Tolnai Népújság, 2004. május (15. évfolyam, 102-125. szám)

2004-05-24 / 120. szám

12. OLDAL SPORT 2004. Május 24., Hétfő Labdarúgó NB III, Práva-csoport, 27. forduló; végre rangadót nyert a bonyhád Értékes pontot szerzett az UFC A Dráva-csoport 27. fordulójában a Bony­hád az idényben először rangadót tudott nyerni, a bentmaradásért küzdő Szek- szárd értékes pontot szerzett Marcali­ban, míg a DFC dobogóshoz méltó játék­kal ütötte ki a Zamárdit. Bonyhád Völgység LC- Nagyatád 3-1 (1-0) Bonyhád, 200 néző. V: Bawiecz. Bonyhád: Kovács- Biliczki Zs., Pál, Hegedűs L., Letenyei- Horváth P., György (Kiss J.), Köllő (László), Dani- Bíró, Gergely Cs. (Dá­vid). Játékos-edző: Kiss János. Nagyatád: Patak- Prucsi, Papp, Horváth J. (Antal)- Szabó, Kovács Sz., Brunczvig, Prucsi, Sza­bó S. (Andricz)- Ernyes (Kiss J.), Brezovsz- ki. Edző: Horváth Lajos. A 42. percben György jobb oldali beadását Patak kitenyerel- te, Gergely lecsapott a labdára és 6 méterről a hálóba lőtt (1-0). A szünet után, a 65. perc­ben Pál 25 méteres „fű alatti” szabadrúgása a vetődő Patak hasa alatt surrant a hálóba (2-0). A 74. percben Kovács Sz. futott el a jobb oldalon az alapvonal közepéből beadott, és Brezovszki a védőket megelőzve 6 méter­ről a kapuba fejelt (2-1). A 76. percben Dani jobb oldalról ballal mesterien kanyarította be a szögletet, és Gergely szinte a felhők fölé emelkedve hat méterről a hálóba fejelt (3-1). Az első perctől kezdve nyílt sisakkal ját­szottak a felek, a bonyhádiak előtt adódott több ziccer, de a támadásaik rendre lesen akadtak el. A szünet előtt néhány perccel Ger­gely vezetést szerzett, s a látottak alapján a gól nagyon érett. A fordulás után óriási elán­nal kezdtek a somogyiak, már-már úgy tűnt, hogy kiegyenlítenek, amikor szabadrúgásból tovább növelte előnyét a völgységi gárda. A vendégek ezután sem adták föl, ám az újabb hazai gól végképp eldöntötte a három pont sorsát. Jók: Gergely, Pál, Hegedűs, Letenyei, illetve Brezovszki, Ernyes, Kovács Sz. Kiss János: - Gratulálok a csapatnak a győ­zelemhez, végre sikerült egy rangadót is meg­nyernünk a bajnokság folyamán. (hunyadi) Dombóvári FC-Rutin- Zamárdi 3-0 (0-0) Dombóvár, 250 néző. V: Harmatos Z. DFC: Szabados- Hopp, Lassú, Várai- Nagy (Steiger), Németh- Farkas (Banai), Pest R., Szabotin (Kőhalmi)- Fábián, Jéger. Játé­kos-edző: Horváth Árpád. Zamárdi: Kresz- Kiss L., Szigetvári, Kecskés, Kiss B.- Szajcz, Pest Roland (a labdával) remekül irányította a DFC-t, sőt büntetőből maga is betalált fotó: cottvald károly Szigeti, Dűli, Takács (Vájná)- Horváth, Lichtenberger. Edző: Szilágyi Csaba. A szü­net után, a 48. percben Fábián kényszerítő­zött Jégerrel, majd a visszakapott labdát 14 méterről a kapu bal oldalába lőtte (1-0). A 75. percben Jéger baloldali beadását a védők kéz­zel hárították, a megítélt 11-est Pest biztosan lőtte a kapuba (2-0). A 80. percben Steiger ugratta ki Pestet, az irányítójói gurított vissza Steiger elé, és a középpályás 