Tolnai Népújság, 2004. augusztus (15. évfolyam,179-203. szám)

2004-08-30 / 202. szám

■■■ 2004. Augusztus 30., Hétfő SPORT 11. OLDAL Bajnoki tabellák Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 3. forduló; NB II, Hummel-csoport 1. B.kalász 3 2 1­10- 3 7 2. B.lelle 3 2 1­7- 1 7 3. Felcsút 3 2 1­7- 3 7 4. Soroksár 3 2 1­8- 5 7 5. Veszprém 3 2 1­6- 4 7 6. DAC-Győr 3 2­1 6- 5 6 7. Celldöm. 3 2­1 6- 6 6 8. Mezőfalva 3 1 1 1 6- 5 4 9. Gyirmót 3 1 1 1 7- 7 4 10. Paksi SE 3 1 1 1 4- 4 4 11. K. völgye 3 1­2 3- 7 3 12. Komló 3­2 1 4- 5 2 13. Barcs 3­1 2 1- 3 1 14. Budafok 3­1 2 1- 6 1 15. Szt.lőrinc 3­­3 1- 4­16. Pénzügyőr 3­­3 3-12­NB III, Dráva-csoport 1. Baja 2 2­­7-2 6 2. Boly 2 2­­4-1 6 3. Marcali 2 1 1­4-2 4 4. Tamási 2 1 1­3-2 4 PVSK 2 1 1­3-2 4 5. Dombóvár 3 1 1 1 3-3 4 6. Kozármisl. 2 1­1 5-3 3 7. Nagyatád 2 1­1 3-2 3 8. Beremend 2 1­1 3-3 3 9. Szekszárd 2 1­1 2-2 3 10. Nagyárpád 1­1­0-0 1 11. B.boglár 2­1 1 1-4 1 12. Mohács 1­­1 1-3­13. Bonyhád 3­­3 3-7­14. Lengyelt. 2­­2 1-7­Megyei I. osztály 1. Ozora 4 3 1­8- 4 10 2. D.györgy 3 3­­16- 4 9 3. Kéty 3 2 1­11- 5 7 4. D.földvár 3 2 1­6- 3 7 5. Bölcske 3 2­1 14- 4 6 5. Bátaszék 3 2­1 12- 3 6 7. Tolna 3 2­1 10- 4 6 8. D.kömlőd 3 1­2 6- 6 3 9. Kakasd 3 1­2 3- 7 3 10. N.mányok 3 1­2 3- 9 3 11. Majos 3 1 1 1 6-13 3 12. Kajdacs 3­2 1 7- 8 2 13. Tevel 3 _ 2 1 4-11 2 14. Őcsény 3­1 2 2- 7 1 15. Döbrököz 4­1 3 8-16 1 16. S.tomya 3­­3 0-12­Ezzel az Ozorával számolni kell Továbbra is az Ozora csapata vezeti a megyei I. osztályú bajnokság tabelláját, de már csak a Dunaszentgyörgy gárdája hibátlan. Az egyetlen pontnélküli gárda, a Simontornya harmadik meccsét is 4-0-ra veszítette eL Az éllovas a vasárnapi for­dulóban az idény előtt bajnokesélyesnek is titulált Dunakömlődöt győzte le, míg a szentgyörgyiek a kakasdiak otthonából hozták el a három pontot. Krepsz Krisztián (a labdával) és a szentgyörgyiek könnyedén nyertek Kakasdon fotó: gottvald károly A FORDULÓ MÉRKŐZÉSE Kakasd-Dunaszentgyörgy 1-4 (1-2). Rakasd, 300 néző. V: Vörös J. Rakasd: Sebestyén A.- Eisensehr, Rara, Rvanduk J., Gaál- Tóth L, Sztehló, Novák, Sebes­tyén M. (Tóth A.)- Nagy G., Rikkers (Daradics). Dunaszentgyörgy: Szlanyin- ka- Aradi, Horváth J. (Somogyi), Acs, Horváth L.- Nagy Zs., Horváth G. (Ascher- mann), Rrepsz, Mizser (Vass)- Magyar, Rovács. Edző: Dienes Pál. A 13. percben egy bal oldali beadás után Kovács 14 méter­ről a jobb sarokba lőtte a labdát (0-1). A 22. percben Kovács keresztlabdája lepattant a védőről, és Krepsz 12 méterről kilőtte a hosszú sarkot (0-2). A 28. percben Aradi hazaadását Novák elcsípte, és a kimozduló Szlányinka mellett a hosszú sarokba pasz- szolt (1-2). A 61. percben Horváth G. jobb­oldali