Tolnai Népújság, 2004. szeptember (15. évfolyam, 204-229. szám)

2004-09-27 / 226. szám

TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2004. SZEPTEMBER 27., HÉTFŐ SPORT 11 . Labdarúgó NB II, Hummeksoport 7. forduló Sorozatban harmadik mérkőzésén nem kapott gólt a Paksi SE, amely a Győri DAC ellen aratott sikerét pályaedzőjének, a házasságot kötő Péter Norbertnek ajánlja. Paksi SE-6yori DAC 1-0 (0-0) Paksi SE: Győr: Kovács A. Kocsis Abonyi TóthG. Hosnyánszki Zs. Készéi Pintér A. Fajkusz Vizdár Ladiszlaidisz KissT. Segovits (Varga J, 70.) Mészáros 1. Máté Osztermájer (Búzás, 57.) Oross Bán (Tóth J., 35.) Tamási (Varga L, 86.) Heftier (Böde D., 73.) Goltovitzer Varga L. Czetti (Kovács L, 46.) Edző: Edző: Klement István Horváth Dénes Paks, PSE-pálya. Nézőszám: 600. Játékvezetők: Kökény (Demeter, Puskás S.). Gólok: Búzás (11-esböl) a 80. percben. Jók: Búzás, Hosnyánszki Zs„ Pintér, Vizdár, illetve Kocsis, Tamási, Goltovitzer. Tudósított Zerza József. A12. percben Abonyi remek csellel becsapta védőjét, de beadása után a labdát Kocsis az ötösön lekapta Varga L fejéről A 21. percben ismét Abonyi húzott el a bal oldalon, beadását Varga L. arasznyival fejelte kapu mellé. A 30. percben Máté átadását Goltovitzer 22 méterről kapura lőtte, de Kovács A. a helyén volt A 39. percben egy lepat­tanó labdára Kiss T. csapott le a vendégtérfél közepén, lefutotta a teljes védelmet de 10 méterről Kocsisba lőtt A félidőből hátralévő időben a hazaiak irányítottak, de a gólra még várni kellett A szünet után, az 55. percben Varga L. remek beadását Tóth J. kapura fejelte, Kocsis kitenyerelte a labdát Kiss T. pedig öt méterről a kapu fölé lőtt. Az 57. percben Goltovitzer jól ugratta ki Kovács Lászlót, s a csereként beállt Kovács A. mellett a bal kapufa tövét találta telibe. A 70. percben Kiss T. cikázott végig a bal oldaton, de 15 méteres, nagy erejű lövését Kocsis bravúrral hárította A 80. percben Búzás lövését védte a győriek kapusa Egy perccel később az egyik győri védő kezére pattant a labda a 16oson belül a megítélt büntetőt Búzás biztosan lőtte a jobb alsó sarokba (1-0). Mindkét csapat támadó szellemben kezdett de nagy helyzetek inkább a hazaiak előtt adódtak, míg a vendégek pontfágásokbél igyekeztek veszélyt teremteni. A fordulás után fokozódott az iram, a paksiak mezinyfölényt harcoltak, de a befejezésekbe egészen a hajráig rendre hiba csúszott A találkozó összképe alapján a hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot Nlestermérteg lengyel Ferenc: - A lehetőségek alapján rászolgáltunk a győzelemre. A Soroksár ellen is probléma volt a helyzetki­használásunkkal, ezen el kell gondolkodnunk. Gratulálunk a pályaedző Péter Norbert házasságkötéséhez, győzelmünk a csapat nászajándéka További eredmények: Celldömölk-Budafok 4-0, Gyirmót- Veszprém 1-0, Felcsút-Soroksár 1-2, Budakalász- Balatonlelle 3-0, Kaposvölgye-Barcs 0-3, Mezőfalva- Pénzügyőr 5-0 Szentlőrinc-Komló 0-4. A bajnokság állása 1. Felcsút 7 5 , 1 15- 7 16 2. B.kalász 7 4 3 — 17- 5 15 3. Soroksár 7 4 3 — 15- 7 15 4. Paksi SE 7 4 2 1 12- 4 14 5. B.lelle 7 4 1 2 16-13 13 6. Celldöm. 