Tolnai Népújság, 2001. december (12. évfolyam, 280-303. szám)

2001-12-03 / 281. szám

H 2001. December 3., hétfő S P O R T 11. OLDAL Veretlenül őszi első a SZAC Mindkét csapatunk győzelemmel zárta az idényt A szekszárdi sikercsapat (jobbról): Karádi Krisztina, Herczig Gabriella, Pata Erika, Simon Nóra, Viera Marcekova és Sáth Sándor szakmai igazgató fotó= bakó Asztalitenisz A női NB I/B idei utolsó fordu­lójában megyénk mindkét együttese biztosan nyert, sőt a szekszárdiak fővárosban aratott sikerükkel veretlenül, őszi elsőként zártak. Postás-Matáv II- Szekszárd AC 6:12 Az őszi elsőség megszerzése mellett a szekszárdiak veretlen­sége is kockán forgott a fővárosi összecsapáson, ám hamar kide­rült: kár volt aggódnia Sáth Sán­dor szakmai igazgatónak. A SZAC párosai mindkét mérkőzé­süket biztosan hozták, így tulaj­donképpen gyorsan eldőlt a két pont sorsa. Az első egyes körben ugyan Karádi kikapott Gazsitól, míg Pata Németht ellen vérzett el, ám a két húzóember, Simon és Marcekova gondoskodott róla, hogy ne növekedjenek a ráncok Sáth mester homlokán (2:4). A második egyes körben aztán Karádi is csatlakozott a szófoga­dó kettőshöz, így a SZAC két kör után már biztosan vezetett (3:7). A két pont sorsa ugyan a harma­dik körben még nem dőlt el, ám a Postás második sora csak késlel­tetni tudta a szekszárdiak győzel­mét (5:9). A találkozót szett­veszteség nélkül letudó Simon, és a négy győzelmet számláló Marcekova gyorsan lehűtötte a pontszerzésben reménykedő bu­dapestieket, így a SZAC-nak iga­zán meg sem kellett szenvednie sikeréért. A győzelmükkel őszi első szekszárdiak veretlenül, a legnagyobb rivális orosháziaktól három ponttal elszakadva vár­hatják a tavaszi folytatást. Győztesek: Gazsi 2, Németh 2, Lass 2, illetve Marcekova 4, Si­mon 4, Karádi, Pata, valamint a Marcekova-Simon és a Karádi- Pata pár. Fastron AC Tolna- Soltvadkert 14:4 Egyetlen győzelmükkel a bajnoki tabella kilencedik - utolsó előtti - helyén tanyázó alföldiek alapo­san felforgatott gárdával futottak be Tolnára: Ambrus mester mindhárom lányát, a 17 éves Tí­meát, a 14 éves Beátát és a mind­össze 9 (!) esztendős Krisztinát is asztalhoz állította. A Fastron so­káig nem is halogatta a döntést, a dr. Bolvári-Majzik és a Wittinger-Lippai kettős sem töl­tött sok időt az asztalnál. Igaz, előbbinek nem is okozhatott gondot a „második vonalbeli” ro­mán légiós Valics Emese és az újonc korcsoportban sokkal több sikerélménnyel gazdagodó legfi­atalabb Ambrus lány alkotta duó legyőzése,. míg Wittingerék ugyan vesztettek egy szettet, de ők sem hagyták sokáig izgulni edzőjüket, Eberhardt Jánost. Az első egyes körben aztán kiderült: Ambrus Tímeán kívül nincs is igazi pontszerzője a Soltvad- kertnek. A nyári olaszországi if­júsági Eb-re utazó csapatbóT,éPi‘r pen Wittingert kiszorító 17 esz­tendős játékos úgy verte meg 2:0- ás hátrányból Lippait, hogy a Fastron budapesti „légiósa” csak