Tolnai Népújság, 2002. május (13. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-08 / 106. szám

IUI 2002. Május 8., Szerda SPORT 11. OLDAL Harmadik mérkőzés dönt Másodszor sem bírt egymással a SZAC és a Tolna Asztalitenisz Az NB I ötödik helyéért ren­dezett rájátszáson a második meccs sem döntött a két Tol­na megyei csapat között. Szekszárd AC- Fastron AC Tolna 9:9 Nem hiába variálta meg a pároso­kat Éberhardt János, a tolnaiak mestere. Wittinger Majzikkal az oldalán ugyanis remek kettőst al­kotott, s az első szett elvesztése után esélyt sem adott a Marce- kova-Simon duónak. Mielőtt azonban reménykedni kezdtek volna a tolnaiak, a másik asztal­nál Karádi és Pata hasonlóan könnyedén nyert a dr. Bolvári- Lippai kettős ellen. Marcekova annak rendje és módja szerint hozta a kötelezőt Lippai ellen, ám Simon a tolnai összecsapáshoz hasonlóan ezút­tal sem bírt Wittingerrel. Mivel a másik két találkozón sem borult a papírforma - Karádi Majzikot, Bolvári pedig Patát győzte le - egy kör után még semmi sem dőlt el. A második egyes forduló elején úgy tűnt, gyorsan döntésre viszi a dolgot a Szekszárd. Előbb Marcekova verte a vártnál köny- nyebben Majzikot, majd Simon állította vissza tekintélyét Lippai ellen. Karádi dr. Bolvári legyőzé­sével biztossá tehette volna a SZAC előnyét, ám 1:1 után már nem tudott mit kezdeni a tolnaiak kapitányának rövidítéseivel. A ta­lálkozó így két kör után is nyílt maradt, hisz Pata csak egy játsz­mát tudott elcsenni az utóbbi he­tekben remeklő Wittingertől. Aki meglepetést szimatolt, az a har­madik körben megbizonyosod­hatott róla: kézzel fogható közel­ségbe került a tolnai siker. A for­duló elején dr. Bolvári Marceko­va legyőzésével lendületet adott a Fastronnak, s bár Simon erőlkö­dés nélkül nyert Majzik ellen, Wittinger Karádi, Lippai pedig Pa­ta ellen győzött, s így az utolsó kör előtt 8:6-ra á vendégek vezet­tek. Utolsó mérkőzésén Simon dr. Bolvárit döntő szettben múlta felül, Marcekova pedig 0:1-ről for­dított Wittinger ellen - kiegyenlí­tett a Szekszárd. Lippai simán, 3:0-ra verte Karádit, ám Majzik egyesben Pata ellen sem tudta hozni magát, így ezúttal sem bír­tak egymással a felek (9:9). A harmadik mérkőzést Tol­nán, később kijelölt időpontban rendezik. Győztesek: Simon 3, Marce­kova 3, Karádi, Pata, valamint a Karádi-Pata pár, illetve Wittinger 3, dr. Bolvári 3, Lippai 2, és a Majzik-Wittinger pár. irówaii Tovább gördült a Hyundai Labdarúgás A Magyar Kupa megyei selej­tezőjének szerdáról előre ho­zott mérkőzésén a Szekszárd magabiztosan nyert Duna- szentgyörgyön. Dunaszentgyörgy-Szekszárdi UFC-Hyundai 0-4 (0-2). Duna- szentgyörgy, 200 néző. V: Rácz Z. Dunaszentgyörgy: Szlanyin- ka- Ács, Horváth J„ Krepsz, Kiss P. (Gyöngyösi T.)- Aradi, Gyöngyösi I., Radics, Andi- Horváth L. (Tóth Z.), Domon­kos (Pál). Játékos-edző: Hor­váth József. Szekszárd: Szabó- Takács, Fehér (Pulcz), Mosonyi Á., Gaál- Czékmány, Mészáros I., Máté, Torma- Galambos (Vö­rös), Kiss T. (Tolnai). Edző: Dienes Pál. A 24. percben nagyszerű szek­szárdi támadás végén Galambos ziccerben nem hibázott. 0-1. A 32. percben Czékmány jobb ol­dali beadását Kiss T. a bal kapufa tövénél kotorta a hálóba. 0-2. A 65. percben Torma beadását az üresen hagyott Galambos lőtte Szlanyinka kapujába. 0-3. A 86. percben Tolnai közelről beállítot­ta a végeredményt. 