Tolnai Népújság, 2001. május (12. évfolyam, 101-126. szám)

2001-05-23 / 119. szám

g^j 2001. Május 23., Szeröá 11. OLDAL SPORT Bronzért játszhat a Szekszárd A Viharsarokban dőlhet el az ötödik hely sorsa A női NB I elődöntőjében a szekszárdiak a BEK-győztes Statisztika otthonában ven­dégeskedtek, míg a Tolna az ötödik helyért vívott első mérkőzésen az Orosházát látta vendégül. _______Asztalitenisz_______ St atisztika-Jeans-Tex Szekszárd AC 10:0 A hírekkel ellentétben komplett csapattal állt asztalhoz a fővárosi együttes, így csak szettnyerésre futotta a szekszárdiak erejéből a 25. BEK-győzelmüket a hétvégén a Bátorfival felálló német Langweid „testén keresztül” szer­ző Statos lányok ellen. A buda­pesti találkozó - a felek megálla­podása értelmében egyetlen mér­kőzés döntött a fináléba jutásról - előtt 18 órával még Orosházán aratott szenzációs győzelmet a kí­nai légiós, Zhu Ying vezérelte szekszárdi gárda, s bár nagy nevű ellenfele otthonában nem lehet­tek vérmes reményei Sáth Sándor együttesének, azért nem adták meg könnyen magukat. Ying és Herczig nyert egy-egy szettet, s a Wirth-Ying kettős is megszoron­gatta a Boros-Póta duót. Győztesek: Boros 2, Fazekas 2, Ellő 2, Póta 2, valamint a Boros-Póta és a Fazekas-Éllő pár. A szekszárdiak a bajnoki bron­zért a Postás-Matáv-BSE össze­csapás vesztesével mérkőznek. A párharc első felvonását június el­sején a fővárosban rendezik, míg a visszavágóra két nappal később kerül sor a tolnai megyeszékhe­lyen. (FEKETE) Fastron AC Tolna- OMTK-Hungarotel 9:9 Az OMTK az elődöntőbe jutásért hétfőn maratoni hosszúságú, kö­zel négy órás csatában maradt alul a Szekszárddal szemben, Németh Zoltán így joggal remélhette, hogy a Fastron elkapja a „kifacsart" alföl­dieket. Persze a tolnaiak trénere győzelemre nem számított, abban azonban bízott, hogy legalább hat­hét pontot elérnek tanítványai. A Fastron elsőszámú párosa, dr. Bolvári és a betegen asztalhoz álló Majzik az első szettben igencsak megszenvedett a Kurimay-Molnár kettős ellen, ám a folytatásra össze­kapta magát, s végül megerőltetés nélkül letudta a kötelezőt. Hason­lóan tett a másik asztalnál játszó Lovas-Cojocaru duó is, azzal a kü­lönbséggel, hogy az orosházi páros sikere egyetlen pillanatig sem for­gott veszélyben a Lippai-Wittinger pár ellen (1:1). Az első egyes kör­ben dr. Bolvári fantasztikus játék­kal söpörte asztal alá Cojocarut - a hazaiak kulcsembere szettenként egyaránt tíz poént engedélyezett ellenfelének -, míg Wittinger Mol­nárt verte ugyancsak meggyőző fö­lénnyel (3:1). A hazaiak számára az első kellemetlen meglepetést Lippai Kurimaytól elszenvedett ve­resége jelentette, ám a következő körben ismét jött dr. Bolvári és Wittinger - előbbi Molnárt, utóbbi Kurimayt verte -, így biztosan Ve­zetett a Fastron (5:3). A fordulatot a negyedik kör hozta: Lovas dr. Bolvárit, míg Cojocaru Wittingert verte, s az Orosháza már nyereg­ben érezhette magát (7:9). Az egy pont megszerzéséhez Lippai adott lendületet, majd Majzik nyert Kurimay ellen, így a döntés a jövő