Tolnai Népújság, 2003. szeptember (14. évfolyam, 203-228. szám)

2003-09-08 / 209. szám

10. OLDAL SPORT 2003. Szeptember 8., Hétfő _____________Labdarúgó NB il, Hummel csoport, 4. forduló_____________ Zs inórban harmadik PSE-siker Labdarúgó NB Hl, Práva-csoport, 4. FORDULÓ Sorozatban harmadik győzelmének örülhetett a Paksi SE együttese az NB II Hummel-csoport- ja hétvégi fordulójában. Klement István csapata az újoncrangadón a Barcs gárdáját győzte le. Paksi SE-Barcs 2-1 (1-1) Paks, 600 néző. V: Nyekita (Tamássy, Zámbó). Paks: Horváth B.- Abonyi, Benedeczki, Hos- nyánszki, Tóth P. (Rein, 85.)- Tóth J. (Radics, 60.), Osztermájer, Búzás, Bán (Mészáros I., 76.)- Varga, Szili. Edző: Klement István. Barcs: Kovácsevics- Koleszár, Matus, Somogyi, Pancsó (Kutyáncsányin, 72.)- Pókos (Horváth P., 55.), Fónai, Kolesánszky, Sági- Gyaraki (Goják, 66.), Szabó. Edző: id. Dárdai Pál. Sárga lap: Búzás (reklamá­lásért) a 15., Pókos (visszarán- tásért) a 42., Szili (buktatásért) a 44., Pancsó (buktatásért) a 60., Goják (akasztásért) a 70. percben. A 12. percben Osztermájer ugrott ki a védők közül, bent járt már a 16-oson belül, ám 13 méter­ről leadott lövését Kovácsevics a gólvonal elől spárgázta a mezőny­be. A 20. percben Bán remek lab­dát adott középre, Varga lekezelte, majd 8 méterről megszerezte a hazaiaknak a vezetést (1-0). A 29. percben egy partdobást követően Abonyi elé került a labda, a felfutó védő 20 méterről leadott lövését Kovácsevics bravúrral hárította. A 45. percben Fónai cselezgetett a bal oldalon, majd váratlanul kapura lőtt, s a jól eltalált labda védhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba (1-1). A szünet után, a 46. percben egy villámgyors hazai támadás végén a menteni igyekvő Gyara­ki lábáról a saját kapujába per­dült a labda. Öngól! (2-1). A 65. percben Radics csapott le egy labdára, 16 méteres lövését Kovácsevics hárította. A 82. per­cben Búzás 25 méteres szabad­rúgását Kovácsevics a jobb felső sarok elől ütötte a mezőnybe. A 92. percben Búzás remek bead­ását Radics öt méterről kevéssel lőtte a kapu mellé. Mindkét csapat nyílt sisak kal vetette magát a küzdelembe, felváltva adódtak helyzetek a kapuk előtt. A gól után a hazaiak átvették a játék irányítá-sát, több helyzetet dolgoztak ki, de a vendégek kapusa „lehúzta a rolót”. Szünet után jól kezdett a Paks, hiszen egy szerencsés góllal újra vezetést szerzett. A 60. percben Pancsó szándékos szabálytalansága után Tóth Jánost hordágyon kellett levinni a pályáról. A folytatásban visszaesett az iram, de a hajrára Varga László (csíkos mezben) szerezte a paksiak első gólját FOTÓ: BAKÓ NB n Nyugati csoport 1. M.magyaróvár-5: 4 T 14. 