Tolnai Népújság, 2002. február (13. évfolyam, 27-50. szám)

2002-02-11 / 35. szám

SP 0 R T 11. OLDAL 2002. Február 11., hétfő Győzelemmel jubiláltak Gálfi András félszázadik meccsén 40. sikerét aratta Profi ökölvívás A várakozásoknak megfelelő­en a Felix-Promotion bunyó­sainak teljes sikerével zárult a hétvégi, szülinapi gála. Az idei első, Péntek Esti Frászok nevet viselő bokszesten több ju­bileumot is ünnepeltek a résztve­vők. A Felix-Promotion egy éves születésnapján a tulajdonos, Rácz Félixnek egy bokszkesztyűt formázó tortával kedveskedtek sporttársai, de a Maglódi úti Fit­ness Centert megtöltő bokszrajon­gók is megkapták, amiért jöttek. A valóban színvonalas gálán két összecsapás emelkedett a töb­bi ütközet fölé. A harmadik pár­ban a nagyváltósúlyú Balogh Zol­tán (6-0, 2 K.O.) az első menet közepén egy hatalmas balegye­nessel kis híján lezárta az ütköze­tet, ám fiatal moldáv ellenfele ki­húzta a nyitó három percet. Sőt, a folytatásban is derekasan állta a kitűnően bokszoló Balogh roha­mait, s bár a harmadik felvonás végén újra „lenyelt” néhány ele­mi erejű pofont, a döntés a ponto­zókra maradt. Persze kétség sem férhetett a Felix-Promotion egyik ígéretének sikeréhez, ahogy a vál­tósúlyú magyar bajnok Matolcsi József (14-0, 10 K.O.) győzelmé­hez sem. A hat menetet bokszoló „hajdúsági zúzógép” igencsak emberére akadt az ukrán Gutu- ban. Matolcsi módszeresen puhí­totta vetélytársát, balhorgai és balcsapottjai testen és fejen egy­aránt sűrűn tesztelték Gutu álló­képességét. Az ukrán azonban nagyszerűen vizsgázott - csak az ötödik menetben kellett számolni rá -, s elévülhetetlen érdemeket szerzett abban, hogy a közönség vastapssal honorálta kettejük pro­dukcióját. Győzelemmel jubilált a WBO középsúlyú raglistáján ötödik Gálfi András (40-7-3, 27 K.O.) is. Az ötvenedik profi mérkőzését vívó, 1993 óta profi bunyós a szlovák Zupkót verte a harmadik menetben kiütéssel. A két boksz­nagyság, az olimpiai bajnok Gedó György és az amatőrként Tyson és Lewis ellen is csak pon­tozással veszítő Szikora István előtt egyedül Bognár László (28- 4-2, 13 K.O.) öklözött tudása alatt. Bogesz egy majdnem élvez­hetetlen mérkőzésen pontozással nyert, márciusban az olasz Silva- no Usini elleni címmeccsen en­nél sokkal több kell a paksi bu­nyóstól. (FEKETE) Eredmények: Férfiak, kis- könnyűsúly: Bognár László- Oanea (moldáv) p. gy. 6 m-ben. Váltósúly: M. Nielssen (svéd)- Vontsemu (cseh) T.K.O. gy. a 2. m-ben, Matolcsi József-Gutu (ukrán) p. gy. 6 m-ben. Nagyvál­tósúly: Balogh Zoltán-Stavarche (moldáv) p. gy. 4 m-ben. Közép­súly: A. Jenssen (dán)-Horváth (szlovákiai) K.O. gy. a 2. m-ben, Gálfi András-Zd. Zupko (szlo­vák) K.O. gy. a 3. m-ben. Nehéz­súly: Rubin Olivér-Sinko (cseh) K.O. gy. az 1. m-ben. Nők, kispe- helysúly: Miló-Pampuk p. gy. 4 m-ben. Gálfi András ötvenedik profi mérkőzésén 27. idő előtti sikerét aratta ■ Atomos sikerek az ország két végén A paksiak huszonegy pontos hátrányból álltak fel, a Dombóvár győzelmet érdemelt