Tolnai Népújság, 2002. augusztus (13. évfolyam, 178.-203. szám)

2002-08-12 / 187. szám

10. OLDAL SPORT 2002. Augusztus 12.. hétfő HRS Még csikorog a paksi gépezet Pont nélkül maradtak a Dráva-csoportban szereplő Tolna megyei együttesek Galambos János (jobbról) elől tisztáz a vendégek kapusa. A paksiak rengeteg hely­zetük ellenére csak egyszer tudták bevenni a Láng SK kapuját fotó! bakó Az ezüstérmes is behódolt Továbbra is érintetlen a szekszárdiak hálója Nem sok sikerélményt hozott csapatainknak az NB III-as bajnokságok 2002/2003-as pontvadászatának hétvégi nyitánya. A Duna-csoportban szereplő Paksi SE ugyan szer­zett (?) egy pontot a Láng SK ellen, ám a Dráva-csoportban szereplő Dombóvár, Decs és Bonyhád egyaránt vereséggel kezdett. Különösen utóbbi gárda kudarca fájó: a tavaly még NB Il-es völgységiek az újonc Kozármisleny otthoná­ban maradtak alul nyolc gól­lal. Labdarúgás DUNA-CSOPORT Paksi SE-Láng SK Angelland 1-1 (0-1) Paks, 300 néző. V: Nagy B. Paks: Antal- Wolf, Debreceni, Jenei, Papes- Magócs (Araczki), Ra­dies, Benedeczki, Vesztergom- bi- Varga L., Galambos (Szili). Edző: Klement István. Láng SK: Gál- Gombos, Sarlós, Balogh- Sárkány, Horváth, Karászi, Strausz (Tóth)- Borgulya (Laka­tos), Németh, Pergel (Kovács). Edző: Lucsánszki Tamás. A 13. percben Wolf röviden adott haza, a 16-os vonaláig kifu­tó, menteni igyekvő Antal éppen Némethet találta telibe, aki levet­te a labdát, majd 22 méterről az üres kapuba emelt. 0-1. A szünet után, a 77. percben Benedeczki ugratta ki a csereként beállt Szilit, a csatár betört a bün­tetőterületen belülre, majd 10 mé­terről a kimozduló kapus mellett a hálóba lőtt 1-1. A Láng SK játékán egyáltalán nem látszott, hogy a nyáron hat, tavaly még az NB I/B-s REAC csa­patában futballozó játékossal erő­sítette meg keretét, ami azonban számunkra sokkal fájóbb: Paks sem azt nyújtotta,* amit a nyári be­vásárlások alapján joggal elvár­hattak volna a csapat szurkolói. Rendületlenül rohamoztak ugyan a Duna-partiak, ám hol egy rossz csel, hol egy közbelépő láb aka­dályozta meg, hogy az újonc ka­pujába kerüljön a labda. Aztán ahogy ilyenkor lenni szokott: a vendégek az első igazi próbálko­zásukból megszerezték a veze­tést, majd kapujuk elé visszahú­zódva kontrákra rendezkedtek be. A kissé görcsösen próbálkozó paksi játékosok majd nyolcvan percig képtelenek volt túljárni a jól védő Gál kapus eszén, s már- már úgy tűnt, a fővárosiak elvi­szik a három pontot. A 77. perc­ben aztán jött Szili, és a tavalyi év felfedezettje megmentette az egyik pontot együttesének. A he­lyenként még csikorgó paksi gé­pezet némi finomításokkal reme­kül működhet a jövőben. Jók: Debreceni, Jenei, Papes, Vesztergombi, Szili, illetve Né­meth, Gál. (RÓNAI) További eredmények: RAFC- Taksony 1-1, Oroszlány-Mező- falva 0-3, Gázművek-Rojik- Törekvés 0-2, Zsámbék-Ikarus 1-3, Nagyigmánd-Örkény 2-3, Ercsi-Dömsöd 2-2. A Felcsút- Esztergom találkozó lapzártánk után kezdődött. DRÁVA-CSOPORT Harkány-Decsi KSE 2-1 (0-1) Harkány, 300 