Tolnai Népújság, 2001. október (12. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-29 / 252. szám

10. OLDAL SPORT 2001. OKTÓBER 29., HÉTFŐ A SZAC nyerte a rangadót Értékes pontot szerzett a Tolna a Viharsarokban A szlovák Viera Marcekova három mérkőzést nyert a Stat ellen fotó: gottvald __ Asztalitenisz A női NB I vasárnapi fordu­lójában a Szekszárd AC rangadót nyert a Statisztika második csapata ellen, míg a Tolna Orosházán szerzett igen értékes pontot. Szekszárd AC- Statisztika II 10:8 A hazaiaknál az alapembernek számító Simon, Marcekova és az ezúttal lázasan asztalhoz álló Karádi mellett Sáth Sándor szak­mai igazgató a rutinos Pata Eriká­nak szavazott bizalmat a Statiszti­ka II elleni rangadón. A döntetlen­nel zárult párosmérkőzések - a Simon-Marcekova duó döntő szettben maradt alul a Póta- Csemyik kettőssel szemben - az első egyes kört 3:l-re nyerte a SZAC, s mint később kiderült: ez döntött. A kiegyensúlyozott telje­sítményt nyújtó Simon és Marce­kova csak Póta ellen botlott - a korosztályos Európa-bajnok vala­mennyi mérkőzését megnyerte -, míg Karádi két, Pata egy győze­lemmel járult hozzá a hazaiak si­keréhez. A SZAC az utolsó három találkozó előtt már 9:7-re vezetett, • s egyetlen meccset kellett nyernie a végső győzelemhez. Ezt Karádi | - ha nehezen is, a döntő játszmá­ban 3:6-ról ll:8-ra fordítva - hozta is Nyitrai ellen, így a Szekszárd to­vábbra is hibátlan mérleggel áll a táblázat élén. Győztesek: Simon 3, Marce­kova 3, Karádi 2, Pata és a Pata- Karádi pár, illetve Póta 4, Cser­nyik 2, Nagy, valamint a Póta- Csernyik pár. (fekete) Orosházi MTK- Fastron AC Tolna 9:9 A két párosmérkőzést követően döntetlen állt az eredményjel­zőn, s az állás a harmadik egyes körig nem ús változott. A dr. Bolvári vezérelte tolnaiak ekkor Wittinger és Lippai révén két mérkőzést tudtak nyerni, s úgy tűnt, eldőlt a két pont sorsa (6:8). Az utolsó körben aztán megrázta magát az esélyesebb OMTK, s ha már nyerni nem tudott, legalább az egyik pontot megmentette a jól játszó tolnaiak ellen. Győztesek: Lovas 4, Hajduska 3, Demeter, a Lovas-Haj duska pár, illetve dr. Bolvári 3, Wittin­ger 2, Majzik 2, Lippai, valamint a Lippai-Wittinger pár. (rónai) Három fölényes győzelem a mérleg Elmaradt Madison bemutatkozása: Lee 31 pontjával a DVSME kiütötte a Zalaegerszeget Az NB I szombati játéknapján mindhárom együttesünk magabiztosan nyert. A dombóvári férfiak harminc, a szek­szárdi hölgyek negyven pontot vertek ellenfelükre. Kosárlabda Dombóvári VMSE- Zalaegerszeg 89-59 (16-20, 26-13, 21-14, 26-12). Férfi NB 1. Dombóvár, 600 néző. V: Forrai, dr. Páli. Dombóvár: PUSKÁS (7/3), LEE (31/15), JOVANOV1CS (25/6), VAVRA (7), Riley (15/6). Csere: Panta (4). Edző: Déri Csaba. ZTE: Mavrenszki (15/9), Mészáros R. (12/6), Rámán (12), Képli (2), Reed (14). Csere: Szájer (4), Koma (-). Edző: Nikola Lazics. Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-9, 13. p.: 29-24, 17. p.: 40-29, 26. p.: 54-42, 33. p.: 70-49. A vendégek ébredtek előbb, és hatpercnyi játék után 13-6-ra elhúztak. Déri Csaba időt kért, s bár a folytatásban két pontra megköze­lítette ellenfelét a vasút, de a negyed végén még a ZTE járt előbbre. A folytatásban három perc elteltével átvette a vezetést a hazai csa­pat, melyben elsősorban Riley és Lee jeleske­dett a kosárszerzésben. A nagyszünet után egy pillanatra megtor­pant ugyan a DVMSE, Puskás büntetői lendí­tették át a holtponton a hazaiakat, akik remek védekezésüknek köszönhetően tovább növel­ték előnyüket. Az utolsó játékrészt Lee triplá­ja vezette be, s hiába kértek időt a vendégek, de nem tudták megtörni a hazaiak lendületét. Az F-csoportban az ASE Szombaton Münchenben elkészítették a férfi Koracs-kupa csoportbeosztását. A selejtező