Tolnai Népújság, 2003. március (14. évfolyam, 51-75. szám)

2003-03-26 / 71. szám

SPORT 15. OLDAL 2003. Március 26., szerda Győztek és óvtak a paksiak Játékvezetői hiba miatt két játszma függőben Sakk Az Atomerőmű SE OB I-es csa­pata a 9. fordulóban a BEAC gárdáját fogadta. A találkozón nagy arányú hazai győzelem született, de a számszerű vég­eredmény (várhatóan 9.5:2.5) csak a paksiak óvásának megítélése után válik végle­gessé. A rendhagyó eset lényege, hogy két játszmában is „leesett” az el­lenfelek zászlaja, vagyis elfogyott a játékideje, amikor is a játékve­zető - a szabályok helytelen értel­mezését követően - döntetlent ítélt. Ezek után következett a „bí­róverés”, esetünkben csak a táb­lánál, ahol a két játékos sakkozó nyelven szólva „ráverte” az állást a játékvezetőre, aki azonban hajt­hatatlan maradt, így a szabályok értelmében nem maradt más le­hetőség, az ASE megóvta a talál­kozót. A versenybíróság négy na­pon belül tárgyalja az ügyet, és tisztázódik Györkös és Papp leve­gőben lógó teljes pontjának sor­sa. A hétvégi győzelem kiharcolói közül teljes pontot szerzett Ács, Vidéki, Tóth, Molnár, Mészáros és Pataki, míg Berkes, Csőm és dr. Hazai döntetlent ért el. A paksiak­nál is nagyobb arányú, bravúros győzelmet aratott a Nagykanizsa, amely mindössze fél pontot enge­délyezett a Vasasnak, s ezzel át­vette a vezetést a bajnokságban. Mindez hasonló bravúrt kíván az atomosoktól a következő mécs­esén, amikor is a paksi gárda láto­gat az angyalföldiekhez. További eredmények: Hon- véd-Zalaegerszeg 4.5:75, Vasas- Novák-Nagykanizsa 0.5:11.5, Statisztika-Gödöllő 9.5:2.5, Mis- kolc-Hajdúböszörmény 6.5:5.5, Postás MSE-Szombathely 4.5:75. Az OB I állása: 1. Nagykanizsa 71,2. Zalaegerszeg 70.5,3. Atom­erőmű SE 66 (2), 4. Statisztika 58.5, 5. Szombathely 58.5, 6. Miskolc 57.5, 7. Honvéd 55.5, 8. Hajdúböszörmény 53.5, 9. Vasas 45.5, 10. BEAC 43.5 (2), 11. Gö­döllő 35,12. Postás 31. (molnári Idegenben nyert az UKSE Baski 12 gólja is kevés volt a Ce-Si sikeréhez Kézilabda A női NB II délnyugati cso­portjában a szekszárdi fiata­lok már az első félidőben el­döntötték a Bácsbokod elleni találkozót, a Cece-Simontor- nya viszont a Déli csoport ki­esési rangadóján „eladta" négygólos előnyét. Délnyugati csoport Bácska SZSE-Varga Trans-Fer UKSE Szekszárd 24-32 (12-22). Bácsbokod, 50 néző. V: Akác- zos, Horváth. Szekszárd: Varga R.- Völgyi 4, Bősz 2, Weitner 3, Szilágyi 9, Dienes 4, Uzorás 6. Csere: Nagy I. (kapus), Eszter- bauer 1, Tischler 2, Szabó, Kubatovics, Német 1, Baki. Edző: Varga Jenő. A10. percig fej-fej mellett haladt a két csapat, a következő hét per­cben azonban az Uzorás, Szilágyi, Dienes trió vezérletével gyors indítások után egy 8-2-es roham­mal állva hagyta ellenfelét az UKSE. A szünetig pedig tíz gólra nőtt a különbség, s a második félidő elején tovább tartott a vendégek lendülete: már 13 góllal is vezettek Szilágyiék (40. perc: 13-27). A folytatásban edző­meccs jelleget öltött a találkozó, melyen Varga Jenő edző minden játékosának lehetőséget adhatott - az utolsó negyedórában a serdülő csapat szerepelt -, ám a hazaiak csak faragni tudtak valamelyest nagy hátrányukból. Az őszi nyögvenyelős, négy gólos hazai siker után az elvégzett munka bizonyítéka a nyolc gólos különbség. Jók: Szilágyi (a me­zőny legjobbja), Varga R., Uzorás, Völgyi, Kubatovics. További eredmények: Kozár- misleny-Temi 17-19, Kutas-Mo­hács 24-29, Pécsvárad-Nagyka- nizsa 23-26, Siófok-Csurgó 34-22, Zalakaros-Fonyód 20-19. Ifi: Bácska-Szekszárd 12-68. Délnyugati csoport 1. Mohács 14 13 - 1 427-291 26 2. Nagykanizsa 14 12 1 1 443-274 25 3. Pécsvárad 