5 12 2. Kaposvölgye 4 3 —. 1 3- 5 9 3. Paksi SE 4 3 — 1 6- 5 9 4. Barcs 4 2 1 1 3- 6 7 5. Celldömölk 4 2 1 1 6- 5 7 6. Komló 4 2 2 6- 4 6 7. Balatoniéiig 4 2 — 2 5- 4 6 S. ESMTK 4 2 — 2 5- 7 6 9. Mezőfalva 4 2- : 2 4- 7 6 10. Sárvár 4 1 2 1 6- 5 5 1L Ve&cprcm 3 1 2­4- 3 5 12. Budakalász 4 1 l 1 3-3 5 13. Szigetsztm. •4 1 1 2 5- 5 4 14. Tata 4 1 — 3 3- 7 3 15. Pénzügyőr 16. Budafok 4 4 ~ 1 3 4 0- 5 3-10 1 ismét megélénkült a játék. A barcsiak az egyenlítésért, a hazaiak újabb gólért harcoltak. A találkozó összképe alapján a PSE meg­érdemelten gyűjtötte be a három pontot. Jók: Hosnyánszki, Benedeczki, Varga, Tóth J„ Tóth P., illetve Kovácsevics, Fónai. Klement István: - Gondoltam, hogy nehéz meccs lesz. A kritikus szakas­zokon újra a fiúk szíve, és a közönség segítette át a csapatot. Hasonló folytatásban bízom. ZERZA JÓZSEF További eredmények: Pénz- ügyőr-Celldömölk 0-1, Buda- kalász-Tata 1-0, Kaposvölgy'e- Balatonlelle 2-1, Budafok-Sziget- szentmiklós 0-2, Komló-Sárvár 0-2, Mosonmagyaróvár-ESMTK 4-1. ■ Vastaps a bonyhádi focistáknak Egy győzelem, egy döntetlen és egy vereség volt NB III-as csap­ataink hétvégi mérlege. A három pontot - s vele együtt szurko­lóik vastapsát - a remekül játszó bonyhádiak gyűjtötték be. Bonyhád Völgység LC-Bere- mend 2-1 (1-1). Bonyhád, 300 néző. V: Bodor. Bonyhád: Szabó M.- László, Pál, Berengyán, Máté- Horváth P. (Töttős), György (Weisz), Hegedűs L., Letenyei- Bíró, Gergely (Köllő). Játékos-edző: Kiss János. Beremend: Viszt (Orgyán)- Ha­lász, Macsi, Borsos, Újvári (Farkas)- Horváth T., Vida, Valkai, Kolompár- Polgári, Ónodi (Telek). Játékos-edző: Kislőrincz István. A 8. percben Bíró-Hegedüs-Gergely három­szögelés után utóbbi 7 méterről lőtt a kapuba (1-0). A 9. percben egy bal oldalról érkező labdába Polgári belepiszkált és az a lábak között a kapuban kötött ki (1-1). A szünet után, a 84. percben Berengyán mesterien ugratta ki Weiszt, és a cserecsatár 12 méter­ről a hosszú sarokba lőtt (2-1). A látottak alapján megérde­melt a bonyhádiak győzelme, a szépszámú közönség percekig vastapssal ünnepelte kedvence­it. Jók: Pál, Hegedűs L., Gergely Cs., László, illetve Vida, Halász, Ónodi. Kiss János: - A meccs összké­pe alapján megérdemelten győz­tük le a jó erőkből álló Beremen- det. Köszönöm a szurkolóknak, hogy tizenkettedik játékosként segítették a csapatot. (hunyadii Harkány-Dombóvári FC-Ru- tin 2-2 (0-0). Harkány, 300 né­ző. V: Hegyi A. Harkány: Herc- zog- Jordanov, Söllei, Gellén, Szabó- Élő, Hanzli (Dragicse- vics), Burgert, Béres- Hegedűs, Németh. Edző: Óbert Béla. DFC: Bontovics- Hopp, Horváth Á., Várai- Nagy, Lassú- Kovács (Farkas), Pest R., Szabotin (Stei­ger)- Jéger, Galambos (Varga). Játékos-edző: Horváth Árpád. Az első félidő meddő dombóvári mezőnyfölény jegyében telt. A szünet után, az 55. percben Hor­váth kezelte le rosszul a labdát, az elpattanó játékszerre Hegedűs lecsapott, majd Élő elé tálalt, s a középpályás 8 méterről a kapuba lőtt (1-0). A 70. percben Galam­bos bal oldali szögletét Hopp 8 méterről fejelte a jobb sarokba (1-1). A 80. percben Béres indí­totta Hegedűst, aki 16 méterről kapásból a hosszú sarokba lőtt (2-1). Öt perccel később a védők­ről levágódó labdával Jéger tört kapura, és 8 méterről higgadtan a kapu közepébe gurított (2-2). A vendégcsapat egyéni hibái miatt nem tudott nyerni a jól vé­dekező és kontrázó hazaiak el­len. Jók: Hegedűs, Purgert, Herczog, illetve Pest, Jéger, Nagy. Horváth Árpád: - Kissé tom­pának éreztem a csapatot, ennek ellenére közelebb álltunk a győ­zelemhez. (NYÁRI) Kozármisleny-Szekszárdi UFC 4-2 (2-1). Kozármisleny, 150 néző. V: Ferencz (Babos, La­kos). Kozármisleny: Kurucsai- Kovács P., Fodor, Papp, Palacz- ky (Kaszás)- Bánfai (Csapó), Fülöp, Schweitzer (Scheffer), Kanizsai- Tóth Z., Lauer. Edző: Tihanyvári László. Szekszárd: Csonka- Hegedűs B. (Csontos), Tóth A., Mosonyi B., Lugos- Zsók, Kovács B. (Calka), Péter (Bíró), Torma- Domonkos, Be­nies. Játékos-edző: Máté Csaba. A 12. percben Bánfai tálalt Lauer elé, aki egy igazítás után 15 mé­terről a kapuba lőtt (1-0). A 18. percben Domonkos tört be a 16- oson belülre, amikor Bodor buk­tatta. A sértett jobb alsó sarokra tartó bütnetőjét Kurucsai szöglet­re tenyerelte. A 34. percben Fülöp jobb oldali beadását Papp 6 mé­terről bólintotta a kapuba (2-0). A 45. percben a bal oldalon felfutó Torma Benics elé passzolt, aki 5 méterről a bal alsó sarokba lőtt (2-1). A 67. percben Lauer bal ol­dali szöglete után Bodor az ötösről fejelt a kapuba (3-1). A 84. perc­ben Domonkos nagy erejű lövése a felső lécről Zsók elé pattant, aki 13 méterről a jobb felső sarokba bombázott (3-2). A 87. percben a vendégek 16-osán belül helyezke­dő Kanizsai, Mosonyi és Tóth A. között elesett, és a játékvezető a 11-es ítélt. A büntetőt Lauer a jobb alsó sarokba lőtte (4-2). Gólokban gazdag, közönség­szórakoztató mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó hazaiak megérdemelten nyer­tek az idényben legjobb játékát nyújtó vendégek ellen. Jók: Kurucsai, Papp, Bodor, Lauer, illetve Lugos, Zsók, Benics. Máté Csaba: - Akár fordított eredmény is születhetett volna. (SALLÁI) További eredmények: Balaton- boglár-Bóly 