Tolnai Népújság, 2003. április (14. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-14 / 87. szám

10. OLDAL SPORT 2003. Április 14., Hétfő Bajnoki tabellák NB II Hummel csoport, felsőház 1. Szekszárd 24 13 6 5 44-21 45 2. Bodajk 24 12 8 4 48-27 44 3. Balatonlelle 24 12 6 6 38-30 42 4. Tata 24 11 5 8 38-30 38 5. Sárvár 24 9 10 5 54-29 37 6. Komló 24 10 5 9 34-32 35 NB III Dráva-csoport 1. Barcs 19 15 1 3 47-17 46 2. Szentlőrinc 18 12 3 3 34-14 39 3. Nagyatád 19 9 8 2 38-20 35 4. Keszthely 19 11 2 6 34-22 35 5. Dombóvár 18 10 5 3 29-17 35 6. Bóly 19 9 5 5 37-26 32 7. Beremend 19 8 4 7 28-24 28 8. Harkány 19 7 3 9 22-27 24 9. Kozármisleny 18 6 4 8 38-32 22 10. Mohács 19 5 3 11 24-32 18 11. Zamárdi 18 5 3 10 18-29 18 12. Baja 19 5 3 11 33-47 18 13. Balatonfüred 19 4 3 12 15-57 15 14. Letenye 15. Bonyhád 18 2 8 8 2940 14 19 2 5 12 2749 11 A Decs visszalépett Megyei I. osztály Felnőttek 1. Dunaföldvár 19 16 1 2 67-30 49 2. Bölcske 19 14 3 2 61-19 45 3. Bátaszék 19 12 5 2 36-16 41 4. Dsztgyörgy 19 13 1 5 63-19 40 5. Tolna 19 12 2 5 51-18 38 6. Kakasd 19 10 2 7 52-20 32 7. Tamási 19 9 4 6 44-28 31 8. Őcsény 19 9 4 6 38-35 31 9. Dunakömlöd 19 8 3 8 48-34 27 10. Simontornya i 19 7 4 8 3342 25 11. Tevel 19 7 2 10 33-37 23 12. Ozora 19 5 2 12 2746 17 13. Nagymányok 19 4 4 11 2242 16 14. Kéty 19 3 2 14 24-66 11 15. Nagydorog 19 2 1 16 20-98 7 16. Kajdacs 19 ­2 17 8-77 2 Ifjúságiak 1. D.földvár 19 18 ­1 139- 12 54 2. Bölcske 19 16 2 1 96- 27 50 3. Tolna 19 16 1 2 115- 21 49 4. Ozora 19 15 ­4 83- 39 45 5. őcsény 19 12 2 5 77- 30 38 6. Bátaszék 19 11 1 7 90- 42 34 7. Tamási 19 8 5 6 80- 45 29 8. S.tomya 19 9 ­10 61- 41 27 9. Dsztgyörgy 10. N.mányok 19 7 5 19 7 3 7 9 64- 44 43- 62 26 24 11. Kakasd 19 5 2 12 47- 62 17 12. Kéty 19 4 4 11 25- 95 16 13. D.kömlőd 19 4 2 13 34- % 14 14. Tevel 19 4 ­15 23-108 12 15. Nagydorog 19 - 3 16 26-138 3 16. Kajdacs 19 - 2 17 13-154 2 __________Megyei i. osztályú labdarúgó bajnokság, 21. forduló; A kétyiek nyerték a kiesési rangadót__________ Fe jes Zoltán sínre tette a Bölcskét A negyedik fordulóban első tavaszi győzelmét ünnepel­hette az őszi első Bölcske együttese. Blatt Pál tanítványai a góllövőlistát vezető Fejes Zoltán vezérletével már-már őszi önmagukat idéző játékkal ütötték ki a tevelieket, s eredtek újfent a bajnoki cím nyomába. A forduló kiesési rangadóján a kétyiek örülhettek, így Márton Emil tanítványai némi egérutat nyertek riválisaikkal szemben a bentmaradásért vívott harcban. Bölcske-Tevel 5-0 (3-0). Bölcske, 300 néző. V: Horváth. Bölcske: Müller (Süvöltős)- Ledneczki, Szili, Tamási- Somogyi, Szauer G„ Szauer Zs. (Rácz), Taba (Besenczi), Tóth Gy. (Pummer- scheinj- Szabadi, Fejes. Edző: Blatt Pál. level: Bogos- Szolomájer, Ambrus, Fe­renc G., Nagyfalusi I. (Szabó)- Dézsi, Kapás, Nagy B„ Nagyfalusi T.- Pfeifer (Jakab), Szőcs (Domonkos). Edző: Sza­bó Dénes. Az őszi önmagát idéző Bölcske könnyed győzelmet aratott. G: Fejes (3), Somogyi, Besenczi. Jók: Fejes, Somogyi, Taba, Ledneczki, illetve, Nagy B. SULÁK ANDRÁS Kéty-Nagydorog 3-1 (1-0). Kéty, 100 néző. V: Schéfer. Kéty: Faragó- Fazekas, Márton E., Dani, Kalmár L.