kapkodta a fejét az utolsó három játszmában (5:1). A tolnaiak játé­kosát annyira megviselték a tör­téntek, hogy a második körben sem tudott javítani - ezúttal Valicstól kapott ki 3:2-re -, s mi­vel ebben a „kanyarban” Ambrus Tímea ezúttal Majzik ellen főnéi* n tott 2:0-ról, felzárkóztak a vendé­gek (7:3). A soltvadkertiek mara­dék reményeit a harmadik egyes körben végképp szertefoszlatta a Tolna. A kör rangadóján Wittin- ger törlesztett Ambrus Tímeának az olaszországi kontinenstorná­ért (3:1), s bár Valics - nagy meg­lepetésre - nyerni tudott a hátát fájlaló Majzik ellen (3:0), akkor már ez semmit sem számított (10:4). Az utolsó körben már va­lamennyi tolnai magabiztosan hozta találkozóit, így végül nem született meglepetés: a Fastron megerőltetés nélkül zsebelte be a két pontot. Győztesek: dr. Bolvári 4, Wittinger 4, Majzik 2, Lippai 2, a dr. Bolvári-Majzik és a Wittinger-Lippai pár, illetve Ambrus T. 2, Valics 2. (rónai) Rangadókat nyertek az atomosok A KSC Szekszárdi 15 pontos hátrányt ledolgozva győzött a BSE ellen Az élvonalbeli bajnokság szombati játéknapján mindkét ato- Mészáros jegyezte az első ta­mos gárda nagyon fontos győzelmet aratott. Harmadik mér- lálatot, majd Davis és Czigler kö- kőzésén is megőrizte veretlenségét az Atomerőmű-KSC Szék- vetkezett, miközben kaposvári szárd, amely az esélyesebbnek tartott BSE otthonában nyert, részről csak Ivkovics volt ered míg a paksiak a bajnok Kaposvár ellen diadalmaskodtak. ményes. A ponterős paksi kez­dés jó védekezéssel is párosult, Kosárlabda BSE-Atomerőmű- KSC Szekszárd 67-69 (22-15,18-10,12-19,15-25). Női NB I. Budapest, Városmajor, 150 néző. V: Szamos, Cziffra. BSE: Pop (4), HAGARA (14), Kosjár (6), NAGY D. (20), Papp (14). Csere: Sárik (2), Bellovai (5), Vajda (2). Edző: Jánossy Ervin. KSC Szekszárd: BULATOVA (11/9), SZEMERÉDI (9), SZÉLESY (14/9), Vukovics (11), KAJDACSI (10). Csere: DARIDA (4/3), Lódi (4), Sztojkovics (6), Nyíró (-). Edző: Újhelyi Gábor. Az eredmény alakulása: 3. perc: 8-0, 7. p.: 14-9,12. p.: 28-19,16. p.: 36-21,23. p.: 42-30,28. p.: 48-38, 33. p.: 52-47, 37. p.: 61-57. Kipontozódott: Papp a 37. percben. Álmosan kezdett idei harmadik bajnokiján a KSC, a vendégek lyukas védekezésén könnyedén hatoltak át Nagy Dóráék. Az atomosok eleinte csak szabálytalanság árán tudták megállítani a fő­városiakat, s a BSE válogatott játékosai biztosan értékesítették a megítélt büntetőket. A második negyedben feljavult a szekszárdiak védekezése, de támadásban továbbra is csak Kajdacsi volt eredményes, így a szünetig 15 pontra nőtt a BSE előnye. A fordulás után egy másik Szekszárd jött ki a pályára. Újhelyi mester tanítványai felpörögtek, és az addig gyengélkedő Szemerédi vezérletével 10 pont alá csökkentették hátrányukat. Az utolsó negyedben óriási lendületet adott a vendégcsapat­nak, hogy Bulatova kétszer, Szélesy és Darida pe­dig egy-egy alkalommal talált be távolról, s