőzés, hogy csak azon csodálkozik az ember, hogy tudnak ilyen sok­szor ilyen rossz meccset játszani a magyar él­vonalban. A jó meccshez kell sok és lelkes szurkoló, ez a Debrecen és az Újpest esetében többnyire adott, kell két közel azonos tudású csapat ez ismét adott volt kell sok helyzet ezt maradéktalanul teljesítették a felek, és elen­gedhetetlen tartozék a játszani akarás és sok futás. Vasárnap, ebédidőben az összes alap­anyagot felhasználták a csapatok, így egy re­mek hangulatú, változatos, fordulatos össze­csapás kerekedett, amelyen mindkét kapu sokszor veszélyben forgott szóval volt látnivaló a pályán. Ha hozzátesszük, ho^több pályán is esett öt gól a hétvégén, ráadásul a Fradi és a Fehérvár is örömfocit mutatott be, akkor el­mondhatjuk, igazán szerencsés forduló volt a mostani a szurkolók szemszögéből, akik re­ménykedhetnek benne, nem egyszeri felvilla­nás volt ez futballistáinktól. A labdarúgó NB III Drá- va-csoportja hét végi for­dulójában csak a Tamási gárdája örülhetett, amely sikerével a harmadik helyre jött fel a tabellán. Sokba került viszont az UFC hazai veresége, a szekszárdiak ugyanis az ötödik helyre csúsztak vissza a dobogóról. A Bonyhád ismét kikapott. FOTÓ: GOTTVALD KÁROLY 1. Bóly 10 7 a 1 22- 9 23 2. Nagyatád 11 6 2 3 21-12 20 3. Tamási 10 5 4 1 14- 9 19 4. Beremend 10 6­4 12-10 18 5. Szekszárd 10 5 2 3 14- 9 17 6. Dombóvár 10 5 i 4 18-14 16 7. PVSK. 10 5 1 4 17-14 16 8. Baja 10 4 3 3 20-16 15 9. Marcali 10 4 2 4 15-18 14 10. Kozármisl. 10 4 1 5 14-14 13 11. Nagyárpád 10 3 3 4 12-13 12 12. Bonyhád 11 4­7 17-22 12 13. Mohács 10 3 1 6 13-18 10 14. B.boglár 11 2 3 6 13-22 9 15. Lengyelt. 11­3 8 10-32 3 ... mm “■ f í V J " : ­T 1 HeJ»1 ■ hm Szekszárdi UFC-Baja 1-4 (1-0) Szekszárdi UFC: Baja: Horváth B. Kámán Mosonyi P. Faktum (Végh G.) Tóth A Haász Pulcz Végh A Torma Gyénél Kutasi (Lizák) Kiss Hegedűs R Milassin Csende R. (Lugos) Trucz Dienes G. (Domonkos) Takács (Hernádi) MátéCs Papp Molnár Zs. Nagy E (Faddi M.) Játékosedzö: Edző’: Máté Csaba Raffai Rudolf Szekszárd Nézőszám: 200. Játékvezető: Kozári. Gólok: Csende R, illetve Végh G. (2), Nagy E (2, az egyiket 11-esből). Jók: Pulcz, Csende R., illetve Nagy E, Végh G, Takács. Tudóatott Rónai Gábor. Lengyeltóti-Tamási SE 1-4 (1-0) Lengyeltóti: Tamási: Kovács Zs. Pék Tarr KpvácsR Schmida Juhász G Jovánczai Herger Balogh Juhász I. Varga Herr Somogyi Tálas Hermann Schell Hosszú Czinkon (Béres) Wágner Benicsl. Hársházi Márkus (TóthT.) Játékos-edző: Edző: Somogyi Zoltán Molnár László Lengyeltóti. Nézőszám: 200. Játékvezető: Harmatos. Góküc Hermann, illetve Schell (2), Benies, Herr. Jók: Kovács Zs., Schmida, Hermann, illetve Kovács R„ Scheit Tálas. Tudésitatt Vámosi Ferenc. Bóly-Bonyhád Völgység LG 2-0 (1-0) Boly Bonyhád: Antal Kovács L TóthT. Calka Tóth B. László (Gergely Cs.) Morvái Pál Éles Máté N. Szijas (Sági) Horváth P. (Máté R.) Göller Hegedűs L Leipold Kölló Kész (Kelbert) Letenyei (Czékmány) Varga Biró N. Vígh Zsák Edző: Játékos-edző: Varga László Kiss János Bóly. Nézőszénc 150 Játékvezető: Bodor. Csende Roland góljával még veze­tett az UFC a Baja ellen... A11. percben Mosonyi Péter tekerte középre a labdát a jobb ódáiról, a labda Molnár óba alatt elcsúszott ám épp Csende Roland elé került és a középpályás 16 méterről, egyből a kapu jobb oldalába lőtt 11-01. A szünet utáry a 46. percben egy balról érkező beadást követően a szünetben beálló Végh Gábor közvetlen kőzet ről fejelte a kapu jobb oldalába a labdát ll-ll Két perc múlva Takács húzta meg a jobb oldalon, a kimozduló Horváth Bálint előtt középre gurított és az érkező Nagy Bőd 8 méterről az üres kapuba lőtte a labdát 11-21. A 72. percben újabb gólt hozott a sokadik veszélyes bajai kont­ra a jobb oldalon felfutó Hernádi passzolta a kapu elé a Nagy Elődtől kapott labdát