Tolnai Népújság, 2003. március (14. évfolyam, 51-75. szám)

2003-03-17 / 63. szám

10. OLDAL 2003. Március 17., Hétfő SPORT Újabb egypontos vereség Mínusz tizenötről kapaszkodott vissza a KSC Kosárlabda Ismét közel volt a győzelem­hez az Atomerőmű-KSC Szek- szárd A-csoportos gárdája, ám akár csak néhány hete a BSE vendégeként, ezúttal Szegeden kapott ki egyetlen ponttal. A Tisza-partiak leg­jobbja három tavaly még Szekszárdon pattogató kosa­ras, Bulatova, Kajdacsi és Lódi voltak. Szeged-Atomerőmű- KSC Szekszárd 68-67 (26-29, 17-9, 15-10, 10-19). Szeged, 500 néző. V: Váradi, dr. Hollósy. Szeged: BULATOVA (17/15), Mandache (4), Mészá­ros (12), Varda (6), KAJDACSI (15). Csere: Fűrész (4), LÓDI (10), Roczkov (-). Edző: Újhelyi Gábor. Szekszárd: Darida (5/3), Hofmann (9), Tóth Zs.. (9), Anitics (2), BELLOVAI (17). Csere: CSONTOS (11/3), Hor­váth A. (8), Fuzaro (6/6). Edző: Patkós Zoltán. Az eredmény alakulása: 3. perc: 7-4, 5. p.: 11-11, 8. p.: 17-19,12. p.: 28-31,16. p.: 35-32, 24. p.: 53-38, 28. p.: 58-42, 34. p.: 63-57, 38. p.: 66-62. A találkozó első kosarát Tóth Zsuzsa szerezte, erre az ellentá­madásból Bulatova válaszolt egy triplával. Az orosz irányító, és a tavaly még szintén az atomoso­kat erősítő Kajdacsi újabb talála­taival meglépett a Szeged (4. perc: 9-4), a KSC azonban Bellovai és Hofmann kosaraival nem csak beérte ellenfelét, de a 7. percben már vezetett is (13-15). A folytatásban felváltva találtak a gyűrűbe a csapatok. Az első ne­gyed hajrájában hazai oldalon Varda szórt zsinórban két duplát, a látogatók Darida öt pontjával - közte egy triplával - őrizték elő­nyüket. A sok hibával tarkított Gálfi fél kézzel is nyert Profi ökölvívás A budapesti Pólus Centerben rendezte idei első gáláját a Felix-Promotion. A rendez­vény programjában eredeti­leg címmérkőzés is szerepelt, ám azt Gálfi András kézsérü­lése miatt le kellett mondani. Gatto keze őszi műtété óta még nem jött rendbe teljesen, ezért kockázatos lett volna tizenkét me­netet bokszolnia. Nyolcat- azért vállalt, és a rendezvény mottójá­hoz „MegGATTOlhatatlan győze­lem" hűen simán hozta is a köte­lezőt. A WBO középsúlyú kisvi- lágbajnoka a rá jellemző óvatos kezdés után egyre jobban belelen­dült, és még úgy is simán elbánt a román Alexandra Maneával, hogy gyakorlaülag egy kézzel bokszolt. <ovács Antal Varsót is bevette Az Atomerőmű SE olimpiai bajnoka újabb Vk-versenyt nyert Asztalitenisz Gálfi sikere már csak a pontot jelentette azon a bizonyos i-n, hi­szen az előtte megrendezett négy mérkőzésen is a Felix-Promotion bunyósainak kezét emelték a ma­gasba. Leggyorsabban a kisvilág- bajnoki címmérkőzésre készülő Nagy János tudta le a napi penzu­mát, hiszen ő már a második me­netben kiütötte Lakatost. A Csont­törő formája több mint biztató az áprilisra tervezett, győri fellépése előtt, amelyen feltehetően a WBO övéért indul harcba a legjobb ma­gyar kiskönnyűsúlyú bunyós! Kiskönnyűsúly: Nagy J.