10 méterről a ka­pu közepébe lőtt (3-0). Az első félidőben akadozott a hazaiak játé­ka, ami elsősorban annak volt köszönhető, hogy a védekezésre berendezkedő vendégek próbálták lassítani, tördelni a játékot. A szünet után a DFC felpörgette a ritmust, vezető gólját követően pedig a görcs is „tovaszállt” Pesték já­tékából, s a szép támadások közül a liajrában további kettőt értékesítettek Horváth Árpád ta­nítványai. Jók: Fábián, Farkas, Jéger, Pest R., Várai, ületve Dűli, Lichtenberger, Kresz. Horváth Árpád: - Mai mérkőzésen a csa­pat bebizonyította, hogy a Mohács elleni ve­reség csak kisiklás volt. nyári RÓBERT Marcali-Szekszárdi UFC 1-1 (0-0) Marcali, 150 néző. V: Urpsung. Marcali: Pé­ter L- Samu, Nagy A., Makszimics, Nagy F., Nagy Sz.- Pintér (Kormos), Mixtai, Virág, Szabó- Tóth Cs., Pech (Csalló). Edző: Sze­keres Tibor. Szekszárd: Horváth B.- Mosonyi P., Tóth A., Berengyán, Torma- Calka, Csontos, Máté Cs., Zsók- Kutasi, Benics (Domonkos). Játékos-edző: Máté Csaba. A szünet után, az 52. percben Torma 26 méterről ballal, váraüanul lövésre szánta el ma­gát, az erős lövés Péter kapusról kipattant, és az érkező Benics jobbal öt méterről a fekvő kapus mellett a hálóba lőtt (0-1). A 62. percben az utolsó emberként szabálytalankodó Kormost a játékvezető kiállította. A 71. percben Calkát lö­késért kiállította a játékvezető. A 89. percben buktatásért megítélt 18 méteres szabadrúgás­ból Tóth Cs. játszott az üresen álló Virág elé, aki 4 méterről a jobb alsó sarokba gurított (1-1). Az első játékrész elején mindjárt a vendég szekszárdiak vették át a játék irányítását és tetszetős támadójátékot vezetve helyzetek so­rát alakították ki, de a hazai védelem Péter ka­pussal az élen jól hatástalanította akcióikat. A második felvonásban továbbra is a vendégek támadtak többet, és megérdemelten szereztek vezetést, majd egy pontrúgás utáni szituáció­ból a hazaiak döntetlenre mentették a mécs­esét. Jóiramú mérkőzésen a harcos felfogás­ban játszó, NB III-as létükért küzdő vendégek helyzeteik alapján közelebb álltak a győze­lemhez. Jók: Péter, Virág, Tóth Cs„ illetve Tóth A., Csontos, Máté, Kutasi. Máté Csaba: - Nagyszerű csapatteljesítmé­nyünk ellenére egy nagy egyéni fegyelmezet­lenség miatt vesztettünk két értékes pontot. SALLAI JÓZSEF További eredmények: Beremend-Mohács 1-0, Bóly-PVSK 7-0, Harkány-Baja 0-1, Kozármisleny-Hidas 1-0, Balatonboglár-Szent- lőrinc 1-1. ■ Keddtől kaphatók a jegyek Keddtől már megvásárolha­tók a belépőjegyek a Tolnai Népújság All Star csapata és a Paksi SE együttese június 2-i szekszárdi gálamérkőzésére. A lapunk által szervezett jóté­konysági találkozó teljes jegybe­vételét az UFC és a PSE utánpót­lás-csapatai kapják. A jegyeket a Tolnai Népújságnál (Szekszárd, Liszt tér 3., 74/511-505), illetve a Szekszárdi UFC (érd.: Máté Csa­Labdarúgó NB II ba 30/418-3154) és a Paksi SE (érd.: Karszt József 30/936-3026) sporttelepén egyaránt meg lehet majd vásárolni egységesen 500 forintos