még az sem szegte kedvét az atomosoknak, hogy a csapat egyik motorja, Szemerédi bokasérülése miatt kivált a játékból. A hajrában jó összpontosí­tásának és remek védekezésének köszönhetően megfordította a mérkőzést a KSC, és bravúros győzelmet aratott a válogatottak egész sorát - Papp, Hagara, Kosjár, Nagy D., Pop - felvonultató budapestiek otthonában. Újhelyi Gábor: - Végig hittünk a győzelemben, s jó csapatvédekezésünkkel sikerült megfordítani a találkozót. finta viktor További eredmények: BEAC-Szeged 48-66, GYSEV-Ringa-MÁV NTE 119-26, Soproni Pos- tás-Diósgyőr 67-53. Atomerőmű SE-Kaposvári Klíma-Vili KK 72-63 (25-12, 18-22, 18-11, 11-18). Férfi NB I. Paks, 1300 néző. V: Harsányi, Czimpan. ASE: MÉ­SZÁROS Z. (17/9), FODOR G. (8/3), DAVIS (13), SITKU (21/6), Czigler (7). Csere: Jurgilas (6), Rajkó (-). Edző: Fodor Péter, Hirth Attila. Ka­posvár: Simon (6), Dzunics (5/3), Bencze T. (5/3), IVKOVICS (24)z Bukva (9). Csere: Beck (-), Filipovics (-), SZÓKE (6). Edző: Földi Sán­dor. Az eredmény alakulása: 2. perc: 6-2, 6. p.: 17-5, 9. p.: 21-11, 16. p.: 29-24, 23. p.: 43-38, 27. p.: 57-39, 36. p.: 63-57. Kipontozódott: Czigler a 40. percben. Óriási várakozás előzte meg Pakson a bajnok kaposváriak szereplését. Sem a szurkolók, sem a játékosok nem feledték azt a májusi összecsapást, amikor Ivkovicsék a döntő hatodik felvonásában éppen paksi győzelmükkel szerezték meg az aranyérmet. Mindenki elérkezettnek látta az időt a nemes bosszúra: a somogyiak legyőzésére. így azután 8-5-ről 17-5-re húztak el a házigazdák. Oroszlánrészt vállalt ebben Sitku, aki háromszor is pontosan célzott ebben a periódusban. Válasz­ként előbb irányítót, majd centert cserélt Földi edző, de Ivkovicsnak továbbra sem igen akadtak társai. Bár a második negyed elején a Sitku helyé­re beálló Jurgilas 15 pontra növelte a Duna-parti- ak előnyét, a folytatásban megkezdte a felzárkó­zást a Kaposvár. Előbb Dzunics, majd Bencze cél­zott pontosan távolról (27-18). A korábban gördü­lékeny paksi támadások pontatlanokká váltak, a negyed közepén 29-24-re zárkózott a Klíma-Vili. Dzunics sérülése után jókor jött Fodor G. találata, az ASE visszaverte a somogyiak próbálkozását. Kajdacsi Judit (a labdával) és Lódi Eszter (balról) együtt tizen­négyet vállalt a BSE elleni 69 szekszárdi pontból archív A pihenőt követően Ivkovics és Szőke révén a bajnok kezdett jobban, ám mielőtt igazán vérsze­met kaptak volna a vendégek, újra belelendült a Fodor-csapat. Sitku két triplát hintett, miközben kétszer saját palánkja alatt szerzett labdát a válo­gatott center. Az egyszemélyes show-val 15 pont­ra duzzadt a paksi előny, majd Davis villant két­szer (57-39). A Kaposvár persze nem adta fel, a záró tíz perc elején újra csak Ivkovics pontjaival araszolt előre. Tehette, hiszen a házigazdák nagy hibaszázalékkal játszottak, közel hat percig nem találtak a gyűrűbe. Mészárosék szerencséjére a vendégek nem tudtak