néző. V: dr. Bor­bély. Harkány: Herczog- Szabó, Király, Gellén, Juhász- Vida, Nagy, Burgert (Borsós)- Makai, Farkas (Béres). Edző: Óbert Bé­la. Decs: Cziráki- Sztehló, Pilisi, Pozsár, Nagyfalusi- Hegedűs A., Hegedűs L. (Bojás), Boros (Kal­már), Ruff- Bíró, Berényi (Kiss). Játékos-edző: Kiss János. A 18. percben Hegedűs László bal oldali beadását Hegedűs Attila játszotta Bíró elé, és a decsi táma­dó 12 méterről Herczog kapujába lőtt. 0-1. A szünet után, a 60. percben az első decsi védelmi megingást ki­használta a hazai csapat: Juhász 14 méterről lőtt a jobb alsó sarok­ba. 1-1. A 90. percben a 16-os bal oldali sarkáról Nagy vállalkozott lövésre, és jól irányzott bombája utat talált Cziráki hálójába. 2-1. Jóiramú, küzdelmes mérkőzé­sen a mezőnyben jobban játszó decsiek nem érdemeltek veresé­get. A harkányi együttes szeren­csés góllal tartotta otthon a három pontot. Jók: Király, Gellén, Vida, Nagy, illetve Pilisi, Sztehló, Hegedűs L. imerk) Szentlőrinc-Dombóvári FC-Rutin 3-1 (1-1) Szentlőrinc, 150 néző. V: Laki­hegyi. Szentlőrinc: Horváth- Zámbó, Vessző, Csépán, Elmá- jer- Miczek, Jordanov, Orlovics, Szabó (Hegedűs) - Lakatos, Lóth (Éles). Edző: Mészáros Ferenc. Dombóvár: Bontovics- Hopp, Horváth Á., Szabadi, Vincze- Farkas, Sallai, Nagy (Várai), Szabotin (Bán)- Kovács (Stei­ger), Varga T. Játékos-edző: Horváth Árpád. A 2. percben Szabó jobb oldali beadását Orlovics a jobb felső sa­rokba lőtte. 1-0. A 40. percben Sallai átadását Varga Tamás a fel­ső sarokba lőtte. 1-1. A szünet után, az 51. percben bal oldali beadást Lóth a hosszú sarokba lőtt. 2-1. Az 52. perben egy előrevágott labdát a védők el­vétettek, és a gyorsan eszmélő La­katos a hosszú sarokba lőtt. 3-1. A jobban játszó, tavalyi ezüst­érmes szentlőrinci gárda megér­demelten nyert. Jók: Orlovics, Lóth, Lakatos, illetve Varga T. Kozármisleny-Bonyhád Völgység LC 8-0 (4-0) Kozármisleny, 300 néző. V: Rácz. Kozármisleny: Torma- Kovács Z„ Bánfai, Papp Z. I.­Schweitzer, Holdosi (Köves­ligeti), Fülöp, Tóth Z.- Kaszás, Németh (Csapó), Lauer (Szabó K.). Edző: Tihanyvári László. Bonyhád: Kovács L.- Máté, Köllő, Biliczki Zs.- Papp Z. (Minker), Varga, László (Tóth A.), Biliczki R., Till (Tóth L.)- Domonkos, Horváth P. Edző: Incze Zoltán. Az újonc fél óra alatt már három góllal vezetett, s végül kiütéses győzelmet aratott. A bonyhádiak mélyrepülése to­vább folytatódik. G: Kaszás 3, Né­meth, Schweitzer, Köllő (öngól), Lauer, Kövesligeti. <hli További eredmények: Ba- ja-Balatonfüred 3-1, Zamárdi- Keszthely 1-1, Letenye-Mohács 2-0, Bóly-Nagyatád 2-2, Bere- mend-Barcs 1-4. Labdarúgó NB I A 3. forduló eredményei: Békés- csaba-Ferencváros 0-2 (0-0). Békéscsaba, 15.000 néző. V: Juhos. G: Gyepes az 55., Szili a 90. percben. Kiállítva: Udvari (Békéscsaba) a 89. percben. MTK-Debrecen 4-3 (3-1). Hidegkúti-stadion, 1500 néző. V: Hajdó. G: Illés a 9., 17., 63., Drágán a 39., illetve Sumudica a 18., Selymes az 54., Böőr az 59. percben. További eredmények: Kispest- Siófok 1-2, Dunaferr-Győr 