beadását Magyar az ötösről a jobb alsó sarokba fejelte (1-3). A 70. percben Nagy 25 méteres szabadrúgása a jobb felső sarokban kötött ki (1-4). A játék képe alapján megérdemelte a győzelmet a Dunaszentgyörgy. Jók: No­vák, illetve az egész vendégcsapat. Kniesz Mátyás: - Megérdemelt vendég- győzelem, jelenleg itt tartunk... Dienes Pál: - Mezőnyfölényben játszot­tunk, úgy gondolom, a gólarány sem túl­zott. LÁSZLÓ JÓZSEF Dunakömlőd-Ozora 1-2 (0-2). Duna- kömlőd, 150 néző. V: Kiss Z. Dunaköm- lőd: Reichert- Szabó, Borsi, Füredi- Fritz, Pajor, Prantner (Mayer), Fräst (Taba)- Lilinger, Kovács, Büttl. Edző: Kovács Dénes. Ozora: Rajna R.- Viszti, Miklós, Bebesi, Papp- Rajna’P. (Sarudi), Tóth, Szép, Nádasdi- Pokorny (Dobos), Tolmácsi. Mb. edző: Siklósi János. Minősíthetetlen játékvezetés mellett a 9 főre fogyatkozott hazai csapat a 30. perctől kezdve méltó ellenfele volt az Ozorának. G: Mayer, illetve Szép, Nádasdi. Kiállítva: Pajor az 5., Nagy Z. a 30. percben. Jók: az egész hazai csapat, illetve Rajna R., Miklós, Szép, Tolmácsi. kolarics zsolt Tolna-Simontornya 4-0 (2-0). Tolna, 150 néző. V: Stefik. Tolna: Szabó M.- Zörényi (Tarjám K.), Klein M., Fauszt, Szegfű- Wéber, Kiss Cs., Kiss G. (Guth), Tarjáni Gy. (Schaffer)- Volár (Kiss A.), Juhász (Bencze). Játékos-edző: Wiesner József. Simontornya: Tóth A.- Pekli (Kovács L.), Győré, Szőke, Kapinya- Pordán, Ferencz, Tóth L. (Cseh), Csepre- gi- Takács N., Romek (Csontos). Edző: Csepregi György. Sok kihagyott helyzet, megérdemelt hazai győzelem. G: Wéber, Volár (11-esből), Bencze, Kiss Cs. Jók: Wéber, Kiss Cs., illetve Tóth A., Pordán, Takács N. tarjáni gyula Bölcske-Tevel 7-0 (3-0). Bölcske, 250 néző. V: Tinnyei. Bölcske: Süvöltős- Bodonyi (Sulák), Jenei, Tamási- Besen- czi, Ledneczki, Nagy, Rácz, Tóth Gy.- Hargitai, Szabadi. Edző: Blatt Pál. Tevel: Szőts- Incze (Jakab), Stumpf (Ambrus), Ferenc (Kovács), Macsuka- Dézsi, Nagy B. (Pfeifer), Lakatos, Till- Szőcs, Illés Cs. Edző: Szabó Dénes. Kezd összeállni egy új bölcskei csapat. G: Rácz 3, Szabadi 2, Hagitai 2. Jók: Jenei vezérletével az egész hazai csapat dicsérhető. sulák andrás Kajdacs-Kéty 3-3 (2-0). Kajdacs, 200 néző. V: Tóth L. Kajdacs: Cziráki- Len­gyel J., Vecsei, Kovács I Z., Kovács L.- Bierer (Varga), Lengyel M., Kárpáti, Borbély (Farkas)- Hegedűs A., Hencz. Edző: Horváth Péter. Kéty: Prantner- Dani, Beda, Nagyváradi (Pál), Molnár D.- Kalmár F., Orosz (Fazekas L.), Turbuk, Fazekas R.