Tolnai Népújság, 2001. október (12. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-08 / 235. szám

10. OLDAL SPORT 2001. Október 8., Hétfő | | Kanczler megvédte címét Cselgáncs Szombaton Miskolcon rendezték a felnőtt cselgáncs országos baj­nokságot, melyen a paksi Atom­erőmű SE sportolói is szőnyegre léptek. A 73 kg-osok között Braun Ákos Illyéstől kapott ki a fináléba jutásért, míg a másik elődöntőben Nagysolymosi Sándor Bérével szemben maradt alul. Kettejük bronzcsatáját a rutinosabb Braun nyerte. Ugyanitt Kállai Zoltán re­mek meccsekkel ötödikként zárt. A 81 kg-ban Kanczler István cím­védőhöz méltó versenyzéssel győzött, a döntőben waza-arival verte Gerát. Ugyanitt Gárdái Ádám két ippon-győzelemmel a hetedik helyen végzett._______________■ Tovább menetel a SZAC Tolnai bravúr a Postás otthonában A női NB I hétvégi dupla for­dulójában mindkét csapa­tunk kettős győzelmet aratott. A szekszárdiak továbbra is veretlenül állnak a bajnokság élén, míg a tolnaiak a Postás elleni idegenbeli sikerükkel megszilárdították helyüket az élmezőnyben. Asztalitenisz Szekszárd AC-Szenna Pack Kaposvár 18:0 Az ezúttal Simon Nóra nélkül fel­álló szekszárdiak edzettek egy jót a somogyiak ellen. A két hazai páros-sikert követően az első egyes kör végén Alkonyi fogott egy szettet Pata ellen, s ez a „bra­vúr” később Feketének is össze­jött - igaz, ekkor már 8:0 állt a táblán a szekszárdiak ;avára. A legizgalmasabb összecsapást Marcekova vívta Alkonyival. A SZAC fiatal szlovák légiósa „túl­órára” kényszerült a rutinos ka­posvári ellen, miután 1:2-ről for­dított egy kettőre és egy négyre megnyert játszmával. A szekszár­diak magabiztosan nullázták le somogyi vetélytársukat. Győztesek: Karádi 4, Marce­kova 4, Herczig 4, Pata 4, vala­mint a Karádi-Marcekova és a Herczig-Pata pár. Soltvadkert- Szekszárd AC 4:14 Az 1:1 -re végződött párosmér­kőzések után fokozatosan érvé­nyesítette a papírformát az NB I- ben veretlenül élen álló szekszár­di gárda. Sáth Sándor szakmai igazgató együttesében Marceko­va és Pata is négy-négy győze­lemmel járult hozzá a SZAC ma­gabiztos sikeréhez. Győztesek: Ambrus T. 2, Valics, és az Ambrus T.-Ambrus B. pár, illetve Marcekova 4, Pata 4, Herczig 3, Karádi 2, valamint a Karádi-Marcekova pár. Postás-Matáv II- Fastron AC Tolna 7:11 A korábbi fordulókban a Statisz­tikával döntetlenező (9:9) főváro­siak számítottak az összecsapás esélyesének, ám a dr. Bolvári és Lippai vezette Fastron a két párosmérkőzés megnyerését kö­vetően már nem engedte ki kezé­ből a találkozót. Győztesek: Gazsi 4, Németh Á. 2, Gujdár, illetve dr. Bolvári 3, Lippai 3, Majzik 2, Wittinger, va­lamint a dr. Bolvári-Majzik és a Wittinger-Lippai pár. Fastron AC Tolna- Truck Hungária CS 17:1 A Bőhm Gabriella nélkül érkező ©városiak gyorsan hátrányba ke­rültek: a dr. Bolvári-Majzik és a Lippai-Wittinger pár sem töltött tíz percnél többet az asztalnál. Az első egyes körben Szabó ugyan legyőzte Lippait, ám a vendégek ezzel el is lőtték puskaporukat. A folytatásban már csak néhány pontra futotta a budapestiek ere­jéből, az egyaránt négy győzel­met szerző dr. Bolvári, Majzik és Wittinger - utóbbi mindössze Fa­zekasnak engedélyezett egy pon­tot - vezette Fastron a vártnál si­mább győzelmet aratott. Győztesek: dr. Bolvári 4, Wittinger 4, Majzik 4, Lippai 3, valamint a dr. Bolvári-Majzik, és a Wittinger-Lippai pár, illetve Szabó. (RÓNAI-FEKETE) Könnyed játékkal száz fölött az ASE Küzdött, hajtott a Dombóvár, de nem volt egy súlycsoportban a Szolnokkal A férfi kosárlabda NB I hétvégi fordulójában a paksiak