-Laka­tos KO. a 2. menetben. Nagyvál­tósúly: Balogh-Szabó T. p. gy. 6 m-ben. Nagyváltósúly: Takács- Baranyai TKO. a 3. m-ben. Kö­zépsúly: Gálfi-Manea (román) p. gy. 8 m-ben. Nehézsúly: Petrá- nyi-Kecskés p. gy. 4 m-ben. ■ Kovács Antal folytatja szenzációs menetelését. A moszkvai szuper A-kategóriás Világkupa megnyerése, és az A-kategóri- ás Hungária-kupán szerzett bronzérme után szombaton Var­sót vette be, ahol szintén a Világkupa-dobogó legfelső fokára állhatott fel az Atomerőmű SE dzsúdósa. Cselgáncs A 100 kilogrammban szereplő olimpiai- és vi­lágbajnok ipponokkal „száguldott” a döntőbe. Az előcsatározások során egy finn, egy grúz és egy bosnyák dzsúdóst vert egyaránt 10:0-ra, s ugyancsak „idő előtt” zárta le a fehérorosz Ribak elleni elődöntőt. Kovács a fináléban régi ismerősét, a grúz Dzsikuraulit yukóval győzte le. A varsói viadalon még két atomos cselgáncsozó lépett tatamira. Braun Ákos (73 kg) az első fordu­lóban egy holland versenyző ellen nyert, majd kikapott lengyel ellenfelétől. A vigaszágon azon­ban eljutott egészen a bronz­mérkőzésig, ahol ipponnal szen­vedett vereséget a szlovén Jerebtől. A 81 kg-ban induló Nagysolymosi Sándornak mind­össze egy mérkőzés jutott, miu­tán az első fordulóban erőnyerő paksi sportoló a második körben ipponnal kapott ki lett ellenfelé­től. Eredmények: 81 kg, 1. fordu­ló: Nagysolymosi Sándor erő­nyerő. 2. forduló: Nagysolymo- si-Ovcsinyikovs (lett) 0:7. 100 kg, 1. forduló: Kovács Antal-Peltola (finn) 10:0. 2. forduló: Kovács-Gugava (grúz) 10:0. 3. fordu­ló: Kovács- Mekics (bosnyák) 10:0. Elődöntő: Kovács-Ribak (fehérorosz) 10:0. Döntő: Kd- vács-Dzsikurauli (grúz) 5:0. ________________■ Ma gabiztos paksi siker a rajton Hiába lőtt háromszor a hálóba a DFC, két gólját érvénytelenítették Labdarúgás Az NB 111-as bajnokságok tavaszi nyitó fordulójában a Duna- csoportban szereplő Paksi SE biztosan nyert a Törekvés ellen. A Dráva-csoportban a Dombóvár csak egy pontot szerzett Letenyén, miután a vendégek két találatát nem adták meg. A Bonyhád Kovács kapus vezérletével helytállt ugyan Szentlőrincen, ám ez kevés volt a pontszerzéshez. ján, Korpics (Kütsön). Edző: Dobos Sándor. DFC: Szabados- Hopp, Horváth Á., Szabadi- Nagy, Várai (Steiger)- Bakó (Kovács), Sallai, Bán- Pest R., Varga T. (Kása). Játékos-edző: Horváth Árpád. A 10. percben a 16-os vonaláig kifutó Szabados röviden öklözte ki a labdát, Rodek pedig 30 méterről az üres kapuba lőtt. 1-0. A szünet után, az 55. percben jobb oldali sza­badrúgás után Szabadi tisztán fe­jelt a bal alsó sarokba, a játékve­zető óriási megdöbbenésre azon­ban lökésért szabadrúgást ítélt a hazaiak javára. A szünet után, a 68. percben Pest ugratta ki Sallait, aki a kifutó kapus mellett 8 mé­terről a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 1-1. A 75. percben Steiger az alapvonalról ívelt Sallai elé, aki nyolc méterről a kapu bal oldalá­ba lőtt, ám a játékvezető - ezúttal les miatt - érvénytelenítette a DFC második szabályos találatát. Jók: Varga Zs., Adorján, Rodek, illetve Varga T., Sallai. inyáro Duna-csoport Paksi SE-Rojik-Törekvés 3-0 (2-0). Paks, 250 néző. V: Ihász. PSE: Bérdi- Wolf, Jenei, Be- rengyán, Papes- Abonyi, Osz- termájer, Magócs (Benedeczki), Araczki (Vesztergombi)- Varga, Galambos (Szili). Edző: Kle- ment István. Törekvés: Baksa- Mórócza (Némedi), Benedek, Szepesi, Zsupkó- Komjáthy, Joó, Stranyóczki, Mbemba (Burcsa)- Tordai, Bokor (Ju­hász). Edző: Stranyóczki László. A 21. percben Varga ugrott ki a bal szélen, az alapvonal közelé­ből középre gurított, s az érkező Abonyi 8 méterről a jobb alsó sa­rokba lőtt. 1-0. A 26. percben Var­ga partdobása az egyik védőről Galambos elé pattant, s a csatár 10 méterről nem hibázott. 