1-2, Videoton-Újpest 1-2. A Sopron- ZTE mérkőzést elhalasztották. ■ Labdarúgás A nyitómérkőzésen a Moson­magyaróvár felett aratott 3-0- ás sikert követően ezúttal a tavalyi ezüstérmes Tata ott­honából hozta el a három pontot a Szekszárdi UFC- Hyundai. Tatai HAC-Szekszárdi UFC-Hyundai 0-2 (0-1) Tata, 350 néző. V: Sza­bó R. (Puskás, Haris). Tata: Berecz- Tóth Z. (Purgel, 68.), Tereny, Lahos, Ferkó- Schmidt- mayer, Határvölgyi, Tóth N. (Kádas, 63.), Pankotai- Gál (Zsikai, 79.), Unger. Edző: Fer- ling Béla. Szekszárd: Kurucsai- Kiss Cs., Fehér, Mosonyi, Tóth P. (Mészáros Zs., 44.)- Szentjobbi (Czékmány, 61.), Tálas (Bozsér, 65.), Mészá­ros L, Torma- Máté, Kiss T. Edző: Dienes Pál. Sárga lap: Tóth N. (Szentjobbi buktatásáért) az 57. percben. Szögletarány: 4:7 (2:3). Az első nagy lehetőség a 14. percben a vendégek előtt adó­dott, amikor Mészáros 1. indította a bal oldalon Tormát, pontos be­adását Máté 7 méterről fejelte ka­pura, de Berecz kapus reflex­mozdulattal a mezőnybe ütötte a labdát. A 19. percben gyors ellen- támadásból Tereny indította az apró termetű, villámgyors Lahost, aki 25 méterről váratla­nul lőtt, a kapu előterében felper­dülő ravaszul csavart lövést Kurucsai csak másodszorra hárí­totta. A 44. percben Mészáros I. szerzett labdát a vendégek térfe­lének közepén, remekül emelt a robogó Kiss T. elé, akit a kétség- beesetten menteni akaró Tóth N. a 16-oson belül buktatott, 11-es. A jogos büntetőt az UFC kapitá­nya Máté biztosan lőtte a jobb sa­rokba. 0-1. A szünet után, a 49. percben Mészáros I. indította a jobb olda­lon Szentjobbit, a középpályás egyedül tört kapura, de mintegy 12 méterről a kifutó kapusba lőtt. A 65. percben Tálas nagyszerű labdát adott Kiss Tamásnak, aki egy csel után 14 méterről ballal lőtt, de Berecz óriási bravúr­ral hárított. A 75. percben bebiztosította győzelmét a szervezetten, fegyelmezet­ten játszó UFC. Mészáros Zsolt a jobb oldalról mesterien becsavart szögletét a bal oldalon érkező Moso-nyi 8 méterről a kimozduló kapus fö­lött bólintotta a hosszú sarokba. 0-2. Kezdeti tapogató­zást követően mindkét csapat a támadásveze­tésre fektette a hang­súlyt, így mindvégig jóiramú, élvezetes mérkőzést láthattak a nézők. A mezőnyfö­lényben játszó UFC lényegesen több helyzetet teremtett, s meg­érdemelt szerzett vezetést az el­ső félidő hajrájában. A hazaiak nem adták fel, ám a jól záró szekszárdi védelmet képtele­nek voltak feltörni. A mérkő­zést végül egy remek Mészáros Zsolt szöglet, és egy pazar Mosonyi fejes döntötte el, így az UFC a jó erőkből álló Moson­magyaróvár legyőzését követő­en a tavalyi ezüstérmes ottho­nából is kapott gól nélkül, há­rom ponttal a tarsolyában távo­zott. Jók: Berecz, Tereny, Lahos, illetve Mosonyi, Mészá­ros I., Torma, Kiss T. Dienes Pál: - Nagyon jó ellen­felet sikerült legyőznünk, úgy vé­lem, az összeszokottabb csapat nyert. isajói További eredmények: PVSK- Bodajk 0-1, Kaposvölgye-Sárvár 1-6, Marcali-Komló 2-0, Pető- háza-Balatonlelle 0-0, Moson­magyaróvár-Veszprém 