Tolnai Népújság, 2001. április (12. évfolyam, 77-100. szám)

2001-04-04 / 79. szám

jU 2001. Aprius 4., SZERDA Tolnai Népújság - 11. oldal SPORT Braun visszavágott Bérének Három paksi arany a Köztársaság Kupáról Szombaton Budapesten ren­dezték a Magyar Köztársa­ság Kupát, melyen nagysze­rűen szerepeltek a paksi Atomerőmű SE dzsúdósai. Hangyási László tanítvá­nyai három arany- és egy ezüstéremmel öregbítették az atomos szakosztály hír­nevét. Cselgáncs A 73 kg-os súlycsoportban az olimpikon Illyés Miklós nem indult, így a honvé- dos Bére Tamás és a paksi Braun Ákos tűnt a legesé­lyesebbnek a végső győze­lemre. A sorsolás szeszélye foly­tán már az elődöntőben találkoz­tak, s ott az atomos dzsúdós - visszavágva a magyar bajnoksá­gon egy vitatható bírói döntés­nek köszönhetően elszenvedett vereségért - egy waza-ari értékű akció mellett kis híján ippon érté­kű leszorítással végül bírói dön­téssel nyert. Braunnak a döntő­ben már könnyebb dolga volt, tíz pontos akcióval verte Bere klub­társát, Dallos Konrádot. Braun sérülés miatt későn kapcsolódott be az idei versenyidénybe, azóta azonban folyamatosan javuló for­mát mutat. A Hungária-kupán két győzelemmel tért vissza, a prágai és a római nemzetközi versenyen egyaránt ötödik he­lyen zárt. A cseh fővárosban egyetlen ponttal kapott ki egy amerikaitól a harmadik helyért zajló csatában, s érem akár Euró­pa-bajnoki szereplést érhetett volna számára. A 100 kg-osok mezőnyében az olimpiai- és világbajnok Kovács Antalnak a térdsérüléssel bajlódó Kosztolánczy távollétében nem akadt komoly vetélytársa. Anti mind a négy mérkőzését ippon- nal nyerte, a fináléban az egykor Pakson dzsúdózó Nedelkovics Dávidot győzte le villámgyor­san'oldalsó horog le­döntéssel. A 81 kg-osok kö­zött Kanczler István és' Nagysolymosi Sándor ippon- győzelmeket aratva egészen a fináléig meneteltek sa­ját águkon. A paksi házidön­tőben a rutinosabb Kanczler - aki Nagy Ernő szövetségi kapitány döntése értelmében már a nyári müncheni világbajnokságra ké­szülhet - ipponnal verte klubtár­sát. Nagysolymosi fiatal kora el­lenére a súlycsoport harmadik számú hazai cselgáncsozójának számít. Ausztriában és Kubában a paksiak A paksiak a hétvégén nemzetközi versenyre utaznak az ausztriai Rohrbachba, ahol különböző kor­osztályokban 17 atomos dzsúdós lép tatamira. A viadalt követően a juniorok és felnőttek az osztrák válogatottal tréningeznek, kivéve Kovács Antalt, aki a szűkített Eb­keret tagjaként kéthetes kubai edzőtáborozásra utazik, ifeketei Az igazság órája Manchesterben „Az igazság órája”. Ilyen, és eh­hez hasonló címekkel harangoz­ták be a német lapok a tegnap es­te lapzártánk után megrendezett Manchester United-Bayern Mün­chen Bajnokok Ligája negyed- , döntő mérkőzést. A felhajtás nagyrészt annak volt köszönhető, hogy az angol és a német sztár­csapat két éve a BL fináléban már találkozott és akkor a MU emléke­zetes nagy csatában, az utolsó percekben szerzett két góllal hó­dította el a trófeát. A főpróba egyik együttesnek sem sikerült, a hétvégén mindketten vereséget szenvedtek hazájuk bajnokságá­ban. A két együttes ennek szakve­zetői ennek ellenére bizakodtak, s ígérték, mindent meg fognak tenni, hogy megkeserítsék ellen­felük dolgát. A másik keddi mér­kőzésen a Galatasaray és a BL- címvédő Real Madrid csapott ösz- sze Isztambulban. KSC: egy harapás a Postáson Fantasztikus végjátékban nyert, s egyenlített a Szekszárdi A női NB I felsőházi rájátszásának második összecsapásán tegnap Szekszárdon csapott össze a KSC és a Postás. Kosárlabda