Tolnai Népújság, 2003. november (14. évfolyam, 255-278. szám)

2003-11-19 / 269. szám

SPORT 13. OLDAL 2003. November 19., szerda Férfi kosárlabda NB II Férfi kosárlabda NB I: Debrecenben okozna meglepetést a Gunaras Mai sportműsor Rangadót nyert a Bonyhád A csoport két veretlen csapatá­nak bonyhádi rangadóján a ha­zai csapat esélyt sem adott el­lenfelének, és 100 pont fölé jut­va fölényes győzelmet aratott. Bonyhádi KSE-Oroszlányi SE 103-61 (21-7, 28-14, 33-19, 21-21). Bonyhád, 200 néző. V: Maár, Szabó G. Bonyhád: Trupp (13/6), Vörös (9/9), Vadkerti (6), Szili (16/12), Puha (8). Cse­re: Lukács (23/6), Lőrincz (19/9), Kun (5/3), Márton (4). Edző: Mészáros András. Rosszul indult a találkozó a Bonyhád számára, mert Szűcs Ba­lázs, a csapat középjátékosa már a bemelegítés során súlyos sérülést szenvedett, kórházba kellett szállí­tani. Maga a mérkőzés viszont nagyszerűen kezdődött, hiszen Trupp két triplája és Vadkerti két duplája után 10-0 állt az ered­ményjelzőn. Szépítettek ugyan a vendégek, de ismét Trupp jeleske­dett, két dupláját követően már Lukács is bekapcsolódott a pont­gyártásba. A bonyhádiak remek védekezés mellett 14 ponttal meg­ugrottak az első negyed végére. A második tíz percben Lukács és Lőrincz vette vállaira a völgységi együttest: a két paksi fiatal együtt 23 pontot termelt zsinórban, amit a negyed végén Kim további öt egységgel toldott meg. A vendégek egyszerűen nem bírtak a hazaiak jól szervezett védekezésével, így a nagyszü­netig tulajdon­képpen eldőlt a mérkőzés. A fordulás után sem vet­tek vissza a tempóból a bonyhádiak. Szili és Vörös tripláival, Puha zsinórban beszórt három középtávolijával 40 pontra hízott a Mészáros-le­génység előnye. A záró negyed­ben már csak egyetlen cél, a 100 pont elérése lebegett a völgységi- ek szeme előtt. Ezt Márton révén előbb elérte, majd Szilinek a vég­ső dud’aszó pillanatában bevágott triplájával túl is teljesítette a ven­déglátó. A találkozóra mintegy 70-80, síppal, dobbal felszerelt oroszlányi szurkoló kísérte el csapatát, akik amilyen vehemen­ciával buzdították csapatukat a találkozó elején, olyan lehorgasz- tott fővel távoztak a bonyhádi sportcsarnokból a mérkőzés után. A bonyhádiak ezen a dél­utánon sziporkázó játékkal múl­ták felül legnagyobb vetélytársu- kat, köszönhetően valamennyi játékos átlagon felüli teljesítmé­nyének. (KISZLER) A Marley FKSE Szekszárd- Mór 89-82 találkozóról holnapi számunkban olvashatnak részle­tes tudósítást. ■ Sakk; NB 1-es csapatbajnokság __ AS E: javuló Statisztika Egyelőre nem találja góllövő cipőjét az Atomerőmű SE él­vonalbeli sakkcsapata. A paksiak a bajnokság második fordulójában a Bp. Statisztika otthonába a győzelem remé­nyében látogattak, mégis be kellett érniük 5.5 ponttal. A derűlátásra leginkább az adott okot, hogy az első fordulóbeli tar­talékos összeállítással szemben ez­úttal Ács Péterrel az élen ülhettek asztalhoz az atomosok. További erősítésnek számított, hogy a csa­pat román idegenlégiós nagymes­tere, Vladik Nevednichi is vállalta a játékot. A házigazdák szintén leg­erősebb összeállításukban, egy ju­goszláv és egy osztrák játékossal megerősödve várták a kezdést. Spartacus PSC-Atomerőmű SE 6.5:5.5. Néhány békés döntetlennel indult a mérkőzés, Hazai László és Vidéki Sándor voltak a legóvatosab- bak, őket Csőm István és Györkös Lajos követte