volna Az NB I vasárnapi játéknapján mindkét atomos gárda győzni tudott idegenben. A szekszárdi hölgyek Kanizsán hozták a kötelezőt, míg a nem mindennapi kálvária után Debrecenben pályára lépő paksiak a padlóról felállva diadalmaskodtak. Kosárlabda Nagykanizsai TE-Atomerőmű- KSC Szekszárd 60-87 (20-16, 16-26, 11-26, 13-19). Női NBI. Nagykanizsa, 300 néző. V: Vétek, dr. Hol­lós. Kanizsa: GÓBER (19/6), Antolovics (7), Tahi (2), Kollarova (10), TUBICS (12). Cse­re: Torna (2), Joó (4), Jocsovics (4), Hofmann (-). Edző: Kovács Nándor. KSC: BULAJOVA (8/3), Szemerédi (20/6), NYÍRÓ (9), Vukovics (8), Kajdacsi (16). Csere: SZTOJKOVICS (22/6), Lódi (-), Tóth Zs. (-). Edző: Újhelyi Gábor. A Nagykanizsa, amely a bajnokság első for­dulójában 60 pontos vereséget szenvedett az Atomerőmű együttesétől két szerb légiósa mellé egy ukrán magasembert is szer­ződtetett: Kollarova a német Wuppertal baj­nokcsapatától érkezett. Az első két negyedben mégsem tőle volt jó önmagához képest a zalai csapat, hanem a jugoszláv Tubics és Góber tolta a Kanizsa szekerét. Az agresszív kosár­labdával két negyeden át nem csak tartotta magát az NTE, hanem többször négy-öt pont­tal vezetett is (8. perc: 17-12). Az atomosok la­zább védekezést engedtek meg maguknak, s ehhez párosult a közelről és középtávolról is az átlagnál gyengébb dobóteljesítmény. A folytatásban mindenekelőtt védekezés­ben javult nagyot a KSC, s ez a 24. percben már tíz pont feletti előnyt jelentett. A végig nagy kedvvel játszó Bulatova vezérletével a vendégek rendre leindították a hazaiakat, akik ekkora már testben és lélekben is fárad­ni látszottak az önmaguk által diktált tempó­tól. Amikor a harmadik negyed közepén húsz pont fölé nőtt a különbség, gyakorlatilag el­dőlt a mérkőzés. A szekszárdi öröm azonban nem lehetett felhőtlen, mert egy ártalmatlan szituáció után Lódi Eszter térde megsérült, s a játékost mentő szállította a kanizsai kórház­ba. Az első vizsgálatok szerint a center nem szenvedett szalag-sérülést, így várhatóan egy­két hét múlva ismét pályára léphet. Újhelyi Gábor: - Ami a sérüléseket illetően velünk történik az egyszerűen példátlan... Amikor összeállt a védekezésünk, már nem volt gond, s végül magabiztosan hoztuk a mérkőzést. (Bálint) Debreceni Vadkakasok- Atomerőmű SE 75-77 (23-20, 28-11, 11-22, 11-21). Férfi NBI. Debrecen, 1300 néző. V: Bodnár, Benczúr. Debrecen: RIDL (16), Halm (8), MCDANIEL (24/15), Gémes (9/9), RUCKER (15). Csere: Lakatos (-), Ádám (-), Tóth (3/3), Csap- lár-Nagy (-). Edző: Sterbenz Tamás, Cser­falvi István. ASE: Mé­száros Z. (8/3), Davis (10/3), Fodor G. (7), Sitku (16/3), Czigler (25). Csere: Rajkó (9/3), Jurgilas (2), Fodor M. (-). Edző: Fo­dor Péter, Hirth Attila. Az eredmény alakulása: 5. perc: 11-9,15. p.: 37-24,25. p.: 57-36,35. p.: 66-64. Kipontozódott: Ridl a 40. percben. Ridl szerezte a találkdzó első pontjait, amit Sitku válaszolt meg a paksi részről. A hazai­aknál Gémes hintett két triplát, s mivel Cziglertől csak két dupla