Atomerőmű-KSC Szekszárd- Soproni Postás 71-70 (13-18,17-22,16-17,25-13). Szekszárd, 500 né­ző. V: dr. Páli, Nagy IIL. KSC: Bulatova (-), VIDOVICS (14/6), Tóth (10/3), SZTOJKOVICS (17), KAJDACSI (16). Csere: Nyíró (9), Tkalics (3), Lódi (2), Papp (-). Edző: Újhelyi Gábor. Sopron: BAJKUSA (17/6), CSÁKÁNY (15/3), Mészáros (2), Ambrus (13), HIRAKOVA (18). Csere: Englert (1), Veres (-), Radnóty (2), Fodor (2), Russai (-). Edző: Magyar András. Az eredmény alakulása: 2. perc: 0-6,6. p.: 8-9,15. p.: 23-25,18. p.: 25-32,25. p.: 38-53,35. p.: 56-64, 39. p.: 64-66. Kipontozódott Ambrus a 38., Hirakova a 40. percben. A hazai szurkolók a péntekihez hasonló remek kez­désre számítottak, ám a szekszárdiak ezúttal pontat­lan dobásoknak, hibás visszarendeződéseknek kö­szönhetően csak 0-6 után iratkoztak fel a táblára. Mindkét oldalon sok volt a technikai hiba, az eladott labda. Magyar András időt is kért (6. p.: 8-9), de a vendégek nem tudtak meglépni a három büntetőt is hibázó atomosok elől. A játékrész hajrájában aztán Csákány és Ambrus villant, s máris az addigi legna­gyobb különbséggel, 7 ponttal ment a Postás. A kis- szünet után Bajkusa visszatért - ezt egy triplával je­lezte is -, majd Vidovics dobott zsinórban hat pon­tot, s újra szorossá vált a meccs (15. p.: 23-25). A folytatásban hatékonyan működött a vendégek zó­nája, a hazaiak gyakran dobóhelyzetig sem jutottak, így a szünetig két számjegyűre nőtt a Postás előnye. Bajkusa a fordulás után már második hármasát süly- lyesztette el a hazaiak gyűrűjében, s így már 13 pont­nál járt. A Postás irányítójának remek passzait kosa­rakra váltva elépett a vendégcsapat (25. p.: 38-53). A KSC Tóth zsinórban szerzett 6 pontjával és Kajdacsi közelijével tovább kapaszkodott. Az első mérkőzés­A szekszárdiak küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak hez hasonlóan 11 pontos Postás vezetéssel kezdődött az utolsó negyed, s ez a különbség egészen a 34. per­cig tartotta magát. Ekkor Vidovics hintett gyorsan két triplát (35. p.: 56-64), Kajdacsi remek egyéni akcióját követően megszólalt a „Harcoljatok!’’-kórus. Ugyan Hirakova kétszer is a támadóidő utolsó másodperc­ében talált a gyűrűbe, mindez nem szegte kedvét a hazaiaknak: Sztojkovics, majd Vidovics kosarával mi­nimálisra apadt a vendégek előnye. Bajkusa triplája a másik oldalon lejött, s éppen egy támadásra maradt ideje a szekszárdiaknak. Három másodperccel a vége előtt Hirakova szabálytalankodott Sztojkoviccsal: előbbi kipontozódott, utóbbi büntetőzhetett. A KSC kapitányának nem remegett meg a keze, így hatal­mas küzdelemben egy ponttal nyert, s ezzel egyenlí­tett a Szekszárd. Újhelyi Gábor: - Nagyszerű érzés, nagy fegyver­tény. Küzdeni tudásból jelesre vizsgáztunk, s ez meghozta a sikert. A három győzelemig tartó párharc állása 1-1. ___________________________________________________(FEKETE! Eg y lépéssel az Albacomp előtt A paksiak Fehérvárott zsinórban negyedszer győzhetik le a bajnokot A férfi NB I felsőházi ráját­szásában ma este a második mérkőzéseket rendezik, a paksiak 18 órától Székesfe­hérvárott lépnek parkettre. Kosárlabda Negyeddöntő, 2. mér­kőzés. Albacomp- UPC-Atomerőmű SE: szerda, 18 óra. Fodor Péter: - Ha nem is ilyen fölénnyel, de az már a levegőben ló­gott, hogy legyőzhet­jük az Albacompot. A taktika alappillére a védekezés volt, amely ezúttal valóban kitűnően működött. Sikerült a szerzett lab­dákat gyors indulásokból könnyű kosarakra váltani, de zónavéde­kezés ellen is ponterősen támad­tunk. Sikerült hullámvölgy nélkül megoldani a