második körében a horvát Dona-Dubrava együttesét búcsúztató Atomerőmű SE az F je­lű kvartettbe kapott besorolást az orosz BC Khimki Moszkva, a török Büyük Kolej SK Ankara és a cseh BK Opava társasá­gában. A nyolc négyes csoportból a legjobb két-két együttes jut a tizenhat közé, ahol már egyenes kiesés rendszerben csatáznak a csapatok. A paksiak első mérkőzésüket novem­ber 14-én, szerdán 20.30 órakor Moszkvában vívják, majd december 5-én a cseh Opava gárdáját fogadják. Jovanovics zsinórban négy duplával tetézte a ZTE gondjait. Az utolsó perceket már felállva ünnepelte végig a hazai publikum. Déri Csaba: - Köszönöm a közönségnek és a csapatnak ezt a szép estét. Szerdán remé­lem, ugyanígy folytatjuk. gaál istván Atomerőmű SE- Debreceni Vadkakasok 82-63 (16-14, 23-15, 22-14, 21-20). Férfi NB I. Paks, 1000 néző. V: Várady, Pestality. ASE: Mészáros (9/9), DAVIS (19), Fodor G. (9/3), SITKU (21/6), CZIGLER (8). Csere: Jurgilas (5), Rajkó (3/3), Fodor M. (6/3), Érsek (2), Somodi Cs. (-). Edző: Fodor Péter, Hirth At­tila. Debrecen: Ádám (5/3), Halm (11/3), Ridl (10/6), Gémes (8), RUCKER (13). Cse­re: Csaplár-Nagy (-), Lakatos (4), Boldizsár (-), TÓTH (12/12). Edző: Sterbenz Tamás. Az eredmény alakulása: 5. perc: 8-9, 8. p.: 12-14, 12. p.: 21-14, 18. p.: 37-27, 25. p.: 55-33, 32. p.: 66-43, 36. p.: 71-57. Sok hibával és váltott vezetéssel kezdtek a felek, s mindkét palánk alatt dúlt a Czigler-Rucker párharc a lepattanókért. A negyed utolsó percében Davis rázta meg ma­gát, és szép találatával ASE-vezetéssel zárult az első tíz perc. A folytatásban Sitku pillana­tok alatt dobott öt pontot, majd Mészáros je­lentkezett egy triplával, s máris tíz pontra nőtt a különbség. A Rucker vezérelte Vadkakasok azonban ritmust váltottak, és három pontra megközelítették a hazaiakat. Fellángolásuk azonban csak eddig tartott: jött Mészáros újabb hármasa, majd Czigler találata, s mindez meg­toldva Davis kosarával, ismét kétszámjegyűre hizlalta a paksiak elő­nyét. Összeszedettebben, lendületesebben, s fő­ként jóval pontosab­ban kezdte a második félidőt az ASE. Davis szállította a pontokat, s növelte a debreceniek baját a paksiak hatékony védekezése is. Az utolsó tíz percben már a szép játékra is futot­ta Davisék erejéből, s hiába volt a csereként beálló Tóth zsinórban szórt négy triplája, az atomosok magabiztosan gyűjtötték be újabb bajnoki győzelmüket. Fodor Péter: - Az első percektől érződött, hogy jobbak leszünk, s ez kicsit kényelmessé tette játékunkat. A második félidőben már összeállt a játékunk, s ez volt az igazi arcunk. MEDGYESY FERENC BEAC-Atomerőmű- KSC Szekszárd 35-75 (14-15, 9-18, 7-15, 5-27). Női NB I. Buda­pest, 150 néző. V: Kékesi, Papp. BEAC: Ko­vács (2), Izsák (3/3), Halmos (11/3), Klucsik (6), Horváth (-). Csere: Pénzes (8/6), Orsó (-), Tiba (-), Nagy (5/3). Edző: Tapodi Péter. KSC: Völgyesi (-), SZÉLESY (15/6), SZEMERÉDI (27/6), VUKOVICS (17), Kajdacsi (10). Csere: Lódi (3), Sztojkovics (3). Edző: Újhelyi Gábor. Az eredmény alakulása: 5. perc: 8-11,15. p.: 16-25,25. p.: 25-41,35. p.: 35-65. Rossz ómennel érkezett a fővárosba a KSC, hiszen Bulatova derékfájdalmakra panasz­kodva nem vállalta a játékot. Az első számú irányító kiesése a mérkőzés elején meg is za­varta Vukovicsékat, akik nem tudtak elsza­kadni az egyetemistáktól. A BEAC remek vé­dekezést produkált, ám támadásban pontat­lan volt a Tapodi-együttes. A második ne­gyedben Szélesy és Szemerédi vezérletével a KSC többször is megtalálta az átjárót Klucsikék védőfalán, így a félidőre tíz pontra dagadt a vendégelőny. A harmadik játékrész közepére elfáradt a haza gárda, a Szekszárd viszont belelendült, és gyors lerohanásokból „olcsó” kosaakat szereztek Kajdacsiék. Ezt a képletet sikerült átmenteni