14 10 1 3 384-323 21 4. Temi SE 14 9 - 5 342-303 18 5. Szekszárd 14 8 1 5 320-311 17 6. Kozármisleny 14 8 1 5 328-325 17 7. Siófok 14 8 - 6 347-337 16 8. Zalakaros 14 4 1 9 250-322 9 9. Bácska SZSE 14 3 - 11 300-390 6 10. Kutas NKK 14 2 1 11 288-371 5 11. Csurgó 14 2 - 12 301-380 4 12. Fonyód 14 2 - 12 242-345 4 Déli csoport Ercsi-Cece-Simontornya 24-23 (12-14). Ercsi, 100 néző. V: Kloós, Nehéz. Ce-Si: Pásztor- Tibor É. 2, Hingyi Z. 4, Tibor D. 4, Nagy 1, Baski 12, Cseh. Csere: Végh (kapus), Dolovai. Edző: Zámbó Tibor. A kiesési rangadón jól kezdett a Ce-Si. Negyedóra elteltével három góllal vezetett (4-7), a 21. percre pedig már négy gólra növelte előnyét' (8-12). A Dunaferr fiókcsapata, az Ercsi a szünetig megfelezte hátrányát, ám a vendégelőny egészen az 50. percig tartott (20-20). Ezután felváltva vezettek a csapatok, s a hajrából a több cserével rendel­kező Ercsi került ki győztesen. Győzelmi lehetőséget szalasztott el a Ce-Si, amelyben Baski a szünet után kissé elfáradt, s így 12 gólja is kevés volt a végső sik- erhez. Jók: Pásztor, Végh. ivaroai UFC: feledtetnék a kisiklást A PVSK elleni siker a felsőházba jutást jelentheti a Szekszárdnak Az első tavaszi forduló mérkőzéseit rendezik szerdán az NB II Hummel csoportjában. A szombaton Bodajkon súlyos veresé­get (1-4) szenvedő Szekszárdi UFC a javítás reményében fo­gadja a sereghajtó Pécsi VSK együttesét. Labdarúgás A szekszárdiak egy kapushiba után - Horváth Bá­lint rossz helyre dobta a labdát - már a negyedik percben hátrányba kerültek, s — mielőtt még magukhoz tértek volna a korai gól okozta sokk­ból, két gyors akció után fél óra alatt eldöntötte az összecsapást a Bodajk. A 3-0-ás hátárny sze­rencsére nem küldte a padlóra a sárga-feketéket, s a hazaiak har­madik találata után öt perccel Bozsér egy kísértetiesen hason­ló kapushiba után szépített. A szünet után helyzetei alapján további gólokat is lőhetett volna az UFC, ám a vendégek vagy ki­hagyták lehetőségeiket, vagy a kapufa mentette meg az MTK fi­ókcsapatát. Aztán a hajrában - ahogy az ilyenkor lenni szokott -, egy szöglet után újra bekö­szöntek a hazaiak, s ezzel el is dőlt az összecsapás. A Szek- szárd vereségével a negyedik helyre csúszott vis­sza a tabellán, azonban ha két utolsó alapsza­kaszbeli összecsapását megnyeri - a záró körben a Petőháza lesz az ellenfél -, az eredmények ked­vező alakulásával akár az első helyről is várhatja a felsőházi rá­játszást. Szekszárdi UFC-Pécsi VSK: szerda, 15 óra. Dienes Pál: ­Bodajkon az első félórában olyan hátrányba kerültünk, hogy a szoros eredmény elérése is távolinak tűnt számunkra. Nagyon bosszantó volt, hogy a Nyugati csuport Tálas Zoltántól (középen) újra gól(oka)t várnak a szekszárdiak fotó: gottvald ság miatt, Tóth pedig kisebb sérülés miatt több edzést kihagyott a héten. A tervezett kezdőcsapat: Horváth B.- Kiss Cs., Fehér, Mészáros I., Barics vagy Gaál- Tor­ma, Mosonyi, Bozsér, Vizdár- Tálas, Kiss T. (Az őszi mérkőzésen: PVSK- Szekszárdi UFC 0-2). A forduló további mérkőzé­sei: Sárvár-Komló, Veszprém- Balatonlelle, Tata-Marcali, Pető- háza-Kaposvölgye. A Mosonma- gyaróvár-Bodajk (1-1) találkozót már korábban lejátszották. m 1. Bodajk 2. Tala 3. Baiatonlelle 4. Szekszárd 5. Sárvár 20 6. Marcali 20 7. Veszprém 20 8. Komló 20 9. M.magyaróvár 21 10. Petőháza 20 11. Kaposvölgye 20 12. PVSK 20 21 10 20 11 20 11 20 10 4 6 6 5 4 5 4 7 9 8 4 14 1 19 46-27 37-27 35-28 34-18 51-25 23- 17 25-17 29-27 29-27 24- 29 15-48 6-64 Mai sportműsor Labdarúgás: NB II, Hummel csoport: Szekszárdi UFC-Pécsi VSK 15. ■ Csak röviden TEREMFOCI. Az Európai Unió tizenöt