- Schiller, Márton R. Edző: Márton Emil. Megint nem tudott nyerni a Kajdacs. G: Hencz 2, Lengyel M., illetve Kalmár F. 2, Turbuk. Jók: a vendég­csapatból Kalmár F„ Beda és Prantner di­csérhető. DEÁK JÓZSEF Majos-Őcsény 1-1 (0-0). Majos, 200 néző. V: Somogyi. Majos: Fábián- Pál K„ Németh, Bernáth (Pál L), Hadikfalvi- Török (Schmidt), György, Vendég, Dani- yita, Varga I. Edző: ifj. Lőrincz Antal. Ocsény: Császár- Kadosa, Major, Varga, Kniesz- Babanics N., Boros, Acsádi, Szunyogh (Lubastyik)- Takács (Baba­nics Sz.), Puskás P. Játékos-edző: Boros Attila. Mezőnyfölényét nem tudta gólra váltani a vendégcsapat a tartalékos hazaiak ellen. G: Dani (11-esből), illetve Szunyogh. Jók: Németh, György, Vendég, illetve Puskás R, Boros, Major. lörincz antal Bátaszék-Döbrököz 7-í (4-0). Báta- szék, 200 néző. V: György J. Bátaszék: Tenczlinger (Fügedi)- Sárközi, Hauwas- ser, Kovács L. (Simon), Kovács Cs.- Kiss L., Péter, Rupa, Berényi- Csontos (Or­sós), Gábor G. Edző: Fiáth Tamás. Döbrö- köz: Simon J.- Vígh (Simon L.), Hor­váth, Varga, Fandák- Szabó, Nagy, Zrí­nyi, Balogh- Szőts, Szűcs. Edző: Olasz János. A mérkőzést végigtámadó hazai együttes magabiztos, megérdemelt győzel­met aratott, még ilyen arányban is. G: Gábor G. 5 (egyet 11-esből), Kovács L Berényi, illetve Szőts (11-esből). Jók: Gábor G. (a mezőny legjobbja), Rupa, Kiss L., Hauwasser. ságmstván Dunaföldvár FC-Nagymányok 2-0 (0-0). Dunaföldvár, 300 néző. V. Weitner Á. Dunaföldvár: Mráz- Jakab, Nagy Princz (Lesnyik), Antal- Alberczki Cs., Lacza, Farsang, Schulteisz (Prekop)- Berényi (Mihályi), Fröhlich (Alberczki G.). Játékos-edző: Kindl István. Nagy mányok: Töpfner T. (Ziener)- Somogy vári, Bíró, Szabó F. Szigeti- Borbély Cs. (Lakatos), Guzorán, Nagy G. (Zircher- bach), Szabó P.- Pataki, Kecskeméti (Galla) Edző: Köő László. A megszerzett három ponton kívül a hazaiaknak csak tanulsággal szolgált a mérkőzés. G: Fröhlich Lacza. Jók: a vendégcsapatból Bíró é Somogyvári dicsérhető. kindl istvái Ifjúsági eredmények: Bölcske-Tev 2-5, Majos-Őcsény 5-1, Kajdacs-Kéty 8 Tolna-Simontornya 1-1, Dunakömlői Ozora 5-2, Bátaszék-Döbrököz 7-0, Ka kasd-Dunaszentgyörgy 5-2, Dunaföldvár- Nagymányok 10-0. __________________■ Bú csú a sorkatonaságtól, a társadalom egyetértésével Labdarúgó NB III, Dráva-csoport, 3. forduló; harmadik meccsét is elbukta a Bonyhád Közel állt a győzelemhez a Tamási Az NB III Dráva-csoportja hét végi fordulójában a Szekszárd nyert, a Tamási és a Dombóvár döntetlent játszott, a Bonyhád azonban pont nélkül maradt. Az újonc Koppány-parti alaku­lat már 2-0-ra is vezetett Marcaliban, mégsem tudta megőriz­ni előnyét. A Szekszárd görcsoldó győzelmet aratott az újonc Lengyeltóti ellen, úgy, hogy akár gólarányt is javíthatott vol­na. A Bonyhád harmadik meccsét is elbukta, igaz a bajai ve­reségben benne volt a gyengélkedő játékvezető keze is. Kevés fontosabb politikai ügy van Magyarországon, amelyet nagyobb támogatás övezne a kötelező sorkatonai szolgálat