a remikben. Rossz előjelnek bizonyult ellenben a női táblán Dembo Yelena játszmája, aki a megnyitást követően nehéz hely­zetbe került, és gyorsan kikapott. Igaz, ekkor még Molnár Béla révén hamar egyenlíteni tudtak a paksiak. Ellenben az éltáblákon Ács és Nevednichi „hadállása” hirtelen hátrányossá vált, s bár mindketten becsülettel védték pozíciójukat, a hatodik óra végére meg kellett adni­uk magukat. Pataki Győző, Berkes Ferenc és Tóth András is esélyes po­zícióban vezette játszmáját, ám° előbbi kettő végül csak fél-fél pontot tudott kasszírozni. Pataki az újdon­sült milliomos, Szieberth Ádám el­len volt kénytelen belenyugodni a békekötésbe, aki nem csak Vágó Ist­ván műsorában bizonyult szeren­csésnek... A hajrában Papp Gábór érdekes vezérvégjátékban osztozott a ponton dr. Medvegy Nórával, míg a mérkőzés utolsó játszmájában Tóth András szépségtapaszt jelen­tő győzelemmel csökkentette az atomosok hátrányát. Bár az első fordulóbeli 4 pont után a most megszerzett 5.5 egység fejlődést mutat, azért a javuló statisztika in­kább az ellenfélre nézve hízelgő... (MB) A bajnokság állása a 3. forduló után: 1. Miskolc 32 pont, 2. Nagy­kanizsa 22, 3. Statisztika 20.5, 4. Honvéd 19.5,5. BEAC18,6. Hajdú- böszörmény 15 (12), 7. Szombat­hely 14.5, 8. Tabáni Spartacus 13, 9. Makó 11.5, 10. Vasas-Novák 10.5, 11. Atomerőmű SE 9.5 (12), 12. Csuti SK 6 (24). _____■ Jó formában a Zsoldos-lesénvsés Atomerőmű SE-Mol Szolnok: szerda, 18 óra. Zsoldos András: - A dombóvári mérkőzésen na­gyon jó hozzáállással játszott a csapat, mindenki igyekezett kiadni magából a maximumot. A véde­kezésben sikerült néhány dolgot megvalósítani, labdaszerzések után könnyű kosarakat dobtunk, s ezzel gyorsan jelentős előnyt szereztünk. Ebben a szellemben kellene játszanunk a Szolnok ellen is, s ha mindenki ennyit tesz a győzelemért, akkor nem lehet gond a győzelem begyűjtése. A hírek szerint ellenfelünk két légiósa is sérült, nekünk azonban ezzel nem szabad foglalkoznunk. Mindennek csak akkor lesz jelentősége, ha emiatt más szerkezetben játszanak a Tisza-partiak, s így nekünk is változtatnunk kell. A szolnokiak ma­gyar játékosai egyébként sokkal keményebben vé­dekeznek, ezért korántsem lefutott a találkozó. Abban a pillanatban, ha elhisszük, hogy maguktól mennek a dolgok, nagy pofont kaphatunk. Mészá­ros apróbb lábsérüléssel bajlódik, emiatt egy hetet kihagyott. Nagy kár érte, mert az utolsó mérkőzé­>en egyre jobb teljesítményt nyújtott, Dombóváron pedig a :sapat egyik legjobbja volt. Debreceni Vadkakasok-Gu- laras KC Dombóvár: szerda, 18 óra. Földi Sándor: - A paksiak ellen gyengén kezdtünk, nem becsültük meg a labdát, így az ASE gyorsan elhúzott. Nem voltunk elég határozottak a védekezésben, sok volt az eladott labdánk, s az­tán már csak futottunk az eredmény után. Sajnos, egy kiválóan játszó Paksot fogtunk ki, ellenfelünk az első félidőben olyan pontossággal célzott, ami egy dobóedzésnek is beillene. Legutóbb az egyik bajnokaspiránsot fogadtuk, most a „nagy négyes” újabb tagjához, a Debrecenhez látogatunk, ahol a válogatottakkal felálló Vadkakasok ellen megpró­bálunk meglepetést okozni. Ehhez azonban a vé­dekezésünkön mindenképpen javitanunk kell. Három centerük, Sitku, Bukva és Gémes a palánk alatt és távolról is hatékony, ezért nehéz őket sem­legesíteni, mezőnyembereik pedig