héten rendezendő visszavágóra maradt. Győztesek: dr. Bolvári 3, Wittinger 2, Majzik 2, Lippai, va­lamint a dr. Bolvári-Majzik pár, illetve Lovas 4, Cojocaru 3, Kurimay, valamint a Lovas- Cojocaru pár._______________(róna» Élő közvetítés az interneten: Atomerőmű SE­Kaposvári Klíma- Vili Férfi kosárlabda NBI, döntő, hatodik mérkőzés re. Lr ira A mérkőzést online közvetítjük, így Ön percről percre nyomon követheti az eredmény alakulását! www.tolnainepuj Hajszálon múlott a paksi siker Parádés játékkal átgázolt ellenfelén az Atomerőmű-KSC Szekszárd A férfi NB I döntőjének ötödik összec­sapásán az utolsó pillanatban esett kosárral megint a Kaposvár szerzett előnyt, míg a hölgyek ötödik helyért zajló csatájában a KSC parádés játékkal egyenlített. Kosárlabda Kaposvári Klíma-Vill- Purina KK-Atomerőmű SE 91-89 (25-18, 21-24, 22-13, 23-34). Kaposvár, 1600 néző. V: Dr. Valovics, dr. Vígh. Kaposvár: Var­ga (-), HALIM1CS (33/21), NUNNERY (23/6), Gémes (6), Ivkovics (6). Csere: Simon (8), Bencze (-), SZŐKE (7/3), Filipovics (8/3). Edző: Földi Sándor. ASE: Fodor (-), DAVIS (27/3), Mészáros (14/12), MADISON (26/9), Czigler (6). Csere: RAJKÓ (12), Jurgilas (4), Érsek (-). Edző: Fodor Péter, Hirth Attila. A mérkőzés alakulása: 5. perc: 7-10,15. p.: 38-27, 25. p.: 59-45, 35. p.: 73-69, 39. p.: 80-86. Kipontozódott: Varga a 35., Ivkovics a 36., Mé­száros a 40., Czigler a 40. percben. A mérkőzés első kosarát Madison szerezte, ez­után a Kaposvár Halimics pontjaival átvette a ve­zetést. A paksiak Madison kosaraival még ki­egyenlítettek, ám egy paksi rövidzárlatot kihasz­nálva Nunnery és Halimics találataival tíz pontra elhúztak a somogyiak. A második negyedben a csereként beállt Filipovics találataival növelte előnyét a Klíma-Vili, aztán elkapta a fonalat az ASE, és előbb Madison, majd a félidő hajrájára Davis és Mészáros triplájával négy pontra csök­kentette hátrányát. Szünet után Halimics szórt két triplát, s a négy percen át gólképtelen paksiaktól 15 ponttal meg­lépett a Kaposvár. Mindkét csapat sok hibával játszott, de Halimics és Nunnery távolijaival a hazaiak így is őrizték két számjegyű előnyüket. Az utolsó negyed elején Davis és Madison talála­taival csökkent a különbség, majd Mészáros két triplája és Rajkó büntetői után négy pontra feljött az ASE. Labdaszerzés után a remeklő Madison hintett triplát, majd Mészáros újabb hármasával beérte ellenfelét a Paks. Tovább tartott az atomos lendület, s a 39. percben már hattal mentek a vendégek. Halimics újabb triplával fújt riadót, majd miután Rajkó csak az egyik büntetőt érté­kesítette, a bosnyák ismét távolról eredményes (89-89). Az utolsó támadást a hazaiak vezethet­ték, s három másodperccel a vége előtt a dombó­vári Szőke tett vissza egy lepattanó labdát. Nyert a Kaposvár. Végig küzdelmes és szoros mérkőzé­sen egymás hibáival éltek a csapatok. Földi Sándor: - Harmincöt percig kezünkben volt a mérkőzés, onnan kritikussá tettük. A sze­rencsésebb csapat nyert. Fodor Péter: - Az utolsó negyedben bebizonyí­tottuk, hogy vannak