- Kalmár F., Mester (Sebestyén M.), Stölkler, Szed- lák- Márton R., Pásztor (Raduly). Játé­kos-edző: Márton Emil. Nagydorog: Márton J.- Csorján, Miklós (Bóka), Ju­hász, Mészáros- Galambos, Kirchner, Balogh, Mókus- Éberdt, Tancsa. Játé­kos-edző: Bóka Gábor. A későn hajrázó dorogiak ellen a sok gólhelyzetet elpuská­A góllövőlista élmezőnye 29 gólos: Fejes Zoltán (Bölcske). 20 gólos: Far­sang János (Dunaföldvár). 19 gólos: Weisz József (Dunaszentgyörgy). 14 gólos: Letenyei Gábor (Őcsény), Molnár László (Tamási). 13 gólos: Hor­váth László (Dunaszentgyörgy), Schulteisz Attila (Dunaföldvár). 11 gólos: Szabadi Adrián (Bölcske). 10 gólos: Nagy Lajos (Dunaföldvár), Tóth Attila, Szabó Gábor (mindketten Kakasd), Büttl János (Dunakömlöd), Szedlák László (Kéty), Kecskeméti Szilveszter (Nagymányok). zó kétyiek megér­demelten nyertek. G: Szedlák (2), Márton R., illetve Bóka. Jók: Márton R., Kalmár F„ Pás­ztor, illetve Éber­dt, Mészáros, Bó­ka. GÖDREI ZOLTÁN Dunaszent- györgy-Ozora 7-0 (3-0). Dunaszentgyörgy, 250 néző. V: Fazekas. Dunaszentgyörgy: Szlanyin- ka- Mosonyi, Horváth J., Somogyi J., Ács (Péter)- Aradi, Horváth G., Nagy Zs., Mizser- Weisz (Pál), Krepsz. Játé­kos-edző: Horváth József. Ozora: Rajna (Somogyi)- Sarudi, Miklós, Viszti, Bebesi, Kardos (Csömör)- Surányi, Tóth (Illés), Szép- Dobos, Kovács P. (Pokorny). Edző: Végh István. Lelkes el­lenfelet győzött le a minden csapatrészé­ben jobb Dunaszentgyörgy. G: Weisz 3 (egyet 11-esből), Szlanyinka (11-esből), Nagy Zs., Horváth G., Krepsz. Kiállítva: Rajna a 30. percben. Jók: a hazai csapat minden játékosa dicsérhe­tő, illetve Viszti, Dobos, Ko­vács P. DÖMÖTÖR ENDRE Kajdacs-Nagymányok 0-0. Kajdacs, 150 néző. V: Szendrei. Kajdacs: Weisz- Kovács, Varga, Régi, Far­kas- Gazdag (Milák), Már­kus (Kasza), Lengyel M-» Borbély I. (Deák)- Len­gyel J., Szalai. Edző: Zámbó János. Nagymá­nyok: Töpfner T.- Bíró, Lovász, Antal (Szabó), Rajna kapus ezúttal ment Weisz elöl, ám az ozorai hálóőr kiállítása után a szent- györgyi támadó háromszor is bevette „helyettese” hálóját fotó: bakó jenö Stangliczky- Fritsi, Szőnyi, Óber, Bor­bély Cs. (Studer)- Illés Cs., Kecskeméti (Guzorán). Játékos-edző: Töpfner Ti­bor. Küzdelmes mérkőzés, igazságos eredmény. Jók: Régi, Farkas, Borbély L, il­letve Bíró, Illés Cs., Lovász. deákjózsef Őcsény-Simontornya 1-1 (1-1). Őcsény, 150 néző. V: Bese Z. Őcsény: Cziráki- Szunyogh, Nagyfalusi L„ Ko­vács Z., Babanics (Hegedűs B.)- Kárpá­ti, Juhász, Hegedűs L., Ruff- Puskás Z. (Puskás P.), Letenyei. Edző: Horváth Péter. Simontornya: Tóth A.- Ihász, Molnár J., Kapinya, Pekli (Csontos)- Nádasdi, Németh, Borbás B„ Tóth L.- Molnár B„ Farnadi. Edző: Csepregi György. Az enerváltan, kevés elképzelés­sel játszó őcsényiek otthonából megérde­melten vitt el egy pontot a lelkes Simon­tornya. G: Ruff, illetve Molnár B. Jók: Nagyfalusi, illetve Kapinya, Tóth L., Mol­nár B., Nádasdi. FIGLER JÓZSEF Tolna-Tamási 2-2 (1-0). Tolna, 150 néző. V: Somogyi. Tolna: Mausz- Feke­te, Wiesner, Fauszt, Klein M.