megszüntetésénél - mondta Ju­hász Ferenc honvédelmi mi­niszter, miután bejelentette a sok helyen vélhetően pezsgő- durranással fogadott kormány- döntést. A kényszerbevonulás eltörlésével a védelmi vezetés egy társadalmi igényt is kielégí­tett, hiszen a magyarok több mint 80 százaléka már nem sze­retné, hogy fiatalokat akár csak fél évre is kiszakítsanak civil életükből, megtörve ezzel karri­erjüket vagy párkapcsolatukat. Volt idő, amikor a társadalom nagyobbik fele megvetette azt, aki megpróbálta megúszni az angyalbőrt, főleg vidéken tar­totta magát az a nézet, hogy az az igazi férfi, aki volt katona. Ekkor börtönbe is zárták azo­kat, akik a kötelezettségüknek nem tettek eleget. A közgondol­kodás azonban a kilencvenes években fokozatosan megvál­tozott. Ezt bizonyítják az ön­kéntes hadsereg támogatóinak növekedését mérő közvéle­mény-kutatások is, de még árulkodóbb az az össznépi já­ték, amelynek célja a katona­ság alóli kibúvás volt. Komoly aggodalomra adna okot, ha valóban annyi beteg fiatal lenne Magyarországon, ameny- nyi orvosi papírokkal kimentette magát. A fegyverforgatásra ki­szemeltek közül egyre többen vállaltak polgári szolgálatot, ha egyáltalán megjelentek a sorozá­son vagy a bevonuláson. És nemcsak a fővárosban, de vidé­ken is egyre nagyobb gondot okozott a tervezett létszám fel­töltése a sok kibújás miatt. Meg­változott a gondolkodás, az em­berek a jelek szerint már nem néznek más szemmel arra, aki letette a katonai esküt. Az elmúlt években lényegében csak az lett katona, akinek nem voltak meg­felelő kapcsolatai a bevonulás megakadályozására vagy szere­tette volna kipróbálni a laktanya­életet. Utóbbiakra a jövőben is számít a hadsereg, immár ön­kéntesként, egy korszerűbb, ha­tékonyabb honvédségben. Az idő által megszépített katona­történeteiket szívesen mesélők már csak legyintenek erre a sor- katonaságra, hogy ez már nem az, ami régen volt. És igazuk van. Ezért sincs már értelme fenntartani. Persze lehet, hogy a sztorizgató veteránok is szíve­sen vették volna, ha annak ide­jén nekik sem kellett volna elkö­szönniük a családtól évekre. Juhász Ferenc szerint a honvé­delmi vezetés tisztában van az­zal, hogy az önkéntesség beve­zetésével nem lehet mindenki számára igazságot tenni. Hiszen azok, akik már korábban leszol­gálták a maguk egy, másfél vagy két évét, netán a fél évet, ezt az időt már nem kaphatják vissza. Nekik remélhetően már megsze­lídült emlék az angyalbőr felölté­se és csak meg tudjuk köszönni, amit a hazáért, a honvédségért tettek - mondta a miniszter. A honvédség nem azért van, hogy különféle kellemetlenséget okozzon a honfitársainknak, ha­nem hogy megvédje őket. Márpe­dig ki nem szereti inkább tapasz­talt, jól képezett szakemberre, mondjuk egy orvosra vagy pilótá­ra bízni magát, mint egy gyorstal­palón végzett kedvetlen laikusra? Miért lenne kivétel, ez alól az or­szág biztonsága? Teremi Balázs Baja-Bonyhád Völgység LC 2-1 (2-0) Baja, 150 néző. V: Ursprung. Ba­ja: Rámán- Faldum, Végh A., Kiss Á. (Kiss J.)