magabiz­tosan gyűjtötték be a kötelezőt, míg az egyelőre önmagát kereső Dombóvár ezúttal a Szolnok győzelméhez „asszisztált”. Kosárlabda Atomerőmű SE- Flextronics ZTE KK 102-55 (29-13, 17-13, 27-14, 29-15). Paks, 1000 néző. V: Hartyányi, Kékesi. ASE: Mészá­ros (7/3), FODOR G. (12/3), DAVIS (15), SITKU (23/6), Czigler (11). Csere: JURGI- LAS (16), Fodor M. (4), Rajkó (6/3), Érsek (3/3), Lőrincz (5/3). Edző: Fodor Péter, Hirth Attila. ZTE: Mavrenszki (8), Mészá­ros R. (2), KOMA (10), KÁMÁN (15/6), Reed (11). Csere: Képli (2), Szájer (2), Nagy P. (5/3). Edző: Nikola Lazics. Az eredmény alakulása: 6. perc: 13-6,9. p.: 23-12, 15. p.: 38-16, 19. p.: 46-22, 27. p.: 66-35, 36. p.: 92-44. A papírforma nem ígért sok jót a vendég ZTE számára, még úgy sem, hogy a vendé­geknek sikerült beszerezniük frissen érke­zett centerük játékengedélyét, így Reed is ott lehetett a zalaiak kezdőötösében. A paksiak azonban így is jelentős magassági fölényben voltak, a vendégek már az első percektől nem igen tudtak mit kezdeni a Czigler-Sitku duóval, s a hazaiak hamar tisztes előnyre tettek szert. Az atomosoknál megoszlottak a pontgyártás fáradalmai, mindenki szerzett legalább négy egységet. A negyed utolsó pillanatában esett Sitku-tripla pedig tizenöt pont fölé növelte a paksiak előnyét. Czigler látványos zsákolása vezette be a má­sodik negyedet, ezt követően a ven­dégeknél egyedül Kámán igyekezett lépést tartani a paksiakkal, kevés si­kerrel, hiszen régóta tudjuk: egye­dül nem megy... A zalaiak kisembe­rei igyekeztek felpörgetni a játékot, ám ez sem hozott áttörést, hiszen jól védekezett az ASE, gyarapodott is a hazaiak előnye. A második játékrész közepén Sitku helyére Jurgilas állt, és mindjárt kosarakkal mutatkozott be, s máris hússzal ment az ASE. Mindkét oldalon jöttek a cserék, de a játék képe nem változott: a ZTE csak asszisztált, a paksiak pedig megerőltetés nélkül gyűjtögették pontjaikat. Eközben Jurgilas látvá­nyos zsákolása 44-20-ra módosítot­ta az eredményt. Szünet után az első igazi törté­nést Mészáros Zalán negyedik hibája jelen­tette, majd kicsit csapkodóvá vált a játék. Különösen a vendégeknél, akik hosszú per­cig nem találtak a paksi gyűrűbe, leragadt 33-nál. Aztán villantak a Fodor-testvérek: Gergő szerzett labdát, végigszáguldott vele a pálya, majd öccse elé tálalt, Marci pedig harminc pontra növelte az ASE előnyét (63-33). Davis sziporkái is új színt hoztak a játékba, a fölényes hazai vezetést semmi sem veszélyeztette. Az utolsó negyedre visszatért Mészáros, és pályán volt a fiatal Lőrincz is, aki azonnal távolról talált be, majd álompasszt adott Jurgilasnak: paksi örömjátékot hozott az utolsó tíz perc. A végjátékra már csak egyetlen kérdés ma­radt, száz pont fölé kerül-e az ASE. Nos, Rajkó büntetői erre is megadták a választ. A hazaiak könnyed játékkal, komoly verést mértek a vendé­gekre, miközben a paksiaknál min­denki egyenlete­sen jól és ponterősen játszott. Fodor Péter: - Gyorsan kiderült, hogy minden tekintetben jobbak vagyunk ellenfe­lünknél. Úgy érzem, a realitást tükrözi fölé­nyes győzelmünk. Nikola Lazics: - Sok a problémánk a csa­pat körül, ennek volt betudható e nagy kü­lönbségű vereség. Sok könnyű kosarat kap­tunk, de nem tudtunk mit tenni a remekül védekező és támadó paksiak ellen. MEDGYESY FERENC Mol-Szolnok- Dombóvári VMSE 93-53 (15-9,25-11,23-12,30-21). Szolnok, 1300 néző. V: Dr. Vígh, Földházi. Szolnok: MAUKOVICS (12/3), MERÉSZ CS. (11/6), VUKICSEVICS (11), Orosz (7), LAPOV (12). Csere: TREPÁK (17), Cziczás (2), PAVLO- VICS (16/6), Szarvas (5/3), Rusznák (-). Edző: Goran Miljkovics. Dombóvár: PUS­KÁS (14/3), Lee (16/3), Bódi (-), Panta (10/6), Riley (9). Csere: Vavra (-), Jovano- vics (4), Balogh (-), Krasznai (-), Vojvoda (-). Edző: Déri Csaba. Az eredmény alakulása: 3. perc: 4-5, 6. p.: 11-7, 14. p.: 26-14, 25. p.: 52-26, 34. p.: 71-39, 38. p.: 88-48. Debütált az Olaj-csarnok bajnoki mérkő­zésen, ugyanis még nem készül el a körcsar­nok, előreláthatólag február végéig a kiseb­bik tiszaligeti létesítményt kénytelenek használni szolnokiak. Természetesen telt ház, 1300 néző várta a korábban Dombó­váron is megfordult, ám ott nem túl eredmé­nyes Goran Miljkovics irányította Szolnok hazai bemutatkozását. Kemény védekezés­sel nyitottak a házigazdák, s bizony nem sok babér termett Rileyék számára a palán- kok alatt. Az más kérdés, hogy a bírók ki­szúrták maguknak Lapovot, a szolnokiak centere kilenc perc alatt három hibát szedett össze. Edzője lecserélte, a helyére beállt Trepák jól centerezett, míg kívülről Vuki­csevics volt többször is eredményes. A ven­dégeknél nagyon hiányzott Riley mellől egy másik vérbeli center, mint kiderült, Karagits azért nem szerepel a vasutas csapatban, mert nem kötöttek vele szerződést. A Mól viszont jól tette, hogy Nyíregyházáról leiga­zolta Pavlovicsot, mert a hátvéd jól és pont­erősen kosarazott, látszik, hogy mindent tud erről a játékról. Hamar kiderült, hogy nem csak papíron van lényeges különbség a felek között, ha­nem játékban is. A szünetet követően sem változott semmi, a szolnokiak rendre kivé- dekezték vetélytársukat, támadásban pedig látványos elemekre is futotta erejükből. Mi­vel egy percig sem volt kétséges a győztes kiléte, elmaradtak a kosármeccseken szoká­sos izgalmak. Abban majd minden bizony­nyal a rangadókon lesz része a szolnoki publikumnak. Goran Miljkovics: - Jól játszottunk, s kü­lönösen védekezésben remekeltünk. Déri Csaba: - Más kategóriát képvisel a Szolnok játékos állománya mint a miénk. Küzdöttünk, hajtottunk, de sokkal több kell, ha sikeresen akarunk szerepelni. (VARGA) További eredmények: Marc-Körmend- MAFC 84-72, Albacomp-Debrecen 107-70, Falco KC-Szedeák-Szeged 104-83, Ka- posvár-Nyíregyháza 101-66. Göcsej-kupa: negyedik a KSC Szekszárd A Sió-kupa győztes Atomerőmű-KSC Szekszárd együttese péntektől vasár­napig a Zalaegerszegen és Nagykani­zsán zajló Göcsej-kupa nemzetközi női felkészülési tornán szerepel. Újhelyi Gábor mester gárdája az első két csoportmeccsét magabiztosan nyerte, a pécsiektől azonban a papír­formának megfelelően kikapott, így vasárnap a harmadik helyért játszha­tott. A kisdöntőben a Szemerédit nél­külöző KSC az első negyedben sok labdát eladott, így a soproniak jelentős előnyre tettek szert. A folytatásban nyolc pontra még feljött az Atom, de a fáradtság jelei a hajrában egyre inkább kiütköztek. Tóth Zsuzsa a 3. negyed­ben bokasérülést szenvedett, s csak a hétfői orvosi vizsgálat után derül ki, a bedobónak mennyit kell kihagynia. Csoportmérkőzések: Atomerőmű- KSC Szekszárd-Spartak Subotica (jugoszláv) 75-48 (22-12, 11-2, 21-26,21-8). (Pénteken játszották.) A szekszárdiak legjobb dobói: Vukovics (15), Tóth (13), Nyírő (10). _ KSC Szekszárd-MÁV Nagykanizsai TE 106-70 (31-21, 16-16, 27-15, 32-18). Ld: Nyírő (21), Szélesy (14), Lódi (14), Kajdacsi (14), Völgyesi (13), Vukovics (12). MiZo-PVSK-KSC Szekszárd 84-43 (21-12, 17-11, 25-7, 21-13). Ld: Szélesy (10), Nyírő (8), Tóth (8). 