Tolnai Népújság, 2002. november (13. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-18 / 268. szám

10. OLDAL SPORT 2002. November 18., Hétfő Jó védekezés a Fino-siker kulcsa Magához tért a győri sokkból és hazai pályán újra győzött a Tolna A női NB I/B Nyugati csoportjában a Tamási hazai pályán re­mek második félidei védőmunkájának köszönhetően legyőz­te a tabella második helyén álló Marcalit, míg a Tolna a Győ­rött „beszedett” megrendítő ütés után állt fel a padlóról, és lelkes játékkal, izgalmas mérkőzésen múlta felül a fővárosi Goldberger gárdáját. Kézilabda Fino-Tamási KC- Marcali 25-21 (13-14) Tamási, 250 néző. V: Brinczka, Szabó. Tamási: Nagy- Filótás, Vágvölgyi 2 (1), Hingyi 4, Pavelekné 4 (1), Varga 4, Kondor V. 4 (1). Cse­re: Siklósi (kapus), Agócs Adrienn 3, Szabó Ba­kos 4, Grúber, Jurasits, Siklós, Agócs Anett. Edző: Varga László. Hétméteresek: 8/3, ill. 10/7. Kiállítások: 12. ill. 10. perc. A bajnoki tabella második helyén álló Marcali együttesét fogadta a tabella utolsó előtti helye­zettje, a Tamási együttes. Álmosan kezdtek a ha­zaiak (2. perc: 0-2), azután eredménye­sebb lett Fino táma­dójátéka, Kondor, Hingyi és Pavelekné góljaival a 9. percben már a hazaiaknál az előny (4-3). Mindkét együttes jól védeke­zett, de támadásban sok hibával játszot­tak, így továbbra is fej-fej mellett halad­tak (20. p.: 9-9). A folytatásban össze­kapta magát a Marca­li, és Kovács Judit ve­zérletével öt perc alatt négy gólt lőttek a vendégek (9-13). Varga mester időkéré­se jót tett a hazaiak­nak, s a tamásiak Pavelekné és Agócs Adrienn találataival a szünetig egy gólra fel­zárkóztak (13-14). A második félidő elején Müller, a ven­dégek korábban Szek- szárdon is játszott bal kezes szélsője tíz perc alatt háromszor is betalált, s újra ellépett a somo­gyi gárda (40. p.: 16-19). Ami a folytatásban tör­tént, az már-már csodaszámba ment. A Sárga Ult­rák fergeteges biztatása mellett Siklósi bravúrt- bravúrra halmozott a kapuban, Hingyi és Vágvölgyi nagyszerűen fogta össze a Fino védekezőt, míg támadásban Varga alkotott mara­dandót (46. p.: 21-19). Időt is kért a vendégek mestere, az egykori tamási sikeredző, Tóth Ist­ván, de csapatán ez sem segített. Tovább robogott a Tamási, és csodálatos végjátékot produkál­va négy góllal verte esélyebb el­lenfelét, amely az utolsó 20 percben mindössze kétszer ta­lált a hazai kapuba. Második fél­idei védekezésével és győzni akárásával megér­demelten nyert a Tamási. Jók: Siklósi, Vágvölgyi, Hingyi, Varga. horváth zsolt Tolna KC-Goldberger 20-19 (10-10) Tolna, 200 néző. V: Szabó K., Tóth J. Tolna: Gödrei- Pirgi, Taksonyi 3 (2), Nagy A. 1, Hor­váth Sz. 6, Simon 9 (1), Takács 1. Csere: Oravecz A., Németh. Mb. edző: Schell Ferencné. Kiállítások: 10, 01.10 perc. Hétméteresek: 6/3, 01. 