- Haász, Teket, Milassin (Hernádi), Trutz - Papp (Végh G.), Nagy E„ Takács (Sibalin). Edző: Raffai Rudolf. Bonyhád: Kovács L.- László, Czékmány, Hegedűs L„ Máté N.- Zsók (Horváth P.), Pál, Köllő (Biliczki Zs.), Letenyei (Varga Á.)- Bíró, Gergely. Játékos-edző: Kiss János. A 20. percben egy hazai szöglet után Milassinhoz pattant a labda, és a középpályás a 16-os sarkáról a kapuba lőtt (1-0). A 42. percben Nagy E. kilépett egy labdával és a kifutó Kovács felett a hálóba emelt (2-0). A szünet után, a 75. perc­ben Köllő szabadrúgását Máté le­fejelte, Bíró pedig két méterről a kapuba passzolta a labdát (2-1). A 85. percben a kilépő Czékmányt Haász a 16-oson belül buktatta, a nyilvánvaló 11-es helyett azonban a játékvezető kirúgást ítélt, majd a hevesen reklamáló vendégedzőt a lelátóra küldte. Az első félidőben a Baja ki­használta a bonyhádi védelem megingásait, a bonyhádiak új­fent nem tudták gólokra váltani lehetőségeiket. A második játék­részt végigtámadó völgységiek közel jártak az egyenlítéshez, de külső körülmények miatt nem sikerült pontot szerezniük. Jók: Nagy E., Végh A., Teket, il­letve Pál, Czékmány, Gergely. Kiss János: - Negyvenöt perc előnyt adtunk a Bajának, a játék­vezető nem engedte meg, hogy egyenlítsünk. varga tibor Szekszárdi UFC- Lengyeltóti 2-0 (1-0) Szekszárd, 150 néző. V: Harma­tos. Szekszárd: Horváth B.- Ga­lambos G. (Mosonyi P.), Tóth A., Pulcz, Lugos- Dienes G. (Hege­dűs A.), Máté Cs., Horváth J. (Kutasi), Torma- Kész, Molnár Zs. Játékos-edző: Máté Csaba. Lengyeltóti: Kovács Z.- Balogh, Tar, Jovánczai, Körösi- Her­mann, Somogyi Z„ Hosszú Zs., Varga (Hársházi)- Belényesi (Szecsődi), Wágner. Játékos­edző: Somogyi Zoltán. A 37. percben Molnár Zs. jobb oldali beadására mozduló Mátét Jovánczai csak lerántani tudta a büntetőterületen belül, a megítélt 11-est Kész nagy erővel lőtte a léc alá (1-0). (A szünetben Geller Sándor, a városi sportbizottság elnöke adta át az aranyérmeket az NB l-es ki­érnék bajnokság B-csoportjában élen végző U-13-as gárda játékosa­inak.) A szünet után, a 87. percben Máté passzolt Kész elé, a támadó két emberen is átjátszotta magát, majd a 16-os vonaláról nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba (2-0). Hiába futballozott végig nagy fölényben az UFC, helyzeteit sorra kihagyta, így egészen a 87. percig, megnyugtató második góljáig izgulnia kellett. A Szek­szárd könnyedén kiütéses győ­zelmet