Tolnai Népújság, 2004. március (15. évfolyam, 51-76. szám)

2004-03-22 / 68. szám

10. OLDAL SPORT 2004. MArcius 22., hétfő A DFC nyerte a megyeit Dombóvári győzelmet hozott az NB III Dráva-csoportja me­gyei rangadója: a Rutin egy izgalmas, küzdelmes mérkő­zésen Bonyhádról hozta el a három bajnoki pontot. Egy ponttal tért haza az UFC Har­kányból, igaz Máté Csaba edző inkább az otthagyott kettőt sajnálta. Bonyhád Völgység LC- Dombóvári FC-Rutin 1-3 (1-1) Bonyhád, 300 néző. V: Harma­tos. Bonyhád: Szabó- László (Dani), Pál, Máté, Biliczki Zs.- Horváth P. Hegedűs L, Köllő, Till (Letenyei)- Bíró, György (Gergely Cs.). Játékos-edző: Kiss János. Dombóvár: Szaba­dos- Hopp, Lassú, Várai- Nagy N., Steiger (Farkas; - Németh (Kása), Pest R., Szabotin- Varga T. (Kőhalmi), Jéger. Játékos­edző: Horváth Árpád. A 2. percben Bíró végezhetett el szabadrúgást a bal oldalról, simán nyert a DFC, amely a já­ték képe alapján rá is szolgált sikerére. Jók: Máté, Köllő, Letenyei, illetve Jéger, Szabo­tin, Steiger, Pest R. Kiss János: - A második fél­idei játékunk alapján a szél elle­nére úgy érzem rászolgáltunk volna az egy pontra. Horváth Árpád: - A nagy szél­ben folyamatos játék nem alakult ki, jobbára a küzdés dominált, és úgy érzem ebben felülmúltuk az ellenfelünket. hunyadi istván Harkány-Szekszárdi UFC 0-0 Harkány, 150 néző. V: Böröczi. Harkány: Herczog- Söllei, Jorda- nov, Gellén, Élő- Nagy, Dragi- csevics (Hanczli), Burgert, Béres- Hegedűs, Ádvicevic (Gö­rög). Edző: Óbert Béla. .Szek­szárdi Csonka- Mosonyi P., Tóth A., Pulcz, Galambos G.- Zsók, Péter, Domonkos, Ruff- Máté, Benies I. (Csontos). Játé­kos-edző: Máté Csaba. Hiába voltak olykor többen a bonyhádi védők, Jéger Imrét (jobbról) nem tudták tartani: a támadó gólt lőtt és gólpasszt adott a megyei rangadón fotó, bakó jenő labdáját Szabados kapus kiütöt­te, Köllő jókor érkezett és 6 mé­terről elegánsan a hálóba emelt (1-0). A 26. percben Till vitte földre Némethet a kaputól 18 mé­terre. A megítélt szabadrúgást Steiger a rosszul felállított sorfal mellett elemi erővel félmagasan lőtte a jobb sarokba (1-1). A szünet után, a 60. percben Pest ugratta ki Jégért, a vendégek villámlábú támadója lefutotta Biliczkit, és a kifutó Szabó mel­lett 14 méterről a bal sarokba rúg­ta a labdát (1-2). A 92. percben Jéger szólózott a bal oldalon saját térfeléről indulva, majd a bünte­tőpont magasságából remekül centerezett, és a csereként beállt Kása kihasználta a kínálkozó le­hetőséget (1-3). A korán jött bonyhádi gól meglepte a Dombóvári, ám ha­mar rendezték soraikat a láto­gatók és átvették a játék irányí­tását. Az első félidő végén két esetben csak a szerencse men­tette meg a Bonyhád hálóját a góltól. A