0-4. Jó iramú mérkőzésen a tartalé­kos szentgyörgyiek dicséretesen küzdöttek, de a Dráva-csoport listavezetője ellen ez kevésnek bizonyult. Jók: Szlanyinka, Hor­váth J., Andi, Radics, illetve Mosonyi Á., Czékmány, Máté, Torma. (Dömötör) Galambos János (balról) a 24. percben vezetést szerzett az UFC-nek fotó: bakó Kanizsán lett bajnok a Tamási A simontornyaiaknak nem csak a segedieket kellett legyőzniük Két fordulóval a vége előtt beiztosította bajnoki címét a Tamási KC női együttese az NB II délnyugati csoportjában. A férfiaknál a Simontornya Segesden nyert életben tartva aranyérmes álmait. Kézilabda Nagykanizsa-Tamási KC 25-26 (12-13) Nők. Nagykanizsa, 120 néző. V: Bóna, Miskei. Tamási: Siklósi- Agócs Adrienn 4, Kondor V. 5, Varga 3, Nagy 6, Pech 4. Csere: Keller (kapus), Grúber 1, Jurasits, Siklós, Filótás, Agócs Anett, Kondor B. Edző: Dravecz Károly. A hazaiaknak már csak matematikai esélye volt az első hely megszerzéséhez, ennek ellenére nagy lendülettel kezdtek. A kanizsai rohamokat azonban rendre megállították a vendégek, akik négy indítást is elrontottak, en­nek ellenére a 10. percben már a tamásiak vezettek (3-4). A já­tékrész közepén már kettővel mentek a vendégek (5-7), s bár időkérés után a hazaiak felzár­kóztak - sőt, öt perccel később ki is egyenlítettek (20. p.: 10-10)- a vendéglátók végig csak az eredmény után futottak. Fordulás után percek alatt há­rom góllal ellépett a Tamási, az­tán a hazaiak kihasználva a ven­dégek hibáit 16-nál beérték el­lenfelüket. Időkérés után ren­dezte sorait a Tolna megyei gár­da, és fokozatosan elhúzott az egyre agresszívebben játszó ha­zaiaktól (47. p.: 18-21). A hajrá­ban egyszer még kiegyenlítettek a vendéglátók, ám percek alatt újra elhúzott a Tamási, és a lefú­jásig egy gólt megőrzött előnyéből. A hátralévő két forduló eredményeitől függetlenül a Tamási már megnyerte a bajnokságot. A találkozón nyúj­tott fegyelmezett játékáért mindenki dicséretet érdemel. (dk) Varga Trans-Fer UKSE Szekszárd-Siófok 27-23 (10-13) Segesd-Simontornyai TC 22-23 (14-11) Férfiak. Nagyatád, 250 néző. V: Szabó, Tari. Simontornya: Pech- Kilvinger 4, Halasi 2, Teimel J. 2, Kiss 1, Orosz 7, Baranyi 3. Csere: Villányi, Farkas (kapu­sok), Varga 2, Papp 2, Teimel L., Cserháti. Játé­kos-edző: Teimel Lajos. Két gyors hazai góllal indult a találkozó, de a 11. percben két góllal már a türelmesen játszó vendégek vezettek (3-5). Előnyük a 24. percre elolvadt (9-9), igaz ehhez a játékvezetők furcsa ítéletei is hozzájárultak. For­ró volt a hangulat a pályán és a nézőtéren egy­aránt. A játékvezetők a vendégeket kettős, hár­mas, sőt egy esetben négyes(l) kiállítással sújtot­ták. A Segesd ezeket kihasználva a szünetig há­rom góllal meglépett. Varga Veronika (a labdával) egy góllal járult hozzá az UKSE sikeréhez fotó: g. k. A második játékrészben a hősiesen küzdő vendégek fokozatosan felzárkóztak, és az 51. percben kiegyenlítettek (19-19). Két perccel ké­sőbb két góllal már az STC vezetett (20-22), s iz­galmas hajrában - szurkolói támogatását élvezve - előnyéből egy gólt megőrzött, így értékes győ­zelemmel térhetett haza. Az éllovas Simontornya a Keszthely elleni vasárnapi rangadón akár már a bajnoki címet is megszerezheti. (varga) Szekszárd, 100 néző. V: Bennarikné, Fodorné. UKSE: Varga R.