kitűnően egy- egyeznek. Sajnos, Bódi továbbra sem egészséges, míg LeGrange a múlt szerdai, Albacomp elleni edzőmeccsen - melyen sok pozitívumot láttam - bordasérülést szenvedett, de az amerikai játékára feltétlenül számítok. ■ XVIII. Alta Ripa teremlabdarúgó-torna, Tolna Már csak öt együttes hibátlan Már csak öt együttes hibátlan a tolnai városi sportcsarnokban zajló XVIII. Alta Ripa terem- labdarúgótornán. Az első osz­tályban az újonc Ber-Tar Kft. és a Dinamo Allah, a második vo­nalban az Aranynád és a Solio, míg a szenioroknál az Öreg Lö­vészek csapata nyerte meg az összes eddigi találkozóját. Az elitligában újfent kikapott a címvédő Bitoma gárdája, legyőző­jük a Panghy Gergelyt csatasorba állító Ép-Fém csapata volt. Az idény meglepetésncsapata, u „a« DinamoAllahújrányert.eZúttal ä"' Tolnabau ellen. A meccs gólpár­bajt hozott, Lovász Barna és Krepsz Krisztián 3 alkalommal ta­lált a kapuba. Náluk is jobban tel­jesített Bíró Adrián, aki négy góllal járult hozzá a Fritt K.O. elleni gyö­keiméhez. Tovább menetel az újonc Ber-Tar, mely gárda a Brilliancét „lőtte le” a dobogóról. A második vonalban már a rajt előtt bajnoknak kikiáltott Arany­nád tíz gólt „gurított” a tolnai ifik­nek, pedig az első félidőben még csak 3-2-re vezetett. A gólzápor­ból Weisz József, Búzás Attila és Fejes Zoltán 3-3 góllal vette ki a ré­szét. Némileg meglepő a Solio Ge­menc Bau elleni kiütéses sikere - itt Nagy Sándor triplázott -, és az, hogy a faddi alakulat még őrzi hi­bátlan mérlegét. Eredmények, I. osztály: Ép- Fém-Bitoma 2-1, Ber-Tar-Bril- liance 5-0, Fritt Kft-K.O. 6-3, Két Kovács-Dynamic 5-2, Dinamo Allah-Tolnabau 5-4. Az állás: 1. Ber-Tar Kft. 9,2. Di­A sötét mezes Két Kovács 3-2 után állva hagyta a Dynamic csapatát fotó. o. k. namo Allah 9, 3. Két Kovács 6, 4. Brilliance 6, 5. Bitoma 3, 6. Fritt Kft. 3, 7. Ép-Fém 3, 8. Tolnabau 3, 9. Dynamic 3,10. K.O. 0 ponttal. A góllövőlista élmezőnye, 7 gólos: Bíró Adrián (Fritt Kft.), 6 gó­los: Krepsz Krisztián (Tolnabau), Pintér Attila (Dynamic), Lovász Barna (Dinamo Allah). II. osztály: Aranynád-Tolna VFC ifi 10-2, Tolnatej-Atomix 3-2, Solio-Gemenc Bau 8-2, Vörösker Madocsa-Alimentál '91 4-1, Gol­den Boys-Fadd SE 5-5. Állás: 1. Aranynád 9,2. Solio 9, 3. Vörösker Madocsa 7,4. Gemenc Bau 4, 5. Tolna ifi 4, 6. Tolnatej 3, 7. Atomix 3, 8. Fadd 2, 9. Golden Boys 1,10. Álimentál '91 0 ponttal. A góllövőlista élmezőnye, 9 gó­los: Herczig Gábor (Gemenc Bau), 8 gólos: Nagy Sándor (Solio), Süvöl- tős József (Atomix), 6 gólos: Szaba­di Adrián (Vörösker Madocsa). III. osztály: Sördögök-Cerbona 2-0, 1. FC TWT-Club 77 4-1, Viliár Pí-Rózsaszín Párduc Söröző 5-17 TóÜatext-Ktisó FÖ í-0, Fa- vorit-Mözsi FC 1-1. Az állás: 1. Favorit 7, 2. 1. FC TWT 7,3. Mözsi FC 7,4. Club 77 6, 5. Tolnatext 4, 6. Misó FC 4, 7. Sördögök 4, 8. Viliár Pí 3, 9. Cer- bona 0,10. Rózsaszín Párduc Sörö­ző 0 ponttal. A góllövőlista élmezőnye, 5 gólos: Domokos István (1. FC TWT), 4 gólos: Kvanduk Ernő (Misó FC). Szeniorok: Dunaszentgyörgy- Ber-Tar 3-2, Öreg Lövészek-Ano- nymus 2-1, Gerjen-Fadd 5-2. Az állás: 1. Öreg Lövészek 6,2. Geijen 4,3. Dunaszentgyörgy 4,4. Anonymus 1, 5. Fadd SE 1,6. Ber- Tar 0 ponttal. A góllövőlista élmezőnye, 4 gólos: Palásti Lajos (Gerjen). ■ Kosárlabda: Férfi NB I: Atom­erőmű SE-Mol Szolnok, Debre­ceni Vadkakasok-Gunaras KC Dombóvár 