tagállamának neveit vá­lasztották maguknak azok a csa­patok, melyek a hét végén a dom­bóvári 516-os számú Ipari Szak­képző Intézet és Szakközépiskola sportcsarnokában mérték össze focitudásukat. A nagy érdeklődés­sel kísért EU-tomát az Apáczai Csere János Szakközépiskola ta­nulóiból verbuvált Franciaország nyerte meg. A második helyet az ugyanebből az oktatási intéz­ményből érkezett „görög váloga­tott” szerezte meg, harmadik pe­dig az Illyés Gyula Gimnázium di­ákjai által alkotott Svédország lett. KÉZILABDA. A diákolimpia or­szágos elődöntőjébe jutott a dombóvári Apáczai Csere János Szakközépiskola VI. korosztá­lyos fiúcsapata, mely a területi fi­náléban 26-19-re győzte le a szi­getvári Zrínyi Miidós Gimnázi­um és Szakközépiskola gárdáját. A Miszlai József testnevelő tanár által irányított együttes tagjai kö­zül Guszinger nyolc gólt lőtt, Sö­rös Tamás pedig hétszer “zörget­te meg” az ellenfél hálóját. ÚSZÁS. A vasárnap Szegeden megrendezett Árvízi Emlékverse­nyen kitűnően szerepelt a Dom­bóvári Sportiskola egyik tehetsé­ges fiatalja. A 11-12 éves fiúk 200 méteres hátúszásában Csutorás József edző tanítványa, Vidóczy Zalán diadalmaskodott. ■ „Kifütyülték a sajtot” az STC szájából A Dombóvár csak a második félidőben volt méltó ellenfele a PEAC-nak Jól tempóztak a dombóváriak Úszás A férfi NB II délnyugati csoportjának hétvégi fordulójában mindkét csapatunk vereséget szenvedett. A Simontornya Segesden veszített rangadót, míg a Dombóvár a PEAC ottho­nában maradt alul. Kézilabda Segesd-Simontornyai TC-Varga Trans Fér 31-30 (18-17). Nagya­tád, 100 néző. V: Doszpoth, Ko­vács. Simontornya: Pech- Bara- nyi 7, Orosz 6, Halasi 2, Varga A. 4, Varga L. 5, Papp 4. Csere: Hauszknecht (kapus), Teimel J. 2, Cserháti. Játékos-edző: Teimel Lajos. A dobogóért küzdő csapatok ide­gesen kezdtek. A vendégek nyu­godtak meg hamarabb, s az 5. percben két góllal vezettek (2-4). A segesdiek elsősorban az egykori válogatott Horváth Attila vezetésé­vel a 25. percben egyenlítettek (15-15). Szünet után sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyik gárda sem tudott ellépni. Az STC az 51. percben vezetett utoljára (26-27), ezután a játékvezetők né­hány érthetetlen ítélettel borzolták a vendégek idegeit. Ami az egyik oldalon kiállítást, büntetőt ért, az a másikon sokszor még sárga lapot, szabad dobást sem ért. Nagy ira­mú, változatos, az NB I/B színvo­nalának is megfelelő mérkőzésen a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének, de a bírópáros ki­énekelte (kifütyülte) a sajtot az STC szájából. Jók: Baranyi, Orosz, Papp. VARGA LÁSZLÓ Pécsi EAC-Dombóvári KSK 32-20 (19-5). Pécs, 50 néző. V: Balaskó, Jüngling. Dombóvár: Megyeri- Pulai 1, Guszinger 2, Sörös 4, Horváth 1, Embersits, Varga. Csere: Szakó 5, Bóvári 5, Balogh 1, Rohr 1, Eigenbrót, Bódogh. Edző: Eigenbrót László. Vélhetően a hazaiak érvényes sportorvosi engedélyének hiánya következtében elmaradt ifjúsági mérkőzés miatti kétórás várako­zás hatott álmosítólag a dombóvá­ri felnőtt csapat tagjaira, akik a ta­lálkozó elejét szinte teljesen „át­szunyókálták”. Mire felébredtek, ellenfelük már 10-1-re elhúzott tő­lük. A Tolna megyei fiatalok a fél­idő második részében tovább „kó­vályogtak” a pályán, a ruünos ven­déglátók pedig ebben az időszak­ban is tetszés szerint érték el gólja­ikat, aminek köszönhetően a szü­netig tetemes előnyre tettek szert. Az öltözőben Eigenbrót edző új­ból rendet próbált teremtem a fe­jekben. A fordulás után a DKSK- ban több cserejátékos kapott lehe­tőséget, közülük a lendületesen kézilabdázó, öt gólig jutó Szakó, valamint az ugyanennyiszer ered­ményes