Tolnai Népújság, 2004. május (15. évfolyam, 102-125. szám)

2004-05-10 / 108. szám

9. OLDAL / * foinai wepijsag mmmmmmmmmmmmmmmmmsm Labdarúgás Ha idegenben játszik, nyer a Paksi SE. Nem voK ez más­képp ezúttal sem. 10. oldal Tanyabetörések Az értékesebb holmikat: rotációs kapát, fűnyírót, pálinkát loptak. 12. oldal SPORT Lómotor Nevetésre ingerlő cím: A ló, mint a vidékfejlesztés motorja. 14. oldal NŐI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS AZ 5-8. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS Férfi kosárlabda NB I: értékes dombóvári győzelem Kevés hiányzott a meglepetéshez Fehérváron is jobb az ASE Kis híján meglepetéssel indult az A-csoportos női bajnokság 5-8. helyéért zajló rájátszásában a Szeged-Szekszárd pár­harc. Az atomosok egészen a 38. percig nyílttá tudták tenni a Tisza-parti találkozót, ám a hajrában a korábban éppen a KSC-ben szerepelt Kajdacsi és Russai kosaraival a Szeviép el­döntötte a találkozót. Szeviép Szeged- Atomerőmű-KSC Szekszárd 86-75 (23-17, 23-15, 21-18, 19-25). Szeged, 100 néző. V: Téczely, Kiss. Szeged: Mandache (10), FŰRÉSZ (16/6), Mészáros (2), KAJDACSI (27), RUSSAI (19/3). Csere: Roczkov (10), Szopkó (2), Pungor (-). Edző: Újhelyi Gábor. Szekszárd: HOFFMANN (10/6), Tóth (6), Nyírő (6), VILUTYTE (25/6), BERECZKI (15/3). Csere: Farkas (6/6), Antolovics (2), Ta­más (5/3), Hersics (-). Edző: Vertetics István. Az eredmény alakulása: 5. p.: 10-9, 15. p.: 31-23, 25. p.: 50-43, 35. p.: 74-67. Repülőrajtot vett a Szeviép, az első perc végén már 6-0-ra vezet­tek a hazaiak. A következő három perc viszont a Szekszárdé volt, és Hoffmann hárompontosa után minimálisra csökkent a különb­ség (10-9). „Kapcsoltak” a hazai­ak, és gyors indítások után szer­zett kosarakkal a nyitó negyed végére lassan elhúztak. A máso­dik periódus elején először Vilutyte, majd Bereczki volt ered­ményes, s a Szekszárd ismét fel­jött négy pontra. A folytatásban lassan csordogáltak az esemé­nyek, ám miután általában a Sze­gednek sikerült kosarat szerezni, a félidő végére a Tisza-partiak 14 pontos előnyt gyűjtöttek. A harmadik negyed szegedi kosárral kezdődött, azután vi­szont a szekszárdi lányok zsinór­ban 11 pontot szereztek, így hét egységnyire csökkent a különb­ség (50-43). A játékrész második fele aztán újra a hazaiaké volt, és elsősorban a korábban Szekszár- don pattogtató válogatott center, Kajdacsi eredményessége révén 17 ponttal megléptek. A záró peri­ódus elején Vilutyte bizonyította sokoldalúságát: a litván légiós nem csak a palánk alatt volt ellen­állhatatlan, de büntetőkből is rendre eredményes volt, sőt, tá­volról is pontosan célzott. A sze­gediek nem találták a felpörgő atomosok játékának ellenszerét, így a 38. percre egyetlen triplá- nyira olvadt a két csapat közötti különbség. Érett a kellemes meg­lepetés, ám az utolsó két percben Kajdacsi és a néhány éve még ugyancsak a KSC együttesét erő­sítő Russai kosaraival a szegediek bebiztosították győzelmüket. Vertetics István: - Hullámzó teljesítményt nyújtottunk, meg­látszott