képében érkezett vá­lasz, vezetett a Debrecen. A negyed utolsó perceiben McDaniel rázta meg magát, s zsi­nórban szórt hat pontjával a hazaiak szusz- szanhattak előnnyel. A második tíz percben triplaesőt zúdított az Atomra a hajdúsági együttes. Remekül védekeztek a hazaiak, míg a paksiaknak ebben a periódusban szinte semmi sem sikerült, így McDaniel hármasai­val fokozatosan elléptek a Vadkakasok. Sitku tartotta ugyan a lelket a vendégekben, de a lé­giósai mozgatta hazaiak a szünetig állva hagyták a Paksot. A fordulás után felváltva estek a kosarak, Rucker és Czigler vívott pontpárbajt. Az ASE a csereként beállt Rajkó, illetve Sitku találata­ival kilenc pontra faragta hátrányát, ám amíg a pontok csökkentek a személyi hibák egyre gyűltek a paksi nevek mellet: Fodor Gergely és Mészáros ekkor már négy hibával kosara­zott. A zárónegyedben továbbra is egy ide, egy oda alapon estek a pontok, az Atom sze­kerét ekkor Czigler és Davis tolta. A nagy igyekezetnek köszönhetően a 37. percben át is vette a vezetést az Atomerőmű. Ezt Halm büntetőivel még kiegyenlítették a hazaiak, ám Davis pontjaira már nem érkezett válasz, így az ASE úgy nyert, hogy tulajdonképpen csak egyszer - a legjobbkor vezetett. A kis számú, ám annál lelkesebb paksi tábor nem kis szerepet vállalt abban, hogy az oroszor­szági kirándulás nyomait még érző paksiak zsebre tehették a két pontot. Fodor Péter: - Volt egy rossz félidőnk, na­gyon sok hibával. A szünetben sikerült felráz­ni a csapatot, s jó védekezéssel megfordítot­tuk a mérkőzést. ischmidti ZTE KK-Dombóvári VMSE 84-81 (26-18,13-26,21-19,24-18). Férfi NB I. Za­laegerszeg, 1000 néző. V: Hartyáni, Faidt. ZTE: Mavrenszki (3), Mészáros (8), PARK­ER (31/9), RÁMÁN (27/9), REED (11). Cse­re: Képli (-), Csaplár-Nagy (2), Szájer (2). Edző: Nikola Lazics. DVMSE: Puskás (2), LEE (41/15), Jovanovics (2), Vavra (8), RILEY (21/6). Csere: Panta (3), Bódi (4), Vojvoda (-). Edző: Déri Csaba. Az eredmény alakulása: 6. perc: 15-7,16. p.: 32-37, 25. p.: 48-54, 36. p.: 70-70, 39. p.: 77-78. Kipontozódott: Riley a 32., Bódi a 36. perc­ben. A Zalaegerszeg talált először magára, öt­pontos előnyt szereztek a hazaiak. Déri edző időkérése felrázta csapatát, a dombóváriak egyre inkább felzárkóztak. A második ne­gyedben Lee és Riley vezérletével a vasutasok magukhoz ragadták a kezdeményezést, a 17. percben hatpontos előnyt szerzett, s vezeté­sét a szünetig megőrizték. A zalaiak minden eszközt bevetettek, hogy megfordítsák a mérkőzést, s ehhez kitűnő partnerek voltak a játékvezetők, akik néhány szituációban mintha elfordították volna a fe­jüket. A dombóváriak ennek ellenére nagy­szerűen tartották magukat, és hárompontos Hiába játszott fantasztikusan Patrick Lee (11), csapata mégsem nyer(hetet)t Zalaegerszegen fotó, bakó jenö vezetéssel1 kezdhették az utolsó játékrészt. Lee parádés kosaraival - az amerikai bedobó elképesztő helyzetekből is a gyűrűbe talált - máris hét ponttal mentek a vendégek. Úgy tűnt azonban, a dombóváriak