tartalékaink, lehetőségünk volt a győzelemre, de korán örültünk, és a mér­kőzés hajrájában döntő hibákat vétettünk. Előre tekintünk, és csütörtökön igyekszünk harmad­szor is egyenlíteni. schmidt ferenc A négy győzelemig tartó párharc állása: 3-2 a Kaposvár javára. Atomerőmű-KSC Szekszárd- Diósgyőri KSK 81-56 (24-7,19-9, 22-18,16-22). Szekszárd, 300 né­ző. V: Szlávik, Török. KSC: BULATOVA (15/15), Kravcsuk (5/3), TÓTH (14), SZTO- JKOVICS (18/6), KAJDACSI (16). Csere: LÓDI (7), Vidovics (-), NYÍRÓ (6). Edző: Újhelyi Gá­bor. DKSK: Török (7/3), Brosovszky (-), SZLIMÁK (13/6), Balogh (8), Vojnics (9). Cse­re: Andó (6), Milovics (7), Bukovszki (6/6), Sitkéi (-). Edző: Miien Vukicsevics. Az első percekben parádéztak a szekszárdi cen­terek: előbb Sztojkovics majd Kajdacsi verte meg diósgyőri őrzőjét, Vukicsevics edző gyorsan időt is kért (3. perc: 6-0). A pauza után Kravcsuk ron­tott két büntetőt, de egy triplával gyorsan helyre hozta az iménti bakit. Tóth első duplájára sem érkezett válasz a másik oldalról, majd Kajdacsi három pontját köve­tően a vendégek mestere megvált zakójától (5. perc: 14-0). A legta­pasztaltabb szekszárdi szurkolók sem emlékeznek hasonló kezdés­re, Török 16-0 után a hatodik perc végén dobta a borsodiak első kosa­rát. Kitűnően védekeztek, és Sztojkovics vezérletével eredmé­nyesen támadtak a hazaiak. A KSC magasbedobója három dupláját egy triplával fejelte meg az első negyed utolsó percében. A máso­dik periódus elején újabb négy pontot vertek a vendégekre Lódiék, s máris hússzal ment az Atom (12. perc: 31-11). Hihetetlen. Brosovszky két negyed alatt sem talált a gyűrűbe, s hiába kért a já­tékrész közepén Vukicsevics edző újra időt, nem törte meg a Szekszárd lendületét. Bulatováék szenzációs játékot nyújtottak, szinte hiba nélkül kosárlabdáztak (29. perc: 43-16). Öt-nullás rohammal kezdett a szünet után a DKSK, Újhelyi edző jelezte, időt kér, ám Bulatova harmadik triplája után visszavonta kérését. A di­ósgyőriek sok támadó lepattanót gyűjtöttek be, de így sem tudtak faragni jelentős hátrányukból a néha feleslegesen kapkodó hazaiakkal szemben. (27. perc: 57-32). Az atomosoknak mindenre vqlt válaszuk. Legyen az gyorsjáték ziccerrel lezárva, vagy támadóidő utolsó pillanatában elengedett középtávoli. Már-már megalázó volt a különbség. Nem. Megalázó volt a különbség! Kár, hogy csak háromszázan látták amint harminc pont fölé kú­szott a hazai előny, vagy amikor Bulatova jó ki­lenc méterről már negyedik hármasát süllyesztet­te el a diósgyőri gyűrűben. A saját maguk diktálta gyilkos iramtól elfáradva - a biztos vezetés tuda­tában fellazulva® - a hazaiak le-lemaradtak a vé­dekezésben, ám továbbra is ponterősen rohamoz­tak, így a Szlimák vezérelte DKSK a hajrában csak kozmetikázni tudott az eredményen. Újhelyi Gábor: - Igazi csapat voltunk. Védeke­zésben és támadásban egyaránt nagyszerű telje­sítményt nyújtottunk, ennek gyümölcse maga­biztos győzelmünk. Miien Vukicsevics: - Nagyon rosszul kezdtünk, rossz ritmusban játszottunk, s amikor felébred­tünk, már