áron. A 14 éven aluli diá­kok ingyen tekinthetik meg a 17.30 órakor kezdődő összecsa­pást. Az összecsapás belépői egy­ben tombolaként is szolgálnak, a nézők között a találkozó szüneté­ben három, az All Star csapat já­tékosai által aláírt labdát sorso­lunk ki. ■ Hummel-csoport Újra PSE-győzelem otthon Hosszú idő után tudott nyerni saját közönsége előtt a Paksi SE, amely a Veszprém elleni si­kerével egyetlen pontra került a bronzérem megszerzésétől. Paksi SE-Veszprém LC 1-0 (0-0) Paks, 400 néző. V: Gaál (Lász- lai, Száva). Paks: Sipos G.- Abonyi, Benedeczki, Tóth P., Rózsi- Tóth J. (Wolf, 78.), Ra­dies (Rompos, 66.), Mészáros I., Búzás- Galambos J. (Herger, 88.), Bán. Edző: Klement István. Veszprém: Varga- Bácskai, Fo­ki, Curcic, Gunther- Gosztola (Tatai, 82.), Szőllőskei, Hajga- tó, Bényi- Palejkov, Szabadfi. Edző: Vágó Attila. A 4. percben Tóth J. húzta meg a jobb oldalt, beadását Galambos 6 méterről a kapusba lőtte. A 25. percben Abonyi átadásával Radics lefutott a 16-osig, beadását a védők ügy- gyel-bajjal tisztázták. A 32. perc­ben Bácskai 20 méteres szabad­rúgását Sipos G. remek vetődés­sel hárította. A szünet után, az 50. percben Búzás 20 méteres lövését Varga a jobb alsó sarok elől tenye- relte a mezőnybe. A 76. percben Rompos kapott jó labdát a bal ol­dalon, kapáslövését Varga szög­letre tenyerelte. A sarokrúgásból Búzás ívelte középre a labdát, és a berobbanó Bán öt méterről meg­szerezte a hazaiak vezető, s mint később kide­rült, győztes gólját (1-0). Az első ne­gyedóra vál­tozatos játé­kot hozott, mindkét ka­pu előtt adód­tak helyzetek, de a védők idő­ben közbeléptek. A folytatásban is lüktető volt a játék, némi ha­zai fölénnyel. A fordulás után to­vábbra is a PSE birtokolta többet a labdát, szinte egykapuztak Buzásék. A nagy nyomás végül meghozta a közönség által várt eredményt, Bán góljával otthon tartotta a három pontot a Paks, amelynek a hátralévő három fordulóban egy döntetlen is elég a biztos bronzéremhez. Jók: Tóth P., Galambos J., Bán, Mé­száros L, Búzás, illetve Varga, Szőllőskei, Szabadfi. Klement István: - Nagyon vastag jeget kellett megtörnünk ma, hiszen hosszú ideig nem tudtunk itthon nyerni. Közönsé­günknek köszönöm, hogy volt türelmük kivárni ezt a sikert. ZERZA JÓZSEF További eredmények: Kom- ló-Celldömölk 1-0, Szigetszent- miklós-Mezőfalva 2-3, Tata- Barcs 2-0, ESMTK-Balatonlelle 1- 1, Mosonmagyaróvár-Budaka- lász 3-1, Sárvár-Kaposvölgye 2- 1, Budafok-Pénzügyőr 2-0. ■ Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 27. forduló; hátrányból nyert a bátaszék, kiütéses győzelmet aratott a bölcske bogyiszlón A szünet után remekeltek a kakasdiak A megyei I. osztályú bajnokság vasárnapi fordulójában két rangadót is ren­deztek. Az izgalmasabb meccset Bátaszéken játszották, ahol a számtalan helyzetet kihagyó Bátaszék 1-2-ről fordított a Tolna ellen. A másik derbin a Rakasd a második félidei remek játékával simán verte a Dunaszentgyörgyöt. Nagy Gábor (jobbról) két góllal járult hozzá a kakasdiak remek győzelméhez fotó: oottvald Bátaszék-Tolna 3-2 (1-0). Bátaszék, 250 néző. V: Vincze I. Bátaszék: Tenczlin- ger- Hauwasser, Vecsei, Kovács L., Szabados- Sárközi, Péter (Rupa), Hosszú, Berényi- Orsós, Kollár. Edző: Fiáth Tamás. Tolna: Kékesi- Fekete, Klein M., Szegfű (Kiss G.), Scháffer- Wéber (Fazekas D.), Kiss Cs., Horváth E. (Izsák), Tarjáni Gy.