második 45 percet bonyhádi fölény vezette be, helyzetek a vendégek kapuja előtt adódtak. Bíró fejese a ka­pufán csattant, így az egyenlí­tés elmaradt, és ahogy az már lenni szokott, az ellenfél szer­zett újabb gólt. A hajrában a villámléptű Jéger ismét meg­oldhatatlan feladat elé állította a völgységi védelmet, így végül . A 35. percben formás hazai tá­madás végén a kapujából kifutó Csonka lábbal tisztázott a lőni készülő Béres elől. A 42. percben Pulcz 35 méteres, nagy erejű bombáját Herczog a bal felső sa­rokból tornázta szögletre. A szünet után, az 56. percben Máté-Zsók-Benics volt a labda útja, de a fiatal támadó elhamar­kodottan 13 méterről a kivetődő kapusba lőtt. A 72. percben Élő tálalt nagyszerű labdát a bal olda­lon érkező Hegedűs elé, aki 8 mé­terről a kapu mellé lőtt. A 89. percben Péter emelt Ruff elé, aki 14 méterről alig lőtt kapu fölé. Mindkét csapat nagy elánnal vetette magát a küzdelembe, de a viharos erejű szél miatt csak nagy ritkán alakulhatott ki fo­lyamatos játék. A vendégek ját­szottak fölényben, de ezen a mérkőzésen inkább a védők je­leskedtek, mert a támadók mindkét oldalon a legjobb hely­zeteiket is elpuskázták. Jók: Herczog, Jordanov, Élő, illetve Pulcz, Domonkos, Ruff. Máté Csaba: - A viharos szél­ben több nagy helyzetet teremtve közelebb álltunk a győzelemhez. SALLAI JÓZSEF További eredmények: Kozár- misleny-Zamárdi 3-2, Balaton- boglár-Beremend 0-1, Hidas-Mo­hács 0-1, Baja-PVSK 2-3, Nagy- atád-Szentlőrinc 0-0, Bóly-Mar- cali 3-1. ■ A pécsiek már a 13. percben számon kérhettek egy büntetőt Saskőyn Márton buktatásáért FOTÓ: LÄUFER LÁSZLÓ Inog a kispad Bozsik alatt Kiütéses vereséget szenvedett a Szombathely Sopronban, és ez könnyen Bozsik Péter állá­sába kerülhet. A valamikor a Manchester ellen győzedel­meskedő trénernek ez lenne az idei szezonban a második csa­pata, ahol felállítják a kispad­ról, ami azért egyfajta kurió­zum. Ugyanakkor azon is érde­mes elgondolkodnia Bíró Pé­ternek, a szombathelyi tulajdo­nosnak, hogy a másodszori edzőváltás és az első olvasatra jónevű játékosállomány ellené­re miért nem megy csapatá­nak. Szerencséje, hogy a sze­zon végén nincs egyenes ki­esés, különben hasonló sorsra juthatna, mint anno, a Tatabá­nyával, akkor pedig érdemes óvakodni minden csapatnál, nehogy náluk tűnjön fel meg­mentőként. PWIFC - FTC PMFC: Németh G. - Sipos, Dienes, Bajusz, Szekeres - Pest K„ Márton (Gaál, 46. p.), Erős G. (Horváth S., 60. p.j, Vranjes (Koltai, 46. p.) - Montvai, Kerekes. Vezetőedző: Nagy Tamás. 