igazi fordulatot hozni eb­ben a periódusban, és a paksi előnyből kilenc pont a végső dudaszóig megmaradt. Az Atomerő­mű végig vezetve megérdemelten nyerte a rang­adót, s ezzel továbbra is a tabella élén áll. Fodor Péter: - Az elején eldőlt a mérkőzés, az­tán amikor igyekeztünk nagyobb előny kiharcol­ni, követtünk el hibákat. A nehéz körülmények ellenére a legfontosabbat elértük: győztünk. MEDGYESY FERENC Lapzártakor érkezett: MAFC KE-Dombóvári VMSE 103-85. A találkozó egy órás csúszással kezdődött, miután a vendégek a nagy köd miatt később érkeztek meg a fővárosba. További eredmények: Albacomp-Falco KC 96-85, Szolnok-Körmend 80-72, Nyíregyháza- Zalaegerszeg 68-74._____________________ ■ Tíz emberrel gázolt a listavezető MTK Labdarúgás Az NB I utolsó előtti őszi fordu­lójában az éllovas MTK kiütötte a Haladást, s mivel a rangadón a Zalaegerszeg és a Dunaferr meg­osztozott a pontokon, tovább növelte előnyét a tabellán. MTK-Haladás 5-1 (4-0). Hun­gária körút, 1000 néző. V: Sápi. G: Zavadszky a 2., Czvitkovics a 23., Ferenczi a 31., Illés a 45. és a 74., illetve Japa az 57. percben. Kiállítva: Komlósi (MTK) a 39. percben. Zalaegerszeg-Dunaferr 1-1 (0-1). Zalaegerszeg, 10 000 né­ző. V: Juhos. G: Kenesei a 71., il­letve Tököli a 39. percben. Kiál­lítva: Sabo (ZTE) a 87. percben. Kispest-Videoton 3-0 (0-0). Bozsik-stadion, 1500 néző. V: Makai. G: Sasu az 52. és a 89., Babos a 70. percben. Debrecen-Vasas 2-2 (1-2). Debrecen, 2000 néző. V: Megye­bíró. G: Tiber a 21., Nenadics a 72., illetve Zrilic a 9. és a 4L percben. Győr-Ferencváros 1-1 (0-1). Győr, 5000 néző. V: Kassai. G: Nicsenko a 20., illetve Fülöp a 49. percben. Kiállítva: Szanyó (Győr) az 58. percben. Az Újpest-Sopron találkozó a pálya alkalmatlansága miatt elmaradt. ■ Menetel a Veszprém Kézilabda A Veszprém férfi kézilabdacsa­pata - két utolsó csoportmérkő­zésének eredményétől függetle­nül - bejutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, miután vasár­nap, idegenben két góllal le­győzte a Chambéryt (26-28). Az állás: 1. Veszprém 8 pont, 2. Magdeburg (német) 4, 3. Chambéry 3, 4. Szkopje (mace­dón)!. ■ Totóeredmények A totó 48. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Újpest-Sopron törölve, helyet­te az 1. számú pótmérkőzés. 2. Zalaegerszeg-Dunaferr 1-1 x 3. Bremen-Leverkusen 2-1 1 4. FC Köln-Dortmund 0-2 2 5. K’slautern-Freiburg 3-0 1 6. Nümberg-Schalke 0-3 2 7. Rostock-Wolfsburg 1-2 2 8. Hertha-B. München 2-1 1 9. Atalanta-Inter 2-4 2 10. Lecce-Lazio 1-2 2 11. Milan-Chievo 3-2 1 12. Udinese-Parma 3-2 1 13. Verona-Brescia 2-0 1 Pluszmérkőzés: 14. Győr-Ferencváros 1-1 x Pótmérkőzés: 1. Stuttgart-M.gladbach 1-1 x Szenvedve győzött az éllovas Tolna Egy gól választotta el a bravúrtól a Ferropatent-Szekszárd csapatát a fővárosban A női NB I/B Nyugati csoportjának hétvégi fordulójában a Tolna a vártnál nehezebben hozta a kötelezőt a jól küzdő (birkózó) Goldberger