3. helyért: Soproni Postás-KSC Szek­szárd 92-70 (28-13, 17-19, 23-22, 24-16). KSC: Bulatova (8), Tóth (7), Nyírő (12), Vukovics (10), Kajdacsi (14). Csere: Lódi (2), Völgyesi (3), Szélesy (4), Sztojkovics (10). Edző: Újhelyi Gábor. A Göcsej-kupa végeredménye: 1. PVSK, 2. BSE, 3. Soproni Postás, 4. Atomerőmű- KSC Szekszárd, 5. Szabadka, 6. Zala Volán, 7, Nagykanizsa. _______________________■ Cz igler László zsákolása az első negyedben fotós bakó jenő Két pontot érő remek tolnai hajrá Csak a második félidőben tadta tartani a lépést a Ferropatent Győrött A Tolna KC fordulatokban gaz­dag mérkőzésen győzte le a jó erőkből álló Dunaferrt a női NB I/B hétvégi fordulójában. Kézilabda Tolna KC-Dunaferr II 26-25 (13-14) Tolna, 400 néző. V: dr. Makai, Székely. Tolna: Schell- Tamás K. 2, Andi 4 (1), Pavelekné 7 (4), Hingyi 1, Smetec 5, Takács 5. Csere: Baranyi (kapus), Sipos Á. 1 (1), Oravecz 1. Játékos­edző: Oravecz Erika. Kiállítások: 10, ill. 16 perc. Hétméteresek: 10/6, ill. 4/2. Jól kezdett a Tolna, s Smetec és Takács góljaival fokozatosan nö­velte előnyét (11. perc: 6-3). A ju­nior válogatott Bulath irányította Dunaferr a félidő közepére beérte a vendéglátót, majd a vezetést is átvette (25. p.: 11-12). A játékrész hajrájában a Tolna mindent meg­próbált az egyenlítés érdekében, ám a masszív újvárosi falat már nem sikerült feltörniük Hingyiék- nek. A fordulás után taktikus játék­kal sokáig őrizte megszerzett elő­nyét a vendégcsapat. A hazaiak az 50. percben érték be ellenfelüket (22-22), majd egy hármas ember­előnyt kihasználva három góllal elléptek (56. p.: 25-22). Úgy tűnt, eldőlt a találkozó, ám a veszett fej­sze nyele után kapó vendégek ki­egészülve egy perccel a találkozó vége előtt egyenlítettek. Már-már mindenki elkönyvelte a döntet­lent, amikor Oravecz villant, s gól­jára már nem volt válasza a fiatal Dunaferrnek. A helyenként jól ját­szó tolnaiak egy remek erőkből ál­ló csapatot fektettek két vállra. Jók: Schell, Pavelekné, Takács, Smetec. iferenci Győri ETO II-Ferropatent- Szekszárd SE 40-25 (20-9) Győr, 150 néző. V: Ágnecz, Si­pos. Szekszárd: Szabó- Dienes 1, Weigel 10 (3), Miklós 2, Nagy A. 3, Horváth Sz. 3, Tamás. Cse­re: Újvári, Gödrei (kapusok), Sajó 2 (2), Vaszari 2, Mischl, Foszák 2. Edző: Elena Sklar. Kiállítások: 6, ill. 0 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 7/5. A 10. perág tartotta a lépést a Ferropatent (4-4). A folytatásban a magassági fölényben játszó győri­eket túlságosan üsztelték a fiatal szekszárdiak, akik az ötödik talá­latukat csak a 23. percben jegyez­ték, s ekkora tulajdonképpen el­dőlt a mérkőzés (15-5). Az ETO második csapatában ezúttal pályá­ra lépett a szombaton még NB I-es bajnokin szereplő, junior világbaj­noki ezüstérmes Petróczi és Kári- Horváth is. A győriek rendkívül gyors, erőszakos játékának nem találta ellenszerét a Ferro, ráadásul Petróczi is lehúzta a „rolót”. A szü­net után a hazaiak sort cseréltek, s ezzel a garnitúrával már végig par­tiban volt a Szekszárd, amely a második félórában tizenhat góllal toldotta meg az első félidei kilen- cet. Jók: Weigel, Gödrei. iparói HELYTÁLLÁS PÁRMÁBAN. A magyar labdarúgó válogatott utolsó vb-selejtezőjén szombat este 1-0-ás vereséget szenvedett Pármában. Az olaszok Del Pieronak az első félidő utolsó percében lőtt szabad­rúgásgóljával szerezték meg a vb-repülőjegyet érő három pontot a Grúzia és Románia ellen szenvedő, ezúttal helytálló Gellei-legénység ellen. Képünkön a jól játszó Bodnár László (balról) és Filippo Inzag- hi kettőse. A hétvégi selejtezőkön Oroszország, Lengyelország, Hor­vátország, Anglia és Portugália is kiharcolta a japán-koreai közös rendezésű világbajnokságon való a részvételt. __________________■