3/2. Mindkét oldalon kiváló kapusteljesítményeket jegyezhettünk fel, így nem csoda, hogy nyolc perc alatt mindössze négy gólt láthattak a nézők (2-2). A tolnaiak játé­A Tamási átlövője, Vágvölgyi Mária elsősorban remek védekezé­sével segítette győzelemhez csapatát fotó: gottvald károly kán érződött, hogy fe­ledtetni szeretnék a Győrött elszenvedett 31 gólos vereséget, a hazaiak minden lab­dáért megharcoltak, s bár játékukba sok pontatlanság csú­szott, Gödrei kapus „lehúzta a rolót” (17. p.: 6-4). A gárda ko­rábbi trénere, a lelá­tón helyet foglaló Kő­szegi mester ekkor bi­zonyára nem ismert rá volt csapatára. Utó­da, Schell Ferencné csodát ugyan nem tu­dott tenni két hét alatt, de újra tűzbe hozta a fiatal tolnai együttest. Az első fél­időt ennek ellenére nem tudta előnnyel zárni a vendéglátó gárda, mert több tá­madásukat is elkap­kodták. A fordulás után hol az egyik, hol a másik csapat tartott előbbre, ám zömmel a tolnaiak egyenlítgettek. Simo-nék az 50. percben vették át ismét az irányítást, s ez­zel együtt a vezetést is (18-17). A minimális kü­lönbséget a Tolna Gödrei újabb bravúrjainak és a Horváth-Simon duó gólerős játékának köszönhe­tően a lefújásig meg is őrizte. A tolnaiak roppant fontos, önbizalom-növelő győzelmet arattak a fővárosiak ellen, s talán elindulnak felfelé a tabel- lán. Jók: Gödrei, Horváth Sz„ Simon. (rónád Újra éllovas a Szekszárdi UFC A Dienes-tanítványok győzelemmel hálálták meg szurkolóik bizalmát Az NB II Hummel-csoportjának hétvégi fordulójában a Szek­szárdi UFC nagy küzdelemben nyert a Veszprém ellen, így Dienes Pál tanítványai győzelemmel köszönték meg közönsé­gük egész éves támogatását. A szekszárdiak a Sárvár hazai botlásának köszönhetően újra átvették a vezetést a tabellán. Labdarúgás Szekszárdi UFC- Hyundai-Veszprém LC 2-1 (2-0) Szekszárd, 300 néző. V: Had­nagy (Haris, Gál Zs.). Szek­szárd: Kurucsai- Tóth P., Fehér, Mosonyi, Gaál (Barics, 30.)— Szentjobbi, Bozsér, Mészáros I., Torma- Kiss T. (Tálas, 58.), Tol­nai (Újhegyi, 82.). Edző: Dienes Pál. Veszprém: Varga- Örményi (Szabadfi, 58.), Lantai, Foki, Trampler- Szőllőskei (Katona, 65.), Kozma, Nagy (Horváth, 90.), Finta- Bényi, Szegletes. Edző: Hannich Péter. Sárga lap: Tolnai (műesésért) az 56., Foki (Tálas visszahúzásá­ért) a 72. percben. Szögletarány: 3:6 (2:1). Gyorsan megzörrent a veszp­rémiek hálója. A 3. percben Bozsér végzett el szabadrúgást a 16-os jobb oldali sarkától, a kapu­tól mintegy 20 méterre, ívelése után a labda átszállt Foki felett, és a berobbanó Tolnai az ötösről úgy fejelt a kapuba, hogy a játék­szer Varga kapus kezei között át­csúszva jutott a kapuba. 1-0. A 42. percben Mosonyi labdájával Bozsér lépett meg a jobb oldalon, majd a 16-os sarkától a kapu bal felső sarkába emelte a labdát. Varga kapus az első találathoz ha­sonlóan ezúttal is beleért a labdá­ba, de hárítani nem tudott. 2-0. A szünet után, a 85. percben Nagy ívelt be szögletet a jobb ol­dalról, és a hosszú oldalon érkező Lantai a kapuba fejelt. 2-1. Az első játékrészben szemre is tetszetősen ját­szó szekszárdiak számtalan lehe­tőségük közül kettőt kihasznál­tak, s hiába ke­rült a fordulás után mezőnyfö­lénybe a Veszp­rém, csak szépí­tésre futotta ere­jéből. Az UFC drukkerei „Kell ez a csapat!” rig­musokat skan­dálva álltak ki kedvenceik mel­lett, egyúttal je­lezve: el sem tudják képzelni, hogy a megye- székhely labda­rúgó-csapata ne magasabb, ha­nem anyagi okok miatt esetleg ala­csonyabb osz­tályban szerepeljen. Jók: Bozsér, Szentjobbi, Mosonyi, Mészáros I., Barics, illetve Lantai, Bényi, Szegletes, Kozma. Dienes Pál: - Óriási