2-0. A szünet az 55. percben Bokor lé­pett ki a hazai védők közül, de lö­vése a felső lécről kipattant. A 64. percben a kitörő Szilit Szepesi le­rántotta a 16-oson belül. A meg­ítélt büntetőt Varga biztosan érté­kesítette. 3-0. Közepes iramú mérkőzésen a fővárosiak nem késztették na­gyobb erőkifejtésre a hazaiakat, így az eredmény a vendégekre nézve hízelgő. Jók: Abonyi, Be- rengyán, Varga, Jenei, illetve Tor­dai, Joó, Mbemba. zerza József Dráva-csoport Letenye-Dombóvári FC-Rutin 1-1 (1-0). Letenye, 200 néző. V: Kasza. Letenye: Simon- Varga Zs., Szollár, Rodek, Beke- Mikó, Bencsik, Balogh, Dobos- Ador­Szentlőrinc-Bonyhád Völgy­ség LC 1-0 (1-0). Szentlőrinc 200 néző. V: Laki. Szentlőrinc: Horváth Z.- Zámbó, Csépán, Éfes, Hegedűs (Elmájer)- Orlo- vics, Vessző (Lóth), Berkics, Szabó- Lakatos (Miczek), Pin- czehelyi. Edző: Mészáros Fe­renc. Bonyhád: Kovács- Szteh- ló, Pál, Máté- Biliczki R., Köllő- Biliczki Zs., Domonkos (Hor­váth P.), Till (Varga Á.)- Bíró, Gergely (Ömböli). Játékos-edző: Kiss János. A 28. percben Sztehló buktatta Pincehelyit a 16-oson be­lül, a játékvezető pedig a büntető­pontra mutatott. Lakatos 11-esét Kovács a jobb sarok elől kiütötte, ám a berobbanó Berkics a kapuba lőtt. 1-0. A szünet után, a 80. percben Gergely a félpályánál összefejelt Or-loviccsal, felsza­kadt szemöldökét a pécsi kórház­ban látták el. A 87. percben Bíró 25 méterről lövésre szánta el ma­gát, labdája a keresztlécen csat­tant. Jók: Orlovics, Lakatos, illet­ve Kovács, Sztehló, Biliczki Zs. További eredmények: Har- kány-Balatonfüred 0-1, Kozár- misleny-Keszthely 1-2, Bere- mend-Mohács 0-0, Bóly-Barcs 0-1, Baja-Nagyatád 2-2. A Za- márdi szabadnapos volt. A Decs visszalépett. Női NB I: Fastron AC Tol- na-Budaörs 14:4. A párosoknál már sejteni lehetett, hogy a tol­naiaknak nem okozhat különö­sebb problémát a győzelem be­gyűjtése. Wittinger és Majzik játszmavesztés nélkül nyert az erősebbik vendégformáció (Haj- duska-Németh) ellen, és az első játszma elveszítése után az Ackermann-Guld formáció is magára talált (3:1). Az előnyt az első egyéni körben tovább nö­velték a hazaiak, miután a fővá­rosiak egyetlen partit tudtak el­csípni (Hajduska nyert Guld el­len). A folytatásban edzőmeccs jelleget öltött a találkozó, a Fastron a hátralévő köröket is 3:l-re hozta, s ezzel az őszi ll:7-es sikere után még fölénye­sebben nyert. A tolnaiak közül Wittinger és az utóbbi időben egyre inkább magára találó Ackermann hibátlan maradt, Majzik és Guld pedig két-két si­kerrel tette hozzá a magáét a győzelemhez. Győztesek: Wittinger 4, Ackermann 4, Majzik 2, Guld 2, valamint a Majzik-Wittinger, Ackermann-Guld pár, illetve Hajduska 2, Németh 2. * * * Női NB II: Szekszárd AC II- Fastron AC Tolna II 7:11. Győz­tesek: Fekete 3, Németh 2, Már­ton, valamint a Fekete-Németh pár, illetve Majzik J. 4, Máté 3, Fenyvesi 2, Nagyváradi, és a Majzik-Nagyváradi pár. ______■ A Rangers-é a kupa Labdarúgás Magócs (a labdával) a középpályán jeleskedett, Varga (a kép jobb szélén) ellenben a góllövésből is kivette a részét (Paksi SE-Rojik 3-0)_______fotós bakó jenő A címvédő Glasgow Rangers 23. alkalommal nyerte meg a skót Liga Kupát, miután a fináléban nagy küzdelemben legyőzte a városi rivális Celtic együttesét. A döntőben: Celtic Glas­gow-Glasgow Rangers 1-2 (0-2). Glasgow, 52 ezer néző. G: Larsson (57.), illetve Cannigia (23.), Lovenkrands (34.). Kiállít­va: Lennon (88., Celtic). ■ Totóeredmények * 1 11 A totó 11. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Ferencváros-Győr 5-2 1 2. Kispest-Újpest 1-4 2 3. Bochum-Bayern M. 1-4 2 4. Cottbus-K.lautern 1-3 2 5. Hamburg-Schalke 3-11 6. Leverkusen-Wolfsburg 1-1 x 7. Rostock-Bremen 1-0 1 8. Nürnberg-Hertha 0-3 2 9. Reggina-Milan 0-0 x 10. Bologna-Udinese 1-0 1 11. Brescia-Torino 1-0 1 12. Chievo-Parma 0-4 2 13. Perugia-Roma 1-0 1 Pluszmérkőzés: 14.1860 M.-Stuttgart 0-1 2 Hírek HEWITT DÖNTŐS. Az első he lyen kiemelt Lleyton Hewitt 7-6, 6-1-re legyőzte az amerikai Spadeát, s a papírformának meg­felelően bejutott a döntőbe a 2,45 millió dollár összdíjazású kaliforniai férfi tenisztornán, a Mestersorozat nyitó állomásán. Az ausztrál klasszis ellenfele még nem ismert, mert a Kuerten 50 Schüttler találkozó 6-2,0-1- nél eső miatt félbeszakadt. SOÓKI NÉMETH AZ ÉLEN. A 125 kcm-es kategóriában Soóki Zsolt, a 250-esek között Németh Kornél győzelmével ért véget a motokrossz ob nyitó futama Gyálon. Eredmények. 125 kcm, nyílt bajnokság: 1. Soóki Zsolt (KTM) 50 pont, 2. Kricspalusij (ukrán, Yamaha) 37,3. Hujber (KTM) 28.250 kcm, a Magyar Kupáért: 1. Németh Kornél (KTM) 50,2. Grillmayer (Kawasa­ki) 40,3. Darák (Yamaha) 32. ■ Tartós hullámvölgyben a Fino-Tamási A végjátékban becsúszott hibák miatt elmaradt a fővárosban a tolnai pontszerzés A női NB I/B Nyugati csoportjának idei 3. fordulójában mind­két csapatunk vereséget szenvedett, ám míg a tolnaiaknak egészen az utolsó pillanatokig volt esélyük, addig a Tamási már a második játékrész közepén elveszítette a Hévíz elleni ütközetet. zésen. Az a Hévíz látogatott Tamá­siba, amely egy esetleges idegen­beli sikerével a dobogóra is felka­paszkodhatott, míg egy hazai si­ker elmozdíthatta volna a csapatot a kieső helyről. Ennek tudatában, mint az álom, úgy kezdtek Varga László tanítványai, Varga Nikolet­ta és Szabó Bakos vezérletével a 6. percben 5-2-re elhúztak. Ekkor érthetetlen módon csikorogni kez­dett a tamási gépezet, s az orosz Golovko révén öt perce alatt fordí­tott is a Balaton-parti gárda (15. perc: 7-9). Újabb hat perc eltelté­Kézilabda Fino-Tamás KC-Hévíz 24-29 (13-15). Tamási, 300 néző. V: Hargitai, Markó. Tamási: Nagy- Agócs 1, Vágvölgyi 2, Szabó Ba­kos 2, Pavelekné 4, Varga N. 11 (3), Kondor V. Csere: Siklósi (ka­pus), Hingyi B. 2, Grúber 1, Jurasits, Filótás 1, Varga B., Herr. Edző: Varga László. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 9/7. Ismét nehéz feladat várt a Kop- pány-partiakra a vasárnapi mérkő­vel döbbent csend a lelátón: to­vább szárnyalt a vendégcsapat (21. p.: 9-13). Varga mester meg­unta lányai kínlódását, és magá­hoz rendelte őket. A fejmosás ha­tott, Varga N. vezérletével fergete­ges hajrát nyitott a Tamási (23. p.: 13-13). Elég volt azonban egy-két fegyelmezetlenség, és kétgólos vendégelőnnyel fordulhattak a csapatok. Mint egy rémálom, úgy folyta­tódott a nagyszünet után a találko­zó. Eladott labdák, gyenge, szét­eső védekezés jellemezte ekkor a Fino játékát. Golovko 12 perc alatt szerte foszlatta