- Juhász (Guth), Volár. Edző: Mausz Antal. Változatos, jó iramú mérkőzésen az ordító helyzeteket kihagyó hazai együttes nehezen tudta begyűjteni a három pontot. G: Kollár 2, Orsós, illetve Kiss Cs., Klein M. Jók: Kollár, Vecsei, Hosszú, Péter, illetve Kékesi, Kiss Cs., Horváth E., Volár. sáoi istván A forduló mérkőzése Ozora-Nagymányok 2-0 (1-0). Ozora, 250 néző. V: Anczló. Ozora: Rajna- Kapinya, Miklós, Surányi, Bebe- si- Nádasdi, Tóth R. (Bodnár), Tolmácsi, Szép (Sarudi)- Papp (Dobos), Pokomy (Pfeifer). Edző: Végh István. Nagymá- nyok: Ziener- Borbély S., Hofmann, Szabó F„ Amrein- Borbély Cs. (Loson- czi), Óber, Barabás (Horváth), Ecker- Töpfner (Teleki), Bordács. Edző: Mucs- ka Gyula. Jó játékvezetés mellett-, jó játékkal megérdemelten nyert az ozorai együttes. G: Nádasdi, Tolmácsi. Kiállítva: Bordács a 62. percben. Jók: Surányi, Nádasdi, Miklós, Tolmácsi, illetve Szabó F., Óber, Amrein. id. cziráki József Őcsény-Simontornya 2-4 (2-2). Őcsény, 100 néző. V: Krekó. Őcsény: Tóth B. (Klézli)- Kőkúti, Sütő, Rovacsek, Bajomi (Lubastyik)- Molnár, Babanics Sz. (Sárközi), Babanics N„ Puskás Z.- Szunyogh, Turbuk (Janó). Edző: Laki Zoltán. Simontornya: Kleiber- Ihász, Takács N., Pordán, Pekli, Tóth- Borbás I., Rabóczki, Borbás B. (Németh), Szőke- Cseh, Tausz (Kovács). Edző: Csepregi György. Alacsony színvonalú mérkőzésen megérdemelt vendégsiker az idény leggyengébb játékát nyújtó hazaiak ellen. G: Babanics Sz., Sütő, ületve Cseh 2, Pekli, Rabóczki. Jók: Takács, Cseh, Pordán, Szőke, Kleiber. FIGLER JÓZSEF Bogyiszló-Bölcske 1-5 (1-2). Bogyisz- ló, 100 néző. V: Tamás L. Bogyiszló: Kun- Csurgai (Kutasi), Kocsis, Gáncs- Kristály (Bárdos), Bajusz, Szántó, Póta (Boros J.), Tamaskó- Paksi (Györgye Zs.), Zsolnai. Játékos-edző: Bárdos László. Bölcske: Reichert- Tamási, Szili, Bodahelyi, Bodonyi (Ignácz)- Szauer G., Sulák, Szauer Zs., Tóth Gy.- Hargitai, Ledneczki. Edző: Blatt Pál. A győzelmet jobban akaró, jól küzdő vendégek meg­érdemelten győztek. G: Bajusz, ületve Hargitai 2, Tóth Gy., Bodonyi, Ledneczki. Jók: Bajusz, Kocsis, ületve Tóth, Lednecz­ki, Szauer Zs. sós ferenc Tevel-Kéty 3-0 (1-0). Tevel, 250 néző. V: Kiss I. Tevel: Bogos (Illés Zs.)- Nagyfalusi I., Szolomájer, Macsuka, Nagyfalusi T.