2-2. NB II, Nyugat A bajnokság állása 1. Sárvár 2 2­_ 11-1 6 2. Szekszárd 2 2­­5-0 6 3. Marcali 2 2­­3-0 6 4. Balatonlelle­2 1 1­4-3 4 5. Veszprém 2 1 1­3-2 4 6. Bodajk 2 1­1 4-4 3 7. Komló 2 1­1 1-2 3 8. Pctőháza 2­1 1 0-1 1 9. M.magyaróvár 2­1 1 2-5 1 10. PVSK 2­­2 0-2­11. Kaposvölgye 2­­2 1-7­12. Tata 2­­2 0-7­Teveli bravúrgyőzelem a bajnoki nyitányon Biztosan nyert a címvédő Dunaszentgyörgy, az Őcsény és a Dunakömlőd, a triplázó Molnár Bálint elrontotta az ozoraiak debütálását Gólzáporos mérkőzésekkel kezdődött meg a hétvégén a 2002/2003-as évi megyei I. osztályú bajnokság: Kajdacson ki­lenc, Őcsényben, és Dunaszentgyörgyön hét-hét, Simon- tornyán pedig öt gólt láthattak a nézők. A nyolc helyszínen egy kivétellel papírforma eredmények születtek: meglepetést mindössze a teveliek Kakasdon aratott sikere jelentett. Labdarúgás Kakasd-Tevel 1-2 (0-1). Kakasd, 300 néző. V: Lubastyik. Kakasd: Csonka- Farkas, Kara, Kvanduk- Rikkers (Eisensehr), Nagy Z., Paróczai (Takács), Taba (Galam­bos)- Nagy G., Balogh (Sebes­tyén), Szabó. Edző: Kniesz Má­tyás. Tevel: Bogos- Szolomájer, Borbandi, Ferenc (Ambrus), Nagyfalusi- Bátyi, Gergely, Nagy B., Dézsi- György, Pfeifer (Ja­kab). Edző: Szabó Dénes. A győ­zelmet jobban akaró Tevel megér­demelten nyert. G: Kara, illetve Dézsi, Nagy B. Jók: Nagy Z., illetve Bogos vezérletével az egész ven­dégcsapat. LÁSZLÓ JÓZSEF Dunaszentgyörgy-Kéty 6-1 (4-0). Dunaszentgyörgy, 300 néző. V: Szommer. Dunaszent­györgy: Szlanyinka- Mosonyi (Pál J.), Horváth J. (Mizser), So­mogyi, Ács- Aradi, Horváth G., Nagy Zs., Krepsz- Horváth L„ Weisz (Hajpál). Játékos-edző: Horváth József. Kéty: Kohn- Horgos (Sebestyén N.), Pál K., Stölkler, Fazekas- Walter, Kal­már, Misóczki (Márton R.), Búzás (Sebestyén M.)- Szedlák, Márton K. Edző: Márton Emil. Magabiztos első félidei játék után a folytatásban idény eleji formá­ban futballozva is biztosan nyert a bajnokcsapat. G: Horváth L. 3, Weisz 2, Horváth G., illetve Szedlák. Jók: Horváth L, Weisz, illetve Kohn, Pál K., Márton R. DÖMÖTÖR ENDRE Bölcske-Bátaszék 1-1 (1-1). Bölcske, 200 néző. V: Éréth. Bölcske: Müller- Ledneczki, Pokorni, Tamási, Besenczi (Somogyi)- Rácz, Szauer Zs., Szauer G., Tóth Gy. (Pum-mer- schein)- Szabadi, Fejes. Edző: Blatt Pál. Bátaszék: Grill- Ko­vács, Vecsei, Zágonyi, Hau- wasser- Sárközi, Kiss, Pusztai (Diriczi), Pankovics- Márton (Orsós), Kollár. Edző: Fiáth Ta­más. A nagy akarással játszó Bátazsék megérdemelte a döntet­len 11 -est hibázó Bölcske ellen. G: Fejes, illetve Kollár. Jók: Pokorni, Fejes, Szauer Zs., Ledneczki. illet­ve Vecsei, Pusztai, Kiss, Kollár, KOVáCS. SULÁK AHSftÁS A földvári Nagy Lajos (5) igyekszik támadásba dobni Farsang Jánost (középen). A tavalyi bronzérmes már a nyitányon megbotlott Tolnán fotó. bakó jenő Kajdacs-Dunakömlőd 1-8 (1-3). Kajdacs, 150 néző. V: Krekó. Kajdacs: Weisz- Régi, Varga, Katona (Kovács Z.), Len­gyel J.