feladatot, s ez biza­kodással tölthet el. A párharc azonban három nyert mérkőzésig tart, s a szombati csak az első lé­pés volt az elődöntő felé vezető úton. Játékoskeretünk - mint ahogy azt az elmúlt hetek találko­zói igazolták - igazán a gyors já­tékra alkalmas, s ez nyerő lehet a második mérkőzésen is. Ameny- nyiben tudásunk legjavát nyújtjuk, és mindent el­követünk a siker érdeké­ben, akkor a végső duda­szót követően - az ered­ménytől függetlenül - nyugodt lelkiismerettel vonulhatunk az öltözőbe. Az apróbb sérülések-be- tegségek is eltűntek, így minden játékosomra számítha­tok. A három győzelemig tartó pár­harc állása: 1 -0 az ASE javára. A tulajdonos új, a koncepció változatlan' Hétfő este - a kupagyőztes ato­mos együttes tiszteletére adott erőműves fogadást megelőzően - Baji Csaba, a PA Rt. közelmúltban kinevezett vezérigazgatója és Nagy Sándor, az Atomerőmű SE elnöke sajtótájékoztatón jelentet­te be, hogy a Wub, illetve a kosár­labda-szakosztály egyik legjelen­tősebb támogatója, az Erőműben biztonsági feladatokat ellátó - ed­dig ASE-tulajdon - Atomix Kft-ét az PA Rt. felvásárolta. A tulajdo­nosváltás a klub működését nega­tívan nem béfolyásolja, mint azt Baji Csaba elmondta, az Erőmű továbbra is jelentős összeggel kí­vánja támogatni mind az él-, mind a tömegsportot, hiszen - különö­sen előbbiben - remek reklámle­hetőséget lát. Ez egyébként a ko­sarasok Magyar Kupa diadalát kö­vetően abszolút érthető is. Egy az Atomerőmű új vezeté­sének sport-koncepcióját firtató kérdésre válaszolva a vezérigaz­gató úgy nyilatkozott: „Szakosz­tályok megszűnésének valószí­nűsége jelen pillanatban százalé­kos arányban nagyon kicsi”. Csak remélhetjük, hogy a százalékok a jövőben sem emelkednek a mos- taninál magasabbra..._________■ Szedresben gálázik az Unió Box Team Ökölvívás Április 7-én, szombaton 17 órá­tól a szedresi Bezerédj István ál­talános iskola tornacsarnokában rendezi idei második gáláját a szekszárdi Unió Box Team. A boksz estet ezúttal is a kolozsvá­ri Vointa Box Club öklözőinek fellépése emeli nemzetközi rangra. A Romániából érkező amatőr bunyósok ellen - a „jól bevált” Burányi-Batonyai- Fábián trió mellett - két debütáns, Góman és Torma is kesztyűt húz. A gálát ismét pro­fi mérőzések zárják: a szekszár­di Halász és Szabó szlovák bok- szolókkal csap össze, míg a har­madik párban két fővárosi bu­nyós, Tóth János és Zabó Gyula lép szorítóba. ______________■ Csa k röviden LABDARÚGÁS. A dombóvári kispályás bajnokság első osztá­lyában az FC Róma-Bepador ve­zet az USA Sport-Széli SC és a Speciál-Pömax előtt. A második „vonal” első helyén a Domobil áll, míg a harmadosztályú me­zőnyt a Szépasszony FC vezeti. KÉZILABDA. A dombóvári 516- os számú Ipari Szakképző Inté­zet sportcsarnokában csütörtö­kön bonyolítják le az V. korcso­portos fiúk megyei diákolimpiái döntőjét a házigazda, a dombó­vári Apáczai Csere János Szak- középiskola és a gyönki Tolnai Lajos Gimnázium együttese részvételével. ÚSZÁS. A Millenniumi Magyar Kupa második fordulóját szom­baton rendezték meg a székesfe­hérvári uszodában, ahol 22 egyesület 220 versenyzője állt rajtkőre. A Dombóvári Sportis­kola tehetséges fiataljai közül ezúttal László Márk szerepelt a legjobban, aki harmadik lett a 200 méteres hátúszásban. Totótippek A Tolnai Népújság tippjei a totó 14. heti szelvényén szereplő mérkőzésekre: 1. Frankfurt-Leverkusen x 2. Bremen-Hertha BSC 2 3. Freiburg-Hamburg 1 4. FC Köln-Unterhaching 1 5. Dortmund-Bayern M. x 6. Schalke-Kaiserslautern 1 7. Fiorentina-Roma 2 8. Lazio-Parma 1 