és ötletes megoldásokat bemutató Bóvári tűnt ki. A végére Megyeri kapus is felnőtt említett társaihoz, ugyanis számos ziccert és három büntetőt is hárított, így a dombóváriaknak sikerült elkerül­niük a katasztrofális vereséget. A hétvégén Ka­posváron ti­zennégy du­nántúli egye­sület kétszáz­ötven fiatalja lépett rajköre a Víz Világnapja alkalmából le­bonyolított ver­senyen, ahol kitűnően szerepeltek a Dombóvári Sportiskola tehetsé­gei. A somogyi megyeszékhelyen Csutorás József edző tanítványai közül az 1990-ben született Luk­ács Gergely másodikként csapott célba a 200 méteres vegyesúszás­ban. A nyolcéves lányoknál indu­ló Halmosi Diána 50 méter mellen bronzérmet szerzett, 50 méter há­ton pedig a negyedik lett. A nála két esztendővel idősebbek mező­nyében rajthoz álló Jakab Lilla a 100 méteres hátúszásban szintén a negyedik helyen végzett. Az ugyanebben a korcsoportban sze­replő Váczi Benjamin 100 méter gyorsos bronzérmet szerzett, -gr­Néhány sorban ASZTALITENISZ. Kitűnően szerepelt az országos újonc Top 12 bajnokságon Fenyvesi Csilla. A Fastron AC Tolna sportolója úgy végzett a negyedik helyen, hogy 11 mérkőzéséből nyolc után győztesen hagyta el az asztalt, s csak rosszabb szettaránya miatt csúszott le a dobogóról. Fenyvesi többek kö­zött azt a Szentkeressyt (KSI) is legyőzte, akit ezidáig még nem tudott megverni, sőt az aranyér­met megszerző statisztikás Végh ellen is esélye volt a siker­re. Fenyvesi negyedik helyével nagy lépést tett a korosztályos válogatottság felé. FUTSAL. NB I, 20. forduló: SZUFC-Siófok-RFC Csömör 1-5. A Balaton-parti együttes ezúttal nélkülözte az UFC futballistáit, a szekszárdi színeket a klubtu­lajdonos Újvári Balázs képvisel­te. ■ Két ezüstérem a parkettről A dombóvári Valcer Sport Egyesület négy pá­rosa vett részt vasárnap Baján a második al­kalommal megrendezett Rittgasser és Müller Kupa országos klubközi versenyen, ahonnan két ezüstéremmel és számos értékes helye­zéssel tértek haza Balázs Erik tehetséges ta­nítványai. Versenytánc A Duna-parti városban lebonyolított megméretteté­sen a juniorok között induló Lajos Sándor és Czeller Nóra az ötödik, Balázs Adorján és Dékány Virág pedig a hetedik helyen végzett a standard táncokban. Tüzes latin-amerikai bemutatójával az előbbi páros a kilencedik lett, az utóbbi duó pedig tizenkettedikként zárt a népes mezőnyben. Az ifjúságiaknál rajthoz álló Sperling Balázs és Molnár Glenda egy ezüstérmet és egy ötödik helye­zést érdemelt ki. Az ugyanebben a korcsoportban szereplő Hegedűs Dávidot és Horváth Orsolyát egyszer másodiknak, egyszer ötödiknek és egyszer nyolcadiknak rangsorolta a szigorú zsűri.-GR­A Sperling Balázs, Molnár Glenda pár ezüstérmes lett ■ A Tolnai Népújság HIRDETÉSI TANÁCSADÓT keres. Szekszárd, Tamási, Paks, Bonyhád városok és körzetében Feladata: Az ideális pályázó:- új piacok megszervezése- üzletkötési stratégiák megvalósítása- jó kommunkációs és problémamegoldó készséggel rendelkezik- pozitív gondolkodású, kitartó, ambiciózus egyéniség-vállalkozói igazolvánnyal, szgk-val rendelkezik- korszerű munkakörülmények- multinacionális cég háttere- versenyképes, teljesítménnyel arányos jövedelem Jelentkezni személyes találkozás időpontjának egyeztetéséhez a 74/511-510-es telefonszámon munkaidőben ápri Amit nyújtunk: capon goioKat onasi egyem m- lák előzték meg. Pozitívum, íogy a hátralévő 60 percben íem nőtt a különbség, sőt a le- íetőségeink alapján szorosabbá is tehettük volna a mérkőzést. A soron következő két hazai találkozónkon csak a győzelem elfogad- 'ható számunkra. Pulcz és Szentjobbi begyűjtötte harmadik sárga lc":<t ------