is arathatott volna. Jók: Torma, Kész, Tóth A., illetve Ko­vács Z„ Wágner. Máté Csaba: - Későn rúgtuk a megnyugtató második gólunkat, addig végig görcsösség érződött a csapaton. Remélem ez a győze­lem felszabadítja gátlásainkat. (RÓNAI) Dombóvári FC-Rutin- Nagyárpád 0-0 Dombóvár, 250 néző. V: Börö-czi. DFC: Szabados- Hopp, Lassú, Banai- Nagy N. (Steiger), Várai- Farkas L, Pest R., Szabotin- Var­ga T. (Kovács R.), Fábián I. (Fehér A.). Edző: Horváth Árpád. Nagy­árpád: Her-czog- Kun, Dárdai, Krizmanics, Tóth- Cziger, Nagy M. (Tomo-la), Hegedűs, Teszárik (Topp)- Balázs, Béres. Edző: Sztázics Márk. A mérkőzés hazai helyzetekkel kezdődött, negyedóra elteltével feljöttek a vendégek. A dombóvá­riak játéka ezt követően csapko- dóvá vált, mezőnyfölényük med­dő volt. A szünet után nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak Pesték, helyzeteiket azonban ki­hagyták. A Dombóvár bánhatja a két elhullajtott pontot. Jók: Pest R., Farkas L, illetve Herczig, Kun, Balázs. Horváth Árpád: - Sokat kell még javulni a támadójátékunk­nak, hogy mérkőzést tudjunk nyerni. nyári RÓBERT Marcali-Tamási SE 2-2 (0-0) Marcali, 300 néző. V: Albert G. Marcali: Kiri- Lestyák, Szabó, Csonka, Virág- Mixtai, Törtei, Csíkvár, Samu (Gulyás)- Várai (Fenusz), Csizmadia (Kormos). Edző: Szekeres Tibor. Tamási: Bogyay- Filótás, Juhász G., Herger, Grósz- Tóth T. (Czin- kon), Schell, Juhász L- Tálas- Herr (Szakács), Benics (Már­kus). Edző: Molnár László. Az első félidőben a Tamási vé­gig uralta a játékot, a Marcali két­szer került a vendégek 16-osának közelébe. A szünet után, a 46. percben Tálas kiugratása után Herr a bal oldalról, 10 méterről a hosszú sarokba rúgta a labdát (0-1). Az 56. percben Tálas 18 méterről a jobb alsó sarokba zúdí­totta a labdát (0-2). A 66. percben Csíkvár kiverekedte magának a helyzetet, és az ötös bal sarkáról a hálóba vágta a labdát (1-2). A 84. percben egy előreívelésre Bogyay kivetődött, a róla kipattanó labdát Csíkvár az üresen maradt kapuba vágta (2-2). Az első félidei vendégfölényt követően a szünet után a Tamá­si gyorsan kétgólos előnyre tett szert, de a Marcali beleerősített és sikerült egyenlítenie. A haj­rában felváltva forogtak veszély­ben a kapuk, de a csapatok már nem tudták döntésre vinni a dol­got. Összességében a Tamási két pontot hagyott Marcaliban. Jók: Csíkvár, illetve Tálas, Herr, Schell, Filótás. Molnár László: - Úgy érzem két pontot ajándékba adtunk a Marcalinak. Ha egy csapat idegen­ben 2-0-ra vezet, annak győze­lemmel kell hazatérnie. Meg kell tanulnunk nyerni, vámosi ferenc További eredmények: PVSK- Nagyatád 2-1, Kozármisleny- Balatonboglár 3-0, Bóly-Bere- mend 1-0. A Mohács együttese szabadnapos volt. ____________■