késő volt. (fekete) A két győzelemig tartó párharc állása: 1-1. Mai sportműsor Kézilabda: Női NB I/B: Ferropatent-Szekszárd SE-Győri ETOII 16.30. Labdarúgás: Felkészülési mér­kőzés: Szekszárdi UFC-Tolna megye válogatottja 17.30. ■ Gyakorol a megyeválogatott Labdarúgás A Fejér Megyei Labdarúgó Szö­vetség jubileumi tornájára készü­lő Tolna megyei felnőtt váloga­tott szerdán 17.30 órakor gyakor­ló mérkőzésen az NB III-as Szek­szárdi UFC együttesével méri össze erejét. A megyei válogatott trénere, Kiss János hét I. osztályú együttesből hívott be labdarúgó­kat a keretbe. A legtöbbet - szám szerint ötöt - a listavezető Duna- szentgyörgy adja. A tolnaiak jú­nius 21-22-én Székesfehérvárott hat megye: Fejér, Somogy, Tolna, Győr-Sopron, Komárom-Eszter- gom, Veszprém, a budapesti vá­logatott és a lengyelországi Tarnów körzeti válogatottjának társaságában lépnek pályára. A keret: Szlanyinka (Duna- szentgyörgy), Mausz (Tolna) - kapusok; Aradi, Takács, Hor­váth G., Rogács (Dunaszent- györgy), Lacza, Törjék, Led- neczki (Bölcske), Kovács R. (Ta­mási), György (Tevel), Wiesner, Nagy, Szabó (Tolna), Kovács Cs., Pankovics, Márton (Báta- szék), Tóth, Vecsei (Őcsény) - mezőnyjátékosok. _____________■ Csa k röviden KÉZILABDA. Az V. korcsopor­tos diákolimpia országos elő­döntőjének első mérkőzését ma 14 órakor hazai pályán játssza a dombóvári Apáczai Szakközép- iskola csapata a pécsi Széchenyi Szakközép ellen. ÚSZÁS. A hét végén a Kecske­méten megrendezett Vízmű-ku­pán a Dombóvári Sí versenyzője, Koncz Helga a 13-14 éves lányok 100 méteres hátúszásában har­madikként csapott a célba. Totótippek Tippjeinka 21. heti mérkőzésekre: 1. Debrecen-Újpest x 2. Kispest-Zalaegerszeg 1 3. Videoton-MTK x 4. Győr-Tatabánya 1 5. FTC-Matáv-Sopron 1 6. Brescia-Vicenza 1 7. Fiorentina-Atalanta 1 8. Juventus-Perugia 1 9. Lecce-Parma 2 10. Reggina-Bari x 11. Roma-Milan 1 12. Udinese-Napoli x 13. Verona-Bologna 2 Pluszmérkőzés: 14. Internazionale-Lazio 2 Szálkai „megállj” a bajnok bogyiszlóiaknak Májusi (gól)eső aranyat ér: Északon harminckilenc, Délen harmincöt gól „termett” a hétvégén A megyei III. osztályban gól­gazdag fordulót zártak a csapatok, a Déli csoportban Szálkán megszakadt a már bajnokságot nyert Bogyiszló két hónapja tartó veretlen­ségi sorozata. Labdarúgás Északi csoport Kurd-Kölesd 1-6 (0-4). Kurd, 200 néző. V: Nagy. Közepes ira­mú mérkőzésen megérdemelt vendéggyőzelem. G: Végh, ill. Lestár 3, Szép 2, Szalai. Jók: Ma­rosi, Kovács, Ihász, ill. Szép, Lestár, Szalai. Iregszemcse-Döbrököz 1-4 (1-2). Iregszemcse, 300 néző. V: Besenczi. A tartalékos hazaiak el­len biztos nyertek vendégek. G: Lelkes, ill. Szűcs, Berki, Szabó, Szieber. Jók: Balogh, Bogdán, ill. Szűcs, Berki, Fandák, Varga. Pusztahencse-Tolnanémedi 6-1 (2-0). Pusztahencse, 200 né­ző. V Nyitrai. A hazaiak ilyen arányban is megérdemelten nyer­ték a sportszerű mérkőzést. G: La­katos 4, Porga 2, ill. Kökény. Jók: Lakatos vezérletével az egész ha­zai csapat, ill. Szilágyi, Soós, Győré. Dalmand-Pálfa 4-3 (2-1). Dalmand, 100 