minden igyeke­zete kevés lesz, hiszen a zalaiak mintha töb­ben lettek volna a pályán. A negyed elején Riley kipontozódott, a ZTE pedig kiegyenlí­tett. A vasutasok nagyon akarták a sikert, s öt ponttal ismét elléptek. Az utolsó percre for­dulva is még a DVMSE tartott előbbre (79-81), ám ekkor újból a játékvezetők léptek elő főszereplővé. A vendégek támadhattak, ám egy nyilvánvaló szabálytalanságot meg- torlatlanul hagytak a sípmesterek, míg a má­sik oldalon kétszer is kosár jó plusz dobást ítéltek, amivel a zalaiak fordítottak. A lelkes dombóvári szurkolók így csalódottan távoz­tak az egerszegi csarnokból. Déri Csaba: - Három negyeden keresztül irányítottuk a játékot, a végén sajnos nem nyerhettünk. Nem értem, miért nem tisztelik a munkánkat. ibálindi Nyert a Fradi Kézilabda A Ferencváros legyőzte a dán Viborgot a női Bajnokok Ligája C-csoportjának 4. fordulójában. Herz-FTC-Viborg HK 29-23 (15-12). Ld: Farkas 16, Lőwy 5, Tóth E. 3, illetve Kiaerskiou 5, Borók, Larsen 4-4, Astrup, Gyer- jugina 3-3. Borók Rita találatai­val jobban kezdtek a vendégek, ezután Farkas ontani kezdte a gólokat, Sugár több ziccert vé­dett és a szélekről is gólerős volt a Fradi. Sikerével az FTC nagy lépést tett a nyolc közé jutás felé. Az állás: 1. F. Mislata (spa­nyol) 7 pont, 2. FTC 5, 3. Hypo NÖ (osztrák) 2 (110-104), 4. Viborg 2 (106-126). _________■ Tot óeredmények A 6. heti totó lapzártáig beérke­zett eredményei: 1. B. München-Dortmund 1-1 x 2. Hertha BSC-Stuttgart 2-0 1 3. Rostock-Freiburg 4-0 1 4. Bremen-K’slautern 1-0 1 5. L’rkusen-M’gladbach 5-0 1 6. Nürnberg-1860 Műn. 2-11 7. Hamburg-1. FC Köln 4-0 1 8. Chievo-Udinese 1-2 2 9. Atalanta-Brescia 0-0 x 10. Bologna-Inter 2-1 1 11. Lecce-Verona 1-1 x 12. Milan-Perugia 1-1 x 13. Parma-Lazio 1-0 1 Pluszmérkőzés: 14. Roma-Juventus ■ Világcsúccsal indult az olimpia Az olasz sífutónő, Stefánia Belmondo Salt Lake City első aranyérmese Magyar idő szerint szombat hajnalban a színpompás megnyi­tóval megkezdődtek Salt Lake Cityben a XIX. téli játékok. Olimpia A földkerekség legjelentősebb té­li sporteseményének első arany­érmet Stefánia Belmondo szerez­te: az olasz sífutó a 15 km-es tö­megrajtos szabadstílusú szám­ban az orosz Lazutyinát és a cseh Neumannovát előzte meg. A férfi­ak 30 km-es tömegrajtos szabad­stílusú sífutásában fölényes, rajt­cél győzelmet aratott a német származású, spanyol színekben versenyző Johann Mühlegg. A já­tékok első férfi bajnokának sikere egy percig sem forgott veszély­ben. Az ezüstérmet nagy csatá­ban az osztrák Hoffmann szerez­te meg honfitársa, az orosz szár­mazású Botvinov előtt. A magya­rok első olimpiai indulója, Tag- scherer Zoltán a 68. helyen vég­zett. Az első világcsúcsot az ameri­kai Derek Parra érte el, a gyors- korcsolyázók férfi 5000 méteres versenyében 6:17.98 perccel a holland Gianni Romme kétéves rekordját (6:18.72) döntötte meg. Ez is kevés volt azonban a győze­lemhez, mivel fél óra múlva a holland Jochem Uytdehaage 6:14.66 perccel tovább