Tolnai Népújság, 2003. március (14. évfolyam, 51-75. szám)

2003-03-10 / 58. szám

SP O R T 11. OLDAL "' III 2003. MäRCIUS 10> HÉTFÖ Simon 18 gólja is kevés volt A Tolna egy, a Tamási két pontot veszített a hajrában A tolnaiak éltek a lehetőséggel Vendégsiker Szekszárdon, a női NB I megyei rangadóján A tolnaiak beállósa, Nagy Adrienn (a labdával) végig óriási csatát vívott a vendégek játékosaival fotó: gottvald károly A női NB I/B Nyugati csoportjának tavaszi második fordulójá­ban a Tolna a Tatabánya ellen szerzett (veszített?) egy pontot, a Tamási viszont nem bírt a Cornexi ificsapatával, így kieső helyre került a bajnokságban. Tolna KC-Tatabánya 31-31 (14-17) Tolna, 350 néző. V: Bóna, Mis­kei. Tolna: Gödrei- Taksonyi 1, Fauszt, Horváth Sz. 4, Nagy A. 3, Simon 18 (5), Takács 4. Csere: Sulyok (kapus), Oláh, Farkas 1. Edző: Árva Csaba. Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4. Egyik őszi győzelmét épp a Ta­tabánya otthonában aratta a Tolna KC (25-24), így a több mint 300 fős hazai tábor joggal remélte, hogy ezúttal újabb két pont kerül a tar­solyba. Az első félidő ezzel szem­ben igencsak csapnivalóan sikere­dett a hazaiak számára, pedig a ta­tabányaiaknál kellemesebb ellen­felet nemigen találhatnak az osz­tályban .Takso-nyiék. Az elején még úgy, ahogy ment is a szekér, Simon átlővés-gólj aival egészen a 9. percig vezetett a vendéglátó (5-4). Ekkor még úgy tűnt, nem okozhat gondot a két pont meg­szerzése, ám ahelyett, hogy a szel- lősen védekező tatabányaiakat padlóra küldte volna a Tolna, a folytatásban bosszantó hibák so­kaságát mutatták be a hazaiak. Labdaeladások, átadási hibák bor­zolták a szurkolók kedélyeit, a ru­tinos vendégek pedig köszönték a lehetőségeket, és fokozatosan el­léptek (26. perc: 11-15). A legjobb­kor érkezett Árva Csaba időkérése, ám a szünetig hátralévő percekben már csak egyetlen gólt sikerült fa­ragni a vendégek előnyéből. A for­dulás után az első félidőben 6 gólig jutó Simon vette vállára csapatát, zsinórban lőtt 3 góljával pillanatok alatt egyenlített a Tolna (33. p.: 17-17). A felkínált ziccereket azon­ban újra kihagyta a hazai csapat, s a Keczkóné vezérelte vendégek nemcsak visszavették a vezetést, de újra három gólra tornázták azt (44. p.: 21-24). Az újabb fordulatot a Dunaújvárosból igazolt Farkas Boglárka alapvonalról lőtt gólja hozta (50. p.: 26-25), amivel újra lendületbe jött a Tolna. Sőt, a fan­tasztikusan játszó Simon futósza­lagon érkező találataival már-már győztesnek tűntek a hazaiak (55. p.: 29-26), ám a vendégek újfent felálltak a padlóról. A vége előtt né­hány másodperccel érkezett egyenlítő góljukra még válaszolha­tott volna a Tolna, ám Simon időn- túli szabaddobása elkerülte a ka­put. A kiesés elől menekülő tolnai­ak fontos pontot veszítettek, ame­lyik még hiányozhat a végelszá­molásnál. Jók: Simon (a mezőny legjobbja), Horváth Sz. irónad Comexi-Alcoa II-Fino Ta­mási KC 30-27 (16-16) Székesfehérvár, 250 néző. V: Szé­kely, dr. Vattai. Tamási: Nagy- Agócs, Varga N. 5, Szabó Bakos 3 (1), Pavelekné 7 (2), Vágvölgyi 3, Kondor V. 4. Csere: Siklósi (ka­pus), Kondor B., Grúber 1, Hingyi B. 3, Filótás, Jurasits, Var­ga B. 1. Edző: Varga László. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 4/3. A hazaiak alaposan kicserélőd­tek tavaly óta, az akkor még Cornexi Sárszentmihály néven szereplő csapat helyét az NB I-es Cornexi Alcoa juniorjaiból, és ifistáiból összegyúrt - korosztályos válogatottakkal teletűzdelt - fehér­vári tartalék vette át. A 7. percig fej­fej mellett haladtak a csapatok, hol itt, hol ott volt az előny (4-4). Ek­kor a sárga ultrák megadták a jel­szót: „Veletek vagyunk, győzni akarunk”. Ezt a két tamási átlövő, Vágvölgyi és Varga Nikoletta any- nyira komolyan vette, hogy hét perc alatt ötgólos előnyhöz juttatta a Finot (14. p.: 5-10). A magabiztos vezetés talán túlságosan is meg­nyugtatta a sárga-kékeket: eladott labdák, könnyelmű védekezés, és Sterbik Andrea vezetésével alig 10 perc alatt újra egyenlő lett állás (25. p.: 13-13). A név olvasásakor talán sokan felkapják a fejüket - nem véletlenül, hisz a Fotex kiváló kapuvédőjének, Sterbik Árpádnak a húgáról van szó, aki szintén ifiválogatott, de Jugoszláviában. A dunaújvárosi trió (Pavelekné, Hingyi és Varga Brigitta - utóbbit a héten igazolta a Tamási az Ercsi együttesétől) a szünet után két perc alatt három gólt termeltek, s ekkor úgy tűnt, sínen vannak a Koppány-menüek (33. p.: 17-19). Ekkor ismét jött a holtpont. Újabb eladott labdák, kihagyott ziccerek, a hibákat pedig a fiatal, és tehetsé­ges fehérvári lányok gólokkal bün­tették (39. p.: 22-19). A mérkőzés ezen szakaszában a tamásiak ka­pusa, Nagy Erika bravúrt-bravúrra halmozott, neki és Kondor Viktó­ria kiváló helyzetkihasználásának köszönhetően ismét a maga javára fordította a mérkőzést a vendég együttes (50. p.: 23-25). Két beál- lós játékra tért át ekkor a Cornexi, s ezzel már nem tudtak mit kezde­ni a tamási lányok (54. p.: 29-26). Az utolsó hat percben a vendé­geknek még hétméteresből sem si­kerül a kapuba találniuk. Ezzel a vereséggel, és a Tolna pontszerzésével a Tamási újra ki­eső helyen áll. A meccsen három­szor öt perc is akadt, amikor gól­képtelen volt a Fino, ilyen luxust pedig még az utolsó helyezett ellen sem lehet megengedni. Jók: Nagy, Kondor V., Pavelekné. ihorváthi A két szomszédvár összecsapása eddig mindannyiszor szó- szettel fordított. Lass végre be- ros, fordulatos csatát hozott, igaz akkor az ezúttal a házigaz- gyűjtötte első(!) sikerét - a ruti- da szerepét betöltő Szekszárd AC a legjobb összeállításban nos játékostól ennél azért többet állhatott asztalhoz. r ..................................................., . . ., . Sz ekszárd AC- Fastron AC Tolna 7:11 A tegnapi derbin azonban a vendéglátók sérülés miatt nélkülözték a rutinos Pata Erikát, s ez, no meg a SZAC megerősítésére kiszemelt Agárdi Ré­ka utolsó pillanatban történt visszalépése, jócs­kán növelte a látogató Fastron AC Tolna esélyeit. A már a beírás után borítékolható volt, hogy a párosok után 1:1 áll majd a táblán. A papírformá­nak megfelelően a szekszárdi Marcekova, Lass duó és a tolnai Majzik, Wittinger kettős is bizto­san hozta a kötelezőt, előbbi játszmavesztés nél­kül. Az első egyes körben aztán a tolnaiak szerez­tek előnyt, miután Viera Marcekova, Wittinger Judit és Majzik Zsuzsa sikere után Ackermann Erika fordulatos