küzdelem­ben roppant fontos győzelmet arattunk. Köszönöm a közönség egész éves támogatását, irónaii * * * További eredmények: Ta­ta-Pécsi VSK 5-0, Mosonmagya- róvár-Komló 1-2, Sárvár-Ba- latonlelle 1-2, Petőháza-Marcali 1-3. A Bodajk-Kaposvölgye ösz- szecsapást később rendezik. Tálas Zoltán (a labdával) többször hagyta faképnél védőjét, ám helyzeteit nem tudta gólra váltani fotó: bakó jenő Sopron is behódolt a Fradinak Az NB 115. fordulójában Sopronban nyert a Ferencváros, míg a Hungária körúti rangadón az MTK legyőzte a Győrt, s to­vábbra is vezet. Labdarúgást Sopron-Ferencváros 1-3 (0-2). Sopron, 4000 néző. V: Juhos. Sopron: Farkas- Fehér (Majoros a szünetben), Szabados, Horváth R - Perger, Csiszár, Somogyi, Pin­tér (Javrujan, 65.), Tóth I.- Tóth M., Sita (Bausz, 72.). Ferencvá­ros: Udvarácz- Bognár, Vukmir, Gyepes- Kriston, Lipcsei, Kapic, Leandro (Penksa, 80.), Szkuka­lek- Gera (Jovic, 75.), Tököli (Szi­li, 89.). Á Ferencváros különö­sebb megerőltetés nélkül is bizto­san nyert az erőtlenül és elképze­lés nélkül futballozó soproniak ellen. A helyzetek alapján na­gyobb különbségű is lehetett vol­na a vendégsiker. G: Bausz a 76., illetve Tököli a 9., Gera a 31., Kriston a 73. percben. Újpest-Debrecen 1-1 (0-0). Megyeri út, 2500 néző. V: Makai. G: Kovács Z. a 67., illetve Kerekes a 86. percben. Békéscsaba-Siófok 1-1 (0-0). Békéscsaba, 3500 néző. V: Sápi. Keresztúri a 64., illetve Schwarcz a 81. percben. Zalaegerszeg-Dunaferr 2-1 (1-1). Zalaegerszeg, 5000 néző. V: Dubraviczky. G: Urbán (11-es- ből) a 35., Kenesei a 81., illetve Lengyel (11-esből) a 38. percben. Videoton-Kispest-Honvéd 2-0 (1-0). Székesfehérvár, 2000 néző. V: Ábrahám. G: Térjék a 32. és a 89. percben. Pénteken: MTK-Győr 2-0. ■ Kevés hiányzott a tolnai pontszerzéshez A tartalékos szekszárdiak közel négy órás csatára késztették a Statisztika második csapatát A női asztalitenisz NB I szombati játéknapján mindkét Tolna megyei együttes vereséget szenvedett. Bár tulajdonképpen papírforma eredmények születtek, a Tolna akár pontot is rabolhatott volna Postás második csapatát, míg a Szekszárd közel négy órás csatára késztette a Statisztika fiataljait. SOLBERG ELSŐ SIKERE. A norvég Petter Solberg (képünkön) nyerte a Brit Ralit, a világbajnokság utolsó versenyét. A Subarus piló­ta élete első futamgyőzelmét aratta. A második helyen az észt Markko Martin (Ford Focus WRC), míg a harmadikon a spanyol Carlos Sainz (Ford Focus WRC) zárt. A világbajnoki címet a finn Marcus Grön- holm (Peugeot 206 WRC, 77 pont) már korábban megszerezte, az ezüst Solbergnek (37), a bronz pedig Sainznak (36) jutott. _______■ Asz talitenisz Fastron AC Tolna- Postás Ma táv II 8:10 Nem túl jó előjelekkel készülő­dött a találkozóra a Tolna, hiszen Ackermann Erikát betegsége le­gyengítette, s állandó rosszullét gyötörte, míg Wittinger Judit és Majzik Zsuzsa is kisebb sérülés­sel vállalta a játékot. Mindezek el­lenére nem indult rosszul a mér­kőzés a hazaiak számára, hiszen első számú párosuk, Wittinger és Majzik leütötte az asztalról a ven­dégek fiatal kettősét, Gujdárt és Vasst, a másik asztalon azonban kiegyenlítettebb csata zajlott. Ackermann Guld Katalinnal az ol­dalán 1:1 után