- Bősz 2, Weitner A. 1, Kovács V. 6, Oláh 2, Német, Szilágyi 7. Csere: Bállá, Nagy (kapusok), Lázár, Varga V. 1, Uzorás 3, Weitner N. 5, Baki. Edző: Varga Jenő. Az elmúlt találkozókhoz hasonlóan ezúttal is pontatlanul, fegyelmezetlenül játszott az első fél­időben az UKSE, s mivel a vendég Siófok könyör­telenül kihasználta a szekszárdi játékosok hibáit, megnyugtató előnnyel zárta az első harminc per­cet. A szünetben Varga Jenő alapos fejmosásban részesíthette tanítványait, hisz a második játék­részre egy teljesen más felfogásban kézilabdázó Szekszárd jött ki a pályára. A vendégek előnye gyorsan el is fogyott (37. p.: 15-14), s attól kezd­ve már nem volt kérdéses, hogy ki nyeri a bent- maradás szempontjából rendkívül fontos rang­adót. Az UKSE óriási fölényben játszott, míg a Balaton-partiak teljesen elkészültek erejükkel. Győzelmével a szemtelenül fiatal átlagéletkorú szekszárdi csapat nemcsak biztosan maradt bent a második vonalban, de három riválisát is sikerült meg­előznie. Második félidei teljesítmé­nyéért a szekszárdiak valamennyi játékosa dicséretet érdemel. Ifjúságiak: Nagykanizsa-Tamási 17-31, UKSE Szekszárd-Siófok 30-35. További eredmények: Mohács- Kozármisleny 21-20, Fonyód-Terni 26-26. Dombóvári KSK- Csurgói FKK 17-39 (9-21) Férfiak. Dombóvár, 100 néző. V: Fancsali, He­gyi. Dombóvári KSK: Pusztai- Guszinger 3, Bóvári 4, Eigenbrót 3, Babulják 2, Sipos 4, Szakó. Csere: Megyeri, Nyári (kapusok), Kolossá 1, Bódog. Edző: Kolossá Károly. A ha­zaiaknál az egyetlen felnőtt játékos, Babulják mellett csupa fő- és középiskolás diák lépett pá­lyára a bajnoki tabella harmadik helyén álló So­mogy megyeiek ellen. A tehetséges dombóvári fi­atalok a mérkőzés első perceiben három bünte­tőt is elhibáztak, a csurgóiak viszont szinte min­den támadásukat góllal fejezték be, így gyorsan elhúztak. A szünet után tovább növelték előnyü­ket a rutinos vendégek, akiknél elsősorban Se­bestyén villogott. A veszprémi Fotex gárdáját is megjárt spíler tizenötször volt eredményes. A DKSK játékosai a találkozó második felében ren­geteg labdát adtak el, és lö­véseik sem voltak ponto­sak. A csurgóiak közön­ség-szórakoztató produk­cióval lepte meg Kolossá Károly edző tanítványait, akik végig lelkesen küzdöt­tek. -GR­Ifjúságiak: Segesd-Si- montornya 32-31, Dombó- vár-Csurgó 25-11. ______■ Nő k 1. Tamási 16 14 - 2 414-357 28 2. Nagykanizsa 17 12 1 4 424-370 25 3. Mohács 16 11 - 5 391-337 22 4. Fonyód 16 10 1 5 422-388 21 5. Térni Pécs 17 8 2 7 428-424 18 6. Pécsvárad 16 7 2 7 444-429 16 7. UKSE Szd. 17 4 3 10 370-441 11 8. Siófok 18 4 1 13 395-470 9 9. Csurgó 17 4 - 13 382-424 8 10. Kozánnisleny 16 4 - 12 337-365 8 Mai sportműsor Kerékpársport: Diákolimpia me­gyei döntője Szekszárdon, 15. Labdarúgás: Magyar Kupa me­gyei selejtezők: Dunaföldvár STE-Bölcske (Beidek A.), Puszta- hencse-Paksi SE (Györkönyben, Száraz F.), Ozora-Dombóvári FC- Rutin (Krekó), Tevel-Nagymá- nyok (Botos), Sióagárd-Tolna (Ál­ló T.), Kisdorog-Bátaszék (Cso- bot), Decsi KSE-Bonyhád Völgy­ség LC (György J.) 17. Jako Sport megyei I. osztály: Böcske-Nagy- mányok (Dunai) 17. __________■ Tu dósítóinkhoz! Kérjük tisztelt tudósítóinkat, hogy a Magyar Kupa mérkőzé­sek tudósításait (megyei III. osz­tályú formátumban) közvetle­nül a találkozók lefújása után adják le az ismert (74/511-518, 511-505, 511-510) telefonszám­okon. Segítségüket előre is kö­szönjük! __________________■ Pü nkösd Kupa kispályás torna Női labdarúgás Pünkösd Kupa néven kispályás női labdarúgó