0-1, Hidas-Zamárdi 2-1, Baja-Mohács 3-3, Nagyatád- PVSK 2-1, Szentlőrinc-Marcali 4-0. NB III Dráva-csoport 1. SzenlHJrinc 4 4 4 _ .14- O 12 2. Beremend 4 3 1 10- 4 9 3. Bonyhád 4 :3:-V 1 10- 7 9 4. Mohács 4 ■2 2 — 10-6 6 5. Kozármisleny 4 2 2­7- 4 8 6. Dombóvár 4 2 2 7- 4 8 7. Marcali 4 2 — 2 10-10 6 8. Nagyatád 9. Hidas 4 4 2 2 2 2 2 4- 8 5- 11 6 6 ÍR. Baja 4 1 1 2 6- 6 4 11. Harkány 4 1 1 2 5- 7 4 12. Bóly 4 1 1 2 4- 9 4 13. Szekszárd 4 1 3 7-11 3 14. B.boglár 15. Zamárdi 4 1 3 4- B 3 4 : i* . 1 3 3- 6 1 16. Pécsi VSK 4 _ 4 4- 9 “ Megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság, 4. forduló: megvan az első szentgyörgyi győzelem Már csak a címvédő Földvár hibátlan Már csak a címvédő Dunaföldvár együttese hibátlan a megyei I. osztályú baj­nokságban. A hétvégi fordulóban az eddig szászszázalékos Tamási és Tolna is pontot veszített, míg a Kindl István irányította egylet idegenben nyert Du- na-parti rangadót. Megszerezte idénybeli első győzelmét a Dunaszentgyörgy és a Kéty, ráadásul utóbbi meglepetésre az idén remeklő Kajdacsot győzte le. Továbbra is várat magára a Bölcske első sikere, és az Őcsény első pontja. Bölcske-Tolna 1-1 (0-0). Bölcske, 200 néző. V: Szendrei. Bölcske: Süvöltős- Ledneczki (Szauer Zs.), Szili, Tamási- Somogyi, Bodahelyi (Búzás), Szauer G., Rácz, Tóth Gy.- Besenczi, Fejes. Edző. Blatt Pál. Tolna: Májik- Fekete, Wiesner, Pálinkás (Fazekas G.)- Kiss Cs., Nagy L- Fazekas D., Kiss G. (Fauszt), Tarjáni (Wéber)- Horváth E., Juhász (Bárdos). Edző: Kvanduk Já­nos. Igazságos döntetlen. G: Fejes, illetve Tarjáni. Kiállítva: Horváth E. a 30. perc­ben. Jók: Tamási, Szili, Somogyi, illetve Wiesner, Nagy L, Májik. sulák andrás Tamási-Kakasd 0-0. Tamási, 400 né­A fordaló mérkőzése ző. V: Rácz Z. Tamási: Bogyay- Kovács Z., Kovács R. (Filótás), Juhász L, Már­kus (Pájer)- Molnár, Juhász G., Sza­kács, Tóth- Ferenc, Herr (Béres). Játé­kos-edző: Molnár László. Rakasd: Prantner- Sztehló, Kara, Novák, Nagy Z.- Sebestyén M. (Sebestyén T.), Tóth L., Nagy G., Rikkers- Sebestyén F., Tóth A. Edző: Kniesz Mátyás. A találko­zót végigtámadó hazai csapat mellől el­pártolt a szerencse. Jók: Bogyay, Tóth, Béres, Ferenc, illetve Nagy G., Sztehló, NOVák. VÁMOSI FERENC Kéty-Kajdacs 2-1 (2-1). Kéty, 150 néző. V: György. Kéty: Kozma- Kalmár Dunakömlöd-Dunaföldvár 2-3 (1-1). Dunakömlöd, 150 néző. V: Csobot. Dunakömlöd: Vesza- Lisztmájer, Frast, Szabó- Varnyú (Pesti), Kiss, Szél, Fritz- Kajári, Kovács Z. Edző: Kolarics Zsolt. Dunaföldvár: Nagy Z.