7 4 — 3 15- 9 12 7. Mezőfalva 7 3 2 2 16-1 1 1 1 8. Barcs 7 3 2 2 ÍO- 6 11 9. DAC-Győr 7 3 — 4 12-15 9 ÍO. Gyirmót 7 2 2 3 1 1-13 8 11. Veszprém 7 2 2 3 8-12 8 12. KL.völgye 7 2 2 3 8-14 8 13. Komló 7 1 3 3 9- 9 6 14. Budafok 7 1 2 4 6-14 5 15. Szt.lőrinc 7 1 1 5 6-1 1 4 16. Pénzügyőr 7­­6 4-30­Varga László (jobbról) ezúttal nem talált a kapuba, de csapata így is győzni tudott Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 7. forduló : ;,>í Krepsz triplája döntött a rangadón A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 7. for­dulójában megszerezte első győzelmét a Simontornya, míg a két éllovas, a Dunaszentgyörgy és az üldöző Tolna tovább vívja harcát az első helyért. Rónai Gábor A szentgyörgyiek szombaton az Ozora otthonában nyertek rang­adót (3-1 j elsősorban a hetek óta remek teljesítményt nyújtó, ezúttal három gólt szerző Krepsz Krisztiánnak köszönhe­tően. A tolnaiaknak könnyebb dolguk volt, mégis csak a máso­dik játékrészben tudták feltörni a döbrököziek hálóját. A talál­kozón kiválóan védett Simon Je­nő, a vendégek kapusa, aki még pus is parádézott a hét végén. Nagy Zoltán, a Dunafóldvár há­lóőre úgyszintén kitűnően vé­dett, csapata neki is köszönhet­te, hogy értékes ponttal térhe­tett haza Bölcskéről. Ha már a kapusoknál tartunk: érdemes megemlíteni a Dunakömlőd- Tevel összecsapást is, ahol a két portás ugyancsak kitett magá­ért. A gólnélküli döntetlen a vendég tevelieknek siker, akik­kel az eddigi eredményeik alap­ján úgy tűnik, számolni kell az Egyre inkább magához tér ; Kakasd gárdája, amely ezútta az első fordulókban még n meklő, azóta viszont kissé visz szaeső Kéty csapatát verte (4-2). Megszerezte idénybeli első győ­zelmét a Simontornya: Csepregi György tanítványai az Őcsényt verték (2-0). Utóbbi gárda a mezőny egyetlen olyan csapata, amely még nem örülhetett győ­zelemnek. A bátaszékiek - Gá­bor Gergő nélkül - egy „laza” ötöst gurítottak a fiatal, még kissé rutintalan Nagymányok- nak (5-2), míg a lendületben lé­vő Kajdacs Hegedűs Attila ve­zérletével az igen szeszélyes Majos otthonából hozta el a há­A forduló mérkőzése: Ozora-Dunaszentgyörgy 1-3 (0-1) Ozora: Dunaszentgyörgy: Rajna R. Szlanyinka Surányi Aradi Bebesi Horváth G. Miklós Somogyi Tóth A (Rajna R) Aschermann Nádasdi (Pokomy) Bese Kovács R Krepsz (Gödör) Viszti Nagy Zs. Papp (Dobos) Mizser Tolmácsi Kovács L Szép (Pleiter) Horváth L Edző: Edző: Siklósi János Dienes Pál Ozora. Nézőszám: 200. Játékvezető: Stefik Róbert. Gátak: Viszi, illetve Krepsz (3). Jók: Viszi, Miklós, Rajna R., Tolmácsi, Kovács R, illetve Szlanyinka, Krepsz, Horváth G, Aschermann. Tudósított: Dölles Ferenc. Kakasd-Kéty 4-2 (3-2) Kakasd: Kéty: Sebestyén A Prantner Eisensehr Dani Kara Nagyváradi Gaál Beda KvandukJ. Fazekas Tóth L (Kovács B.) Márton R. Sztehló Kalmár F. Kvanduk G. (Palkó) Orosz T. Sebestyén M. Walter Rikkers Turbuk Tóth A Szedlák Edző: Játékos-edző: Kníesz Mátyás Márton Emil Kakasd Nézőszám: 250. Játékvezető: Wertner Áriám. Gólok: Kvanduk G. (2), Tóth A, Kovács B., illetve Szedlák, Orosz T. Jók: Sebestyén A, Kvanduk J„ Kvanduk G, Sztehló, illetve Dani, Nagyváradi, Beda Tudósított: László József. A 45. percben saját térfelén veszített labdát az Ozora, Krepsz lecsapott rá és a kapuig gyalogolt vele (0-11. A szünet után, a 49. percben a hazai védelem hibáját kihasználva Krepsz 10 méterről lőtt a kapuba (0-21. A 65. percben Tolmácsi szabadrúgásból íveA középre, Viszti pedig közel­ről nem hibázott (1-21. A 88. percben a kinyitó hazai védelmet lekontrázták a vendégek, az akció végén Krepsz csapata, és önmaga har­madik gólját szerezte (1-31. Magas színvonalú, közönsúgszúrakoztatú mérkőzésen a helyzeteit jobb százalékban értékesítő vendégcsapat megérdemelt győzelmet aratott Siklási János: - Akadt egy kiemelkedő csatártel­jesítmény, de sajnos az ellenfélnél. Gratulálok a szentgyörgyiek sikeréhez. Dienes Pál: - Nagyon jó iramú mérkőzésen, igazán jól futballozó ellenfelet sikerült legyőznünk. Tolna-Döbrököz 3-1 (0-0) Tolna: Döbrököz: Szabó M. Schaffer Klein M. Zörényi Szegfő Wéber (Szabó N.) Horváth E. Kiss Cs. (Mátyás) Volár (Kiss A) Bencze (Guth) Izsák (Juhász V.) Játékos-edző: Wiesner József Simon J. Horváth L Varga Fandák Szabó S. Nagy Szőts Szűcs (László) Prógli Simon L Góvnik I. Edző: Otosz János Tolna. Nézőszám: 100. Játékvezető: Rácz Gábor. Gólok: Volár (2, egyet 11-esból), Juhász V., illetve Szóts. Jele Simon J„ Szőts, Varga, Szűcs, Nagy. Tudósított Tarjáni Gyula. >őt még büntetőt is hárított 11-est is hárított. Egy másik ka­idei szezonban. rom bajnoki pontot (3-1). Dunakömlőd-Tevel 0-0 Böteske-Dunafökfoár FC 2-2 (0-0) Majos-Kajdacs 1-3 (0-2) Bátaszék-Nagymányok 5-2 (1-0) Dunakömlöd: Tevel: Bölcske: Dunaföldvár FC: Május: Kajitacs: Bátaszék: Nagymányok: Vesza SzőcsÁ Süvöltős NagyZ. Fábián Cziráki Tenczlinger Ziener Frast Jakab Bodonyi Antal PálK. Kovács L Sárközi Bíró Prantner (Mayer) Ambrus Jenei Szilasi (Jakab) Kővári Lengyel J. Hauwasser Guzorán Szabó Kerekes Tamási Princz Bemáth (Pál 1.) Vecsei Péter Nagy Buti (Pápista) Macsuka Besenczi Kindl 1. Sánttia (Szászi) Kasza (Milák) Szabados Szabó Sz. Kiss NagyB. Ledneczki Alberczki Cs. Hadikfató (Papp) Kovács Z. Kiss L. (Simon) Szabó R Taba Lakatos (Gergely J.) Szauer G, NagyL György Lengyel M. RupaL RupaZ. Poroszkai (Pesti) Illés Cs. Rácz Laczal. Dani Farkas (Deák) Diriczi (Kiss Z.) Barabás Kajári Till N. Tóth Gy. (Nagy D.) Mihályi Vendég Kárpáti Kovács Cs. (Berényi) Szigeti Lilinger Bátyi Hargitai (Szauer Zs) Schutteisz (Berényi) Varga 1. Hegedűs A. Csontos M. Galla Fritz Dézsi (Pfeifer) Szabadi Farsang Vita (Schmidt) Hencz Orsós Kecskeméti (Müller) Edző: Edző: Edző: Játékos-edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Kovács Dénes Szabó Dénes Blatt Pál Kindl István ifj. Lőrincz Antal Horváth Péter Fiáth Tamás Köö László Dunakimlöi Nézőszám: 150. Játékvezető: Csizmadia Béla. Jók Vesza, Frast Taba, Kajári, Fritz, illetve Szőcs Á. Macsuka Tudósított Kobrics Zsolt. Simontornya-Öcsény 2-0 (2-0) Simontornya: Őcsény: Tóth A Pordán Győré