0-1 (o-i) #lf FTC: Szűcs L. - Vukmir, Dragóner, Kiss Gy. (Botis, 46. p.) - Kriston, Lipcsei, Kapic, Szkukalek - Gera, Sasu (Tököli, 69. p.), Penksa (Leandro, 80. p.). Vezetőedző: Pintér Attila. Pécs. Nézőszám: 9000 Játékvezető: Saskőy Szabolcs (H H) Gól: 0-1 Kiss Gy. (4L p.j. Sárga lap: Pest K. (35. p.), Erős G. (60. p.). Sopron - Szombathely 5-0 (2-0) Sopron: Hajdú - Grósz, Bagoly, Lambulic, Hanák - Sifter (Sira, 46. p.), Fehér Z„ Pintér Z„ Huszti - Tóth M. (Muzslay, 83. p.), Ba- laskó (Lazic, 63. p.). Edző: Dajka László. Szombathely: Tóth I. - Szűcs M., Lőrinc, Seper, Tóth P. - Kincses (Némethy, 64. p„ Czeglédi 67. p.), Somfalvi, Farkas, Illés, Róth (Balaci, 64. p.) - Tüske. Szakmai igazgató: Bozsik Péter. Sopron. Nézőszám: 3500 Játékvezető: Bede Ferenc (H H HH). Gól: 1-0 Pintér Z. (7. p.j, 2-0 Balaskó (18. p.), 3-0 Tóth M. (75. p.), 4-0 Huszti (78. p.) 5-0 Huszti (84. p.). Sárga lap: Bagoly (11. p.), ill. Szűcs M. (2. p.j, Farkas (57. p.). ZTE - Győr Zalaegerszeg: Varga - Ko- csárdi, Sebők V., Csóka, Szamosi - Nagy L., Balog (Král, 83. p.j, Ljubojevic (Babati, 75. p.j, Egressy- Sebők J., Gyánó (Waltner, 63. p.). Vezetőedző: Gellei Imre. 2-0 (i-o) ti Győr: Sebők Zs. - Rege­déi, Stark, Horváth R., Makra - Nyilas (Németh N., 72. p.), Böjté, Varga Z., Peric, Oross (Vlajic, 46. p.), Nagy T. (Nicsenko, 46. p.). Szakmai igazga­tó: Reszeli Soós István. Debrecen: Tomic - Ber- náth, Éger, Szekeres, Szat­mári (Balog, 54. p.) - Dombi, Kiss, Habi, Niko- lov (Urbin, 90. p.) - Andorka, Csehi (Vincze G., 46. p.). Vezetőedző: Szentes Lázár. Debrecen. Nézőszám: 5500 Játékvezető: Erdős József (HHHH). Gól: 0-1 Dombi (66. p.). Sárga lap: Balog (67. p.), Vincze G. (75. p.), ill. Bánföldi (4L p.). IVTTK - Videoton MTK: Végh- Komlósi, Ju­hász R„ Janjic (Rednic, 57. p.), Pusztai - Jezdimirovic (Lengyel, 88. p.j, Zavad- szky, Zabos (Szabó O., 72. p.j, Fűzi Á. - Silva, Tor- ghelle. Vezetőedző: Egervári Sándor. 2-2 (2-i) Videoton: Tudor - Ristic (Fehér A., 44. p.), Koller, Pantic, Vochin - Szabó T. (Savu, 87. p.), Dvéri, Hor­váth G., Szalai T. - Her­cegfalvi (Medved, 81. p.j, Magasföldi. Vezetőedző: Csank János. Zalaegerszeg. Nézőszám: 7000 Játékvezető: Solymosi Péter (HHHH). Gól: 1-0 Sebők V. (21. p„ 11-esből), 2-0 Gyánó (49. p.). Sárga lap: Sebők V. (81. p.j, ill. Makra (39. p.j, Regedei (61. p.). Debrecen - Békéscs. 1-0 (0-0) Békéscsaba: Simunic - Schindler, Vilotic, Grujic, Udvari - Javrujan (Tóth Gy., 64. p.j, Simon, Bán­földi, Vincze Z. - Micules- cu, Kovács B. (Szeverényi, 74. p.). Vezetőedző: Supka Attila. Budapest. Nézőszám: 1500 •Játékvezető: Fábián Mihály (h h h). Gól: 0-1 Hercegfalvi (S. p.), 1-1 Silva (17. p.j, 2-1 Torghelle (43. p.j, 2-2 Her­cegfalvi (53. p.). Sárga lap: Juhász (23. p.j, Pusztai (27. p.j, Komlósi (69. p.), Torghelle (71. p.). 