- Antal, Jakab, Serényi, Nagy L- Farsang, Alberczki Cs. (Princz), Fodor- Kindl, Schulteisz A., Mihályi. Játékos-edző: Kindl István. A 25. percben Kovács átadását Kajári 10 méterről lőtte a hálóba (1-0). A 29. percben Nagy L. jobboldali szabadrúgását Antal csúsztatta fejjel a kapuba (1-1). A szünet után, az 50. percben Mihályi lövése kipattant a kapufáról, az érkező Schulteisz pedig 5 méterről az üres kapuba gurított (1-2). Az 58. per­cben Kajárit az ötösön kilökték a labda alól, a játékvezető továbbot intett, egy perc múlva Szél kiegyenlítette Csobot hibáját, a bal oldalról nagy gólt lőtt (2-2). A 80. percben eldőlt a mérkőzés: Nagy L. szabadrúgását a védők elvétették, Schulteisz pedig hat méterről megszerezte a földváriak győztes gólját (2-3). Egyenlő erők küzdelméből a győzelmet jobban akaró vendégek vitték el a három pontot. Jók: Kajári, Fritz, Frast, illetve Schulteisz A., Farsang, Mihályi, Nagy Z. Kolarics Zsolt: - Tartalékos csapatommal győzelmet engedtünk ki a kezünkből. Gratulálok a nagy akarással játszó vendégcsapatnak. Kindl István: - Küzdelmes mérkőzésen a második félidő elején magunkra húztuk a hazaiakat, a hajrában azonban sikerült megszereznünk a három pon­tot. Rákosi Gusztáv E, Pál (Márton E.), Fazekas, Tompai- Turbuk (Walter), Forrai, Márton R., Kalmár L.- Fábián (Németh), Szedlák. Játékos-edző: Márton Emil. Kajdacs: Cziráki- Régi, Váncsodi (Farkas), Or­sós (Lengyel), Varga- Kapás, Hencz, Kovács L., Kárpáti- Mészáros, Bierer (Kovács A.). Edző: Király Tamás. A ha­zai csapat első félidei lelkes és olykor tet­szetős játékával előnyre tett szert és a második félidőben rendkívül taktikusan meg is tartotta a győzelmet. G: Kalmár R, Szedlák, illetve Bierer. Jók: Kalmár Fe­renc vezetésével az egész hazai csapat, illetve Váncsodi, Mészáros, Kárpáti. GÖDREI ZOLTÁN Tevel-Bátaszék 1-3 (0-2). Tevel, 250 néző. V: Éreth. Tevel: Illés- Kovács, Szolomájer, Ferenc (Nagyfalusi), Kere­kes- Gábor, Nagy B., Dézsi, Schiller- Szőcs, Jakab (Pfeifer). Edző: Szabó Dé­nes. Bátaszék: Tenczlinger- Hauwasser, Vecsei, Kovács, Szabados- Sárközi (Hosszú), Péter, Pusztai (Diriczi), Berényi- Hegedűs A., Kollár. Edző: Fiáth Tamás. A fiatal hazai csapat nem tudta meggátolni a rutinosabb, jól játszó vendégek sikerét. G: Dézsi, illetve Kollár 2, Kovács. Jók: Illés, Szolomájer, illetve Kovács, Berényi, Kollár. zwick jakab Őcsény-Dunaszentgyörgy 1-2 (0-1). Őcsény, 120 néző. V: Anczló. Őcsény: Lizák- Kőkúti, Kisfalvi (Sütő), Szu- nyogh, Jaksa P.- Babanics, Erdei, Kléz- li, Lubastyik- Janó (Puskás Z.), Puskás P. (Tóth Á.). Edző: Laki Zoltán. Duna­szentgyörgy: Szlanyinka- Aradi, Hor­váth J., Ács, Tóth Z.