- Pató, Márkus, Bierer (Milák), Kasza (Farkas)- Deák (Gazdag), Pamuki. Edző: Lacza József. Dunakömlőd: Vesza- Tóth, Kovács D., Majsai (Búzás), Miszler- Frast, Fritz, Kovács Z. (Büttl), Taba (Orova)- Varnyú (Szél), Kajári. Játékos-edző: Kolarics Zsolt. A helyzeteiket kí­méletlenül kihasználó dunaköm- lődiek még ilyen arányban is meg­érdemelten nyertek. G: Márkus, il­letve Kajári 3, Varnyú 3, Orova, Ko­vács Z. Jók: Bierer, illetve az egész vendégcsapat. deák József Őcsény-Nagydorog 6-1 (3-0). Őcsény, 150 néző. V: Nagy Z. Őcsény: Győrfi- Kőkúü Sz., Mó­zes (Kisfalvi), Hegedűs (Gülich), Szunyogh (Erdei)- Kapás, Dem- kó, Horváth, Babanics (Révész)- Puskás (Somorjai), Letenyei. Edző: Horváth Péter. Nagydorog: Wiszberger- Pleck- Vámosi, Mé­száros (Juhász), Fa ncsali- Tóth (Tancsa), Hadobás (Bíró), Mó­kus, Kirchner (Galambos)- Hollósi, Bóka. Játékos-edző: Bóka Gábor. Az alakuló hazai csapat a mét: "zés nagy részében jól ját­szott, győzelme ilyen arányban is megérdemelt. G: Letenyei 3, Szunyogh, Horváth, Kapás, illetve Tancsa. Jók: Letenyei, Demkó, Kő­kúti Sz., Horváth, Kapás, illetve* Pleck. HORVÁTH ISTVÁN Simontornya-Ozora 4-1 (1-0). Simontornya, 300 néző. V: Ráthgéber. Simontornya: Tóth- Csajági, Molnár T., Ko­vács, Pekli- Rabóczki, Molnár L., Kapinya (Borbás L), Németh (Bozsányi)- Borbás B. (Herc- zeg), Molnár B. Edző: Csepregi György. Ozora: Rajna- Illés, Surányi, Viszti, Szűcs (Bebesi)- Kardos, Nádasdi, Miklós, Szép- Kovács, Papp. Edző: Végh Ist­ván. A szomszédvári rangadón a hosszú évek után hazatérő Mol­nár Bálint mesterhármasával biz­tosan nyert a sok helyzetet kiha­gyó hazai csapat. G: Molnár B. 3, Herczeg, illetve Viszti. Kiállítás: Nádasdi a 85. percben. Jók: Mol­nár B., Pekli, Molnár T„ Csajági, Tóth, illetve Kovács. VARGA LÁSZLÓ Tolna-Dunaföldvár 2-0 (2-0). Tolna, 150 néző. V: Bíró. Tolna: Mausz- Zörényi, Wiesner, Pá­linkás, Klein M. (Kiss G.)- Tarjáni (Schaffer), Nagy L, Fauszt, Horváth- Bencze, Ju­hász (Fekete). Edző: Kvanduk János. Dunaföldvár: Molnár- Antal, Szilasi, Pajor, Kindl (Fodor)- Alberczki Cs., Nagy L. Farsang, Alberczki G. (Jakab)- Schulteisz, Tárnái. Játékos­edző: Kindl István. Első félidei jó játéka alapján biztosan nyert a tolnai csapat. G: Bencze, Juhász. Jók: Zörényi, Wiesner, Nagy L, il­letve Pajor Nagy L. tarjáni gyula Nagymányok-Tamási 0-1 (0-1). Nagymányok, 200 néző. V: Botos. Nagymányok: Töpfner T.- Bíró, Guzorán, Fritsi (Bara­bás)- Borbély (Szabó), Szőnyi, Antal (Töpfner M.), Stanglicz- ky, Miklós- Lovász, Óber (Papp). Edző: Köő László. Tamá­si: Száka (Lambert)- Herr, Illés, Árvái, Kovács Z.- Kovács R., Filótás, Szilárd (Szabó M.), Béres- Molnár (Márkus K.), Szakács (Stircz). Játékos-edző: Molnár László. Kemény, küzdel­mes mérkőzésen a szerencsésebb csapat nyert. G: Szakács. Kiállít­va: Árvái a 80. percben. Jók: Guzorán, Szőnyi, Stangliczky, il­letve az egész vendégcsapat. BORBÉLY SÁNDOR * * * Ifjúsági mérkőzések: Duna- szentgyörgy-Kéty 8-0, Bölcske- Bátaszék 5-4, Őcsény-Nagydorog 4-0, Simontornya-Ozora 1-3, Tol­na-Dunaföldvár 9-3, Kakasd-Te­vel 9-0, Nagymányok-Tamási 0-0, Kajdacs-Dunakömlőd 0-8.