mérkőzésen legyőzte a dekon- centrált Lass Mariann-t. A SZAC fiatalja, Czebe Lívia pocsékul (0:7) kezdte a Wittinger elleni ta­lálkozót, 10:9-nél azonban már a hazaiak 17 éves ping-pongosa adogathatott a szettért. A döntő po­ént azonban nem tudta megcsinálni, mint ahogy a második játszmában kiharcolt három szettlab­dából sem tudott beütni egyet sem. A harmadik­ban 3:10-ről még kiegyenlített, ám a rutinosabb tolnai a végjátékban ezúttal is jobban összponto­sított. A kétpontos Fastron vezetés a második kör után is maradt (4:6), a találkozó a harmadik „ka­nyarban” dőlt el, amikor Wittinger remek labda­menetekkel tarkított,- négy szettes mérkőzésen nyert Marcekova ellen, s a Tolna Majzik és Ackermann újabb győzelmével - utóbbi döntő szettben múlta felül Herczig Gabriellát - 3:1 -re hozta ezt a kört. A záró fordulóban a SZAC szlo­vákiai légiósa fejében talán még az előbb elszen­vedett vereség rossz emlékei kavarogtak, mert 0:2-vel nyitott Majzik ellen. A folytatásban aztán Marcekova rendezte gondolatait, ezzel egyenes arányban pontosabbá vált a játéka, és három sima Lass Mariann ezúttal adós maradt a jó játékkal fotó: g.k. vártak a hazaiak -, ám miután az utolsó két talál­kozón is a papírforma érvényesült - Wittinger Herczig ellen nyert, és Czebe sem tudott meglepe­tést okozni az ezúttal három sikert jegyző Ackermann ellen -, így a tolnaiak örülhettek győ­zelemnek. Eredmények, páros: Marcekova, Lass-Acker- mann, Guld 3:0 (8,10,5); Herczig, Czebe-Majzik, Wittinger 1:3 (-5, -5, 8, -6). Egyéni: Marcekova-Guld 3:0 (3, 5, 3); Lass- Ackermann 2:3 (-11,8, -7, 7, -5); Herczig-Majzik 0:3 (-5, -10, -6); Czebe-Wittinger 0:3 (-10, -10, -10). Mar- cekova-Ackermann 3:0 (10,5,9); Lass- Wittinger 0:3 (-9, -9, -5); Herczig-Guld 3:0 (10, 10, 10), Czebe- Majzik (-9, -7, -10). Marcekova- Wittinger 1:3 (-8, -9, 9, -6); Lass-Majzik 1:3 (-5, -6, 9, -9); Herczig- Ackermann 2:3 (10, -7, -7,10, -3); Czebe-Guld 3:1 (7, 7, -7, 9). Marcekova-Majzik 3:2 (-10, -7, 6, 6, 9); Lass-Guld 3:1 (7, 8, -8, 7); Herczig-Wittinger 0:3 (­10, -6, -2); Czebe-Ackermann 0:3 (-8, -7, -4). (fekete) A DFC-nek sikerült a főpróba A felkészülés jegyében szom­baton Pakson összemérte tu­dását megyénk két legerősebb NB IlI-as együttese. A bajnoki főpróba a vendég dombóvári­aknak sikerült jobban, a pak­siak pedig a mondás igazában bízhatnak... Labdarúgás Paksi SE-Dombóvári FC-Rutin 1-3 (1-2). Paks, 50 néző. V: Szendrei. Paks: Bérdi- Wolf, Jenei, Berengyán, Papes- Abonyi (Rein), Magócs (Benedeczki), Osztermájer, Vesztergombi (Deb­receni)- Galambos (Szili), Varga L. Edző: Klement István. Dom­bóvár: Szabados- Hopp, Hor­váth, Szabadi- Nagy (Farkas), Várai (Steiger)- Bakó (Kovács), Sallai, Bán (Szabotin)- Pest R. (Kása), Varga T. (Tóth). Játékos­edző: Horváth Árpád. Jó iramú, változatos mérkőzés ellentétes félidőket hozott, melyen a jobb középpályás sorral rendelkező Vesztergombi Péter (középen) szerezte a paksiak gólját fotó: gottvald vendégek megérdemelten -nyer- Cs„ Pajor, Nagy, Princz (Szel­tek. G: Vesztergombi, illetve Var- Iák), Mihályi (Alberczki G.)