a csapaton, hogy két hete játszottunk mérkőzést. Voltak jó időszakaink, szép megoldásaink, de védekezésben nem voltunk összefogottak, nem koncentrál­tunk eléggé. FÖLDESI JÓZSEF A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Szeged javára. ■ ___________NŐI ASZTALITENISZ EXTRA LlGA, ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS____________ A végén ment el a hajó Tolnán Az alsóházi rájátszás utolsó előtti fordulójában a Fastron AC Tolna otthonában kapott ki az Egertől, míg a Szekszárd AC Budaörsön maradt alul a vártnál szorosabb csatában. Fastron AC Tolna- Egér 6:7 A hátát fájlaló Wittinger Judit nél­kül halványabb győzelmi remé­nyekkel, de nem esélytelenül vár­ta a Fastron AC az Eger elleni ösz- szecsapást, melynek tétje az Ext­ra Liga hatodik helye volt. A Majzik-Ackermann duó si­ma sikerének köszönhetően már rögvest a páros után egy lépéssel közelebb került a győzelemhez a Tolna, 6:4-es vezetésénél meg aztán vég­képp nem akadt olyan a te­remben, aki akár egyetlen fo­rintot is adott volna az egriek győzelméért. A tolnaiaknak azonban sikerült véghez vin­niük a bravúrt, és az utolsó három meccsüket kivétel nélkül elveszítették. A há­rom győzelmet jegyző, Ga­zsit is legyőző Ackermann Erika, no meg a két partit ho­zó Majzik Zsuzsa ezúttal ke­vés volt a sikerhez. Ahhoz, hogy a Tolna az ilyen találko­zókat megnyerje, Báli és Guld kö­zül legalább az egyiknek egy par- üt illett volna betennie a közösbe. Nos, ez ezúttal nem jött össze, így pedig minden bizonynyal a hatodik helyről is lemondhat a Fastron AC. Eredmények, páros: Acker­mann, Majzik-Gazsi, Kacsándi 3:0. Egyéni: Ackermann-Be- niczky 3:1, Bali-Gazsi 0:3, Guld- Kacsándi 1:3, Majzik-Fajcsák 3:0, Ackermann-Gazsi 3:1, Bali-Ka- csándi 0:3, Guld-Fajcsák 1:3, Majzik-Beniczky 3:1, Acker- mann-Kacsándi 3:1, Bali-Fajcsák 1:3, Guld-Beniczky 0:3, Maj­zik-Gazsi 1:3. Budaörs-Szekszárd AC 7:5. A szekszárdi győztesek: Marce- ková 3, Lass és a Lass-Marceková pár. Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság elődöntőjének harma- Az eredmény alakulása: 5. dik mérkőzésén az Atomerőmű SE - köszönhetően remek perc: 12-6, 15. p.: 26-27, 25. p.: csapatjátékának és tucatnyi triplájának - otthonában verte 47-46,35. p.: 67-62. az Albacomp együttesét. Az alsóházi rájátszásban a Dombó- Fisher és Bódi triplával nyitott, vár hazai pályán aratott rendkívül értékes sikert a ZTE ellen, majd az amerikai center zsákolt, Albacomp-Atomerőmű SE 67-84 (10-27,22-19,18-27,17-11). Székesfehérvár, 2600 néző. V: Bognár, Ádám. Albacomp: Boros (5/3), Spivey (15/3), Fodor G. (6), GÓBI (21/3), Lapov (10/3). Csere: Bencze Z. (2), Nyilas (-), Wittmann (8/3), Soós (-). Edző: Farkas Sándor. ASE: MÉ­SZÁROS (16/12), Davis (6), SMITH (16/3), RIDL (22/9), Czigler (7). Csere: Érsek (3), KISS ZS. (14/12), Csaplár-Nagy A. (-), Rajkó (-), Cseszlai (-). Edző: Zsoldos András. Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-16, 15. p.: 14-36,25. p.: 42-59,35. p.: 54-79. Kipontozódott: Davis a 36. percben. Gyanítható, hogy még a legelvakultabb paksi szurkolók sem gondolták, hogy az elődöntő harma­dik, fehérvári mérkőzésén álomrajtot vesz az ASE. De még milyet! Ridl hárompontosa után Czigler ér­tékesített két büntetőt, majd Boros dupláját követő­en Mészáros jelentkezett egy-egy duplával és triplá­val. Farkas edző időt kért, ám az atomos lendületet nem tudta megtörni, Smith és Ridl újabb hármasai­val ugyanis öt percnyi játékot követően tetemesre nőtt a paksi előny (2-16). A fehérváriaknál Góbi fújt riadót - az erőcsatár zsinórban hat pontot szórt -, ám Ridl harmadik triplájával gyorsan csendre intette a hazai publikumot. A második periódusban a fehér­váriak Lapov és Spivey kosaraival igyekeztek köze­lebb kerülni ellenfelükhöz, ám hogy az atomos trip­la-esőből ne legyen elég, arról a csereként pályára lé­pő Kiss Zs. gondoskodott, aki szintén távolról talált a gyűrűbe. Sokat hibázott az Albacomp, s ezt a jól vé­dekező ASE büntette is: Mészáros például majd nyolc méterről szórt újabb hárompontos kosarat. Spivey és Boros vitte a hátán a hazaiakat, ám a nagy­szünetig csak három egységnyit tudtak faragni jelen­tős hátrányukból, miután a nagyszünet előtt még Smith termelt zsinórban hat pontot. A fordulás után Mészáros ismét távolról talált be, majd Spivey révén az Álba is megszerezte első hár­masát. A paksiak határozott védekezése nem ízlett a hazaiaknak, így maradt a 15-17 pont körüli különb­ség. A játékrész végén aztán Kiss Zs. igazolta, hogy neki a távolság nem akadály: két újabb triplával mé­lyítette a két csapat közötti szakadékot. A lényegi dolgok tehát az utolsó negyed előtt eldőltek, így Zsoldos mester nyugodtan cserélhetett. A fehérvári közönség csak a saját nevelésű Wittmann játékának örülhetett, mert a paksiak könnyedén őrizték elő­nyüket. Az ASE végig vezetve, magabiztosan nyerte az elődöntő harmadik mérkőzését, s ezzel egyetlen lépésre került a fináléba jutástól. Zsoldos András: - Egységes csapatmunkával bra­vúros győzelmet arattunk, büszke vagyok a játéko­saimra. A párharcnak még nincs vége, egy meccset még nyernünk kell. schmidt ferenc Gunaras-KC Dombóvár-ZTE KK 83-72 (19-14,18-24,19-16,27-18). Rájátszás a 9-14. he­lyért. Dombóvár, 400 néző. V: Kékesi, Balogh L. Dombóvár: LeGrange (7), Balogh L. (2), SOLA (24/15), BÓDI (27/6), FISHER (14/3). Csere: Panta (2), Krasznai T. (4), Deák (3). Edző: Bálind József. ZTE: Szájer (4), Gáspár (8), Wolf (10/6), KÁMÁN (21/3), Csaplár-Nagy E. (4). Csere: COLE (22/6), Hoffmann B. (3). Edző: Kovács László. így percek alatt meglépett a Dom­bóvár (8-2). A nyitó negyed derekán aztán a vendé­gek kapitánya belelendült, hármasa után egy pontra felzárkózott a zalai együttes, majd a vezetést is átvet­te. Időkérés után rendezte sorait a Gunaras, és re­Amint azt Mészáros Zalán mutatja: az elődöntő negyedik mér­kőzésén döntőbe juthat az Atomerőmű fotó: gottvald mek hajrával öt egységgel nyerte a játékrészt. A má­sodik etap elején az utolsó magyarországi mérkőzé­sén szereplő Cole villantott meg valamit a tudásából. A