- Bárdos L. (Pálinkás), Fazekas, Nagy I. (Juhász), Tarjáni- Izsák (Kiss G.), Horváth E. Edző: Kvanduk János. Tamási: Lukács- Kovács Z., Kovács R., Filótás, Juhász I.­Márkus, Molnár L., Ötvös (Béres), Agócs (Szabó)- Juhász G., Szakács. Játékos-edző: Molnár László. Igazsá­gos döntetlen született. G: Bárdos, Ju­hász V., illetve Szakács (2). Jók: Bár­dos, Izsák, Tarjáni, Horváth E„ illetve Kovács R., Juhász L, Szakács. TARJÁNI GYULA Dunaföldvár-Dunakömlőd 1-0 (0-0). Dunaföldvár, 300 néző. V: Weitner. Dunaföldvár: Molnár- Ja­kab, Fodor, Kindl- Alberczki Cs. Pa­jor (Antal), Nagy L., Princz, Mihályi (Alberczki G.)- Farsang, Schulteisz. Játékos-edző: Kindl István. Duna­kömlöd: Vesza- Lisztmájer, Pokorni, Tóth, Szabó- Frast, Búzás, Fritz, Taba- Büttl (Kolarics), Kajári. Játé­kos-edző: Kolarics Zsolt. A helyzetek sokaságát kihagyó földváriaknak csak a mérkőzés végén sikerült felőrölniük a szervezetten védekező kömlődiek ellenál­lását. G: Farsang (11-esből). Jók: Jakab, Farsang, Nagy L, Antal, illetve Vesza (a mezőny legjobbja), Pokotni, Szabó. KINDL ISTVÁN Bátaszék-Kakasd 1-0 (0-0). Báta- szék, 300 néző. V: Kiss I. Bátaszék: Grill- Kovács, Pankovics, Zágonyi, Szabados- Hegedűs A., Péter, Pusztai (Lieszkovszky), Berényi- Márton (Or­sós), Kollár (Sárközi). Edző: Fiáth Ta­más. Kakasd: Prantner- Eisensehr, Kvanduk, Galambos- Kara (Sebestyén M.), Nagy G., Rikkers, Tóth L., Taba (Ettig)- Szabó G., Balogh (Tóth A.), Edző: Kniesz Mátyás. Küzdelmes mérkő­zésen két jó csapat csatájából a helyzetei közül egyet értékesítő bátaszékiek kerül­tek ki győztesen. G: Márton (11-esből). Jók: Szabados, Pankovics, Grill, Berényi, illetve Galambos, Tóth L. sági istván *** Ifjúsági eredmények: Dunaszent- györgy-Ozora 0-3, Kajdacs-Nagymányok 1-6, Őcsény-Simontornya 3-1, Tolna-Ta­mási 5-1, Bátaszék-Kakasd 4-1, Bölcs­ke-Tevel 8-0, Kéty-Nagydorog 3-3, Duna­földvár-Dunakömlőd 4-0. ■ NB lll-AS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁGOK: TARTÓS PAKSI HULLÁMVÖLGY Egy pont, de nem boldogít Értékes döntetlen játszott a Bonyhád a jó erőkből álló Keszt­hely ellen az NB III Dráva-csoportjának hétvégi fordulójában, Kiss János edző mégsem volt teljesen elégedett, hisz csapata győzelmet szalasztott el. Nem tud viszont kilábalni a hullám­völgyből a Duna-csoport harmadik helyén álló Paksi SE gár­dája. Klement István tanítványai két vereség után (Dömsöd 0-1, Mezőfalva 1-4) az alsóházban tanyázó Oroszlány ellen is csak gólnélküli döntetlenre voltak képesek. DRÁVA-CSOPORT Bonyhád Völgység LC-Keszt- hely 1-1 (0-0). Bonyhád, 250 néző. V: Czakó. Bonyhád: Ko­vács L.- Sztehló, Pál, Minker E.- Köllő, Biliczki Zs.