ellen, míg a Ferropatent a Malév otthonában szenvedett balszerencsés vereséget. Kézilabda A tolnaiak, s így Pavelekné (2) is a szokottnál több hibával kézilabdáztak fotó: g.k. Tolna KC-Goldberger 25-23 (12-11). Tolna, 500 néző. V: Ács, Báder. Tolna: Schell- Schmidt, Tamás K., Hingyi 6, Pavelekné 9 (1), Smetec 4, Pirgi 2. Csere: Andi, Sipos Á. 3 (3), Oravecz 1. Játékos-edző: Oravecz Erika. Smetec góljával a hazaiak szerez­tek vezetést, de a fővárosiak ka­pusuk bravúrjainak köszönhető­en tapadtak a tolnaiakra (6. perc: 3-3). A játékrész közepén a ven­dégek támadásban egyre több hi­bát vétettek, így a ritmust lassan megtaláló hazaiak Pavelekné ve­zérletével elléptek (17. p.: 9-5). A tolnaiak felállt védelem ellen to­vábbra is szenvedtek, a szélsőket alig-alig foglalkoztatták, s az így leszűkült területet könnyebben védhették a budapestiek (24. p.: 11- 8). A hajrában emberelőnybe kerültek a vendégek, és a szünetig minimálisra csökkentették hátrá­nyukat. A fordulást követően egyenlí­tett, sőt a meccs során először a vezetést is átvette a Goli (34. p.: 12- 13). Hingyi góljaival egyenlít- getett - milyen furcsa is leírni - a Tolna KC, amely a ztán (kettős) emberelőnyből Pirgi és Hingyi ta­lálataival fordított (41. p.: 17-15). A budapestiek időkéréssel igye­keztek rendezni a sorokat, s ez némiképp sikerült is nekik (48. p.: 21-18). A tolnai publikum hangját, Smetec és Oravecz góljai hozták meg, ám a kihagyott zicce­rek miatt nem tudta bebiztosítani előnyét a vendéglátó (58. p.: 25-23). A végén a Goli kettős em­berelőnybe került, ám nem tudott élni a lehetőséggel, így a Tolna ha a vártnál nehezebben is, de hozta a kötelezőt. Jók: Hingyi, Pave­lekné. (FEKETE) LRI-Malév SC-Ferropatent-Szek- szárd SE 31-29 (17-17). Buda­pest, 100 néző. V: Kovács, Szabó. Szekszárd: Gödrei- Sajó 12 (8), Weigel 1, Horváth Sz. 3, Foszák 2, Miklós 3, Tamás E. 6. Csere: Újvári (kapus), Nagy A. 1, Vaszari 1, Dienes. Edző: Elena Skljar. Meglepően jól kezdett a Ferropatent, negyed óra elteltével már négy góllal mentek Elena Skljar tanítványai (7-11). A folyta­tásban a szekszárdiak érthetetle­nül kapkodni kezdtek, s a rutino­sabb fővárosiak a 24. percben már vezettek is (14-12). Ä szünetig a Ferro ismét összekapta magát, s egyenlített. Sajó hetesgóljára a Malév négy akciógóllal és egy hétméteresből szerzett találattal válaszolt a má­sodik félidő elején (40. p.: 22-18). Amikor Weigel egy ütközésnél megsérült, s a helyére beállt Vaszarit ugyancsak sérülés miatt kellett lecserélni, elszállni látszot­tak a Ferro reményei. A szükség­átlövő Foszák került az átlövő posztra, ennek ellenére a Szek­szárd egy gólra felzárkózott (59. p.: 29-28). Az utolsó percben a Ferro ismét hibázott támadásban, így a Malév néhány másodperccel a vége előtt lőtt újabb góljával be­biztosította sikerét. A helyenként jól játszó Ferropatent nagyon kö­zel állt a bravúrhoz. Jók: Sai'\ Ta­más E. fsi