a harmadik játsz­mát csak szoros végjátékban buk­ta el, a negyedikre azonban már nem tudott felpörögni, így a pa­pírformának megfelelően bizto­san nyert a Gazsi-Simon duó. Az első egyes körben Wittinger ugyan jól kezdett Gazsi ellen, de 7:3-as vezetésénél leblokkolt, s még végül csak játszmát sem tu­dott fogni a fiatal tolnai. Ackermannt viszont nem is any- nyira Gujdár, sokkal inkább saját betegsége győzte le. A Fastron „légiósa” mindent megpróbált, de a végét nem bírta erővel. A nyitó körben a hazaiak egyetlen sikerét Guld aratta Vass ellen, miután Majzik 2:0-ás előnyről sem tudta felülmúlni a tavaly még Szekszár- don ping-pongozó Simont (2:4). A második kanyart már „ikszre” hozta a Tolna, ehhez Majzik köte­lezője mellett Wittinger bravúrja is kellett, aki Simont késztette megadásra négy játszmában (4:6). A játék képe a folytatásban sem változott: a Fastron Majzik és Wittinger „házi feladatával” tar­totta a két lépés távolságot (6:8). Az utolsó „kanyar” elején az Ackermann-Vass meccs arról döntött, hogy melyik játékos zár­ja nyeretlenül az összecsapást. Nos, e „bravúr” a fővárosiak fia­taljának sikerült, s miután Wittinger is begyűjtötte Gujdár skalpját, nyolcnál beérte ellenfe­lét a házigazda. A hátralévő két találkozó azonban nem a tolnai­aknak állt. A Postás éljátékosa, Gazsi Ildikó rendes iparosként hozta is negyedik egyéni győzel­mét a mérkőzés harmadik órájá­hoz közeledve pontatlanná váló Majzik ellen. Guld menthette vol­na döntetlenre a derbit, ám Si­mon igazolva a papírformát szettvesztés nélkül hozta a köte­lezőt, s így a vendégek örülhet­tek. Győztesek: Wittinger 3, Maj­zik 2, Ackermann, Guld és a Majzik-Wittinger pár, illetve Ga­zsi 4, Simon 3, Gujdár 2, valamint a Gazsi-Simon pár. Statisztika II- Szekszárd AC 14:4 A tartalékos, Herczig Gabriellát nélkülöző szekszárdiak - a köny- nyed Statisztika-sikert sejtető végeredmény ellenére - az egyes szetteken belül alaposan megszo­rongatták a fővárosiakat, akik csak közel négy órás csata végén tudtak pontot tenni az összecsa­pás végére. Sáth Sándor szakmai igazgató gárdájából a szlovák lé­giós, Viera Marcekova három egyéni sikerrel volt a legjobb pontszerző. Győztesek: Csernyik 4, Nyitrai 3, Viski 3, Pergel 2, valamint a Csernyik-Viski és a Nyitrai-Per- gel pár, ill. Marcekova 3, Lass. ■ Erik Morales Profi ökölvívás A mexikói Erik Morales sze­rezte meg a Boksz Világta­nács pehelysúlyú világbajno­ki övét, miután egyhangú pontozással győzött honfitár­sa, Paulie Ayaía ellen. A WBC Las Vegas-i gáláján Mora­les nagyon keményen kezdett, hamar jelentős előnybe került, s még K.O.-győzelme sem volt el­képzelhetetlen. Ayala azonban az új bajnok állta az ütéseket és bár a győze­lemre nem volt esélye, becsület­tel küzdött. Morales 43. profi mérkőzésén 42. sikerét aratva foglalta el a pehelysúly üresen ál­ló trónját. Az előmérkőzések egyikén szorítóba lépett Kótai Mihály (20-0, 11 KO) is. A nagy­váltósúlyú magyar bokszoló a nyolc menetet végig irányítva aratott magabiztos sikert első tengerentúli fellépésén az ameri­kai Ruben Perez ellen, s ezzel őr- zi veretlenségét._____________■ A SZAC győzelmeiből Marcekova (jobbról) hármat, Lass egyet vállalt fotó: o. k.