folytatásban mindkét csapat sokat rontott, a haza­iak távoli kísérletei rendre célt tévesztettek, így nem volt meglepő, hogy a zalaiak átvették a vezetést. Az újabb dombóvári kosárcsend után Bódi triplájával lett ismét egyenlő, ám a nagyszünetig a vendégek gyűjtöttek minimális előnyt. A fordulás után öt percig kellett várni, hogy ismét a Gunarasnál legyen az előny, aztán felváltva vezet­tek a csapatok. Az utolsó játékrésznek dombóvári vezetéssel futottak neki a csapatok, majd Sola triplá­jával szerzett egérutat a GKC. A folytatásban Bódi vette hátára a csapatát, ám a ZTE nem adta fel. Sola szíve azonban mindig a helyén volt, a légiós a legfon­tosabb pillanatokban szórt tripláival a hazaiak rend­re visszaverték a zalai rohamokat, s végül megérde­melten nyerték a bentmaradás szempontjából fon­tos találkozót. Bálind József: - Mindig a kötelező a legnehe­zebb, ez ma is bebizonyosodott. Szerencsére gör- csösségünk a mérkőzés végére feloldódott, s ez meg­hozta a várt sikert. gaál istván ERDEI MEGVEDTE CIMET. Erdei Zsolt pontozással legyőzte az ar­gentin Hugo Hernan Garayt, így megvédte félnehézsúlyú világbajno­ki címét a Boksz Világszervezetnél (WBO). A dortmundi mérkő­zések Erdei biztos védekezésből többször pontosan ütött, így meg­nyerte az első menetet. A folytatásban nyíltabbá vált a találkozó, de a magyar világbajnok továbbra is kézben tartotta a mérkőzést. Garay mindent megtett, hogy ledolgozza hátrányát, a záró menetekben kö­zelebb került Erdeihez, aki a végére elfáradt ugyan, de pontozással megnyerte a mérkőzést, és megvédte címét._______________ fotó: epa Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság, Spanyol Nagydíj Michael Schumacher: csillagos ötös A világbajnoki címvédő Michael Schumacher győzel­mével zárult Barcelonában a Forma-l es Spanyol Nagydíj. A Ferrari német klasszisa a vi­lágbajnokság ötödik futamán ötödik győzelmét aratta. A negyedik helyről rajtoló olasz Jarno Trulli (Renault) kapta el legjobban a startot, és egészen az első boxkiállásig vezetett is Schumacher előtt. A kerékcserét követően azonban a Ferrari piló­tája állt az élre, és előnyét fokoza­tosan növelve idei ötödik, pálya­futása 75. futamgyőzelmét aratta. A második helyre csapattársa, a brazil Rubens Barrichello futott be, míg a dobogó harmadik foká­ra Trulli állhatott fel. Az utolsó helyről rajtoló Minardis Baum­gartner Zsolt a 19. körben kicsú­szott, és a futam feladására kény­szerült. A Spanyol Nagydíj (66 kör, 305.256 km) pontszerzői: 1. M. Schumacher 1:27:32.841 óra, 2. Barrichello 1:27:46.131, 3. Trulli 1:28:05.135, 4. Alonso (spanyol, Renault) 1:28:05.741, 5. Szato (ja­pán, BAR-Honda) 1:28:15.141, 6. R. Schumacher (német, Williams- BMW) 1:28:46.641, 7. Fisichella (olasz, Sauber) 1:28:49.941, 8. J. Button (angol, BAR-Honda) 1 kör hátrány. A vb állása: 1. M. Schumacher 50 pont, 2. Barrichello 32, 3. Button 24, 4. Alonso 21, 5. Trulli 21, 6. Montoya 18, 7. R. Schuma­cher 12,8. Szato 8. Schumacher (jobbról) és Barrichello együtt ünnepelhetett FOTÓ: EPA