- Far- ga T„ Sallai (11-esből), Farkas. sang, Schulteisz (Futó). Játékos- Solt-Dunaföldvár 0-1 (0-1). edző: Kindl István. G: Princz. Solt, 100 néző. V: Kovács. Duna- Tolna-Bogyiszló 3-0 (3-0). földvár: Molnár (Fekete)- Antal, Tolna, 100 néző. V: Tarjáni. G: Fodor (Jakab), Kindl- Álberczki Izsák 2, Tarjáni.______________■ Kiegyenlítette a számlát a Szekszárd Csoportmásodikként jutott a négyes döntőbe a Varga Trans-Fer NLK együttese Csoportmásodikként lépett a női NB I négyes döntőjébe a Var­ga Trans-Fer NLK együttese. Mucska Gyula gárdája a közép­döntő Szekszárdon rendezett szombati zárófordulójában már első mérkőzésén, a rivális Hungária Rosco ellen megszerezte a továbbjutáshoz szükséges győzelmet. Női futsal A szekszárdiak mindent úgy csi­náltak, ahogy azt edzőjük elter­vezte. A csoportgyőztes Hungária ellen valódi gálaelőadással lepték meg szurkolóikat Simonék, akik különösen a második játékrész-, ben játszottak bajnoki ezüstér­meshez méltóan. A félidei döntet­len után szinte futószalagon dol­gozták ki a helyzeteket, s szép­ségdíjas találatokkal teljesen szét­zilálták az ellenfél védelmét. A Varga Trans-Fer kiütéses sikerével kiegyenlítette a fővárosiakkal szemben fennálló tartozását, hisz a csoportmérkőzések során két­szer a budapestiek (5-2,3-1), két­szer pedig a szekszárdiak győztek (2-1, 5-1). A Hungária később az­tán mindkét meccsét megnyerte, így csoportelsőként lépett a né­gyes döntőbe, míg a Szekszárd a második helyről tette ugyanezt. A vendéglátó gárdából ezúttal Hepp Andrea emelkedett ki, aki négy gólja mellett hasznos játékkal se­gítette továbbjutáshoz együttesét. Középdöntő, 4. forduló: Varga Trans-Fer Szekszárd-Hungária Rosco 5-1 (1-1). Szekszárd: Malik- Mecseki, Nagy A., Hodo- ván, Simon B. Csere: Sörös, Ma­rosi, Hepp, Magyarosi, Pencsné, Simon V. G: Hepp (2), Magyarosi, Simon B., Hodován. További eredmények: Debre- cen-Szeged 4-0 (1-0), Hungária Rosco-Debrecen 3-2 (1-1). Varga Trans-Fer Szekszárd-Szeged 4-2 (2-0). G: Hepp (2), Simon B., Ma­rosi. Debrecen-Varga Trans-Fer Szekszárd 3-2 (2-0). Hodován, Simon B. Hungária Rosco-Szeged 7-2 (2-2). A csoport végeredménye: 1. Simon Bogi (jobbról) mindhárom csoportellenfél kapujába betalált fotós gottvald Hungária Rosco 28, 2. Varga Trans-Fer NLK 24, 3. Debrecen REAC-Postás és a tavalyi aranyér- március 29-én Szekszárdon ren- 17,4. Szeged 1 ponttal. mes Szentes csapatai kerültek be. dezik, majd április 13-án a Szen­A döntőbe a másik négyesből a A négyes döntő első fordulóját. tes látja vendégül a csapatokat. ■ Tolnai győzelem az emléktornán Tolna A nyolc évvel ezelőtt fiatalon, au­tóbalesetben elhunyt tolnai lab­darúgó és utánpótlás edző, Kapéter József emlékére rende­zett gyermeklabdarúgó tornát ja tolnai Széchenyi iskola a hétvé­gén, az intézmény tornacsarno­kában. Az U-9-es korosztályba tartozó csapatok izgalmas, he­lyenként színvonalas focit mutat­tak be. Az első helyet az utóbbi hetek tornáin sikert sikerre hal­mozó Tolna első csapata szerezte meg, második a Szekszárd V. is­kola, harmadik a Tolna II lett. A gólkirály Steinbach Máté (Tolna) lett, a legjobb játékosnak Gyurik Szabolcs (Szekszárd), a legjobb kapusnak Fodor Marcell (ASE) bizonyult. Különdíjat vehetett át az egyetlen lány focista, Strau- binger Dóra (Tolna) is. ______■«-