Kovács Csepregi Romek Tóth L Ferencz Molnár (Csontos) Cseh (Borbás I.) Szőke(Czank) Edző: Csepregi György Császár Kadosa Manhalt Varga BabanicsN. KnieszT. Boros Puskás (Juhász) Szúnyogé (Lubastyik) Acsádi(Takács) Jaksa Játékos-edző: Boros Attila Simontornya. Nézőszám: 100. Játékvezető: Bányai György. Gotok: Szőke, Ferencz. Jók: Pordán, Szőke, Ferencz, illetve Babanics N, KnieszT. Tudósított Varga László. Bölcske. Nézőszám: 400. Játékvezető: Rákosi Tamás. Gólok: Szabadi, Jakab (öngól), illetve Farsang, Schutteisz A Jók: Rácz, Ledneczki, Szabadi, illetve Nagy Z. (a mezőny legjobbja), Princz, Antal Tudósított Suták András. A góllövőlista élcsoportja 16 gólos: Krepsz Krisztián (Dunaszentgyörgy). 11 piles: Gábor Gergő (Bátaszék). 7 gólos: Szabadi Adtán, Rácz István (mindkettő Bölcske). 6 gólos Volár András (Tolna), Szedők László (Kéty), Lilinger Roland (Dunakömlöd). 5 gólos Varga Imre (Majos), Hencz Balázs, Hegedűs Attila (mindkettő Kajdacs), Szőts Balázs (Döbrököz), György Attila (Majos). á gólos Farsang János (Dunaföldvár FC), Kovács Péter (Ozora), Hargitai Gergely (Bölcske), Szőcs Roland (Tevel), Tóth Attila (Kakasd), Lengyel Miklós (Kajdacs), Orosz Tamás (Kéty). 3 gólos Besenczi István (Bölcske), Varga László (Döbrököz), Magyar Ákos, Nagy Zsolt Kovács László (mindhárom Dunaszentgyörgy), Dani Zoltán, Vita Norbert (mindkettő Majos), Tóth Róbert (Ozora), Dézsi János (Tevel), Bencze Balázs, Horváth Ervin (mindket­tő Tolna), Galla János (Nagymányok). Majos Nézőszám: 100. Játékvezető: Krekó György. Gólok: György A, ill Lengyel M„ Hegedűs A, Hencz Jók: Pál K, Varga I, Vendég, illetve Hegedűs A. (a mezőny legjobbja), Lengyel J, Lengyel M, Vecsei, Hencz Tudósított: Lőrincz Antal A forduló játékosa Krepsz Krisztián (Dunaszentgyörgy) Az ozorai rangadón triplázó Krepsz nem először remekel az idény során. A bajnokaspiráns egyik leg­jobbja már 16 gólnál jár a 2004/2005-ös szezonban, s ez meccsenkénti több mint kétgólos átlagot jelent Krepsz már tavaly is „sokat letett az asztalra", az elmúlt idényben ugyanis 37 találatig jutott, s az akkor még bátaszéki színekben játszó Kollár Sándorral holt­versenyben lett az osztály legjobb mesterlövésze. Bátaszék. Nézőszám: 150. Játékvezető: György József. Gólok: Rupa L (2), Diriczi, Simon, Hauwasser, illetve Galla, Barabás. Kiállítva: Szigeti a 89. percben. Jók: Rupa L, Péter, illetve Galla, Szabó R Tudósított Sági István. A bajnokság állása 1. D.györgy 7 7 _ _ 32-10 21 2. Tolna 7 6 — 1 18- 5 18 3. Bölcske 7 4 1 2 23- 8 13 4. Ozora 7 4 1 2 12-10 13 5. Bátaszék 7 4 _ 3 24-12 12 6. Tevel 7 3 3 1 15-15 12 7. Kajdacs 7 3 2 2 17-14 11 8. Kéty 7 3 1 3 18-15 10 9. D.kömlöd 7 3 1 3 13-11 10 10. Kakasd 7 3 1 3 15-15 10 11. Majos 7 3 1 3 16-27 10 12. D.földvár 7 2 2 3 11-13 8 13. Döbrököz 7 1 1 5 10-21 4 14. S.tornya 7 1­6 5-21 3 15. N.mányok 7 1 — 6 8-26 3 16. őcsény 7­2 5 6-18 _u Ifjúsági mérkőzések Ozora-D.sztgyörgy 10-0 Majos-Kajdacs 10-0 Bátaszék-Nagymányok 4-0 Tolna-DnNököz 5-0 Dunakömlőd-Tevel 4-7 Kakas 'y 0-1 Bölcske-Dunaföldvár 0-6 Sím Őcsény 0-5