az utolsó felvonásra is, így végül nagykülönbségű győzelemmel a zsebükben készülhetnek amerikai túrára az atomosok. Újhelyi Gábor: - Bulatova váratlan kiesése miatt a csapat csak a második félidőre tudta fejben elrendezni a mérkőzést. Az indítás utáni könnyű kosárszerzést csak. a szünet után tudtuk megvalósítani. ___________FINTA VIKTOR Kö nnyed tolnai siker a megyein A hazaiak nyolc perc alatt állva hagyták a szekszárdiakat A női NB I/B hétvégi fordulójának megyei rangadóján a Tolna KC könnyed játékkal győzte le a Ferropatent- Szekszárd együttesét. Kézilabda Tolna KC-Ferropatent- Szekszárd 36-22 (18-10) Tolna, 500 néző. V: Babiczki, Marcinka. Tolna: BARANYI 1- Schmidt 2, HINGYI B. 3, Ancil 2, Smetec 2, PAVELEKNÉ 6 (1), Takács 4. Csere: Schell, Sulyok (kapusok), TAMÁS K. 5, SIPOS Á. 9 (5), Pirgi 2, Ferencz. Játé­kos-edző: Oravecz Erika. Szek­szárd: Gödrei- Mischl 3, Wei­gel, Horváth Sz., Foszák, Mik­lós 4, Tamás E. 3. Csere: Újvári (kapus), Nagy A. 2, VASZARI 5, SAJÓ 4 (4), Dienes 1. Kiállítások: 0, ill. 2 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 5/4. Nem egész huszonnégy órával a találkozó előtt a Ferropatent még NB Il-es bajnokit vívott a Moháccsal, így nem volt megle­pő, hogy a vendéglátó gyors lein- dítások után szerzett gólokkal pillanatok alatt állva hagyta sokat hibázó ellenfelét (8. perc: 6-0). Különösen Takács volt elemé­ben, a tolnai balszélső négyet vállalt a hatból. A szekszárdiak a találkozó elején remekül kap­csolták ki a játékból a beállós Paveleknét, akinek tíz percre volt szüksége ahhoz, hogy feliratkoz­zon a góllövők közé (10. p.: 7-1). A biztos előny tudatában kissé visszavett az őrült iramból a Tol­na, s az ekkor már kevesebbet hi­bázó szekszárdiaknak - elsősor­ban Sajó büntetőből szerzett gól­jaival - sikerült faragniuk tete­mes hátrányukból (15. p.: 8-4). A játékrész hajrájában ismét felpör­Mind a labdát továbbító Tamás Kornélia (szemben), mind az éppen beállósként „ténykedő” Hingyi Bea (6) gólokkal és jó játékkal segítette győzelemhez a Tolnát fotó: gottvald károly gette a tempót vendéglátó, s ek­kor már Pavelekné is többször ki­szabadult a szoros őrizetből (24. p.: 14-7). A félidő utolsó percei­ben legszebb napjait idézően ját­szott a Tolna, s még Baranyi ka­pus is betalált a Ferropatent háló­jába. A szünet után Tamás Kornélia és Vaszari vívott gólpárbajt, majd Sipos Ágnes kapcsolódott be a gólgyártásba. Az első játékrész­ben csak hétméteresből eredmé­nyes átlövő szinte minden hely­zetből betalált, így pillanatok alatt kétszámjegyűre dagadt a hazaiak előnye (39. p.: 23-13). Vaszari és Miklós - a második já­tékrészben mindketten egyaránt három gólt lőttek - igyekezett ugyan faragni a hátrányból, ám Sípost képtelenek voltak tartani az újfent sok átadási hibát vétő szekszárdiak (45. p.: 26-17). A roppant sportszerű találkozón a játékvezetői páros az első kétper­ces kiállítást mindössze a 45. percben osztotta ki, ám ekkor ez már nem osztott, nem szorzott. A mérkőzés hajrájában tel­jesen szétesett a Ferro já­téka, s a Tolna tetszés szerint érte el góljait (55. p.: 34-19). A hazai együt­tes remek teljesítményé­re a koronát Tamás Kor­nélia tette fel, aki a végső sípszó előtt három má­sodperccel saját térfele közepéről dobott óriási kapufás gólt. Helyenként színvona­las mérkőzésen a sok hi­bával kézilabdázó Ferro­patent nem tudott méltó ellenfele lenni az olykor parádézó tolnai együttes­nek. (RÓNAI) &% Magyar Fejlesztési Bank Rt. AZ ORSZÁG BANKJA Révész AndriS 47 éves asztalos L 1 4 * A föld a múltam része... f W 17 'i iß Október 31-ig élhet a’lehetőséggel, hogy eladja szóvetkezgiP külső üzletrészét az MFB Üzletrészha^nosító IfKft.-nelc. Felvilágosításért forduljófi a megyei jlSRf Hiéáíalokhoi! y' i