- Nagy B., Barabás, Bátyi, Illés Cs. (Gergely)- Dézsi (Ambrus), Szőcs. Edző: Szabó Dénes. Kéty: Faragó- Kalmár F., Szedlák (Németh), Nagyvára­di (Turbuk), Beda- Kalmár L, Forrai (Márton), Tompái (Walter), Dani- Fazekas, Orosz (Arena). Játékos-edző: Márton Emil. Helyzetei alapján megérde­melten nyert a hazai csapat a lelkesen ját­szó, de a második félidőre elfáradó kétyiek ellen. G: Szőcs 2, Ülés Cs. Jók: Szolomájer, Macsuka, Barabás, illetve Faragó, Dani, Fazekas. zwick jakab Dunakömlőd-Tamási 2-4 (2-2). Duna- kömlőd, 150 néző. V: Weitner. Duna- kömlőd: Vesza- Frast, Szabó, Taba- Pesti, Kiss, Mayer, (Füredi), Poroszkai (Tóth), Fritz- Szabadi, Kajári. Edző: Kolarics Zsolt. Tamási: Bogyay- Filótás, Juhász G., Kovács- Herr, Tóth T. (Béres), Magócs, Szakács, Juhász L- Márkus (Pájer), Schell. Játékos-edző: Molnár László. A hazai csapat hatszor vezette zic­cerben Bogyay kapusra a labdát, de el­hibázta helyzeteit, a vendégek kontrái pedig rendre gólokkal végződtek. G: Mayer, Kajári, illetve Szakács 2, Márkus, Bogyay (11-esből). Jók: Vesza, Mayer, Fritz, Kajári, illetve Filótás, Magócs, Juhász G., Scheü. kolarics zsolt Dunaföldvár-Kajdacs 5-0 (1-0). Dunaföldvár, 300 néző. V: Vörös J. Dunaföldvár: Molnár- Jakab (Szilasi), Antal, Lesnyik (Princz), Kindl- Albercz- ki Cs., Lacza, Nagy (Alberczki G.), Schulteisz A. (Mihályi)- Farsang, Berényi (Tamai). Játékos-edző: Kindl István. Kajdacs: Cziráki- Kasza (Már­kus), Lengyel J., Farkas, Kapás- Kovács Z., Varga, Kovács L., Borbély- Hencz, Kárpáti. Edző: Király Tamás. A második félidei játékával ilyen arányban is megérdemelten nyert a hazai csapat a kul­turáltan, sportszerűen futbaüozó vendé­gek ellen. G: Tárnái 3, Schulteisz A., Farsang. Jók: Antal, Tamai, Alberczki Cs., Nagy, ületve Lengyel J„ Hencz, Kárpáti. KINDL ISTVÁN Ifjúságiak: Kakasd-Dsztgy 3-1, Báta­szék-Tolna 6-3, Dunaföldvár-Kajdacs 13-0, Dunakömlőd-Tamási 4-1, Ozora-Nagy­mányok 7-5, Őcsény-Simontornya 4-4, Tevel-Kéty 6-2, Bogyiszló-Bölcske 4-11. ■ Kakasd-Dunaszentgyörgy 3-0 (0-0). Rakasd, 300 néző. V: György J. Rakasd: Sebestyén A.- Rvanduk J., Rara, Gaál- Rovács B. (Tóth L), Novák, Nagy Z., Sebestyén M. (Eisensehr)- Nagy G. (Tóth A.), Szabó G. (Rvanduk G.), Rikkers (Sebestyén F.). Edző: Rniesz Mátyás. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka- Aradi, Horváth J. (Magyar), Horváth G., Ács- Tóth Z., Mizser, Horváth L., Nagy Zs.- Rrepsz, Rovács L. Edző: Dienes Pál. Az 57. percben Rikkers jobb oldali beívelését Nagy Gábor az ötösről a jobb felső sarokba fejelte (1-0). A 60. percben mintaszerű jobb ol­dali támadás után Novák beadását Szabó G. a bal sarokba fejelte (2-0). A 65. percben Kovács B. jól passzolt középre és a jól érkező Nagy Gábor 8 méterről a kimozduló Szlanyinka mellett a jobb sarokba lőtte a labdát (3-0). Ellentétes félidők, a fordulás után mutatott jobb játéka alapján megér­demelten nyert a kakasdi csapat. Jók: Rvanduk J. vezérletével az egész hazai csapat, illetve Aradi, Horváth L, Tóth Z. Rniesz Mátyás: - Amióta Kakasdon edzősködöm, nem sikerült győznünk a Szentgyörgy ellen, de most úgy érzem, megérdemelten lett a miénk a 3 pont. Dienes Pál: - Az első félidőben kimaradtak a helyzeteink, a második játék­részben jobban játszó Rakasd megérdemelten nyert. László József