- Krepsz, Tancsa, Gödör, Hajpál (Bese)- Mizser, Katz (Gyöngyösi). Edző: Dienes Pál. A ven­dégek egy, a 88. percben 11-esből szer­zett góllal vitték el a három pontot. G: Sü­tő, illetve Tancsa, Krepsz (11-esből). Jók: Klézli, Szunyogh, illetve Áradi, Ács, Gö­dör. FIGLER JÓZSEF Simontomya-Nagymányok 1-2 (0-0). Simontornya, 150 néző. V: Molnár I. Simontornya: Tóth A.- Ihász, Győré, n PIllifflSSH IN ■fe * r fí-i i attr- -r- _ A sötét mezes Ács lő kapura a szentgyörgyi sikert hozó őcsényi mérkőzésen (1-2) & tetteik FOTÓI BAKÓ Kapinya, Pordán- Rabóczki, Németh Bogyiszló: Berka- Tóbi, Györgye Zs., (Szőke), Kecskés, Pekli- Borbás B., Szántó, Ba jusz- Györgye M. (Gáncs), Csontos. Edző: Csepre- gi György. Nagymá- nyok: Ziener- Guzo- rán, Hoffman, Stang- liczky, Töpfner M.- Szabó P., Szabó R, Óber (Illés Cs.), Bor­bély Cs. (Bordács)- Kecskeméti, Ecker. Edző: Mucska Gyula. A helyzeteit jobban ki­használó vendégcsapat elvitte a három pontot a későn ébredő hazaiak otthonából. G: Csontos, illetve Szabó P„ Bor- dács. Jók: Ihász, Ra­bóczki, Győré, illetve Hoffman, Szabó P., Sza­bó R, Stangliczky. VARGA LÁSZLÓ Bogyiszló-Ozora 0-1 (0-1). Bogyiszló, 150 néző. V: Tinnyei. Megyei I. osztály Felnőttek 1. Dunaföldvár 4 4 ­0 11- 6 12 2. Tamási 4 3 1­12- 3 10 3. Tolna 4 3 1­13- 6 10 4. Ozora 4 3­1 8- 4 9 5. Nagymányok 4 2 2 _ 10- 5 8 6. Bátaszck 4 2 1 1 9- 7 7 7. Kajdacs 4 2 ­2 5- 4 6 8. Dunakömlöd 4 11 2 9- 8 4 9. Kakasd 4 11 2 8- 8 4 10. Tevel 4 1 1 2 8-10 4 11. D.szentgyörgy 4 11 2 5-10 4 12. Kéty 4 1 1 2 5-11 4 13. Simontornya 4 1 ­3 4-11 3 14. Bölcske 4 - 2 2 5- 7 2 15. Bogyiszló 4-2 2 4- 8 2 16. ócsény 4 - ­4 2-10 Ifjúságiak 1. Nagymányok 4 4 ­­20- 4 12 2. Tolna 4 3 1 ft* 25-2 10 3. Bölcske 1 3 1­24- 6 10 4. Bátaszék 4 3 ­1 32- 4 9 5. Ozora 4 3 ­1 24- 9 9 6. Dunaföldvár 4 3 ­1 16- 9 9 7. Kakasd 4 2 ­2 17-21 6 8. Tamási 3 11 1 lü-10 4 9. Simontornya 4 11 2 10-17 4 10. D.szentgyörgy 4 1 ­3 12-15 3 11. Kajdacs 4 1 ­3 11-21 3 12. Tevel 4 1 ­3 6-17 3 13. Dunakömlöd 4 1 ­3 11*23 3 14. Őcsény 4 1 ~ 3 7-20 3 15. Kéty 3 1 ­2 5-18 3 16. Bogyiszló 4 - ­4 2-36­Lépő, Vas, Tamaskó (Pó- ta)- Rakó, Paksi (Kuta- si). Edző: Török Bálint. Ozora: Rajna- Siklósi, Surányi, Miklós (Saru- di)- Bebesi, Nádasdi, Kar­dos, Túrós (Papp)- Szép, Pokorny, Kovács. Edző: Végh István. A győzelmet jobban akaró vendégek el­vitték a három pontot. G: Miklós. Jók: Berka, Györ­gye Zs., Szántó, illetve Pokorny, Miklós, Kardos, Nádasdi. sós ferenc Ifjúságiak: Tamási-Ka­kasd 5-2, Tevel-Bátaszék 0-6, Simontornya-Nagymá- nyok 2-4, Őcsény-Duna­szentgyörgy 5-2, Bogyisz- ló-Ozora 1-13, Dunaköm- lőd-Dunaföldvár 3-7, Bölcske-Tolna 2-2; Kéty- Kajdacs 3-1. __________■