a hazai reménye­ket (42. perc: 16-22). A házigazda együttesből Varga N. tartotta a lé­pést a hévíziekkel, ám ezen a na­pon mindé, .evés volt az egysé­ges, és küzdeni tudásból jelesre vizsgázó vendégekkel szemben. A tamási „sztárjátékosok” egymást múlták alul, s ez elgondolkodtató a jövőt illetően. Újabb hazai vere­ségével állandósította alsóházi tagságát a Fino, ráadásul szegény embert az ág is húzza alapon, a Malév sikerével az utolsó előtti helyre zuhantak vissza a tamási lányok. Jó: Varga N. ihorváthi LRI-Malév-Tolna KC 22-21 (10-11). Budapest, 50 néző. V: Fördős, Surman. Tolna: Újvári- Farkas 1, Fauszt 4, Horváth Sz. 10 (8), Nagy A. 1, Simon 2, Ta­kács 2. Csere: Taksonyi 1. Edző: Árva Csaba. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 8/8, ill. 8/8. Az első félidőben fej-fej mellett haladt a két csapat, hol a fővárosi­ak, hol a vendégek vezettek, ám el­húzni egyik gárda sem tudott. Az első harminc percet a hajrában job­ban koncentráló vendégek zárták előnnyel. A második félidőben folytatódott* a nagy csata, az 50. percben, 17-17 után két góllal meg­lépett a Malév. A Tolna azonban visszakapaszkodott, öt perccel ké­sőbb 20-19-re már a vendégek ve­zettek. Három perccel a vége előtt 21-20-nál még mindig a tolnaiak tartottak előbbre, ám a hazaiak ki­egyenlítettek, sőt a látogatók kiha­gyott ziccereit követően 15 másod­perccel a vége előtt a győztes gólt is megszerezték. Hiába küzdött a Tolna, a végjátékban becsúszott hi­bák miatt elmaradt a pontszerzés. Jók: Újvári, Horváth Sz. ______inj J Ed zésnek jó volt második játékrészben jóval keve­sebb kosár esett. A Tisza-partiak- centereik, Kajdacsi, Varda és az- elmúlt idényben még ugyancsak , Szekszárdon pattogtató, csere- i ként pályára lépő Lódi pontjaival 1 átvették a vezetést, a KCS az i ugyancsak a kispadról induló- Csontos és Fuzaro találataival - ; utóbbi mindjárt egy hármassal- jelentkezett - igyekeztek lépést « tartani. A szoros első félidőt követően a harmadik negyed elején - akár csak legutóbb, a Szolnok elleni hazain - leblokkoltak a szekszár­diak, s miközben az atomosok öt . percen át nem találtak a gyűrűbe, . Kajdacsi, Mészáros és Lódi kosa- l raival 15 ponttal meglépett a há­- zigazda (25. p.: 55-40). Az előny 1 talán túlságosan is megnyugtatta 1 a szegedieket, hiszen a játékrész i második felében mindössze egy , Bulatova-triplát jegyezhettünk fel , hazai oldalon, így a vendégek . Bellovai és Csontos kosaraival 10- pontra felzárkóztak. A különbség : egészen a 42. percig tartotta ma­gát (66-57), ezt követően azon­. ban egy 8-0-ás rohammal egyet- : len pontra megközelítette ellen- , felét a KSC (40. perc: 66-65), sőt . az utolsó percre fordulva akár már vezethettek is volna az ato- í mosok, ám Horváth, Csontos és- Tóth is büntetőt hibázott. Fűrész i azonban nem tette meg ezt a szí- ) vességet, a legvégén Tóth bünte­- tői pedig már csak szorossá tet­- ték az eredményt. Újhelyi Gábor: - A végjáték- í ban kiütköztek hibáink, ezért lett 1 szoros a vége. Patkós Zoltán: - A harmadik . negyedbeli gyenge teljesítmé- i nyünk miatt veszítettünk. A haj­- rában látottak ugyanakkor biza- í kodással töltenek el. , További eredmények: Szol­- nok-Soproni Postás 62-57, Ba­- ja-Zala Volán 66-70, MÁV t NTE-BEAC 65-75. ___________■