tornát rendez a Varga Trans-Fer Szekszárd Női Labdarúgó Klub május 19-én, vasárnap. A szervezők két kate­góriában várják a csapatok je­lentkezését. Az I. kategóriában korhatár nélkül, míg a II. kate­góriában az 1988. január 1-e után született lányokból álló együttesek vehetnek részt. A ne­vezési díj az I. kategóriában csa­patonként 10.000, míg a II. kate­góriában 8.000 forint, mely tíz fő részére az étkezési díjat is tar­talmazza. A tornán az első há­rom helyezett csapat oklevelet és serleget kap. Bővebb felvilá­gosítás Simon Ferencnél szerez­hető a 30/406-7819-es telefo­non. ■ Öt bonyhádi gól a sereghajtó hálójában Labdarúgás Újabb győzelemnek örülhetett a Baranya megyei szenior bajnok­ságban szereplő Öregfiúk' 73 FK Bonyhád együttese. A völgységi- ek Szabó- Szegedi, Beke L, Keresztúri- Pfeifer, Czinkon, Denkinger, Sántha (Hüber, Genczler)- Bonyai, Szőts, Beke F. összeállítású gárdája a 6. for­dulóban a sereghajtó Mozsgó csapatát győzte le 5-1-re, s to­vábbra is őrzi második helyét a bajnokságban. A bonyhádiak góljait Szőts (3), Denkinger és Pfeifer szerezte. A Borsodi Ist­ván vezette együttes a követke­ző fordulóban, május 11-én, szombaton 17 órakor a Pécs­várad otthonában vendégszere- pel._______________________■ Hat érem a Radler-kupáról Ma rendezik a megyei diákolimpia döntőit Kerékpársport Szombaton Pécsett rendezték meg a hagyományos Radler-kupa or­szágúti versenyt. A legkisebbek 8 km-es futamán az első hat helyen szekszárdi bringás ért célba, s a Szekszárdi SZKE, illetve a Szek­szárdi KSE sportolói a serdülők mezőnyében is kibérelték a dobo­gót. A felnőttek 80 km-es távján - a Postás elit csapata mögött - az idei ifjúsági hegyi bajnok, Haiszer Ákos (SZSZKE) bírta legjobban a hajrát, megelőzve többek között az újdonsült megyebajnok Mészá­ros Norbertét (SZKSE), Schneider Gábort (SZSZKE) és Rádi Norber­tét (SZKSE), valamint az ifjúsági megyebajnok Műnk Tamást (SZKSE). Eredmények, 10-14 évesek: 1. Dévai Dániel, 2. Iszkádi T„ 3. Tóth D., 4. Bischof B., 5. Támer K. (valamennyien SZSZKE), 6. Munk I. (SZKSE). 14-16 évesek, lányok: 4. Grósz Judit (SZKSE). Fiúk: 1. Liska Gergely, 2. Szilágyi D. (mindkettő SZSZKE), 3. Koszorú I. (SZKSE). * * * Ma délután 15 órától Szekszár­don rendezik a megyei diákolim­pia döntőit, a futamokat a felüljá­ró keleti, Damjanich utcai végé­ről indítják. A korábbi nevezési csúcsot megdöntő viadalra szek­szárdi és tamási bringások mel­lett simontomyai és bölcskei ke­rekesek is érkeznek. AII. korcso­portosok BMX kerékpárral, ki­eséses rendszerben vetélkednek, míg az idősebbek egyéni időfu­tam, és tömegrajtos mezőnyver- senyben mérik össze erejüket. ■ Köszöntse BALLAGÓ hozzátartozóit! A Tolnai Népújságban közöljük üzenetét. Küldje el levélben a kiadó címére: 7100 Szekszárd, Liszt Ferenc tér 3. a szelvényt kitöltve, legkésőbb május 9-ig a közlési díj befizetését igazoló feladóvevénnyel együtt. Telefon: 74/511-534 BALLAGAS alkalmából 2002. május 11-re megrendelem a Tolnai Népújságban az alábbi üzenetet: Fotó megjelentetése plusz 500 Ft. 150 Ft 300 Ft 450 Ft 600 Ft 750 Ft • 900 Ft 1050 Ft 1200 Ft • Feladó neve: .............................................................................................................................................................................................................................................. *342*