- György, Biliczki R. (Horváth G.), Till- Gergely Cs. (Kiss J.), Bíró N. Já­tékos-edző: Kiss János. Keszt­hely: Szabó- Dénes, Tresó, Ma­gyar, Papp- Sipos, Varsányi (Koleszár), Kovács P., Galántai- Koczor (Albert), Purt. Edző: Fejérvári Ferenc. A bonyhádiak léptek fel támadólag, s az első ne-, gyedórában kétszer is - előbb a 14. percben Bíró, majd a 22. perc­ben Köllő bombáját hatástalaní­totta Szabó - a vendégkapus bra­vúrja kellett hozzá, hogy ne ke­rüljön hátrányba a látogató. A szünet után, az 57.. percben Koczor ívelt a jobb oldalról a les­gyanús helyzetben kilépő Koczor elé, és a vendégek támadója a partjelző intésére váró, és leálló Sztehlót maga mögött hagyva 12 méterről a kapuba lőtt. 0-1. Az 59. percben Györgyöt gyanús kö­rülmények között választották el a labdától a 16-oson belül, ám a játékvezető sípja néma maradt. A 60. percben Biliczki Zsoltot buk­tatták a vendégvédők kaputól mintegy 18 méterre, a megítélt szabadrúgást Bíró remekül teker­te a kapuba. 1-1. Ahogy azt a völgységi szurko­lók tavasszal már megszokhat­ták, támadólag lépett fel a Bony­• . ál'f “ ’ JÁÜMbJ* \ Ezúttal Osztermájer Gábor (a labdával) sem tudott új lendületet adni a hullámvöl­gybe került Paksi SE együttesének (Paks-Oroszlány 0-0) fotó: bakó jenö hád, ám az első félidőben még ki­maradtak a helyzetek. A fordulás után magasabb sebességi foko­zatba kapcsoltak a több egykori élvonalbeli „spílert” felvonultató keszthelyiek, s egy lesgyanús gól­lal ugyan, de meg is szerezték a vezetést. Szerencsére időben jött az egyenlítés, sőt a hajrában is a Bonyhádnak voltak helyzetei. A látottak alapján a völgységiek győzelmet szalasztottak el. Jók: Sztehló, Biliczki Zs., Bíró N„ illet­ve Tresó, Varsányi, Purt. (hunyadi) * * * További eredmények: Kozár- misleny-Barcs 0-1, Zamárdi- Beremend 1-0, Szentlőrinc-Nagy- atád 1-0, Mohács-Baja 2-3, Har- kány-Bóly 1-0, Letenye-Balaton- füred 0-3. DUNA-CSOPORT Paksi SE-Oroszlány 0-0. Paks, 250 néző. V: Závodka. Paks: Antal- Prantner (Benedeczki), Jenei, Berengyán, Papes- Abonyi, Magócs, Osztermájer, Vesztergombi- Galambos, Szili (Varga L.). Edző: Klement Ist­ván. Oroszlány: Kosztelnik- Zsidó, Kende, Mészáros, Né­meth- Purgel, Kulhanek, Tö­rök, Szépe (Juszkó)- Szabó (Biczó), Boros. Edző: Hagymási Zoltán. Elképzelés nélküli játék után a 37. percben adódott az első helyzet a paksiak előtt, de Abonyi 14 méterről a kapu fölé lőtt. A szünet után, a 60. percben egy előrevágott labdára Szili rajtolt, de Kosztelnik üggyel-bajjal tisztá­zott. A hazaiak Idtámadtak, a 70. percben előbb Galambos, majd alig néhány perc múlva Varga lö­vését védte az oroszlányi kapus. Az alacsony színvonalú mér­kőzésen egyik csapat sem érde­melt győzelmet. Jók: Jenei, illetve Kende, Purgel, Mészáros, izerzai Mielőtt szó érné a ház elejét « 10AKTIV . »••• A ROUNDUP4 Bl< gazdaságban már bevált, ám a különböző kiszereléseknek kö­szönhetően a házkörüli gyom­irtásban, illetve fővetés és vete- ményezés előtt is hatékonyan és gazdaságosan alkalmazható. Előírás szerinti alkalmazás mellett semmilyen veszélyt nem jelent az emberre és a kertben élő háziál­latokra, így otthona környékét - ahol él ~ eredményesen és biz­tonságosan teheti gyommentessé. Keresse az Önnek meg­felelő kiszerelést a gazda- boltokban! I Teljes körű megoldás a gyomirtásban Szaktanácsért és információért forduljon helyi kereskedelmi képviselőnkhöz! LEHŐCZNÉ KERTÉSZ EDIT 06-20-9-531-380 MONSANTO \