és a hosszú saroknál érkező Végit Gábornak csak a kapuba keltett továbbítania a játékszert 11-31. A 88. percben Hegedűs buktatta a kitörő Nagy Elődöt a 16oson belül a megítélt büntetőt a sértett a kapu közepébe rúgta (Hl Máté Csaba: - Sebességkülönbség volt a két csapat között Persze, ha minden hetedik meccsünket veszítjük el, elégedettek tehetünk. A 26. percben Hermann egy jobb oldali beívelést Pék fölött fejelt a hálóba ll-OI. A szünet után, az 55. percben Herr középreivelését a védők kifejelték, Schell 22 méterre a kaputól levette a labdát és védhetetlen lövést zúdított a bal felső sarokba ll-ll. A 78. percben szép tamási támadás végén Juhász I. balról centerezett és Schell három méter­ről a hálóba lőtte a tebdát (1-21A 84. percben a Tamási lekopírozta előző gólját ezúttal Tóth centerezett és Berkes 5 méterről lőtt a hálóba ll-3t A 85. percben bal oldali beívelést követően Tálas kapásból lét Herr lekezelte a lab­dát a kaputól 2 méterre, és a hálóba rúgta (Hl Hiába támadta «égig az ein félidőt a Tamás, egy kurtából a Lengyeltóti szerzett vezetést A második telidében tovább tolytatedlak a tamási rohamok, de már enrónényességgel Is párnál Az aMÁvmU LnnuaUhIJ mu.h.1 nAm kJlA mAnnlinilÁliMIfií n TnmnN elfáradó tengyeltoti csapat nem tudta megakadaiyozm a lamasi győzelmét ami a mérkőzés alapián nagyobb arányú is lebefett volna. Molnár László: - Begyűjtöttük a kőtelező három pontot a második félidei játékunk alapján megérdemelten. Gólok: Vígh, Varga Jók: Éles, Göller, Vígh, Antal, illetve Kovács L, Calka, Hegedűs L Tudáste® Varga Tibor. A 42. percben egy rossz kapuskirúgás után a késlekedő bonyhádi védők között a berobbanó Vígh 10 méterről kilőtte a felső sarkot 11-01A 87. percben egy kontratá madás során Varga kilépett a védők közül és a kapu­jából kifutó Kovács felett 30 méterről a hálóba emelt 12-01 Mindkét telidében kiegyenlíteti látók folyt a pályán, de a Boly a játékrészek hajrájában kihasználta a Bonyhád megingásait és így megérdemelten nyerte meg a mérkőzést Kiss János: - Szokásos Idegenbeli játék, sajnos az ered­mény Is a szokásos. A forduló további eredményei Pécsi VSK-Marcalí 1-2 Nagyatád-Nagyárpád 3-0 Balatonboglár-Mohács 2-1 A Beremend szabadnapos volt. Kozármisleny-Dombóvári FC-Rutin 3-2 (2-1) Kozámúsleny: Dombóvár: Torma Both Papp Kovács Tankó(Nagy) Bánfai Tóth Kanizsai Bodor (Csapó) Ábrahám Hergenróder Szabados Hopp Várai Banai NagyN. lassú Farkas I. (Szabotin) Steiger Kovács R. Pest R. Varga T. (Kása) Edző: Horváth Árpád Edző': Udvardi Zoltán Kozámáskny. Nézőszám: 250. Játékvezető: Mohai. Gólolc Bánfai, Hergenróder, Kanizsai, illetve Pest R. (2). Jók: Torma, Hergenróder, Kanizsai, illetve lassú, Nagy N„ Kovács R. Tudóséit Kakuk János. A 30. percben Bánfa 25 méterről nagy gólt lőtt a bal felső sarokba 11-01A 40. percben Farki eladott lab­dájára Kovács csapott te, beadását Hergenróder 5 méter­ről lőtte a kapuba A 41. percben Lassú beadásánál Torma elütötte az érkező Vagát, a megitétl büntetőt Pest értékesítette 12-11A 65. percben Lassú szögletét Pest rúgta kapóra labdájába a kapus csak beleérni tudott 12-21A 68. percben egy ütközés után Bánfai megütötte Pestet a DFC karmestere törlesztett így mindkettőt kiállí­totta a játékvezető. A 91. percben Kanizsai 18 méteres szabadrúgása a hosszú sarokban kötött ki 13-21 Az első telidében a Dombóvár kezdeményezett többel mégis a haza- iák lőttek gotokat, nagy egyem nioakat kővetően. A második telidében tovább rohamozott a vendégcsapat helyzeteket dolgozott ki s egyenlíteni tudott A hajrában egy szabadrúgás után megszereztek a hazaiak a győzelmet Nagyon kemény, szimranabs mérkőzésen a durván játezá hazaiak szerencsével Mitek otthon a három pontot Horváth Árpád: - Ma jól játszottunk, de az ellenfélnek bejött az ütöm-vágom taktikája. 4­t * *