18. Teremfoci: XVIII. Alta Ripa teremtorna a tolnai sportcsar­nokban, 19. __________■ Na gy Norbert Eb-bronzérmes Ökölvívás Rómában az Európai Uniós Után­pótlás Program keretében meg­rendezett első középiskolás Euró- pa-bajnokságon 22 ország 96 ökölvívója lépett szorítóba. A lá- ló éves korosztály 70 kg-os súly­csoportjában a Paksi SE öklözője, Nagy Norbert a dobogó hanina- dik fokára állhatott. Kajtár László tanítványa a döntőbe jutáséit a junior EB-győztes angol fiútól szenvedett pontozásos vereséget. * * * Tiszakécske adott otthont a ser­dülő országos bajnokságnak, melyen 41 egyesület 130 bunyó­sa lépett kötelek közé. A Paksi SE versenyzői - hasonlóan a junior ob-hoz - egy-egy ezüst- és bronz­éremmel tértek haza. A 67 kg-os súlycsoportban Kovács László két, döntő fölényes győzelem után a fináléban pontozásos ve­reséget szenvedett a címvédő ba­latonfüredi Horváttól. A 60 kg- osok között szorítóba lépő Hári László első mérkőzését döntő fö­lénnyel nyerte, majd az elődön­tőben pontozásos vereséget szenvedett a későbbi bajnoktól, így bronzérmet szerzett, izebzai Helyreigazítás Tegnapi számunkban a megyei 11. osztályú tabella helyett téve­désből az I. osztály őszi vég­eredményét közöltük. 1. Apai hant IS 11 2 2 2S- 7 35 2. Kisdorog IS » 1 ( 37-19 29 3. Pusztahencse 15 9 2 4 36-18 29 4. Majas 15 9 1 5 25-19 28 5. Szálka 14 8 3 3 36-26 27 6. Döbrököz 15 7 5 3 26-14 26 7. Gerjen 15 7 3 5 33-27 24 8. Bátaapáti 15 6 4 5 29-19 22 9. Sióagárd 15 7 1 7 28-29 22 10. Madocsa 14 6 2 6 .39-29 20 íi. 20 12. Citíó 14 4 3 7 23-28 15 13. Tengeiic 15 2 6 7 24-31 12 14. Hőgyész 14 3 3 8 22-39 12 15. Decs 15 2 3 10 14-38 9 16. Nagydorog 15 1 - 14 7-56 3 Csak röviden ÚSZÁS. Szombathelyen húsz egyesület részvételével rendjez- ték meg a nemzetközi Claudius Kupát, amin a Dombóvári Sí fia­taljai közül az 1993-ban szüle­tettek mezőnyében Váczi Benjá­min bronzérmet szerzett 50 m gyorson és 50 m pillangón, vala­mint negyedikként csapott célba 100 m gyorson. Nála egy évvel idősebb nővére, Vivien ötödik helyen végzett 50 m gyorson és hatodik lett 100 m pillangón, il- letve gyorson. ____________ji _________N B ll-ES kézilabda-bajnokságok; magabiztos simontornvai siker idegenben___________ Me gszerezte első győzelmét a Ce-Si SAKK! VII. Paks-kupa nemzetközi verseny Nagymesterek az asztalnál Hosszú hetek sikertelensége után a hét végén megszerezte első győzelmét a Cece-Simon- tornya NB Il-es női együttese. Férfiak Balatonboglár-Simontomyai TC 27-32 (12-17). Fonyód, 100 néző. V: Gallusz, Tóth. Simontomya: Pech- Baranyi 3, Orosz 9, Varga A. 6, Teimel J. 2, Ányos 3, Varga L. 7. Csere: Reichert (kapus), Ba­logh 1, Teimel L. 1, Pásztor, Teimel R., Takács. Játékos-edző: Teimel Lajos. Az első hét perc ki­egyenlített játéka (4-4) után maga­sabb sebességi fokozatba kapcsolt az STC, s három perc alatt zsinór­ban lőtt négy góllal állva hagyta el­lenfelét. A vendégek lendülete a folytatásban sem csökkent, így a 19. percben már héttel vezettek (6-13). Kapaszkodott a Balaton- parti gárda, ám öt gólnál közelebb nem tudott kerülni a simontomya- iakhoz. A második játékrészben Oroszék többször is vezettek már 7-8 góllal (51. p.: 19-26, 58. perc: 24-32), s már nem is engedték ki kezükből a győzelmet. Végig ve­zetve, magabiztosan nyert a jobb játékerőt képviselő Simontomya a lelkes bogiáriak ellen. Jók: Orosz, Varga L, Pech. Ifi: 19-30. Nők Cece-Simontornya-Érd 23-18 (13-8). Simontomya, 100 néző. V: Hoffbauer, Péter. Ce-Si: Végh- Tibor É. 1, Kapinya 3, Smetec 5, Nagy, Baski 14, Szeip. Csere: Ko­vács (kapus), Cseh, Dolovai, Ti­bor D., Szabó. Edző: Zámbó Ti­bor. Álomrajtot vett a Ce-Si, a 9. percben Baski negyedik gólja után már 7-0-ra vezetett a hazai csapat. Vendég időkérés után kiegyenlítet­tebbé vált a játék, s a szünetig öt gólra felzárkózott az Érd. A házi­gazda egészen a 45. percig őrizte 4-5 gólos előnyét, ekkor kisebb hullámvölgybe került a Ce-Si, s egy gólra felzárkózott a Pest me­gye együttes (17-16). Ismét nyílttá vált a mérkőzés, ám ekkor Végit kapus büntetőt hárított, majd a ru­tinos Smetec két gyors góljával új­ra megnyugtató előnyt szereztek a hazaiak, melyet a mérkőzés végé­ig öt gólra növeltek. A Cece- Simontornya idei első sikere első­sorban a fiatal játékosok győze­lembe vetett hitének köszönhető. Jók: Végh, Smetec, Baski. Ifi: 24-8. (VARGA) Varga Trans-Fer UKSE Szek- szárd-Bácska SE 31-24 (12-11). Szekszárd, 50 néző. V: Kertész, Tari. Szekszárd: Nagy T.- Gött- linger 1, Weitner 5, Szabó V. 2, Eszterbauer, Szilágyi 9 (7), Uzo- rás 6. Csere: Varga (kapus), Bá­lint 8, Szabó E., Kubatovics, Tischler. Edző: Tabajdi Ferenc. Az érdekes felfogásban kézilabdá­zó, a játékvezetők támogatásával hosszú perceken át támadgató vendégek ellen jól kezdett a Szek­szárd (4-1), a folytatásban azon­ban ritmustalanná vált a hazaiak játéka, s bár végig vezettek, a 48. percig nem tudtak jelentősebb előnyt kicsikarni. Az utolsó 12 percben aztán leindítások után szerzett gólokkal állva hagyták el­fáradó ellenfelüket. Jók: Weitner, Uzorás, Bálint. Ifi: 46-20. ■ Szerdán délután ül asztalhoz a VII. Paks Kupa nemzetközi sakk nagymesterverseny me­zőnye Pakson. Megyénk leg­rangosabb sakkeseményének helyszíne ezúttal is a Prelátus épülete lész. A nemzetközi tornán három cso­portban folynak a küzdelmek minden délután 15 órától. A ki- lencnapos rendezvény rendkívül színes mezőnnyel indul, a nagy­mester csoportban amerikai, indi­ai, üzbég, észt és román verseny­zőkkel mérkőzhetnek meg a pak­siak, míg a mestercsoportba ritka vendégként a Feröer-szigetekről érkezett sakkozó. Az utánpótlás nevelésben élen járó ASE fiataljai közül az ifjúsági korú Tóth And­ráson, Papp Gáboron, Pataki Győ­zőn és Tóth Lilin kívül a serdülő korosztályból a korábban korcso­portos világbajnok Fodor Tamás is játéklehetőséget kap. Az utóbbi időben rendkívül sikeres decsi fi­atalok közül Pap Gyula, Rudolf Anna és Papp Tamás ülhet majd asztalhoz a felnőttek mezőnyé­ben. A párosítást szerdán 11 óra­kor a paksi Agóra Étterem külön­termében tartják, az ünnepélyes megnyitóra 14.30-kor a verseny színhelyén kerül sor. Újabb rangos esemény házi­gazdája lesz tehát Paks, melynek neve egyre inkább összeforr a sakkkal. A Duna-parti város az utóbbi évtizedben a sportág leg­eredményesebb utánpótlásneve­lő műhelyét hozta létre. A tehet­séggondozás egyik kulcsa a meg­felelő versenyeztetés, amelyhez lehetőséget nyújt a most sorra ke- rülő Paks Kupa is. __________imbi Az A-csoportos férfi bajnokság hétközi fordulójában a paksi­ak hazai pályán erősíthetik meg éllovas pozíciójukat, a dom­bóváriaknak viszont bravúrra lenne szükségük, hogy a baj­nokaspiráns Debrecen otthonából győztesen távozhassanak.