0-1 (o-o) Újpest: Vlaszák - Szélesi, Tamási, Juhár, Vanczák - Simek (Kapcsos, 82. p.), Farkas B„ Polonkai, Erős K. (Feczesin, 67. p.j, Tóth N. - Bükszegi (Rajczi, 58. p.). Vezetőedző: Mészöly Géza. Balaton FC: Csernyánszki - Radics, Kuttor, Hegedűs, Juhász - Mészáros, Virág (Sipeki, 46. p.j, Kovács P., Usvat (Győrök, 46. p.) - Sitku (Bajevszki, 87. p.j, Vörös. Vezetőedző: Csertői Aurél. Budapest. Nézőszám: 2500 Játékvezető: Sápi Csaba (HHHHH) Gól: 0-1 Győrök (83. p.). Sárga lap: Polonkai (73. p.), ill. Virág (31. p.). Sopron - Szombathely 5-0 (2-0) Gólparádét rendeztek a házi­gazdák, különösen az utolsó negyedóra volt szivet melen­gető a soproni szurkolók számára. Két távoli lövésük pedig a szépségdíjas talála­tok közé tartozik, amiről egy ideig beszélnek még a Hű- | ség Városában. Simunic Békécscsaba Bajusz Sebők V. PMFC ZTE Dombi Debrecen Kapic FTC Hercegfalvi Videoton Dienes Kiss Gy. PMFC FfC Ljubojevics Huszti ZTE Sopron Gyánó ZTE , ..... .... . Békéscsaba - MTK 1-3 Győr - PMFC 1-1 Videoton - Újpest 4-1 Balaton FC - Sopron 2-1 Ferencváros - Debrecen 2-2 Szombathely - Zalaegerszeg 1-4 | A FORDULÓ JÁTÉKVEZETŐJE: Sápi Csaba (hhhhh) Újpest - Balaton FC ■Nem volt nehéz dolga Sápinak a sportsze­rű mérkőzésen, talán egy kicsit szerencsé­je is volt, hogy a hajrában született a vendégek győztes dolga, így nem volt ideje elszabadulni az indulatoknak. .......... " " • -.......................* • .......'........iV........" ..............-----..........:........... 9 gólos: Kovács Zoltán (Újpest) 1. Ferencváros 19 10 7 2 24-15 37 Hercegfalvi Zoltán (Videoton) 8 játe Tördelte Sándor (MTK) 2. Bauton FC 19 11 3 5 21-10 36 A fehérváriak csatára méltán 7 gólos: Tóth Mihály (Sopron) 3. MTK 19 9 7 3 31-17 34 szolgált rá erre az elismerésre, hi­6 gólos: Csordás Csaba (Balatont 4. Debhecen 19 10 4 5 27-14 34 szén az ő két góljával hozott el HercoglaM Zoltán (Videotont Pest 5. Sopron 19 7 S 7 27-25 25 egy pontot a fővárosból csapata. Krisztián (Pécsi Badu Sátra (ZTE) 6. PMFC 19 6 7 6 17-17 25 VérbeB csatárerényeket csillogta­5 gólos: Horváth Gyula (Pécs), Gera 7. ÚJPEST 18 5 8 5 22-20 23 tott, pedig mostanában nem kön­Zoltán (FFC) Bajzái Péter (DVSC) 8. Videoton 19 5 7 7 25-28 22 nyű a Videotonnál a futballra kort­Dvéri Zsolt (Videoton) Igor Hícsenko 9. Győr 18 5 4 9 20-24 19 centrálni, anyagi gondokról $2Óí (Győr) Keltőn Süva (MTK) Martus 10. Békéscsaba 19 4 6 9 18 - 26 18 nak a híresztelések. Hercegfalvit Simudica (DVSC) Tüske Roland (Ha­n. SZOMBATHELT 19 3 7 9 11-35 16 azonban úgy tűnik, ez nem zavar­12. Zalaegerszeg 19 4 3 12 20-32 15 ja. Tabellák kedden Technikai okok miatt mai szá­munkból kimaradtak a bajnoki tabellák. A pontvadászatok állá­sát keddi kiadásunkban találják kedves olvasóink. ■ Nyert a Dunaferr, búcsúzott a Fradi Kézilabda A Dunaferr a szombati visz- szavágón is ötgólos győzel­met aratott a Podgorica el­len, így kettős győzelemmel jutott be a női Bajnokok Li­gája elődöntőjébe. Nem sike­rült a bravúr viszont a Fe­rencvárosnak, amely tegnap hétgólos vereséget szenve­dett a dán Slagelse otthoná­ban, s így kiesett. Női BL, negyeddöntő, vissza­vágó: Slagelse (dán)-Ferencvá­ros 32-25 (19-8). Továbbjutott: a Slagelse 60-55-ös összesítés­sel. A 30-28-as ferencvárosi sikert hozó első mérkőzés után a ha­zaiaktól a szlovén Freser duplá­jával gyorsan „meccsnull” lett. A lelkes magyarok tíz percig jól tartották magukat, aztán 7-4-re elhúzott a Slagelse, azonban an­nak ellenére sikerült felzárkózni a Ferencvárosnak 7-6-ra, hogy három büntető kimaradt.' Újabb tíz perc elteltével megint ritmust váltottak a dánok, és Petrovic ré­vén 12-7-es előnyt szereztek, Németh András vezetőedző pe­dig időt kért. A Ids szünet nem törte meg a skandinávok lendü­letét, és folytatták fantasztikus rohamukat, és megszakítás nél­kül tízszer (!) voltak eredmé­nyesek. A 28. percben kétszám­jegyű lett a különbség (17-7). A Ferencváros 13 percen iát nem lőtt gólt. A második félidőben ál­landósult a különbség, igaz a csata már régen eldőlt. A közön­ség így is jól szórakozott, de a biztos előny tudatában a dánok nem vették igazán komolyan a mérkőzést, és egy kicsit sikerült elviselhetővé tenni a vereséget. A Slagelse bebizonyította, mi­ért tartják a BL egyik fő esélye­sének. A Ferencváros az első ta­lálkozón erőn felül teljesített, most viszont a rivális igazolta fé­lelmetes hírnevét. Szombaton játszották: Duna- ferr-Buducnost Podgorica (szerb- montenegrói) 29-24 (16-11). Dunaújváros, 1800 néző. A Dunaferr legjobb dobói: Nagy I. 8, Radulovics 7, Ferling 7. To­vábbjutott: a Dunaferr, kettős győzelemmel, 60-50-es összesí­téssel. Az elődöntő sorsolását ked­den rendezik Bécsben. ■ Kabát gólt lőtt Labdarúgás Az osztrák bajnokság hét végi fordulójában a Kamten meglepe­tésre 2-0-ra legyőzte az Austria Wien együttesét. A hazai gárda első gólját Kabát Péter szerezte. A magyar csatár kezdőként lé­pett pályára, s szabadrúgásból már a 3. percben megszerezte a vezetést együttesének. _______■ Tot óeredmények A totó 12. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Dortmund-Frankfurt 2-0 1 2. Hertha-Bayern M. 1-1 x 3. FC Köln-Stuttgart 2-2 x 4. K.lautern-Bochum 2-2 x 5. M.gladbach-Hamburg 3-0 1 6. Rostock-Leverkusen 0-2 2 7. Schalke-Hannover 2-2 x 8.1860 Münch.-Freiburg 1-1 x 9. Wolfsburg-Bremen 0-2 2 10. Udinese-Juventus 0-0 x 11. Milan-Parma _ 3-11 12. Ancona-Inter 0-2 2 13. Bologna-Brescia 3-0 1 Pluszmérkőzés: 14. Lazio-Roma lapzárta után m t »