javította a csúcsot és lett olimpiai bajnok. Hatalmas meglepetéssel zárult a síugrók középsáncú versenye, miután a svájci Simon Amman le­győzte a favorit, Négysáncver- seny-győztes német Sven Hanna- waldot és a Világkupa idei kiírá­sában diadalmaskodó lengyel Adam Malyszt is. Északi összetettben a síugrás után a jelenlegi Világkupa-soro­zatban hetedik finn Jaakko Tallus vezet az osztrák Stecher, vala­mint a VK-3. finn Lajunen előtt. A középsáncon lebonyolított rész­verseny után a vasárnapi 15 km- es sífutás dönt a végső helyezé­sekről. Tallus 48 mp-es előnnyel vág majd neki a távnak, az arany­éremre azonban a remek sífutó­nak számító honfitárs, Lajunen pályázik legnagyobb eséllyel. A férfi jégkorongtorna selejte­zőjében Németország meglepe­tésre 3-0-ra verte az NHL-sztá- rokkal felálló Szlovákiát, míg a franciák nem bírtak a svájciakkal (3-3). Műkorcsolyában a párosok rövidprogramja után az orosz Be- rezsnaja, Sziharulidze duó vezet. Négy arany a fővárosból Remekül ment a Tolna megyeieknek Köztársaság-kupán Cselgáncs Négy súlycsoportban négy aranyérem. Ez a Tolna me­gyei dzsúdósok hétvégi mér­lege a Magyar Köztársaság­kupán. Szombaton az UTE csarnoká­ban rendezték az idei második felnőtt rangsorversenyt. A legki­sebbek'(60 kg) között a szekszár­di Gemenc Judo Klub sportolója, Szepesi Dávid képviselte me­gyénket, s hasonlóan a két héttel ezelőtti idénynyitóhoz ezúttal sem adta alább a győzelemnél. Szepesi négy vetélytársán át ju­tott a döntőbe, ahol ismét riváli­sával, a honvédos Kováccsal ta­lálkozott, és küzdelmes, kemény mérkőzésen egy kokával jobbnak bizo­nyult. A szek­szárdi dzsúdós sikerével kivív­ta, hogy a válo­gatott tagjaként tatamira lép­hessen a márci­usi Hungária-kupa A-kategóriás nemzetközi versenyen. A folytatásban a paksi Atom­erőmű SE cselgáncsozói vitték a prímet. Hangyási László tanítvá­nyai közül Braun Ákos a 73 kg- ban minden mérkőzését meg­győzően hozta, s ezzel a máso­dik rangsorver­senyen is győz­ni tudott. A 81 kg-ban megle­petés született, miután a re­mek napot ki­fogó Kállai Zoltán az elődöntőbe jutásért Tölgyesi Krisztiánt verte, az atomos házi döntőben a Kanczlert legyőző Nagysolymosi Sándorral találkozott, s az össze­csapás elején megszerzett elő­nyét taktikus dzsúdóval végig megtartotta. A 100 kg-os súlycso­port honi egyeduralkodója, az olimpiai és világbajnok Kovács Antal a döntőben ismét Koszto- lánczy Györggyel randevúzott, s ahogy eddig valahányszor, ezút­tal is ipponnal verte riválisát. Anti mindössze annyi újdonsá­got csempészett a dologba, hogy egy új technikával, láb kö­zötti kiemeléssel vágta földhöz ellenfelét. A paksiak a jövő hétvégén út­ra kelnek. Nagysolymosi és Bra­un Ausztriában versenyeznek, majd Kanczlerrel és Kováccsal együtt edzőtáboroznak a sógo­roknál. Ezt követően az atomo­sok a németországi Wuppertalba teszik át székhelyüket, s ott Ko­vács és Kanczler lép szőnyegre. _____________________(FEKETE) t A spanyol Johann Mühlegg esélyeshez méltóan nyert a 30 km-en