néző. V: Kertész. Jó iramú, sportszerű mérkőzésen megérdemelt hazai siker. G: Tóth 3, Kiss, ill. Herczeg, Maráczi Mészá­ros. Jók: Nagy, Tóth, Bocsi, Kiss, ill. Wiszberger, Mészáros F., Balogh. Nak-Kocsola 4-4 (0-3). Nak, 130 néző. V: Szűcs. Az első félidő­ben túlságosan tisztelte a hazai csapat az ellenfelet. G: Mikolics 2, Visnyei, Buda, ill. Právics, Czeglédi, Bálint, Kiss. Jók: Mikolics, Visnyei, Balogh, ill. az egész vendégcsapat. Szakcs-Dunaföldvár 2-3 (0-0). Szakcs, 100 néző. V: Varga. A hazai csapat már két góllal is vezetett, vé­gül mégis a földváriak örülhettek. G: Hollósy, Tobak Sz„ ill. Varga 2, Gallai. Jók: Sipos, Nikim Cs„ Tobak Sz„ ill. Lesnyik, Princz. Déli csoport Szálka-Bogyiszló 4-1 (2-0). Szálka, 130 néző. V: Ódor. A szál- kaiak megérdemelten vágtak visz- sza az ősszel Bogyiszlón vitatható góllal elszenvedett vereségért. A hazaiak sikerükkel Gayer Zoltán kislányának születését is ünne­pelték. G: Mózsik S. 2, Orbán 2, ill. Rakó. Jók: Dunai, Kadosa, Palkovics, Balázs, ill. Kristály, Györgye M„ Tamaskó. Lengyel-Závod 2-0 (1-0). Lengyel, 200 néző. V: Petrovics. A két szomszédvár csatájából ezút­tal a jobban játszó lengyeliek ke­rültek ki győztesen. G: Szász A., Fábián T. Jók: Dobos vezérletével az egész hazai csapat, ill. Szász, László. Harc-Bonyhádvarasd 6-2 (3-0). Harc, 70 néző. V: Vágner. Korrekt játékvezetés mellett meg­érdemelt hazai győzelem. G: Simcsik 3, Paulovics 2, Czirok, ill. Wirth, Renczes (öngól). Jók: Szerecz, Renczes, Paulovics, ill. Domokos, Wirth, Berta. Mórágy-Gerjen 4-0 (3-0). Mórágy, 300 néző. V: Nagy. A ha­zaiak az idény legjobb játékával megérdemelten nyertek a dobo­góra aspiráló vendégek ellen. G: Dér 3, Herczeg. Jók: Az egész ha­zai csapat, ill. Mező, Taba, Palás­ti, Domsa. Mőcsény-Bonyhádbörzsöny 1-5 (1-4). Mőcsény, 30 néző. A hazai csapat hibáit könyörtelenül kihasználta a Börzsöny. V: Forrai. G: Sántha, ill. Hirt 3, Csoboth G„ Vértes. Báta-Alsónána 8-2 (5-1). Báta, 130 néző. V: Palkó. A hazai­ak közepes játékkal is biztosan nyertek. G: Lukács 2, Besszer 2, Hajaletin, Bosnyák, Péter, Északi csoport 1. Pusztahencse 22 19 3­96- 14 60 2. Döbrököz 22 16 2 4 71- 30 50 3. Dunaföldvár 22 11 7 4 47- 36 40 4. Tolnanémedi 22 12 4 6 41- 40 40 5. Kocsola 22 11 6 5 56- 31 39 6. Iregszemcse 7. Nak 22 11 2 9 56- 46 35 22 9 4 9 51- 43 31 8. Szakcs 23 8 5 10 44- 58 29 9. Pálfa 23 7 5 11 51- 53 26 10. Dalmand 22 7 4 11 51- 55 25 11. Kölesd 22 6 5 11 48- 67 23 12. Németkér 22 1 3 18 31- 83 6 13. Kurd 22 1­21 19-106 3 Déli csoport 1. Bogyiszló 2. Szálka 23 20 1 2 62- 14 61 23 16 3 4 85- 30 51 3. Gcrjen 24 16 2 6 88- 50 50 4. Mórágy 5. Alsónána 23 15 3 5 64- 28 48 22 14­8 69- 56 42 6. Báta 23 12 1 10 73- 59 37 7. Szedres 22 11 3 8 63- 51 36 8. Závod 22 10 3 9 44- 46 33 9. B.börz8Öny 21 7 4 10 41- 45 25 10. B.varasd 23 7 3 13 39- 62 24 11. Lengyel 12. Fadd 23 6 4 13 18- 47 22 22 3 3 16 26- 63 12 13. Mőcsény 23 3 2 18 25- 86 11 14. Harc 23 2 1 20 41-101 7 Schaffer, ill. Orbán, Veres. Jók: Besszer, Péter, Lukács, ill. Papp, Veres. ■ 1