9. Bologna-Perugia 2 10. Brescia-Reggina 1 11. Lecce-Atalanta x 12. Napoli-Milan 2 13. Verona-Juventus 2 Pluszmérkőzés: 14. Rostock-Stuttgart 1 UKSE: a fiatalság diadala a rutin felett Magabiztos simontomyai győzelem a megyei rangadón, sorozatban kilencedik sikerét jegyezte a Tamási Az NB II Nyugati-csoportjának hétvégi fordulójában a férfi­aknál megyei rangadót nyert az STC, míg a nőknél tovább folytatta kitűnő szereplését a Tamási gárdája. Kézilabda Balatonboglár-Tamási KC 19-26 (7-11) Nők. Balatonboglár, 50 néző. V: Vörös, Zsemberi. Tamási: Siklósi- Grúber 3, Kondor V. 7, Szabó Bakos 3, Varga Nikolett 6, Siklós 2, Kondor B. 2. Csere: Keller (kapus), Varga Noémi 1, Jurasits 1, Agócs, Almás, Herr 1. Edző: Dravecz Károly. Nehezen találta meg a ritmust a Tamási, kihagyott helyzetek el­adott labdák jellemezték az első tíz percet (2-2). Dravecz edző időkérését követően összekapták magukat a tamásiak, s a félidő de­rekára magabiztos előnyt szerez­tek (15. p.: 2-7). Fordulás után is a tamásiak akarata érvényesült, a vendégcsa­pat tetszés szerint érte el góljait. A magabiztos előny tudatában Dravecz edző valamennyi játéko­sának lehetőséget adott, ám a ha­zaiak még így sem tudtak köze­lebb kerülni a vendégekhez. A ta­másiak megérdemelten gyűjtöt­ték be a kötelező győzelemért já­ró két pontot. Jók: Kondor V. irá­nyításával az egész vendégcsapat dicséretet érdemel. (dravecz) Varga Trans-Fer UKSE Szekszárd-T&T Bau 24-20 (13-9) Nők. Szekszárd, 50 néző. V: Elmont, Kálmán. Szekszárd: Gödrei- Dienes 6, Németh 2, Nagy 2, Miklós 3, Vaszari 6, Ko­vács 5. Csere: Bősz, Weitner, Szilágyi. Edző: Rácz József, Var­ga Jenő. Jól kezdett az UKSE, s pillanatok alatt elhúzott (3. perc: 3-0). A foly­tatásban kiegyenlítettebb lett a já­ték, a rutinos vendégek kihasznál­va a hazaiak hibáit, hat perc eltelté­vel kiegyenlítettek (9. p.: 5-5). A sok ziccert hibázó Szekszárd szin­te tálcán kínálta a lehetőségeket a vendégeknek, akik ezt kihasználva átvették a vezetést (12. p.: 5-7). Időkérés után rendezte sorait az UKSE, s zsinórban lőtt hat góljával még a szünet előtt megnyugtató előnyre tett szert (21. p.: 11-7). A második játékrészben né­hány percig felváltva estek a gó­lok, majd megrázta magát az UKSE, s megduplázta előnyét (42. p.: 19-12). A lefújásig a vendégek ugyan faragtak hátrányukból, ám a hazaiak biztos győzelmét egyet­len pillanatig sem forgott veszély­ben. A szekszárdiak győzelme a csapategység diadala volt. Jók: Gödrei vezérletével az egész ha­zai gárda dicsérhető. Ifjúságiak: Balatonboglár-Ta­mási 26-47. Dombóvári KSK- Simontornyai TC 23-29 (10-14) Férfiak. Dombóvár, 100 néző. V: Kovács, Kóbor. Dombóvár: Molnár- Mayer 2, Pajcsics 4, Zörgő 6, Babulják 1, Kézsmárki 4, Drüszler 1. Csere: Szőke, Papp (kapusok), Feuerstein 2, Csányi, Heidt 3, Forgács, Glaub. Edző: Kővári Tamás. STC: Pech- Hóka 4, Boros 2, Teimel L. 5, Teimel J. 7, Varga 9, Lampert 2. Csere: Bokor, Farkas (kapusok), Cserháti, Ányos, Kilvinger, Takács. Játékos-edző: Teimel Lajos. Az első félidő közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A ha­zaiak játékát egyik kulcsjátéko­suk sérülése alaposan visszavetet­te, így a félidő végéig négy góllal ellépett az STC. A második játék­rész közepére három gólra feltor­názta magát a hazai gárda, ám jobban már nem tudta megközelí­teni rutinosabb ellenfelét. A jobb képességű és fegyelmezettebb já­tékot nyújtó STC megérdemelten vitte el a két pontot. Jók: Zörgő, Kézsmárki, illetve Varga, Teimel J., Teimel L. -pt­Ifjúságiak: Dombóvár-Simon- tornya 30-33.